Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 14, 2013 15:18 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Ja jestem za przeniesieniem Meli. Na razie może wstrzymajmy się z FeLV/FIV - ceny za nie macie straszne 8O . USG i morfologia z biochemią konieczne. Tyle mi się nasuwa na szybko.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lis 14, 2013 15:20 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

zgadzam się z Alienor. rtg bym dołączyła - jeśli nie ma - szczególnie od pasa w dół
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw lis 14, 2013 15:29 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

OK. Dzięki dziewczyny :D
Jadę po kota. Możecie mnie powstrzymac telefonicznie jakby co :mrgreen: przez najbliższą godzinę nim tam dotrę .

Jeden wet powiedział, że moge przywieźć w każdej chwili, drugi, że moge w każdej chwili zabrać - wyraźnie sie ucieszył!

Aha, rtg było przed operacją. Wypis dostanę.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 14, 2013 18:09 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Daj znać, kiedy można puszczać wpłaty. trochę już mam :)

jej siostra

 
Posty: 4454
Od: Nie cze 27, 2010 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 14, 2013 18:12 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

i ja poproszę o dane do wpłaty
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Czw lis 14, 2013 19:28 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

nie pisałam, ale jestem na bieżąco 8) , a że morelowa w happy hour weszła do ślepaczków, więc Mela jako wiano :wink: otrzymuje w prezencie poddupniczek :D

jeno adres mi przypomnij, bo jak zwykle, zgubiłam :oops:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw lis 14, 2013 19:55 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Żeby było wszystko i żebym się nie pogubiła w zeznaniach..
Wpłaty - poczekajmy do jutra. Chciałam, żeby było na lecznicę i wstawić potem zdjecia/skany paragonów, wet coś mówił, że bedzie musiał fiskalny.. Zgodnie z syndromem klatki schodowej, już po drodze sobie uświadomiłam, że jak są jakieś prywatne odpisy i ulgi to chyba coś inaczej.. Dogadam jutro dzwoniąc. Wtedy byłoby na mnie , a ja bym wstawiała po prostu zdjęcia paragonów.
Opuści na badaniach i będzie czekał na wpłaty w ratach - no problem.

Przejęłam Melę :D Zawiozłam tym samym taksówkarzem co do schronu :mrgreen:
Zdjęcia sprzed operacji nie dostałam, bo mimo drobnych poszukiwań pań asystentek i dr, nie zostały znalezione 8O . Zostało mi opowiedziane :lol: . Podobno nie było co składać, były odłamki.
Dostałam papier co i kiedy było podane. Papier został w nowej lecznicy więc nie zacytuję. Podano m.in. dziś środek przeciwbólowy i antybiotyk. Kota jadła - tylko mokre, suchego nie chce. Ale w związku z tym krew i usg będą dopiero jutro rano. Dzwonić będę po południu, żeby mieć pełny obraz.

Osobników na kocie nie ma. Uszy czyste. Domowa... ? Brak info nt odrobaczania, ale zakładam, że nie było. Gorączki nie ma.
Zębów brak. Dolne szczątkowe jedynki. Wprawiło to wetów w osłupienie , choć nie wiem dlaczego - nie słyszeli o kotach bez zębów??
Jak trzymałam i miziałam na stole, to chciałam zobaczyć pazurki.. Nie ma :( Musiała zedrzeć :( Zostały ze 3 jakieś szczątki , reszta zdarta do końca prawie. Tylne są.
Język rozcięty ale się goi, buzia też.

To bardzo grzeczny kotek. Podobno nigdy nie narzekała głośno. Wyjęta z klatki, włożona do transportera - cichutka, przytula główkę, ale rozgląda się całkiem przytomnie i ciekawie.
Jest śliczna. Jak dla mnie mała - 3400. Zdjęcie na rękach wetki nie oddaje urody, a chciałam pokazać, że ma zupełnie okrągła główką, króciutki nosek.Puchata bardzo, nad oczkami gęste futerko, brwi, taka patrząca spode łba :lol: Ale wygląda teraz, taka sponiewierana, na 100 lat, a nie 10+.
Zareagowała dopiero lekko nieprzyjaźnie na rozwieranie paszczy - bardzo ma poobijaną.

Chciałam jeszcze napisać o dodatkowych przydarzeniach,ale nie mam siły, zmarzłam potwornie dziś, nachodziłam się jak głupia , bo w kilku przypadkach trafialam na przystanki po odjeździe autobusu więc szłam..aż przeszłam całe miasto - pod górkę . Za stara jestem na taki sport :lol:
Tylko z lecznicy do lecznicy jechałyśmy taksówką - dostałam od matki 20,- 8O !!!!! Wykorzystałam właśnie na przejazd :D
Chciałam pokazać całość kota, ale się odwrócił; wklejam bo widać to śmieszne futerko.
Oooooo! nie! Jutro - bateria w aparacie w tym momencie padła :twisted:

:dance: Olu :1luvu: Ale adres podamy jak będzie wiadomo, czy sie znajdzie domek-tymczas.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 14, 2013 20:22 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

To czekam :)

jej siostra

 
Posty: 4454
Od: Nie cze 27, 2010 11:45
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw lis 14, 2013 20:58 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Czekamy z optymizmem :ok: :ok: :ok:
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lis 14, 2013 21:15 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Bardziej optymistycznie brzmisz :D .
Super, że Mela zaczyna jeść.
Trzymam kciuki za dobrą krew i USG :ok:
Obrazek

Revontulet

 
Posty: 5813
Od: Sob maja 26, 2012 8:26
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw lis 14, 2013 23:58 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Nie ma łapki i zębów? A po co jej one- za to ma cudowną osobowość i wdzięk osobisty :ok:

Ale opowiedzenie zdjęcia zamiast przekazania go - Obrazek
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24229
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt lis 15, 2013 10:00 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Zdjecia, które się wczoraj nie udały :mrgreen:
Nie udały dokłanie..Na jednym się kota odwróciła, ale widać to jej śmieszne futerko, na drugim nie widać dokładnie jaką ma okrągłą buzię, ale co tam.. :mrgreen:
Obrazek

Obrazek
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 15, 2013 10:03 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

fajna :)
to co dziś badania wszystkie?
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pt lis 15, 2013 10:40 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

I oczywiście nie zrobiłam w pośpiechu tej strony kota, z której jest brak.. :twisted:

Z wczoraj z rozmowy w lecznicy II
- ale dlaczego nie je?
- nie wiem, jak dałam z ręki to zjadła potem i z miseczki..
- a, no bo to trzeba kota 'rozjeść' , poświęcić trochę czasu..

po przywiezieniu Meli
- a gdzie ona ma kołnierz?
- a skąd ja mam wiedzieć? Wczoraj , jak byłam u niej też nie miała.
- no jak to nie miała? przeciez może zaraz nie miec szwów?

Może ona po prostu się nie liże , bo ją na razie nie boli - środki, i nie swędzi - bo te środki [p. bólowe]?
Szwy są do zdjecia w połowie przyszłego tygodnia wg obu lecznic.

W lecznicy I , jak poprosiłam o to zdjęcie rtg, to się panie asystentki rozbiegły w poszukiwaniu, dr przeszukał biurko i szafkę.. Przy okazji sobie przypomniał, że gdzieś na karcie z aparatu mam zdjęcie obiecane mnie .. :? Podziękowałam. Ale jak można zgubić zdjęcie ? W zamian dostałam wykład o twardości i kruchości kocich kości i różnicy z psimi, i zobaczyłam zdjęcie innego kota, któremu się łapkę udało uratować. Uważam, że każda wiedza jest przydatna, poważnie.

Przeżyłam chwilę euforii wczoraj będąc na Wyspie.
Jak już wyszłam od matki, to trzy domy dalej jest taki, w ktorym od zawsze mieszkają Cyganie. Tacy pracujący i w ogóle. Pani Cyganka grabi liście. Ominęłam , cofnęłam się, bo ogólnie to tam się spotyka mało ludzi na ulicach. Pytam czy może widziała, słyszała..
- Aaaaaaaaa, taaaaaak! Taka pani z ul.... , aż płakała, że kotka jej zginęła.
............................[miejsce na wyobrażenie sobie mojego stanu]
i pani opisuje mi gdzie mieszka, bo ona ją zna itd.
W końcu bierze pod pachę swojego psa..no, yorka, i idzie mnie zaprowadzić. Sąsiednia ulica, w sumie 200m. Pani pokazuje mi w której klatce i czeka. Dzwonię domofonem, bo nie wiemy, które mieszkanie. Nie trafiam i ktoś inny mi mowi, że tak, obok mieszka taka pani co ma dużo kotów. Otwiera mi domofonowe drzwi.
Pani Cyganka sobie poszła, ja ide na I piętro. Nie ma nikogo, więc dzwonię do najbliższych sąsiadów. Starsza pani opowiada mi o sąsiadce, ilości kotów,we mnie rodzi się podejrzenie zbieractwa - Cyganka mówiła o 20, sąsiadka mówi o 9 [co już nie jest takim ewenementem :mrgreen: ].
Akurat idzie TA pani. Taki krasnoludek - cieniutki, mniejszy ode mnie o 1,5 głowy..Ale dobrze ubrany krasnoludek i raczej starszy. Niesie kota bez łapy :? Swojego.Rozmawiamy - opowiada [kłóci się z sąsiadką]że ma tylko aktualnie 6 kotów. Tak, oczywiście to co lata po sąsiednich drzewach - widziałam- to koty dokarmiane przez nią. Ale nikt jej nie zginął, nie rozpoznaje kotki na zdjeciu, które pokazuję w komórce.
Rozmawiamy dalej - dokarmia koty, wszystkie są wykastrowane, ratuje co się da, budki są dostarczone przez TOZ. Sąsiedzi.. - jak wszędzie, starają sie utrudnić, zaszkodzić.
Euforia mnie odeszła.
POtem jak zawiozłam Melę do lecznicy, zobaczyłam tę panią Danusię, która tam już zdążyła opowiedzić, że ktoś rozwieszał ogłoszenia itd. Przypomniałam sobie, że ją wiele razy widywałam - coś wieczorami pomaga, sprząta, myje, może w zamian za leczenie swoich kotów?
I tyle z moich nadziei.

W kwestii zdartych pazurów - Alienor mi uświadomiła, że to może być efekt usiłowania ratowania się przy wypadnięciu z okna/balkonu. To mi przypomniało moje wątpliwości - kotka na klatce, na schodach w górę, w budynku gdzie drzwi od ulicy są zamkniete ale otwarte te od podwórza..
Ja jednak pytałam iluś osób, ileś minęło siedzącą na schodach Melę, na tych drzwiach zawiesiłam ogłoszenie [oczywiście wczoraj nigdzie nie było, bo my jesteśmy bardzo porzadnym , czystym krajem :twisted: ].
Tak sobie myślę, że jeszcze przy najbliższej wizycie u matki, dopytam tu i tam.

tak, :D , dziś badania, cd sprawozdania po popołudniowym telefonie do lecznicy .
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 15, 2013 10:54 Re: Rekomendacja:ponad 10 lat, bez zębów, bez jednej łapy-Op

Myslę,że Mela mogła miec zderzenie z autem, mogła wypaść, stąd ta sprawa braku ząbków i pazurków, z pewnością przezyła coś strasznego :(
Adres juz na Ciebie, to będzie miała coś swojego już do dt, może i w klatce w lecznicy będzie mogła miec podusię , inaczej jest, jesli mamy cokolwiek swojego, nawet jeśli to tylko posłanko-będzie jej przyjemniej.
Jak ustalisz gdzie wpłacac pieniązki, to daj mi takze znać, zawsze jakiś grosik dorzucę :wink:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26437
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 341 gości