Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 19, 2020 10:28 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Z Melcią jest źle, od tygodnia walczymy, ale to walka z wiatrakami.
Zaczęło się od kaszlu.
Od soboty codziennie jesteśmy u weta.
Wyniki badań w normie, ale niestety ma płyn w płucach, w środę ściągnęli jej ponad 100 ml tego płynu.
Ma też zmiany w płucach i w jelitach.
Weci podejrzewają chłoniaka.
Bidunia w pewnym momencie nie miała już siły podpierać się na tylnej nóżce i chodzić.
Leki, kroplówki, żywienie przez sondę.
Z środy na czwartek w nocy nie miała siły się podnieść i zrobiła siku pod siebie.
Wieczorem, jak ją odbierałam od weta wet mi powiedział, żebym przespała się z decyzją o eutanazji.
I wtedy po powrocie do domu Melcia odżyła. Zaczęła powolutku chodzić po pokoju, zrobiła siku do kuwety.
Więc wczoraj znowu wet, kroplówki, leki, dostała też steryd.
Jak mam podjąć decyzję o eutanazji, gdy ona się do mnie tuli
Wczoraj zjadła troszkę, dzisiaj rano minimalnie, byłyśmy u weta o 9.20
Znów schudła, waży 2,17
Wiem, że to wszystko kwestia dni, że tylko przeciągam to, co nieuniknione.
ile jeszcze będzie trwać to moje przeciąganie??? Nie chcę, żeby Melcia cierpiała, a jednocześnie nie umiem pozwolić jej odejść.
Jestem w totalnej rozsypce............

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Sob wrz 19, 2020 10:44 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

O, matko... :cry:
Rozumiem Cię. Łatwo jest radzić komuś, żeby się zastanowił,.. żeby nie pozwolić cierpieć.. ale jak to dotyczy kogoś z rodziny, to już inaczej się na to patrzy...
Ale... żeby nie bolało.. to głównie, żeby ją nic nie bolało..
Musisz obserwować - wiem, że to robisz - czego ona by chciała..

Przeszukaj forum jak to wygląda z chłoniakiem, czy są jakieś optymistyczne informacje.. choć..

Trzymaj się Ty i niech Melunia się trzyma :1luvu:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 19, 2020 11:01 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Siedzę i czytam wątek Meluni od początku.
Uryczana jestem do granic możliwości.

Nadal biję się z myślami, czy to już.
Melcia jest świadoma, zrobiła rano siku do kuwety, przytulałam ją to mruczała.
Ale czy ona nie cierpi? Ma dużą wolę życia.
Gdy ją w czwartek odbierałam i wet kazał mi przespać się z decyzją Melcia darła się w niebogłosy i próbowała wydostać się z transporterka.
Czy ja nie przedłużam jej cierpienie, czy mam czekać z decyzją, aż będzie gorzej?
Nie wiem. Czekam na cud, który nie nastąpi.
Dzisiaj odbieram Melcię o 14.50

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Sob wrz 19, 2020 13:36 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Nie rycz przy kocie!
One rozumieją, przyjmują stres.

Jak kota boli to widać - raczej wtedy nie je , nie chodzi. Natomiast załatwianie się do kuwety nie świadczy , że jest dobrze, bo kot potrafi ostatkiem sił włazić.
Z mruczeniem też różnie - jeśli mruczy przytulana to raczej OK. Ale jak mruczy leżąc sama to może znaczyć, że ja coś boli.

Napisz w jakiej będzie formie. A Ty weź coś na 'spokojność'.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob wrz 19, 2020 14:19 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Gabi nie pozwól Meli cierpieć ani odchodzić w strachu. Wiem jak ciężko podjąć taką decyzję, ale lepiej dzień za wcześnie niż godzinę za późno. Nie chciałabym, żebyś miała potem do siebie wyrzuty takie jak ja, za to że zbytnio zwlekałam z pożegnaniem Malutkiego [*]. Teraz "niesie ją" steryd, który łagodzi efekty zmian, ukrywa je bardziej przed nami niż przed kotem. Jeśli - gdy minie efekt sterydu - pogorszy jej się wyraźnie, to będzie znaczyło że czas się poddać. Tak samo gdyby przestała jeść. Lub zaczęła dyszeć - bo to będzie znaczyło, że się zaczyna dusić, a to koszmarna śmierć. Przytulam mocno. Bądź dzielna i rozsądna - dla niej.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Sob wrz 19, 2020 19:34 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Nie musisz podejmować tej decyzji dopóki Melcia się przytula i ma wolę życia.
Myślę że kiedy ja straci będziesz wiedziała.
Przytulam.
Ale racja że lepiej dzień za wcześnie niż godzinę za późno...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob wrz 19, 2020 21:13 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Alienorku, Zuza macie 100% racji. Wczoraj po lekach i sterydzie Mela odżyła, a dzisiaj po powrocie do domu tylko leży skulona. Wiem, że czas się pożegnać....

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Nie wrz 20, 2020 7:07 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Trzymaj się Gabi :201481
Popłaczesz po wszystkim, teraz przytulaj kotka ... :cry:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 20, 2020 9:07 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Myślę o Was ciepło.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie wrz 20, 2020 9:24 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Dziękuję Wam za słowa otuchy. Nie wiem, co mam robić, w nocy było źle, Melcia leżała skulona w jednej pozycji. Jak po spacerze z psami weszłam do kuchni powlokła się za mną. Nie chciała zjeść swojego Renala tylko zainteresowała się psim jedzeniem. Więc jej dałam w drodze wyjątku. Teraz znów leży taka biedna. Na dzisiaj dostała steryd i kroplowke do domu. Jutro mamy wizytę o 17.40. Nie wiem, czy mam tę straszną decyzję podjąć dzisiaj i jechać do weta, czy poczekać do jutra. Jak bym nie zrobiła i tak będę mieć wyrzuty, że to za wcześnie.

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Nie wrz 20, 2020 9:57 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Niestety, ale nikt Ci nie pomoże :( Ty ją widzisz..
Taka pozycja, o której piszesz raczej świadczy o bólu jednak. Steryd może go znieść, ale po tym wróci.
Rozumiem, że weci mają konkretną diagnozę i Cię o niej informują i że są przekonani, że choroba jest nieuleczalna?
Przy tym wszystkim, choć chyba nie wiemy dokładnie ile Mela ma lat, to jednak jest starszą kotką. Weź to pod uwagę - nie chcemy sie rozstawać z bliskimi bez względu na wiek, ale jednak pewne sprawy dzieją się z tym wiekiem. Wiem jak to brzmi sucho, ale taka jest prawda.
Mam nadzieję, że jesteś w takim kontakcie z wetem, że możesz w każdej chwili go wezwać? Nie pozwól jej cierpieć jeśli leczenie miałaby być tylko przedłużaniem o godziny :cry:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 20, 2020 12:33 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Czasami pomóc odejść bez bólu i przewlekłej agonii to jedyny sposób by wyrazić naszą miłość do ukochanych zwierząt. To łaska, której nie mogą doświadczyć terminalnie chorzy ludzie, gdy tym co ich czeka są tylko godziny lub dni agonii. Jesteśmy z Wami myślami, bo to najcięższy moment w życiu z każdym zwierzakiem - to ostatnie pożegnanie :(
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Nie wrz 20, 2020 15:33 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Nie ma już Melusi. Pozwoliłam jej odejść. Będzie na zawsze w mojej pamięci i sercu. Najwspanialsza koteczką na świecie. Pozostały wspomnienia, tatuaż i ból. To tak bardzo boli...

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Nie wrz 20, 2020 16:36 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

[*]
:cry:
Gabi, przytulam ...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22992
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie wrz 20, 2020 16:57 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Współczuję :(. Czasem już nic więcej nie można...
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 233 gości