Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 30, 2022 7:10 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Dzień dobry wszystkim, którym zdarza się tu zajrzeć.
Od piątku mam na tymczasie 6 tygodniowego kotka, Karmelka.
Został zabrany ze wsi, pod Zamościem, właściciel zmarł i zostało 18 kotów, w tym 2 mioty maluszków.
Byłam pewna, że Kajunia od razu go zaakceptuje, gorzej z Leosiem. I się pomyliłam.
Popełniłam błąd, bo od razu ich zapoznałam, zamiast izolować.
No i mam lekki sajgon.
Przeprowadziłam się w lutym i mam teraz 2 pokoje, więc mogę kotka izolować od psów, ale Kaja stoi przy drzwiach i piszczy.
Najgorzej jest, jak zobaczy, że Karmelek chodzi po podłodze, raz się wślizgnęła do pokoju, urządziła polowanie.
Mam zamówiony dyfuzor z feromonami, zobaczymy, czy coś da.
Jak siedzę z psiakami w jednym pokoju Karmelek lamentuje, gdy idę do niego psy piszczą i szczekają pod drzwiami.
Szczęście w nieszczęściu, że jestem na bezrobotnym.
Absolutnie nie żałuję, że dałam DT temu maleństwu, ale jestem wkurzona na siebie, że nie izolowałam ich od początku, tak to jest jak się najpierw robi, a potem dopiero zasięga na ten temat informacji.
Wiem, że wszystko wymaga czasu, ale nie mam pojęcia, czy sam czas pozwoli psiakom zaakceptować maluszka.
Nie chcę od razu na dzień dobry i na szybko szukać mu domu, byle znaleźć.
Miał koci katar i czeka go kontrola u weta.
Wszelkie rady mile widziane. Pozdrawiamy gorąco, Gabi i ekipa.

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Pon maja 30, 2022 7:18 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Niech sie maluszkowi poszczęści. Może pieski pokochają?
Nie ma doświadczenia w tym temacie. Jak miałam i pieska , i kotka [raz pierwszy pies, raz pierwszy kot] to się od początku dogadywały, bez izolowania. Gorzej było kot na kota... :(
Ale pewnie odezwie się Alienor :D , a ona się zna !.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon maja 30, 2022 14:27 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Kociaka koty powinny zaakceptować, jeśli jest maleńki. A potem się przyzwyczają. Trudniej ze starszym kociakiem, już mocno brykającym. Nie wiem, jak z psami, nie mam doświadczeń, ale psy przyzwyczajone do kotów tez powinny małego przyjąć. Bądź dobrej myśli, ułoży się.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon maja 30, 2022 16:45 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Głaskać kota, potem dać obwąchac rękę psom. Pogłaskać pieski i dać kotku. I tak póki nie pojmą.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Wto maja 31, 2022 6:48 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

I koniecznie napisz, Gabi, jak sie sprawy toczą.
A jest opcja , że kicia u Ciebie zostanie jeśli pieski go pokochają?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 01, 2022 13:47 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Dzięki kochane dziewczyny, za rady i zainteresowanie Karmelkiem, jakoś dajemy radę.
Karmelek się na szczęście psów nie boi i oby tak pozostało.
Muszę zamówić dyfuzor z feromonami, bo dostałam z fundacji, ale dla kotów, a to przecież psy mają się uspokoić.
Pierwotnie chciałam z tej gromady, skąd pochodzi Karmelek zabrać dorosłego kota ( jest ich tam chyba 8 ), ale mi odradzono, bo one są wychodzące i nie nauczone życia z psami.
Więc padło na Karmelka. Jest cudny ( oczywiście nigdy nie dorówna Melusi ).
Na razie jest na DT, ale chyba moja psychika już inaczej działa, niż kilka lat temu, gdy tymczasowałam suczki.
Nie wiem, czy będę potrafiła się z nim rozstać, rozum mówi "szukaj mu domu", a serce: " Nie oddawaj go".
Zobaczymy. Trzymajcie kciuki.

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Śro cze 01, 2022 14:12 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Zdjęcie!!! ?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob cze 04, 2022 18:12 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Początki,gdy Karmelek stacjonował na wyższych partiach, jak stół, czy kanapa, bo inaczej psiaki próbowały go upolować:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Sob cze 04, 2022 18:25 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Śliczny :1luvu:
Żadne niebo nie będzie niebem, jeśli nie powitają mnie w nim moje koty.

Myszorek

 
Posty: 4802
Od: Czw sie 08, 2019 8:34

Post » Sob cze 04, 2022 22:52 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Gabi79 pisze:Początki,gdy Karmelek stacjonował na wyższych partiach, jak stół, czy kanapa, bo inaczej psiaki próbowały go upolować:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uroczy! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie cze 05, 2022 7:08 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Czy on nie jest trochę 'melowaty' ? [pomijając fakt, że Mela to jedna jedyna w swoim rodzaju była :D ]

A może psiaki nie chciały go upolować, tylko się zaopiekowac np.? Czy ktoryś z nich był jak żyła Mela? bo nie pamiętam :?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro cze 08, 2022 18:35 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

W sumie szkoda, że samotny. Bo lepiej się sprawdza parka, zapobiega to też problemom z socjalizacją a tak to może patojedynakiem zostać. Ale w twojej sytuacji to problem...
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw cze 09, 2022 9:32 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Od kilku dni mam problem z internetem, cholery już dostaję, albo nie działa, albo działa bardzo powoli.
Mamy dyfuzor, nie wiem, czy już działa, czy zacznie za jakiś czas. Skończyły się gonitwy.
Karmelek może już chodzić po mieszkaniu, gorzej, gdy zaczyna szaleć. Teraz Leoś leży na balkonie i Karmel go zachęca do zabawy (oczywiście balkon i okna mam osiatkowane).
Wcześniejsze "akcje" to naprawdę była chęć upolowania i unicestwienia "intruza".
Melcia była pierwsza, bo przyjechała do mnie za czasów Kajtusia, potem przyjechała Kaja, a ponad 2 lata temu Leoś.
Pewnie to miało wpływ na dobre relacje psio-kocie, poza tym Melcia była spokojna, a Karmelel, kocie dziecko, wulkan energii.
Dam im jeszcze trochę czasu. Jak pomyślę o szukaniu domu dla Karmelka mam same czarne wizje, może dlatego, że ostatnio ciągle widzę ogłoszenia o zaginionych kotach.
Melcia była biało-czarna, a Karmelek jest brązowo- biały. W książeczce ma napisane niebiesko-biały ( czy taki kolor sierści nazywany jest niebieskim???).
Jak Marta mi odradziła wzięcie dorosłego kota z tamtej gromady wybrałam Karmelka, bo był najmniejszy i jego oczko było w tragicznym stanie.
Przyjechał do mnie już zdrowy. W poniedziałek byliśmy u weta na przeglądzie.
Proszę trzymajcie kciuki za psio-kocie relacje.

Gabi79

 
Posty: 318
Od: Nie lip 01, 2012 10:35

Post » Czw cze 09, 2022 9:53 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

To co nazywasz brązowym na zdjęciach wygląda na szary - to właśnie chyba niebieski, jak brytyjskie niebieskie.
Ale bym się nie przywiązywała - kociakowi się kolor może zmienić .

Oczywiście, że trzymamy :ok:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22903
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw cze 09, 2022 10:01 Re: Mela - kocia nastolatka po przejściach u mnie w DS

Oczywiscie, kciuki, niech się foootra dogadają! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Silverblue i 103 gości