morelowo-migdałowa jesień

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 21, 2013 10:15 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Już kiedyś miała fazę szukania w necie :twisted: Mój komp nie umie, tzn umie się połączyć ale dostaje czkawki, zamyśla się itd :crying: Nawet Hobbita jeszcze nie widziałam :placz:

Co znaczy bilet na retransmisję? Gdzie i jak? A poza tym co Wy macie z tym Benedictem? Nie znam faceta - tzn wiem, że to Sherlok, ale nigdy nie widziałam z racji nie posiadania tv i nie oglądania właśnie w necie. Jednak ze zdjęć i fragmentów mi nie wynika, żebym wpadła w szał :mrgreen: Tych innych ludzi też nie znam :(

Możesz przesłać pocztą. Często dostaję płytki [wykłady itp] , po prostu w koszulkowej kopercie - nigdy nic sie nie stało. Odeślę z ksiązką np. Ale może jakaś lista tego co posiadasz, w wolnej chwili?
Ksiązka o 'Zamku.. ' jest słodka i dowcipna. Tzn była, bo przeczytałam.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw lis 21, 2013 10:55 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Co miesiąc w kinie Kosmos w Katowicach są retransmisje z National Theatre. A Benedict nie jest piękny, ale jest genialnym aktorem - "kupujesz" jego postać bez względu na to, czy gra urzędnika z MI6, który nagle musi wykraść dokumenty z innego wydziału tak, żeby się "kret" nie dowiedział, czy faceta z Aspergerem/wysoko funkcjonalnego socjopatę, czy (tylko głosem) szalonego Anioła Islington... Plus "Sherlock" to naprawdę genialny serial, zrobiony przez fanatyków A.C. Doyla - którzy w dodatku z każdego dotychczasowego odcinka zrobili perełkę. Zresztą sama zobaczysz. Jak mi kumpela przekazała założenia serialu, to pomyślałam, że to do bani jest, ale po pierwszym odcinku zażądałam WIĘCEJ!!!
A fimów mam masę - np. Om Shanti Om, Wiele hałasu o nic, Pusty pokój, Babilon 5 (świetny serial, choć zaczyna się standardowo), Mai Hoo Na, Kal Hoo na Hoo, Totoro (i większość Miyazakiego)... A jakbyś miała zbyt dobry humor i musiała się "przestawić" to polecam "On your mark" http://www.dailymotion.com/video/x64158_on-your-mark-hayao-miyazaki_videogames (to tylko kilka minut, więc twój komp powinien dać radę), albo Hoshi no Koe (http://www.animeseason.com/hoshi-no-koe/) - 24,5 minuty, które powala.
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Czw lis 21, 2013 12:47 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Zobaczę później te linki, a filmom się przyjrzę bo tak jakby niektóre tytuły coś mi mówiły :wink:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 22, 2013 8:36 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Niechcący spojrzałam na portale pogodowe .. wyszło, że od początku grudnia, przynajmniej nocne temperatury zrobią się minusowe :twisted: Ale ponieważ to i tak jest nie do przewidzenia, to może się pomylą pozytywnie :roll:
Jedno jest pewne - za miesiąc zacznie przybywać dnia ! :D No, po troszeczkę, ale zawsze :mrgreen:
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 22, 2013 8:49 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

morelowa, ty tych filmów, do których dałam linki nie oglądaj na razie - pamiętasz, że napisałam, że są fajne ale dołujące? I to nie tylko mnie, ale i moją koleżankę, która do miękkich nie należy.
Co tam słychać u Moreli i Migdała? Przesyłam wirtualne głaski dla obojga :D .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt lis 22, 2013 10:24 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Szybka jesteś :wink: Pierwszy link obejrzałam. W drugim nie mam linku do otwarcia filmu.. nijak na tej stronie nic go nie chce otworzyć.
Ale spoko. Nie łatwo mnie zdołować filmem. Najłatwiej dokumentem o zwierzętach lub dzieciach, filmem z odniesieniem do realiów smutnych. Ale potrafię się wystraszyć np. orków czy podobnych istot i sama, wieczorem, gdy za oknem zima, nie oglądam Władcy pierścieni :mrgreen:
Za to obejrzałam wczoraj "Alicję w kraine czarów" ale tę 'urośniętą' z Johnny Deppem - strasznie miłe! Na dvd, bo nawet przy krótkim Twoim filmiku komp czkał :twisted:

Google nie chce mi pokazać co to jest "Pusty pokój". Wiele hałasu ... [przecież Szekspir!], Babilon, Om Shanti.., bym zobaczyła chetnie. Inne wymienione przez Ciebie mam lub widziałam. Mam Totoro i cos jeszcze z Miyazakiego.

Koty żreją 8O - pójdę z torbami już całkiem. Migdał nawet rzadziej rzyga, ale i tak musze znowu kupić miamorka, bo on tak prosi - staje przed kredensem i sie gapi na półkę.
Więcej się bawią, nawet Morelka co też dziwne w tę pogodę. Tyją kurka. Nawet Migdał jest już równiutki, bez wcięć. No, bo Morulec jest wypukły oczywiście.
Dziękują za głaski i też Cię głaszczą :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 22, 2013 10:56 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Witamy :1luvu:
Co do pogody to po niedzieli w nocy ma już byc minus :|

lidka02

 
Posty: 15732
Od: Czw cze 09, 2011 9:22

Post » Pt lis 22, 2013 11:05 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Morelowa, Alienor – widzę, że też lubicie anime :piwa:
Mam trochę dobrych filmów animowanych (nie tylko japońskich),
takich do zdołowania też :mrgreen:, ale nie tylko...
W tym dwa o kotach: "Kocia zupa" T. Sato i "Narzeczona dla kota" H. Morita.
Rewelka!
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4577
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt lis 22, 2013 13:43 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Bo dobre anime nie jest złe :ok: Taki Ghost in the Shell czy większość produkcji studia Ghibli czy "Wolfsrain" oraz "Haibane Renmei". Ale jest anime, którego wiem, że nie obejrzę - Grobowiec świetlików. To przetworzona artystycznie smutna historia dzieciństwa reżysera - na tyle depresyjna, że choć wiem jak bardzo jest to piękny film, nie obejrzę go nigdy.

morelowa - Pusty pokój to film koreański o chłopaku, który mieszka u ludzi, którzy wyjechali np. na wczasy (bez ich zgody) i w zamian sprząta, robi drobne naprawy i zakupy, które czekają na właścicieli mieszkania w lodówce. No i któryś dom okazuje się nie być pusty... Fajnie się ogląda też "200 pounds beauty", "My sassy girl" czy "Siworae" - to kino inne od naszego, a przy tych 4 nie obawiam się powiedzieć - lepsze niż większość tego, co znamy. Choć nastrojem Pusty pokój jest zbliżony do naszego "Zmruż oczy".
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt lis 22, 2013 14:05 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Alienor pisze:
Pusty pokój to film koreański o chłopaku, który mieszka u ludzi, którzy wyjechali np. na wczasy (bez ich zgody) i w zamian sprząta, robi drobne naprawy i zakupy, które czekają na właścicieli mieszkania w lodówce. No i któryś dom okazuje się nie być pusty...


W Polsce tytuł filmu brzmi "Pusty dom", pewnie dlatego Morelowa nie mogła go wyguglać :mrgreen:
Obrazek

violet

Avatar użytkownika
 
Posty: 4577
Od: Pon sty 07, 2013 17:17
Lokalizacja: koło Torunia

Post » Pt lis 22, 2013 15:45 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

O, właśnie, violet rację ma :mrgreen: dzięki.
Tak, mogłabym obejrzeć choć cos mi świta.. To dość stary film - jak na film - i może moja pamięć nie dociera..
Oczywiście widziałam Ghost in..., ale mogę spokojnie ponownie bo nie pamiętam :twisted: Niewykluczone, że jak będę miała chwilę to sobie z Wro przywiozę. Chwilę na szukanie.
Violet, a nie robisz jakiegoś bazarku z tymi filmami kocimi :lol: , albo byś mogła.. no, wiesz.. pożyczyć, podarować, sprzedać :mrgreen: Przyjść z nimi na kawę :lol:
Grobowca ... też nie chce. Poczytałam.

A nie mogłaś Alienorku, przytoczyć tytułów, które masz, przed przyjazdem? :?

Dołowanie, dołowaniem, ale komedie - bez względu na opinie niektórych - są najlepsze. Tylko wcale nie łatwo o dobre, nie np w typie 'Tediego' brrrrr. [jak dla mnie oczywiście], którego obejrzałam początek i koniec, i to było za dużo :twisted:
Ostatnio edytowano Pt lis 22, 2013 16:52 przez morelowa, łącznie edytowano 1 raz
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt lis 22, 2013 16:09 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Nie mam listy tego co mam tyle tego jest :oops: . Anime, bollywoody, jdramy, kdramy, wielcy kina (Miyazaki, Kurosawa), "Zatoichi", "Hobbit", "Avengers", "Sweet rain", "Red Cliff", "Sherlock" BBC etc.To popatrzę i Ci prześlę listę tego, co proponuję a Ty się określisz - tak czy nie. :ok: Bo może Ci nie odpowiadać długość/medium/temat. Ale Dostanę polecam bardzo gorąco - w przyszłym roku nareszcie ma być 2ga część :ok: . A już w styczniu 3ci sezon Sherlocka :1luvu: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

Post » Pt lis 22, 2013 16:54 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

A tę 'Dostanę' masz w sumie? Bo ja nie ma skąd..
I najbardziej to chcę HOBBITA!!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 23, 2013 9:22 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

Migdał - dupek, głupek obsikał mi dziś ściane w łazience :twisted: Mam 'konstrukcje' z podkładu [Alienorek widziała] ale on się odwrócił w inna stronę! I na moich oczach bo stałam czekajac jak zobaczyłam, ze ma zamiar się załatwić. Stał tyłem do ściany, kuweta mała.. , kucnął, potem sie podniósł i lał na ścianę a ja nic nie mogłam ! Na szczęście od spodu przynajmniej wsiąkło częściowo w podkład. A farba w łazience z tych do mycia więc szybko się dało jakoś posprzątać.
On tak czasem robi, a upodobał sobie najmniejszą [z trzech] kuwetę. Myślę nad zamykaną, bo mam. Ale oba odmówiły korzystania poprzednio.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22987
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob lis 23, 2013 9:27 Re: W morelowo-migdałowym domku nie damy się :) III

A wymontowałaś klapkę? Bo to najczęściej jest powód nieużytkowania krytej kuwety.
A Migdałowi przydałaby się taka "zasłonka" jak prysznicowa naokoło kuwety :twisted: . Wtedy mógłby lać jak by chciał, a i tak wszystko by spływało gdzie trzeba :ok: .
“To co robimy dla nas, umiera wraz z nami. To co robimy dla innych i dla świata zostaje po nas i jest nieśmiertelne.” -A. Pine
nasz wątek: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=159694

Alienor

Avatar użytkownika
 
Posty: 24225
Od: Pt mar 19, 2010 14:48

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości