Bella w domku ze Szponą i pieskami.Jest i Fela.Bella[*]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob wrz 21, 2013 7:08 Bella w domku ze Szponą i pieskami.Jest i Fela.Bella[*]

W środę 18-go p.Iza wracała z działki, gdzie karmi koty i przechodząc obok przedszkola usłyszała potworny koci wrzask i miauczenie.Na drzewie siedziało małe coś, nie mogło zejść i się darło.P.Iza zadzwoniła do mnie i "uzbrojone " w saszetki z kocim jedzonkiem poszłyśmy tam.Jakiś młody człowiek zaproponował pomoc.Wdrapał się na drzewo, jakoś udało mu się złapać kotka i podać go mnie.Kociaka schowałam pod bluzę i zaniosłyśmy do domu p.Izy.Malutkie zostało ulokowane w przedpokoju, zostało nakarmione i wymiziane dokładnie.Następnego dnia raniutko zaniosłam do weta.Okazało się, że to kotka, ok,6-7 tygodniowa, zdrowiutka, bez śladu kk i świerzbu, ale z pchełkami i nieco wychudzona.To akurat drobiazg.Fiprex załatwił sprawę, u weta dostała pastę na odrobaczenie, a Tino, kot p.Izy tabletkę, bo tak trzeba.Kupiłam trochę jedzonka dla juniorków, ale malutkiej bardzo smakuje surowe mięsko, co nas cieszy.Długo zastanawiałyśmy się nad imieniem dla niej i nic nie pasowało, została w końcu Bellą, bo jest piękna.Ma dłuższy włos, powolutku staje się śnieżnobiała, bo ten kolor u niej dominuje.P.Iza ją wyczesuje, jakieś kołtunki były na brzuszku, nikt o nią nie dbał wcześniej.Podejrzewamy, że była zabawką dla dzieci i znudziła się, albo, co bardziej prawdopodobne uciekła, bo była dręczona.Boi się dzieci, kiedy usłyszała dziecięce głosy na klatce chciała się schować za regałem.Jest malutka, mamy nadzieję, że zapomni o przejściach i już nic złego jej w życiu nie spotka.O lepszym DT nie mogłam nawet marzyć.Bella ma spokój, ciepło, czysto, dobre jedzonko i towarzystwo spokojnego kota Tino.Bella pokochała go od pierwszego wejrzenia, bez wzajemności, ale i bez agresji z jego strony.Teraz Tino łaskawie pozwala malutkiej spać obok, ona przytula się do niego, bo to przecież jeszcze kocie dziecko, spragnione ciepła i miłości.Jednocześnie Tino małą wychowuje, kiedy za bardzo rozrabia, strofuje ją po kociemu przygniatając lekko do ziemi.W końcu Tino ma wprawę, wychował i pokochał malutką Felusię, z dorosłą Florcią się dogadywał, ale chyba woli kocie dzieciaki.
Bella jest kotką bardzo grzeczną, korzysta z kuwetki, ma apetyt i mnóstwo energii.Lubi się bawić, co oczywiste, najbardziej gumową piłeczką.Wczoraj odwiedziła p.Izę sąsiadka.Przyszła z psem, spokojnym, kociolubnym bardzo ( mieszka z dwoma kotami i je kocha), ale Bella się przestraszyła.Potem jednak przekonała się, że Żaba jest przyjaźnie nastawiona i się uspokoiła.
Bella bardzo lubi siedzieć na parapecie i wyglądać przez okno, ale kiedy jest otwarte nawet na nie nie spojrzy.Boi się, że znowu będzie jej zimno, że na zewnątrz jest niebezpiecznie i co ma ryzykować? Tak wnioskuję.
Wczoraj miałam robić malutkiej zdjęcia, ale jak to w życiu bywa, nie udało się.U p.Izy jest dość ciemno, mój aparat nie da sobie wtedy rady, musi być jasno na zewnątrz.Dzisiaj spróbuję.
Malutka jest piękna, to jakiś mix syberyjczyka, ale ja nie znam się na kociej arystokracji.
Teraz kilka zdjęć zrobionych w środę, kiedy malutka zamieszkała u p.Izy, jeszcze brudna i nieco zdezorientowana, ale chyba już zadowolona, najedzona, na czystym i ciepłym kocyku.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio edytowano Nie lis 27, 2022 12:06 przez ewar, łącznie edytowano 13 razy

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob wrz 21, 2013 8:31 Re

Widać, że Bella jest piękną kocią damą :1luvu:
kicikicimiauhau
 

Post » Sob wrz 21, 2013 10:16 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Damą to ona będzie, na razie bryka, rozrabia trochę, próbuje wspinać się po zasłonach.P.Iza ma jednak anielską cierpliwość, da sobie z tym radę.Bella dostała ode mnie takie puchate kółeczko z białego baranka, jest to jej legowisko, pięknie w nim wygląda.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob wrz 21, 2013 11:38 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Widzę, że Tino już się wyrobił ;)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob wrz 21, 2013 17:18 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

O, tak! Mam masę zdjęć, ale wkleję jutro, bo już nie mam siły.Niedługo trzeba karmić koty, dać lekarstwa Dudusiowi, a potem codzienny spacer z Żabą.Napiszę tylko parę zdań.Mała Bella jest kapitalna.Tino zajął jej kółeczko, ale jej to nie przeszkadza, śpi przytulona do niego, biedactwo potrzebuje jeszcze ciepła, czułości.Tino już to zaakceptował.Bella przecudnie się bawi, nosi w pyszczku mięciutką gumową piłeczkę, a potem nią żongluje.Kocha gonić za światłem laserka, podoba jej się też kulka z folii.To po prostu kocie dziecko.Piękne i grzeczne, mam zdjęcie w kuwetce, na dowód, że korzysta.Jest jeszcze maciupeńka, ale je wszystko, lubi suchą karmę, surowe mięsko, biały serek.Nie ma jednak syndromu pustej miski, nie najada się na zapas.Myślę, że nie jest bardzo fotogeniczna, widziałam zdjęcia i w realu jest o wiele ładniejsza.
Nawet nie bardzo mam co pisać o niej.Jest kotką idealną, zdrową, grzeczną, kuwetkową, lubi kocie towarzystwo, ludzi też lubi.Ma apetyt, pięknie się potrafi bawić sama, czego jeszcze wymagać?

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 22, 2013 7:15 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Zdjęcia Belli z wczoraj
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie wrz 22, 2013 11:23 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Kochany szkrabik :) A Tino to ostoja spokoju, ona na pewno zaczepia go, zachęca do zabawy, takiego wielkoluda :)
EDIT wielkokota ;)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie wrz 22, 2013 12:43 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Tino nie jest taki duży, uważam, że taki przeciętny, to Bella jest malutka.Ponoć Tino już ją bardzo polubił.Bawić się z nią nie będzie, co to, to nie :mrgreen: , ale pozwala małej się do siebie przytulać, pilnuje jej trochę, czasem strofuje po kociemu.Ona jest cudowna, oczka ma jakby pociągnięte eyelinerem, to nie jakaś wydzielina, takie ma jakby łzy.Bella jest bardzo rozmruczana, wtula się w człowieka, ale nie wskakuje jeszcze na kolana.Nie ma wad, nawet jakbym chciała coś napisać, to nie potrafię.Będzie też kocią pięknością.Jest idealna na dokocenie, musi znaleźć domek z innym kotem.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon wrz 23, 2013 7:25 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

P.Iza jest zachwycona kotką.To przemiłe stworzenie, bardzo lubi przytulić się do człowieka, mruczy wtedy pięknie.Potrafi jednak bawić się sama, mała piłeczka jest hitem, nosi ją w zębach, podrzuca, zahacza pazurkiem ( muszę obciąć) i w ogóle jest szczęśliwa.Musiała dostawać resztki w tym domu, w którym była, bo lubi...bułkę z masłem.P.Iza dała jej karmę dla juniorków i obok malutki kawałek bułki, chciała się przekonać, co wybierze.Oczywiście bułkę :evil: Nie je dużo, nie wiem, czy to powód do zmartwienia, bo nie wygląda, aby jej cokolwiek dolegało.Robi piękne kupki, jest wesoła, ruchliwa bardzo, no po prostu kot ideał.

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon wrz 23, 2013 12:56 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

P.Iza zmusza Bellę do jedzenia dobrego kociego jedzonka.Robi to tak, że daje trochę chleba obok mięska czy saszetki.Kicia wcina wtedy wszystko.Co ci ludzie z nią robili? :evil:
Tak bym chciała, żeby znalazła domek przez forum, jest przecudna, zdrowa i urocza.Odrobaczę ja jeszcze i zaszczepię, oczywiście.Nikt nie chce się dokocić takim cudem?

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon wrz 23, 2013 17:08 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Belusia przepiękna! Ludzie takie cudo czeka :1luvu: :1luvu:

asiek o

Avatar użytkownika
 
Posty: 1020
Od: Śro maja 26, 2010 15:14

Post » Pon wrz 23, 2013 17:37 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Szok z tym chlebem :( Ale w sumie nie powinno nas to dziwić, niektórzy ludzie mają wiedzę o kotach na poziomie niższym niż zero, ale kotek ładny, kolorowy/puchaty/młodziutki, więc biorą... dla dziecka...
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon wrz 23, 2013 17:46 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Nie mam nic przeciwko dzieciom, lubię je bardzo, sama mam cudnego wnuczka, który nie wie jak to jest mieszkać bez kilku kotów, ale kot to nie zabawka.W dodatku ta dieta :evil: Ona musiała być bardzo wcześnie zabrana od matki, cud, że nie zachorowała.Prawdę mówiąc to jest taka słodka, że nie wypuszczałabym jej z objęć.Ciężko cokolwiek ciekawego o niej pisać, jest absolutnie doskonała pod każdym względem, to aż nudne, prawda? Myślę, że będzie jeszcze bardziej puchata.Moja Gucia ma przedłużony włos, a w kocięctwie nic na to nie wskazywało, była normalnym, krótkowłosym chudym kociakiem, w dodatku wetka się pomyliła i Gucia długo była Gustawem :mrgreen:

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto wrz 24, 2013 10:09 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Wprosiłam się do p.Izy.Muszę wymiziać to maleństwo i zrobić parę fotek.P.Iza mówi, że nie miała jeszcze kota, który tak pięknie bawiłby się sam.Kupiłam nową gumową piłeczkę na wszelki wypadek, bo to ulubiona zabawka Belli.Podsumuję:
Kociak, ma ok.7-8 tyg.
Długowłosa
Kuwetkowa
Kocha koty
Proludzka, miziasta
Zdrowa, uszka i oczka czyste
Odrobaczona
Wesoła, bawi się sama
Ona nie ma ŻADNYCH wad 8O

ewar

 
Posty: 54971
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto wrz 24, 2013 12:23 Re: Bella, długowłose kocie dziecko.

Naprawdę? 7-8 tygodni? Myślałam, że maluszek tak ze 3 miesiące ma.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia i 135 gości