Mopik ['] Kropek i Kicia [End of story]

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 27, 2018 21:11 Re: Mopik & Kropek

A sprawdzałeś Kropka pod kątem niedoczynności tarczycy? Dość rzadko u kotów się zdarza, ale jednak... no chyba, że wiesz, iż on po prostu żre zamiast jeść.

Otyłość u kotów jest bardzo niedobra (moja wet za to najbardziej marudzi) - od razu dużo większe ryzyko cukrzycy i uszkodzenia nerek oraz nadciśnienia (w sumie u ludzi też tak jest - jeśli ratownicy medyczni znajdują nieprzytomnego na ulicy i nic o niem nie wiedzą, a jest bardzo otyły to od razu zakładają opcję cukrzyca plus nadciśnienie).
...

czarnekoty123

 
Posty: 4209
Od: Śro wrz 12, 2012 18:34
Lokalizacja: Mysłowice, śląskie

Post » Śro mar 28, 2018 14:52 Re: Mopik & Kropek

Będę musiał go przebadać, ale w przeciwieństwie do Mopika on robi okropne problemy przy każdym zabiegu. Wedle moich obliczeń je dziennie ok. 35-45 g mięsa, praktycznie nic mokrego (nie, bo nie!) oraz jakieś 30-60 g suchego, bezzbożowego. No na takiej diecie winien mieć tak 5-6 kg wagi góra, a ostatnio ważony miał 7.5 kg, podobnie jak rok temu. Tyle dobrego, że nie tyje więcej. Chyba.

Żarł to przed kalciwirozą - mokre, suche, wszystko i to ile, czasem jeszcze do pracy nie wyszłem a on czyścił swe miseczki z zapasu na cały dzień (tzn. do mego powrotu) i szedł do Mopikowych. Po chorobie jak ręką odjął - mokre absolutnie nie (czasem odrobnikę pomemła, albo wyliże sos/galaretkę). suchego trochę, mięsko chętnie (choć ma dni, że nie dożre porcji, bo nie).

A Mopik już 7 kg waży, pół roku temu 8, na razie ta zmiana mu wychodzi na dobre, ma wprawdzie jeszcze małą fałdkę na brzuszku ale co to jest. On przy 8 kg i swych rozmiarach zresztą wcale na grubasa nie wyglądał, co najwyżej na lekko otyłego. O Kropku mówić nawet nie chcę, bo mnie przerażenie bierze, co się z niego zrobiło.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 30, 2018 21:51 Re: Mopik & Kropek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 30, 2018 22:31 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

:1luvu: :1luvu:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 31, 2018 7:25 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Piękne, dorodne kotki. Widać, że dobrze im u Was. Chyba macie duży balkon?

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob mar 31, 2018 9:40 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Czy ja wiem? 2-3 m2 ma gdzieś tak.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Sob mar 31, 2018 10:20 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Mopik powazny chłopak :-) Wydaje się "cieńszy". Słodziak. Kropiszon nie wydaje mi się aż tak wielki, jak czytam.
Ja mam problem z odchudzaniem kotków ( siebie też ). Cały dzień mnie nie ma, a kotki dwa... Ciastusia by jadła po troszku i tak spoko. Ale Biszkopcik wsunie i później poszuka więcej. Zaczęłam wyliczać jedzenie ,ale na wadze zamiast mniej, jest więcej :-( Biszkopcik jest duży... i brzuś ma.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob mar 31, 2018 15:53 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Mopik schudł o kg, z 8 do 7, a Kropek tak się umie do fotki ustawić, że wygląda szczupło. Ale to już nie jest Kropek a Kropiszcze albo Wielkokropek, bo choć mniejszy od Mopika to cięższy o kilogram. Jak biegnie to się przelewa na boki...
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 01, 2018 8:06 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

No to Mopik ma dzisiaj 10 lat. :201461

I cieszę się że tyle, i smucę troszkę, bo to już jednak sporo latek mu zeszło.

W prezencie dostał solidną porcyjkę krewetek, które uwielbia niesamowicie wręcz.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 01, 2018 11:50 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Mopiczku kochany , zdrówka i wiele, wiele długich lat życia. Z całego serca ciotka Ci życzy <3

Ja od wczoraj zerkam strasznym wzrokiem na mojego Biszkopcika, bo zamiast chudnąć , to on jakiś coraz większy. Ciastusia ma sadełko,ale ona generalnie kruchsza. Inna budowa.
Nie wiem jak to zrobić ,żeby Biszko schudl. Jakie te porcje dawać i ile razy dziennie... Problem też,że znowu kicia może nie dojadać.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie kwi 01, 2018 15:00 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Mopik chyba jest świadom okrągłej rocznicy, bo strasznie dzisiaj marudny, co godzinę łazi z zabawką w pyszczku i labidzi wniebogłosy. Trzeba ugłaskać, utulić i jest spokój. Na godzinę.
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie kwi 01, 2018 18:47 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Hmm, ja też tak przeżywam moje urodziny :-p Mało entuzjastycznie. :20145

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 03, 2018 17:46 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

A tu Mopik z 2008 (lipiec)

Wydaje się, że "jaki slicny kotecek"... ale to była mała agresywna cholera wtedy.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano Wto kwi 03, 2018 19:41 przez Lifter, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto kwi 03, 2018 18:31 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

Absolutnie nie wierzę, to są pomówienia. Zgłoszę to .
Zaraz wracam !

:201461 Prześliczny jest ;-)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 03, 2018 19:40 Re: Mopik & Kropek [nowe fotki]

A jednak. Byl z nim taki problem do mniej wiecej 3 roku zycia, ze potrafil gwaltowanie przejsc od "glaskaj po brzuszku" po wsciekly (naprawde wsciekly) atak na glaszczaca go reke wszystkim, co mial do dyspozycji. I o ile 3-4 miesieczny kociak po prostu owa reke drapal i kaleczyl, to (do)rosly kot ja haratal i rozszarpywal. Drapanie zreszta nie bylo najgorsze - bo on sie wzeral w nia cala moca paszczy. I np. jak sie nim tesciowa opiekowala nim pod nasza nieobecnosc i go czesala (co uwielbia) to w podziece tak ja uzarl, ze az chciala isc na ostry dyzur, bo nie mogla zatamowac krwi plynacej z rany w rece... Z czasem sie uspokoil, ale cholera z niego byla straszna w mlodosci. Prawdziwy Pomiot Szatana.

Dzis jest lagodnym kotem, ktory co najwyzej lapa zdzieli (ale delikatnie) albo nafuczy z lekka... i nic wiecej.
Ostatnio edytowano Śro kwi 04, 2018 7:00 przez Lifter, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek


Ludzie, którzy nie lubią kotów, w poprzednim życiu musieli być myszami.

Lifter

Avatar użytkownika
 
Posty: 4386
Od: Pt sie 09, 2013 10:47
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 108 gości