Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II-kleptomania

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto lip 23, 2013 19:09 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Z wątku Kotkinsa, Koteczekanusi napisała:

"Na zakwaszenie moczu pasta Uro-pet. Można kupić w gabinetach albo na animalii. Tylko trzeba się rozejrzeć w cenach, powinna kosztować jakieś 49 zł, ale u niektorych wetów może sporo więcej. Dwa razy dziennie po 5 ml przez 3 miesiące, powtórzyć badania moczu, ew. jeszcze 3 miesiące. U moich kotów skutkuje.
Też czytałam, że wit. C jest do bani, podobno żurawina lepsza, ale nie nakłanialam kotów do konsumpcji. Uro-pet pięknie liżą z palca."

może zapytaj, czy się nada? Lub tę żurawinę, ale to musiałaby jakaś sprawdzona (w tabletkach, suszona? Choć te mają za dużo cukru, bo je "ulepszają"

maneki

Avatar użytkownika
 
Posty: 648
Od: Pon wrz 19, 2011 12:40

Post » Wto lip 23, 2013 19:48 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Właśnie miałam napisać, że pytałam na wątku nerkowców i polecili właśnie pastę uro-pet. Niby najczęściej stosowana do zakwaszania.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 23, 2013 19:48 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Aha. nie masz za co dziękować. Ja się po prostu troszczę o synową ;)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lip 23, 2013 22:36 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Dyktatura pisze:Aha. nie masz za co dziękować. Ja się po prostu troszczę o synową ;)

MB topiła smutki ze mną przy kieliszku wina, więc podziękuje pewnie jutro :twisted:
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 7:09 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Dobrze, że miała z kim potopić te smutki :ok: MB, a znasz ten wątek? viewtopic.php?f=1&t=150741
Obrazek

alab108

 
Posty: 12890
Od: Wto lis 09, 2010 22:35
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post » Śro lip 24, 2013 9:04 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Jestem, już odpisuję.
Na razie kupiłam witaminę C w kropelkach, kwaśna jak nie powiem co, kota się krzywi niemiłosiernie, ale coś tam chyba mi się udaje podać do pysia. Dzisiaj po pracy idę do weta, miał posprawdzać różne preparaty i ustalić, co najlepiej podziała na Ofelię. On zwykle na takie problemy zaleca karmę weterynaryjną, ale ponieważ Ofelia jest na barfie, to trzeba kombinować inaczej.
O paście uro-pet słyszałam, tyle że na barfnym jej nie polecają, bo pełno w niej chemii. Ale nad nią się też zastanawiam. tak samo jak nad żurawiną - ale nie mam pojęcia jak kot z własnej nieprzymuszonej woli miałby skonsumować żurawinę.
Na barfnym dziewczyny mi napisały, żeby nie przejmować się zbytnio ph tylko dopajać, to kot wysiusia co trzeba. Taaaa... Ciekawe jak dopajać... Książniczka jest Książniczką i nie będzie pić na zawołanie :evil: . Próby dopojenia siłowego mogą się bardzo źle skończyć. A miseczki z wodą i śmietanką i tak mam porozkładane po całym domu.

Acha, co do wyników moczu: jak dobrze pamiętam, przy poprzednim zapaleniu pęcherza też Ofelia miała ph 7, sądziłam że to właśnie przez stan zapalny. Ale ponieważ znów ma ph 7 i w dodatku wyszły kryształy, więc na to wygląda, że ph nie jest skutkiem, tylko przyczyną zapalenia pęcherza (ph 7 = kryształy = zapalenie pęcherza).
Na razie zrezygnuję ze skorupek na rzecz cytrynianu wapnia (tylko musze go gdzieś dorwać :evil: , w aptece jest tylko w formie tabletek i drogi w dodatku) i będę robić badania kontrolne co jakiś czas.

Ofelia i Mała Czarna dały mi dzisiaj rano popalić. Około 5 rano (hmmm, dla kogo rano, dla tego rano, dla mnie to jeszcze noc) obudził mnie tupot czterech łap. Po chwili przeszedł on w tupot ośmiu łap :evil: :evil: :evil: . Czyli koci jogging na powitanie dnia. Oczywiście po galopadzie zmęczone koty ucięły sobie drzemkę, a ja zaraz musiałam wstawać! :placz: :crying:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 9:10 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

No ładnie i nic nie powiedziały, że winko sączą. Zaraz bym przybiegła. :piwa: :)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 24, 2013 9:13 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

MB, wiesz że na barfnym wszystko negują co ma choć cień chemii. Napisz, że podajesz kotom bezo-pet na odkłaczanie to pożrą Cię z kopytami ;)

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 24, 2013 9:40 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Dyktatura pisze:No ładnie i nic nie powiedziały, że winko sączą. Zaraz bym przybiegła. :piwa: :)

Też byś miała dzisiaj kaca :twisted:
Spoko, jak Ofelii nie dopadnie kropelkowanie, to się napijemy znowu - tym razem na wesoło :mrgreen:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 9:41 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Oj boli główka :evil:
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 9:42 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Oj suszy :(
:ryk: :ryk: :ryk:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 15:37 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Now idzicie, ajak bym przyszła to bym wam pomogła i byście kaca nie miały. :ryk: :ryk: :ryk:

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 24, 2013 15:42 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

O taka impreza by była Obrazek

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro lip 24, 2013 17:03 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Dyktatura pisze:O taka impreza by była Obrazek

Niom! :ryk:
Dobra, w weekend możemy zrobić następną dżamprezkę :wink:

Kurczę, jak mi się nie chce kroić barfa !!!!! :crying: :crying: :crying:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro lip 24, 2013 19:20 Re: Księżniczka Ofelia i Mała Czarna Carmen II -mamy kryszta

Jeżeli było słychać wielki huk, to nie bójcie się, to nie koniec świata ani trzęsienie ziemi.
To wielki kamień spadł mi z serca i pierdyknął o ziemię.

Zakupiłam dziś cytrynian wapnia. Taki ludziowy, w tabletkach, w aptece. Zakupiłam także mięsko na barfa. Mięsiwo skroiłam, suplementy odważyłam, cytrynian pokruszyłam i zmieliłam w maszynce do pieprzu. Dodałam trochę gerberka, trochę wody, wszystko wymerdałam. Zrobiła się taka dziwna ciapa - konsystencja zupełnie inna niż przy skorupkach. Patrzyłam na to coś w misce, patrzyłam, i ze strachem myślałam, czy moje arystokratki raczą wziąć to coś do pyska. No w końcu pannice byle czego nie będą jeść! No nic, zaczęłam ładować do słoiczków. W tym momencie przytuptała Ofelia. Spojrzała, powąchała... i zaczęła wyżerać mieszankę ze słoiczka! :ryk: :piwa:
No i właśnie w tej chwili głaz spadł mi z serducha :mrgreen:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33189
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 155 gości