stadko kocio-psie zaprasza :) proszę o zamknięcie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 22, 2018 12:24 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

przecież człowiek, bez większej trudności, jest w stanie uniemożliwić kotom otwieranie drzwi

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 22, 2018 12:52 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Zaklada sie galki zamiast klamek i drzwi kot nie otworzy. Albo ogranicznik sie zaklada na drzwi balkonowe i nikt nie przejdzie.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw mar 22, 2018 13:39 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

zuza pisze:Zaklada sie galki zamiast klamek i drzwi kot nie otworzy. Albo ogranicznik sie zaklada na drzwi balkonowe i nikt nie przejdzie.


Ten ogranicznik to takie coś metalowe jak przy oknach??
Sprawdziłam i te drzwi balkonowe nie mają takiego czegoś. Na klamkę nie zamknę bo jest od środka( czyli w pokoju )
A klamki na okrągłą nie zmienię bo to nie jest mój dom i nie ja podejmuję decyzję.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw mar 22, 2018 14:07 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

napisałam pw 8)
wszystko sie da, tylko trzeba pomysleć

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto mar 27, 2018 12:42 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Patmol pisze:napisałam pw 8)
wszystko sie da, tylko trzeba pomysleć


Uwierz mi że nie wszystko się da :roll:

W niedzielę odbyłam super wycieczkę ale dopiero jutro wstawię foto relację :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro mar 28, 2018 12:04 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) Czas na zmiany

Gosiagosia pisze:Te badania wskazuja na antyimmunologiczna chorobę tarczycy, może być to Hashimoto ale może też Graves Basedowa. Twoją lekarke to powinno zaniepokoić bo normy są przekroczone i to bardzo. Skierowanie powinno być w trybie Pilnym.
Trzymam kciuki.



Cześć Gosiagosia :)
Okazało się że w całym Kaliszu nie ma endokrynologa na fundusz i musiałam odbyć wizytę prywatną :)
Nie wkleję tu wyniku ale z opisu wynika że mam : autoimmunologiczne schorzenie tarczycy (przewlekłe zapalenie-choroba Hashimoto) w stanie eutyreozy( z tendencją do hipotyreozy )
Przy okazji okazało się że mam guza w tarczycy a więc czeka mnie biosja ( też prywatnie ) i mam szmery nad serce :roll:

Obiecałam Patmol zdjęcia z wycieczki a więc już je daję :P

Miejscowość Grabówek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw mar 29, 2018 7:06 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

dziękuje za zdjecia Obrazek
byliście bez psów?
Hashimoto jakoś popularne jest ostatnio -nawet jakaś dieta jest specjalna przy Hashimoto
a te szmery ci jakimś fachowym urządzeniem robili, czy tak przy okazji wizyty po prostu?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 29, 2018 7:15 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Patmol pisze:dziękuje za zdjecia Obrazek
byliście bez psów?
Hashimoto jakoś popularne jest ostatnio -nawet jakaś dieta jest specjalna przy Hashimoto
a te szmery ci jakimś fachowym urządzeniem robili, czy tak przy okazji wizyty po prostu?


Psów nie mogliśmy zabrać ponieważ w niektórych miejscach był zakaz :(
A co do szmerów to zostały zdiagnozowane podczas wizyty .
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw mar 29, 2018 7:17 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

no tak, ale jak konkretnie?

bo pamietam, że to się trzeba położyć nieruchomo w takiej specjalnej maszynie, nie pamietam nazwy, wiec pewnie nie każdy gabinet to ma
a zrozumiałam, że nie byłaś u kardiologa, tylko u endokrynologa

podobno czesto osłuchowo słychac szmery nad sercem i wtedy sie sprawdza czy one sa istotne

edit robi się echo serca/usg serca to sie nazywa echokardiografia
masz skierowanie? czu pójdziesz do przychodni po skierowanie?

będziesz u tego lekarza, gdzie bylaś, leczyć tarczycę?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 29, 2018 9:07 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Patmol pisze:no tak, ale jak konkretnie?

bo pamietam, że to się trzeba położyć nieruchomo w takiej specjalnej maszynie, nie pamietam nazwy, wiec pewnie nie każdy gabinet to ma
a zrozumiałam, że nie byłaś u kardiologa, tylko u endokrynologa

podobno czesto osłuchowo słychac szmery nad sercem i wtedy sie sprawdza czy one sa istotne

edit robi się echo serca/usg serca to sie nazywa echokardiografia
masz skierowanie? czu pójdziesz do przychodni po skierowanie?

będziesz u tego lekarza, gdzie bylaś, leczyć tarczycę?


Patmol ja swego czasu byłam częstym " gościem " przychodni lekarskiej ( ostatnio w gdańsku) i podczas osłuchiwania nie było słychać żadnych szmerów .
Powinnam wybrać się po skierowanie do przychodni ale póki co się wstrzymam z podjęciem decyzji.
A co do endokrynologa to nie wiem. Z każdym dniem widzę coraz większą przepaść między mną i partnerem ( rozmowy nic nie dają ) i nie wiem czy to ciągnąć :roll:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Czw mar 29, 2018 9:42 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

no to wracaj do Gdańska i znajdź porządnego lekarza i bierz sie za leczenie, w Gdańsku na pewno będzie łatwiej o lekarza
a z tarczyca i Hashimoto to raczej żartów nie ma

jak się nie układa, a nie masz ani ślubu ani dzieci ani wspólnego kredytu - no to na co czekać?
gdyby się jednak okazało ze żyć bez siebie nie możecie, on może przyjechać do Gdańska przecież i tam zamieszkać

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw mar 29, 2018 10:32 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Patmol pisze:no to wracaj do Gdańska i znajdź porządnego lekarza i bierz sie za leczenie, w Gdańsku na pewno będzie łatwiej o lekarza
a z tarczyca i Hashimoto to raczej żartów nie ma

jak się nie układa, a nie masz ani ślubu ani dzieci ani wspólnego kredytu - no to na co czekać?
gdyby się jednak okazało ze żyć bez siebie nie możecie, on może przyjechać do Gdańska przecież i tam zamieszkać


Namawiałam Pawła do zamieszkania w Gdańsku ale nic z tego bo on mieszka za darmo u rodziców a więc po co ma płacić za wynajem :roll:
Mam umowę o pracę do 31 maja i w czerwcu już jej nie przedłużam :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt mar 30, 2018 6:57 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

ale nie to że 'namawiałam"
miałam na myśli , że jak by bez ciebie żyć nie mógł - toby się do Gdańska przeprowadził, bez namawiania
a jak woli rodziców jednak, no to jego wybór

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 05, 2018 8:44 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

Jak wam minęły święta??
U nas było spokojnie ale z powodu paskudnej pogody nie mogłam się wybrać z łobuzami na daleki spacer :( Ale za to pobawiliśmy się w ogrodzie :wink:

Patmol i tak będę musiała wrócić do Gdańska bo okazało się że mama Pawła mnie nie lubi ( okazuje to na każdym kroku ) i słyszałam jak się pytała kiedy zamierzam wrócić do Gdańska :|

Najnowszych nowinek zdrowotnych : szelma wylądowała wczoraj u weterynarza ponieważ wpadł jej w oko mały listek . Zabieg usunięcia obcego ciała odbył się pod narkozą i przebiegł pomyślnie. Przy okazji weterynarz obciął jej pazury :twisted:
Mała pacjenta szybko stanęła na łapkach bo nie minęło 30 minut od wyjścia z gabinetu a już chciała hasać na własnych łapkach.

Za to zbój podniósł piszczący raban i dopóki nie wróciliśmy do domu to nie chciał się uspokoić 8O
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt kwi 06, 2018 7:03 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) całkiem nowe fotki ;)

u nas była fajna pogoda, to znaczy w górach - bo w niedziele i w poniedziałek byliśmy na wycieczkach w Górach Sokolich
ale jak to mówią każda pogoda jest ładna, najwyżej ubranie można mieć nieodpowiednie

biedna Szelma

lepiej ze cie nie lubi, bo jak by cie uwielbiała to byś miała większy problem i bardziej byś zwlekała z wyjazdem - a tak, wszystko sie ładnie składa

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 95 gości