stadko kocio-psie zaprasza :) proszę o zamknięcie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sty 12, 2019 9:53 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

jolabuk5 pisze:Chyba masz rację, że to jest behawioralne. Kotce było za dużo przeprowadzek, straciła poczucie bezpieczeństwa. Nie wiem, jak z tym walczyć. A co zrobiłaś, że było super?



Myślałam że zmiana piasku ( z drewnianego na zbrylający ) sprawiła że kizia przestała sikać w różnych miejscach.Ale widać że to był błąd a więc kizia ma wciąż areszt pokojowy pod moją nieobecność.
Jak jestem w mieszkaniu to wypuszczam ją z pokoju i po prostu jej pilnuję.

Jeżeli to problem behawioralny to ja też nie wiem jak z tym walczyć .Tym bardziej że czekam na mieszkanie i może być tak że przed końcem tego roku znowu się będę przeprowadzała ( ale nie wiem gdzie ) a to oznacza że problem kizi tak szybko nie zniknie.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 10:26 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

Ale jeśli dostaniesz samodzielny lokal, to zwierzęta poczują się pewniej. I ty też.
Może kuwety były akurat zapełnione i kotka poszła sie wysikać gdzie indziej.
Zaobserwuj, czy psy i drugi kot nie niepokoją jej kiedy jest w kuwecie? Może dlatego szuka spokojnego miejsca? Mój kot z tego powodu przestał używać krytej kuwety, bo tymczas go tam pary razy niepokoił. Nie czuje się bezpieczny bez drogi ucieczki.

Czy pomyślałaś o obroży antystresowej albo feliway do kontaktu? Jeśli kontakty są zakryte (klapka?) to wystarczy wpiąć Feliway w trójnik ("zlodziejkę" :) ) i klapka nie przeszkadza. Obroży antystresowej używam regularnie co rok, jesienią, kiedy kot ma ograniczoną możliwość wchodzienie i wychodzenia do pracowni i kiedy na święta przyjeżdzają pozostałe koty. U mnie naprawdę działa.
Nasze wątki:Czarno Widzę i Szarość nie radość, a tu nas zobaczysz #cats.on_tour

Obrazek

haaszek

Avatar użytkownika
 
Posty: 2745
Od: Pt cze 23, 2006 18:43

Post » Sob sty 12, 2019 10:53 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

haaszek pisze:Ale jeśli dostaniesz samodzielny lokal, to zwierzęta poczują się pewniej. I ty też.
Może kuwety były akurat zapełnione i kotka poszła sie wysikać gdzie indziej.
Zaobserwuj, czy psy i drugi kot nie niepokoją jej kiedy jest w kuwecie? Może dlatego szuka spokojnego miejsca? Mój kot z tego powodu przestał używać krytej kuwety, bo tymczas go tam pary razy niepokoił. Nie czuje się bezpieczny bez drogi ucieczki.

Czy pomyślałaś o obroży antystresowej albo feliway do kontaktu? Jeśli kontakty są zakryte (klapka?) to wystarczy wpiąć Feliway w trójnik ("zlodziejkę" :) ) i klapka nie przeszkadza. Obroży antystresowej używam regularnie co rok, jesienią, kiedy kot ma ograniczoną możliwość wchodzienie i wychodzenia do pracowni i kiedy na święta przyjeżdzają pozostałe koty. U mnie naprawdę działa.


Witaj haaszek
W obu kuwetach codziennie jest zmieniany żwirek a więc to nie tu tkwi problem kizi :roll:
Co do psów i pirata. To ta trójka najczęściej śpi gdy kizia postanawia jednak odwiedzić kuwetę i tam się załatwić.Oba psiaki od szczeniaka są zdominowane przez kocura i są na tyle płochliwe że na widok kizi lub pirata wolą odejść od misek i schować się pod koc.
Oba koty mają założone obroże antystresowe i jedyny rezultat jest taki że ja się zaczynam dusić jak biorę któregoś kota na ręce :(
Obie kuwety stoją w takich miejscach że kizia może w każdej chwili z nich uciec.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 13:54 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

A czy kuwety stoją daleko od ciebie? Powinny jak najdalej. I może jeszcze karma typu calm? Wiesz, jeśli kotka wybiera na wizytę w kuwecie moment, kiedy reszta zwierząt śpi może oznaczać, że jednak coś ją w tej kuwecie stresuje i chce mieć absolutny spokój.
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 12, 2019 14:52 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

jolabuk5 pisze:A czy kuwety stoją daleko od ciebie? Powinny jak najdalej. I może jeszcze karma typu calm? Wiesz, jeśli kotka wybiera na wizytę w kuwecie moment, kiedy reszta zwierząt śpi może oznaczać, że jednak coś ją w tej kuwecie stresuje i chce mieć absolutny spokój.


Kuwety stoją po przeciwleglej stronie pokoju a więc są daleko ode mnie.
Moje psy są w domu mało aktywne i wolą spać niż wariowac. Kizia od początku je zaakceptowała i śpi z nimi na łóżku. A więc to nie problem
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 15:18 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

Przepraszam, że wtrącę się, ale mimo wszystko bym kotę przebadała. Też kiedyś byłam pewna na 100%, że problem z sikaniem jest behawioralny. A gdybym poszła do weta to pewnie wcześniej wykrylibyśmy nowotwór.
Nie chcę straszyć, wiem, że wcześniej nie zaglądałam i wpadam tak, ale po swoim kiepskim doświadczeniu uczulona na sikanie jestem strasznie.
tak czy inaczej trzymam kciuki by było dobrze i by kuweta znów stała się jedynym miejscem na sikanko :ok: :ok: :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob sty 12, 2019 16:33 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

kwiryna pisze:Przepraszam, że wtrącę się, ale mimo wszystko bym kotę przebadała. Też kiedyś byłam pewna na 100%, że problem z sikaniem jest behawioralny. A gdybym poszła do weta to pewnie wcześniej wykrylibyśmy nowotwór.
Nie chcę straszyć, wiem, że wcześniej nie zaglądałam i wpadam tak, ale po swoim kiepskim doświadczeniu uczulona na sikanie jestem strasznie.
tak czy inaczej trzymam kciuki by było dobrze i by kuweta znów stała się jedynym miejscem na sikanko :ok: :ok: :ok:


Witaj kwiryna :)
Wpadaj kiedy tylko zechcesz :)
Przykro mi z powodu twojego kociaka :cry:
Kizia z powodu przepukliny ma robione co roku usg i wszystko póki co jest w porządku.
Dzisiaj jak na razie kizia ładnie korzysta z kuwety i właśnie w tej chwili wyjada psom ich puszkę :P
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 17:11 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

Kizia i jej kolacja
Obrazek

Pirat i jego miejscówka okienna
Obrazek

Dzisiaj był dzień wycieczkowy i niewiele myśląc zapakowałam psiaki do autobusu i pojechaliśmy pospacerować po wyspie Sobieszewskiej :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę krajobrazu :D
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 19:35 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

Fajne masz psiaki :1luvu: i Pirat dostojny na swoim parapeciku. A Kizia grzecznie wcina swoją porcję :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59703
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob sty 12, 2019 20:17 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

jolabuk5 pisze:Fajne masz psiaki :1luvu: i Pirat dostojny na swoim parapeciku. A Kizia grzecznie wcina swoją porcję :D


Dziękuję w imieniu psich łobuzów i szelmowskiego pirata 8)
A co do kizi to ona zawsze grzecznie zjada wszelkie mokre jedzenie :wink: To zdjęcie powstało gdy zabrała się za porcję pirata ( swoją wcześniej zjadła ) :lol:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob sty 12, 2019 20:39 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

A psiaki to rodzeństwo? Takie podobne do siebie są.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Sob sty 12, 2019 21:29 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

aga66 pisze:A psiaki to rodzeństwo? Takie podobne do siebie są.


Szelma i zbój są rodzeństwem :) Znalazłam oba na śmietniku a że miały 2 miesiące to bałam się dawać je do schroniska i zostały ze mną na zawsze :)
Tylko ty wpadłaś na to że to rodzeństwo bo ludzie że to matka z synem.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie sty 13, 2019 8:29 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

Gabarytowo przynajmniej na zdjęciach wyglądają na rodzeństwo. Chwała Ci za dobre serce, że się nimi zajęłaś, w schronisku na pewno poszłyby do innych domów.

aga66

 
Posty: 6095
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Nie sty 13, 2019 10:11 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

aga66 pisze:Gabarytowo przynajmniej na zdjęciach wyglądają na rodzeństwo. Chwała Ci za dobre serce, że się nimi zajęłaś, w schronisku na pewno poszłyby do innych domów.

Raczej kolorystycznie bo gabarytowo to raczej nie :)
Zbój trzyma wagę i póki co waży wciąż 8 kg a szelma waha się między 3-4 kg

W schronisku na bank by trafiły do różnych domów a to byłby błąd bo są ze sobą bardzo zżyte .
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie sty 13, 2019 14:50 Re: stadko kocio-psie zaprasza :)Kot sika po kątach .Co zrob

:ok: :ok: :ok:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Nul i 114 gości