stadko kocio-psie zaprasza :) proszę o zamknięcie

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon wrz 10, 2018 16:51 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

Już nie wiem co mam zrobić z kizią :|
Nie wiem dlaczego ale od ponad miesiąca kizia uparcie załatwia się w pokoju właściciela mieszkania :roll:
Wystarczy spuścić ją z oczu na parę minut a ona już pędzi do jego pokoju i na bezczelnego ( na jego oczach ) załatwia się na samym środku :roll:
Kuweta jest czysta a więc nie tu tkwi problem :|

Jakieś rady??
Słyszałam że są jakieś odstraszacze ale czy one nie szkodzą?
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Wto wrz 11, 2018 6:15 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

do veta ja wziąć? jak sie tak pokazowo załatwia to może byc chora i usiłuje wam pokazać, ze ma problem

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto wrz 11, 2018 7:02 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

Patmol pisze:do veta ja wziąć? jak sie tak pokazowo załatwia to może byc chora i usiłuje wam pokazać, ze ma problem

Też tak myślałam ale wyniki ma super ( jak na kota co ma 17 lat )
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie lis 04, 2018 19:32 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

Co z Kizią? przestała się załatwiać w pokoju właściciela?
Tu jesteśmy http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=152188
Człowiek szczęśliwy to nie ten, który wszystko ma, ale ten, który cieszy się wszystkim, co ma.
Gabi 14.07.2016 (*), Duffy 06.04.2009 - 02.11.2020 (*)

bozena640

 
Posty: 28669
Od: Nie sty 11, 2009 17:23

Post » Wto lis 06, 2018 21:48 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

bozena640 pisze:Co z Kizią? przestała się załatwiać w pokoju właściciela?


Witaj Bożenko :)
Póki co właściciel mieszkania nic nie gada a to oznacza że chyba już mu nie sika na dywan :)
Ale żeby nie było tak wesoło to ja złapałam kizię na gorącym uczynku jak postanowiła zrobić siku na moją pufę :roll:
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Sob lis 10, 2018 10:47 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) problemy z kizią :(

Cześć wszystkim :) Jak wam mija sobota?
U mnie jest dość ciekawie bo niedawno wróciłam z kizią od weterynarza :)
Obrazek

Weterynarz stwierdził że kizia ma stan zapalny nerek i podwyższoną temperaturę a więc zaaplikował małej antybiotyk na 9 dni.
Póki co kizia jest na " chodzie " i już skonsumowała trochę suchej karmy i teraz odpoczywa :)
Wyniki będą w poniedziałek a więc proszę o kciuki
Kizia u weterynarza :)
Obrazek

Obrazek

Psie łobuzy na spacerze
Obrazek
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pon lis 12, 2018 13:18 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) czekamy na wyniki kizi

Wyniki odebrane
Obrazek

Ja się na tym nie znam ale chyba wszystko jest ok .Czy ktoś może luknąć fachowym okiem?
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Nie lis 18, 2018 18:47 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) już są wyniki

W zasadzie niby poprawne, ale poziom kreatyniny jest sporawy (według niektórych laboratoriów nawet powyżej normy) i chyba są ślady jakiejś infekcji bakteryjnej (skład leukocytów) Niepokojący moze się tez wydać wysoki poziom glukozy, przy cukrzycy tez jest picie i sikanie, ale akurat poziom glukozy może kotom skakac ze zdenerwowania, raczej bada się poziom fruktozaminy, nie glukozy.
Ja bym na waszym miejscu postarała się jeszcze koniecznie złapać do badania mocz, z ciężarem właściwym badanym refraktometrem, a nie paskiem. Ten ciężar właściwy pokazuje, czy nerki dobrze zagęszczają krew - i parę innych żeczy, oznaki infekcji też.
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie lis 18, 2018 21:55 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) już są wyniki

taizu pisze:W zasadzie niby poprawne, ale poziom kreatyniny jest sporawy (według niektórych laboratoriów nawet powyżej normy) i chyba są ślady jakiejś infekcji bakteryjnej (skład leukocytów) Niepokojący moze się tez wydać wysoki poziom glukozy, przy cukrzycy tez jest picie i sikanie, ale akurat poziom glukozy może kotom skakac ze zdenerwowania, raczej bada się poziom fruktozaminy, nie glukozy.
Ja bym na waszym miejscu postarała się jeszcze koniecznie złapać do badania mocz, z ciężarem właściwym badanym refraktometrem, a nie paskiem. Ten ciężar właściwy pokazuje, czy nerki dobrze zagęszczają krew - i parę innych żeczy, oznaki infekcji też.


Dziękuję taizu za radę :)
Co do moczu to masz rację i od kilku dni łamię sobie głowę jak złapać koci mocz do badania.
Specjalny piasek odpada bo jak wsypałam go do kuwety to kocia zołza poszła do właściciela i narobiła mu na....ubrania.Taki sam numer zrobiła jak postawiłam pustą kuwetę.
Póki co kizia jest na antybiotyku i może będzie lepiej.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Śro lis 21, 2018 10:24 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) już są wyniki

Ja przy łapaniu moczu specjalnie dopajam koty zeby im się częściej chciało siusiu.
Mam wyparzony plastikowy kubeczek pod reką i "poluje" na futra :D
Co do glukozy to mojej Bagi skoczyła ostaniu ponad normę. Robiliśmy dodatkowe badanie krwi z ucha glukometrem.
I na szczęście prócz IBD nic jej nie jest.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro lis 21, 2018 21:33 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) już są wyniki

MonikaMroz pisze:Ja przy łapaniu moczu specjalnie dopajam koty zeby im się częściej chciało siusiu.
Mam wyparzony plastikowy kubeczek pod reką i "poluje" na futra :D
Co do glukozy to mojej Bagi skoczyła ostaniu ponad normę. Robiliśmy dodatkowe badanie krwi z ucha glukometrem.
I na szczęście prócz IBD nic jej nie jest.


Witaj Monika :)
Pod względem picia wody przez kizię to nie mam co się martwić bo ona pije tej wody bardzo dużo.
A co do łapania moczu to jest problem bo kizia jak widzi że mam cokolwiek w ręku to od razu ucieka do kryjówek i potrafi tam siedzieć nawet cały dzień.
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt gru 28, 2018 19:03 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) już są wyniki

Nie wiem czy ktoś do nas zagląda ale śpieszę donieść że u kocio-psich futer wszystko dobrze :)
W zeszłym miesiącu wypadła mi nagła przeprowadzka do innej dzielnicy i okropnie się bałam jak te moje łobuzy zniosą kolejną jazdę samochodem i całkowitą zmianę otoczenia :| Na szczęście wszystko odbyło się bez komplikacji i póki co wszystkie łobuziaki czują się wspaniale :D
Kizia niedługo po przeprowadzce zaliczyła wizytę u nowego weterynarza bo wyczułam guza u nasady ogona i musiałam sprawdzić co to za "stwór" .Na szczęście to tylko brodawka i zalecenie weterynarza : obserwować.

Parę fotek z aklimatyzacji w nowym miejscu:
Kizia
Obrazek

Obrazek

Pirat
Obrazek

Obrazek

Psiaki
Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt gru 28, 2018 20:14 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) nowe miejsce=nowe fotki

:1luvu:
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt gru 28, 2018 20:41 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) nowe miejsce=nowe fotki

taizu pisze::1luvu:

Miło Cię widzieć :)
"Każde marzenie jest nam dane z siłą do jego spełnienia " K.Choszcz

Obrazek

viewtopic.php?f=20&t=214301

indianeczka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4813
Od: Pon cze 07, 2010 14:20

Post » Pt gru 28, 2018 21:24 Re: stadko kocio-psie zaprasza :) nowe miejsce=nowe fotki

Dobrze że się odzywasz i że u was wszystko dobrze. Pozdrawiam

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości