Działkowa Czarna Armia. I goście. Do zamknięcia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lis 24, 2017 21:13 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Super-duecik juz po zabiegach w moim garażu. Znikot juz sie zajmuje oglądaniem swojego podogonia, Tirka jeszcze nie ogarnia, choć jest przytomna.
Testy FeLV/FIV ujemne, koty w dobrej kondycji. Pani dr stwierdziła, ze kotka to mała tluscioszka :lol:
Na widok Znikota krzyknęła "Jaki wielki kot!" :lol: Nie widziała Wścieklego Radka, Miziaka czy Dimy ;)
Powiedziała, ze oba koty miłe i łatwe w obsłudze, gotowe do adopcji.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lis 24, 2017 23:44 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Lekarze mają jakąś obsesję z wagą i wielkością, chyba wszyscy :wink:
Niech dzieciaki dochodzą do siebie :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Nie lis 26, 2017 20:17 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Wetka nie powiedziała, ze Tirka jest za gruba, tylko że ma wałki tłuszczu :lol: Usprawiedliwiałam koteczkę, bo przecież zimno juz bardzo i musi się jakoś chronić przed niskimi temperaturami ..

Duecik odpoczywa w klatce i wydaje się całkiem zadowolony z tych przymusowych wakacji. Przedłużyłam trochę te wakacje Znikotowi, żeby zrobić mu trochę zdjęć do ogłoszeń. No i okazało się, ze to nie takie proste! Ten kot ani na chwilę nie stanie spokojnie :lol: Cały czas się kręcił koło mnie, ocierał, udeptywał, strzelał baranki, wywalał brzucha :lol: Nie było wyjścia, aparat na bok i telefon w dłoń ;)

Znikotkowe mizianki
https://youtu.be/lyAD3U0eq2s

Tirka jest mniej ruchliwa, a to głównie z powodu kaftanika, który jest dla niej za duży :lol: Wszystkie, jakie mam są na nią za długie, ona jest taka mała kuleczka, króciutka i okrąglutka :kotek:
Ona nie jest tak bezstresowa jak Znikot, jednak jak tylko poczuje dotyk ręki od razu sie rozluźnia, mruczy i ugniata :D Kiedy ją wyciągam z klatki, wciąż sie rozgląda za Znikotkiem. On jest dla niej bardzo ważny - w drugą stronę nie widać aż tak duzego przywiązania, jednak Tirka bardzo potrzebuje Znikotka przy boku.

Tireczka
https://youtu.be/ADFobpTDoTg

Proszę, reklamujcie ten duet, oni muszą znaleźć dom!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lis 27, 2017 10:34 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Obiecane fotki (podobne do siebie i statyczne, bo nie mają zbyt wielkiej możliwości ruchu)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon lis 27, 2017 11:10 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Jacy oni piękni
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw lis 30, 2017 12:12 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Duet Znikot & Tirka nadal razem w klatce.
Zabrałam Znikotka na badania krwi, bo wydawało mi się, ze pije jak smok. Intuicja mnie nie zawiodła - ma lekko podwyższone parametry nerkowe. Na razie posiedzi z tydzień z Tirką, będzie dostawał antybiotyk i leki wspomagające pracę nerek.
W związku z tym jego szanse na adopcję spadły praktycznie do zera... Nikt nie weźmie czarnego kota po przejściach, który na dodatek moze mieć jakieś problemy z nerkami :(
On na szczęście niczego nieświadomy, szczęśliwy, gdy się przy nim przysiądzie :201461 Wspina się wtedy tak, żeby mieć oczy na wysokości oczu człowieka i wpatruje sie intensywnie :lol: Ma przy tym taką minę, ze aż strach - bo to wiadomo, co mu do łba strzeli? ;) To wpatrywanie sie czesto kończy barankiem w czoło :kotek:

Tirka jest obrażona na cały swiat przez kaftanik - jak ją rozbieram, zmienia sie w miłego kota, kręcącego ósemki :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt gru 15, 2017 14:05 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Znikotek od wczoraj w domu tymczasowym.
Jest bardzo dzielny, choć minę miał nietęgą jak wychodziłam ..
Dopóki byłam, było ok, chodził, rozdawał baranki, potem wolał jednak zaszyć się w dziurze ;)
W nocy trochę pojadł, dzisiaj juz był w kuwecie i odkrył okna :kotek:
To jego pierwszy dzień w normalnym domu, więc jak na "ulicznika" radzi sobie znakomicie.
(opiekunka trochę gorzej, bo ma alergię - ale postanowiła walczyć i się nie dać)

Tak domek czekał na Znikotka
Obrazek

Pierwsze minuty w nowym domu
Obrazek

I dzisiaj
Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt gru 15, 2017 14:13 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Super informacja! A jak Tirka sobie radzi bez Znikotka?

Lakina

 
Posty: 728
Od: Pt lis 01, 2013 11:26

Post » Pt gru 15, 2017 14:41 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Już kilka dni temu ich rozdzieliłam - młoda za bardzo zdominowała biednego, uległego Znikota. Odpychała go od miski, dawała z łapy, jak próbował podejść. Uznałam, ze miłość się skończyła ;) Przeniosłam kotkę do kojca do kociego pokoju. Na razie jeszcze nie ogarnęła, że kojec bywa otwarty - siedzi w otwartym wyjściu i myśli, czy zrobić ten jeden krok naprzód ;) Koty jej nie stresują.
Szybko można ją do siebie przekonać, ale jednak potrzebuje zachęty w postaci dotyku.

Zobaczcie, jaka jest piękna!
Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt gru 15, 2017 18:40 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Śliczna. :1luvu:
Ona z pysia jest podobna do Maćka.
Czy to nie jest rodzina?
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14192
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt gru 15, 2017 19:58 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Super, że Znikotek ma dom. Ale niepokoi mnie ta alergia
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pt gru 15, 2017 20:13 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

To dom tymczasowy.
Opiekunka wie, ze ma alergię dlatego nie brała kota na stałe. Chce powalczyć z alergią będąc DT dla Znikota. To szansa i dla niej, i dla kota.

Tez sie zastanawiałam przez moment czy Maciek i Tirka nie są rodzeństwem, ale to baaaaardzo mało prawdopodobne. A wczoraj jak sie zapoznawali i stali obok siebie było widać, ze są zupełnie inni. Inny odcień futra, inne pręgowanie, inna budowa, inny kolor oka.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon gru 18, 2017 14:31 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

MalgWroclaw pisze:Super, że Znikotek ma dom. Ale niepokoi mnie ta alergia


No i wykrakałaś ...

Jednak domek tymczasowy nie dał rady z alergią ... Dziś jadę po Znikotka.
Jeden plus tych kilku dni w normalnym domu - była okazja sprawdzic jak Znikot, kot w końcu dotąd wolnożyjący, radzi sobie w domu. Radzi sobie znakomicie! Tylko czasami chował się w tapczanie, ale zachecony od razuy wychodził. Kuwetę ogarnął od razu :201461
Wiem jednak, ze znalezieniu domu takiemu kotu graniczy z cudem, więc chyba pozostaje mi próba zaprzyjaźnienia go z Czarną Armią działkową. Pytanie, czy nie będzie wracał do rudery - to jednak dwa kroki od działek.

Działka nie to samo co dom, jednak będzie miał wikt i opierunek, kocich kumpli i wolność ... To i tak lepsze wg mnie niż klatka w garażu.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon gru 18, 2017 16:29 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

A ja potrzymam za dom. Cuda są na świecie i tego się trzymam. Najlepiej, żeby Znikotek miał swój dom.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro gru 20, 2017 10:49 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Zrobiłam Znikotkowi i Tirce wydarzenie na fb - moje pierwsze od lat, mam nadzieję, ze jakoś zadziała :oops:
https://web.facebook.com/events/519895425042824/
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, zuza i 125 gości