Działkowa Czarna Armia. I goście. Do zamknięcia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon maja 27, 2013 11:16 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

No to ja potrzymam za Poznań :ok: . Rozumiem, że jakaś wystawa?
Czy Groszek też jedzie?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon maja 27, 2013 12:03 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Nie, to tylko lokalny pokaz z okazji Dnia Dziecka.
Groch pojedzie jako jedyny reprezentant persów i Radek jako kot do macania "dla ludu" ;)

Zapraszam miejscowe cioteczki ! :D
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon maja 27, 2013 14:06 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Avian pisze:Wczoraj "gadałam" z Chudym 8)
Jego lśniące futerko i wypełnione boczki powiedziały mi, że dobrze mu w tym nowym życiu :D
Miejsce po ropniu już ładnie zarosło futerkiem.
Chudy czekał na mnie w starym miejscu, od razu wywalił brzucha do głaskania, a potem wziął się za jedzenie.

Serce rośnie od takich wieści :D
Chudy wszystkiego dobrego w nowym życiu :ok:

I zazdroszczę macantom :wink: Radka :)
To dzieciaki ( i nie tylko dzieciaki) będą miały radochę :ok:

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro maja 29, 2013 7:29 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Wczoraj wieczorem jak podjechałam na działki, widziałam z daleka jak biegnie do mnie Spike. Za nim biegła pani i próbowała go złapać ... w końcu się udało. Zawołałam ją z pytaniem czy to jej kot.
Potwierdziła.
Jak podeszła blizej zauważyłam, ze to nie Spike, ale baaaardzo podobny kot. Własciwie identyczny, ale jednak pyszczek inny. To o tym kocie cały czas myślałam. Ma na imię Skipper (pamiętałam, ze na "s" ;) ) i to on jest bratem Biełki i Striełki.
Pani powiedziała, ze ma jeszcze jednego identycznego kota, może to tamtego widuję?
Nie miałam fotki, żeby jej pokazać ... Oba koty panie uratowały z rudery, rok po roku.

W każdym razie Spike nadal jest Spikiem, i nadal nie wiem, czy ma dom, czy powinnam łapać ...
Nie widziałam go od paru dni.

Wczoraj byla tez Silva :D
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt maja 31, 2013 11:13 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Sznycek po corocznym przeglądzie, czekam jeszcze na ocenę rozmazu, biochemia wyszła b. dobrze. Zaszczepiony, ma więcej pić ( z morf zagęszczony, ale nie było śniadania, to wg kota po co pić). Waży 6,2kg.
Lolek pojechał jako drugi, bo z reguły oddaje qp w transporterze, dziś jednakże tego nie zrobił. Waży 6,6kg. Jestem z siebie i kota dumna.
Gdzieś mi w oko wpadło,że Groch i Radek lansować się będą w mojej okolicy. Idę po wątku info szukać.
Avianku popraw odsyłacz bo Gagatki kierują do starego wątku Działkowców

Bolkowa

 
Posty: 6665
Od: Pon gru 03, 2007 20:29

Post » Pt maja 31, 2013 11:37 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

6 kg Sznyca? To piękna waga :D Brachol pewnie mniej, muszę zapytać co u niego słychać :D

Pokaz jest 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 19, o.Oświecenia 1, godz. 11-17.
Będzie sie lansował Radek i Groch.
Gagatki i Armia zapraszają :D
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie cze 02, 2013 12:23 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Uuuuujjj, czwarta strona a ja dopiero odnalazłam :oops: :oops: :oops:

na Oświecenia chyba dojadę :mrgreen:

pozdrawiamy :1luvu: :1luvu: :1luvu:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 03, 2013 10:21 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Wczoraj na działce mieliśmy goscia ;)

Wychodzę wieczorem z altany, a tu po schodach kroczy ... burasek 8O
I on, i ja stanęliśmy jak wryci, przy czym on nie stracił fasonu i po minie "ups, pomyłka" był obrót i takim samym niespiesznym krokiem oddalił się z godnością :lol:

Pewnie przychodzi na wieczorne resztki, a tu wczoraj zmyła, za długo się guzdrałam i się spotkaliśmy ;)

Pomyślałam sobie, że poczekam w altanie, może wróci - i faktycznie, wrócił 8) Wskoczył na stół, pokradł chrupek Radka i poszedł dalej.

Burasek ładny, raczej młody, trudno powiedzieć jakiej płci, bo miał okrągłą główkę (jak Striełka), ale drobny raczej. Leciutko pręgowany, prawie jak gładki (dla znawców - taki trochę ticked ;) , info dla Kasi - jak Ludwiczek 8) )

Zapoluję na niego przez parę dni - jak będzie przychodził, spróbuję oswoić (nie jest dziki), wyciąc i ... wydać 8)


Silva przychodzi teraz znów regularnie, wczoraj miala strasznie podrapane za uszami, gołe mięso :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon cze 03, 2013 19:24 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Avian pisze: ... oswoić wyciąć, wydać... 8)
(

W zależności od pola walki:
Veni vidi vici Cezara
Oswoiłam, wycięłam, wydałam Avian :lol:

Bolkowa

 
Posty: 6665
Od: Pon gru 03, 2007 20:29

Post » Wto cze 04, 2013 1:20 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Bolkowa pisze:
Avian pisze: ... oswoić wyciąć, wydać... 8)
(

W zależności od pola walki:
Veni vidi vici Cezara
Oswoiłam, wycięłam, wydałam Avian :lol:


:ok: :ok: :ok: :ok: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15073
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto cze 04, 2013 22:26 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Avian pisze:
Pokaz jest 8 czerwca w Szkole Podstawowej nr 19, o.Oświecenia 1, godz. 11-17.
Będzie sie lansował Radek i Groch.
Gagatki i Armia zapraszają :D



:placz:

wyjeżdżam :(
Radziu już teraz przesyłam sto głasków!

BeciaQ

 
Posty: 145
Od: Śro lis 07, 2012 19:33
Lokalizacja: Luboń

Post » Wto cze 04, 2013 22:33 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Avian pisze:Silva przychodzi teraz znów regularnie, wczoraj miala strasznie podrapane za uszami, gołe mięso :(


Nasze firmowce zaczął odwiedzać buras, kocur. Początkowo pomyliłam go z Burasią. Też ma za uszami "gołe mięso" jak piszesz. Jest bardzo płochliwy , przychodzi podjeść i ucieka. Co to może być? Świerzbowiec, grzybica? Chciałabym mu jakoś pomóc -wiyta u weta odpada :(

BeciaQ

 
Posty: 145
Od: Śro lis 07, 2012 19:33
Lokalizacja: Luboń

Post » Śro cze 05, 2013 5:40 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Bardzo często te gołe placki są wynikiem uczulenia na pchły.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46713
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 05, 2013 6:39 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

To nie goły placek - to placek wydrapany do mięsa ...

Dałam Silvie Frontline'a, może choć pcheł się pozbędzie (szukając miejsca na wylanie kropelki zauważyłam bardziej łyse miejsce, jakby już dostała coś na kark - może ktoś o nią dba?)

Wczoraj mimo parszywej pogody przytruchtał Spike.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon cze 10, 2013 13:49 Re: Działkowa Czarna Armia 2 - Wściekły Radek na wystawie :)

Spike już codziennie, regularnie czeka na kolację.
Jest niesamowity - tak subtelny jak tylko krówka potrafi być :1luvu:
Jestem oczarowana tym kotem ...
Już do mnie podchodzi, miałam go na rękach. Podchodzi ostrożnie, nie z okrzykiem "to ja, bierz mnie!" ;) Delikatnie podstawia bok do głaskania, delikatnie obwąchuje palce ...

Wciąż nie wiem, co z nim zrobić.
Oswoić, wyciąć, wydać ...
Oswojony jest, na dodatek - to kastrat 8O
Czyli miał albo ma domek.
Dostał obróżkę z listem do ewentualnego domu - na razie czekam na odpowiedź.

Jeśli sie okaże, ze nie ma domu, trzeba bedzie znaleźć mu nowy ...
Najgorsze, ze nie wiem, jak sprawdzić, jak sie zachowa w domu. Ja mogę go najwyzej wcisnać na tydzień - dwa do garażu, ale to nie daje możliwości sprawdzenia zachowania kota (klatka niestety :( )

Tak w ogóle, to pewnie za chwilę podejdzie do altany - wczoraj czekał na mnie przy bramie wjazdowej na działki (w tej swojej ulubionej pozie - na sfinksa z podwiniętymi łapkami ;) )

Normalnie zakochałam sie w tym kocie :(

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Silverblue i 327 gości