Działkowa Czarna Armia. I goście. Do zamknięcia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 08, 2017 20:31 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

Wibrysy imponujące.

Hannah12

 
Posty: 22926
Od: Czw sie 11, 2005 11:57

Post » Nie paź 08, 2017 20:40 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

https://youtu.be/8aXpx2ZCs9U

Jak widać mały juz zapomniał przeżycia z poprzedniego dnia :D

Drugiego maluszka niestety nie ma :( trzeba miec nadzieję, ze ktos uległ jego urokowi i zabrał go do domu ...
Iwo ma dobry humor i apetyt, choć meczy go biegunka (pewnie to mleko z piątku).
Jutro wet.
Ostatnio edytowano Pon paź 09, 2017 7:07 przez Avian, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Nie paź 08, 2017 20:54 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

Przecudny Iwoszek a bawi się tak, że można godzinami na niego patrzeć :D <3
Oby ten drugi maluszek, trafił na kogoś takiego jak Ty avianku :ok: :ok: :ok:
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Pon paź 09, 2017 12:19 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

Założyłam małemu wątek na Kociarni
viewtopic.php?f=13&t=182061

Tak siedzę w pracy i myślę ... Chyba trzeba go zabrać z altany - dziś w nocy było 5 stopni :(
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lis 02, 2017 9:06 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

Iwoszek szaleje u mnie w domu - są nierozłączni z Maćkiem, cały dzień uprawiają zapasy :lol:
Skaczą sobie do gardeł, obgryzają sobie łapki i ogony, Maciek wylizuje małego - po prostu sielanka!
Widząc to pomyślałam, ze dobrze byłoby znaleźć im dom razem, jednak trafił się dobry dom dla Iwoszka, więc Maciek będzie musiał się pogodzić z wyprowadzką Iwa. Będą się widzieli przez okna, bo Iwoszek zamieszka u sąsiadów - budynki tak stoją, ze koty będą się widziały :lol:
Na razie leczę biegunkę młodego, więc przeprowadzka najwcześniej za jakieś 2 tygodnie.

Nigdy nie przypuszczałam, ze to napiszę - Kotek Znikotek nie tylko juz nie znikoci, ale pcha się pod rękę i na ręce 8O
To mała Tirówka go oswoiła ;)
Kiedy przyjechałam kilka dni temu z kolacją dla kotów, Znikotek wyleciał mi na spotkanie z kitą do góry i podszedł prosto do ręki 8O Pogłaskałam po główce, a on wtedy jakby zatrybił "jakie to przyjemne! jeszczeeeee!" - i zaczął ósemki wokół mnie :lol:
Na drugi dzień to samo, spróbowałam podnieść - żadnych problemów! 8O
W związku z tym lada dzień umawiam na szybko kastrację (żeby chronić Tirówkę, która z nim mieszka w ruderze).
No i mamy problem ...
Bo jeśli oba koty nie są znikotami i zrobiły się ufne, nie są już bezpieczne w ruderze :(
Szczególnie wczoraj to widziałam - przy ruderze był straszny ruch w zwiazku z bliskością cmentarza ... Dużo samochodów, wciąż ludzie; biedne koty nie wiedziały co z sobą zrobić - siedzieć, uciekać, jak uciekać, to dokąd? Były kompletnie wygłupione :(

Wracając do Znikotka - widzę, ze to kolejny kot w typie mojego działkowego Miziaka (i wyglądem, i charakterem). Może rodzina nawet ... Ma podobne problemy co Miziak - czyli wylizane placki na skórze, które na pewno mają podłoze alergiczne. Jest bardzo biedny, przeczołgany przez życie ...
Uważam, że skoro zdecydował się zaufać człowiekowi, zasługuje na dom.
Wiem, ze wyglądem i przeszłością raczej odstrasza większość ludzi, ale może ktoś chciałby dać dom takiemu kotu po przejściach ...
Wg moich obserwacji to brat Biełki i Striełki, którym kilka lat temu udało się znaleźć domy. Trochę się boję, czy Znikot nie jest FIV (+) - Biełka była - ale w niczym jej to nie przeszkadza być fajnym, kochanym przez zwoich ludzi kotem :D Testy będą podczas kastracji. Znikot ma ok.5 lat.

Domu potrzebuje też Tirka - to młodziutka koteczka, bardzo szybko się oswaja. Wg mnie to kotka tegoroczna - może mieć z 8 miesięcy. Ugniata ziemię na widok człowieka, drze japę i tańczy wręcz, choć jeszcze się boi podejść na tyle blisko, żeby ją wytarmosić. Dla niej idealny byłby dom tymczasowy.

Dość pisania ;)
Na podsumowanie tego długiego tekstu fotki Tirówki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I Tirka ze Znikotem

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lis 02, 2017 9:09 Re: Działkowa Czarna Armia. Podrzutki maleńkie :( Domu!!!!

Piękni oboje. :1luvu:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14172
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Czw lis 02, 2017 9:16 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Tirówka jest śliczną pręguską - ma bardzo ciepły, beżowy kolor, jak z obrazka! :1luvu:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lis 02, 2017 9:43 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Avian pisze:Tirówka jest śliczną pręguską - ma bardzo ciepły, beżowy kolor, jak z obrazka! :1luvu:

I łapki ma cudowne
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46708
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Czw lis 02, 2017 19:08 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Prześliczne kotki i takież same ujęcia .

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt lis 17, 2017 12:13 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

W niedzielę do nowego domu przeprowadza sie mały Iwoszek, a ja wciąż myślę, gdzie ulokować Tirkę i Znikota.
Oba koty już na tyle oswojone, ze nie zakładam żadnych problemów z zapakowaniem ich na kastracje i sterylkę.

Jak pisałam Znikot wróci po 2 dniach do rudery, natomiast Tirka zostanie na 2 tygodnie w garażu i będzie czekać na swoją szansę znalezienia domu ... Jak się nie uda, też wróci do rudery :(

Na sterylkę wciąż czeka mama Maćka, Lucynka. Na działkach już pustki, więc Lucy czeka codziennie spokojnie, bez stresu na michę, idzie za mną na działkę, bez strachu wchodzi do folii i podchodzi do miski nawet gdy jeszcze trzymam ją w ręce. Moze w końcu uda się ją złapać ... Przymierzam się do kupna własnej klatki-łapki, będzie więcej czasu na łapankę.
No i potem kolej też na Patryka, dziecko Silvy. Czasem przychodzi na moją działkę, jednak jest tłuczony przez moje czarnidła (Batona i Miziaka). Niech mi nikt nie wmawia, ze kastrując koty wolnożyjące narażamy je na gnębienie ze strony niekastrowanych. Tu mamy przypadek dwóch łagodnych kastratów, które wspólnie zasadzają się na ogromnego, dużo młodszego, pełnojajecznego kocura i spuszczają mu regularny łomot 8O
Patryk dostaje więc michę kilka działek dalej, tam, gdzie dokarmiana jest też Silva.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob lis 18, 2017 8:10 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Avian pisze:W niedzielę do nowego domu przeprowadza sie mały Iwoszek, a ja wciąż myślę, gdzie ulokować Tirkę i Znikota.
Oba koty już na tyle oswojone, ze nie zakładam żadnych problemów z zapakowaniem ich na kastracje i sterylkę.

Jak pisałam Znikot wróci po 2 dniach do rudery, natomiast Tirka zostanie na 2 tygodnie w garażu i będzie czekać na swoją szansę znalezienia domu ... Jak się nie uda, też wróci do rudery :(

Na sterylkę wciąż czeka mama Maćka, Lucynka. Na działkach już pustki, więc Lucy czeka codziennie spokojnie, bez stresu na michę, idzie za mną na działkę, bez strachu wchodzi do folii i podchodzi do miski nawet gdy jeszcze trzymam ją w ręce. Moze w końcu uda się ją złapać ... Przymierzam się do kupna własnej klatki-łapki, będzie więcej czasu na łapankę.
No i potem kolej też na Patryka, dziecko Silvy. Czasem przychodzi na moją działkę, jednak jest tłuczony przez moje czarnidła (Batona i Miziaka). Niech mi nikt nie wmawia, ze kastrując koty wolnożyjące narażamy je na gnębienie ze strony niekastrowanych. Tu mamy przypadek dwóch łagodnych kastratów, które wspólnie zasadzają się na ogromnego, dużo młodszego, pełnojajecznego kocura i spuszczają mu regularny łomot 8O
Patryk dostaje więc michę kilka działek dalej, tam, gdzie dokarmiana jest też Silva.


Wyboldowane popieram ze wszystkich sił. Za Iwoszka. Za Tirkę, Znikotka i wszystkie :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46708
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon lis 20, 2017 11:43 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Iwoszek od wczoraj na swoim - serce mi krwawi, ale tak jest lepiej dla niego. A poza tym - serce rośnie, jak się widzi, ile radości daje kociak nowym opiekunom! Będę go widywać, więc jestem spokojna.

Teraz czas skupic się na Znikotku i Tirówce.
Mam ok.2-3 tygodni na znalezienie jej choć DT ...

Tak się cieszą dzikie koty z mojego przyjścia z michą :lol:
https://youtu.be/4jklPU6Vt1c

I trochę fotek - podobnych do poprzednich, ale tak właśnie te koty żyją ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lis 24, 2017 9:34 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Znikotek i Tirka już w moim garażu. Zapakowałam ich do transporterków bez problemów. Znikot jeszcze zanim zamknęłam transporter zdążył mi baranka strzelić :lol: Jest bezstresowy, ufny i miziasty :D Tirówka zapakowana bardzo się bała, w klatce wbiła się w kącik, jednak po paru godzinach już było ok. Kolacja ładnie zjedzona, a dziś rano jak otwarłam klatkę na wyścigi podstawiały się pod rękę :1luvu:

Oba te koty zasługują na domy. Są gotowe do adopcji i choć to utopia, byłabym szczęśliwa, jakby miały wspólny dom. Są zżyte, w klatce śpią przytulone. Widać, jak nawzajem podnosza się na duchu :201461

Dzisiaj popołudniu zawożę je na zabiegi, Tirka zostaje przez 2 tygodnie w klatce, Znikotek wróci jutro do rudery ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ozłocę każdego, któ chciałby/mógłby przyjąć tą dwójkę choć na tymczas! Dowiozę, dam worek żarcia, szczepienia, odrobaczenie i czipy, wspomogę w opiece weterynaryjnej!
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt lis 24, 2017 16:45 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Będę trzymać kciuki. :ok:
Super koty obydwa.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14172
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Pt lis 24, 2017 20:44 Re: Działkowa Czarna Armia. Domu dla Znikotka i Tirówki!

Potrzymam bardzo, bardzo mocno kciuki.
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, Meteorolog1 i 31 gości