Działkowa Czarna Armia. I goście. Do zamknięcia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 26, 2018 13:55 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Biedny Patryk ... :cry:

Ale ma Ciebie więc wierzę, że będzie za jakiś czas jak nowy :ok: :201461

Serdeczności Iza :201481
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Wto cze 26, 2018 14:06 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Na szybko zrobiłam bazarek dla Patryka - zapraszam!
viewtopic.php?f=20&t=185704
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto cze 26, 2018 14:38 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

O matko, jaki biedny :cry:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Wto cze 26, 2018 17:15 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Biedny Patryk :(
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Wto cze 26, 2018 20:10 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Kciuki za niego. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14191
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Śro cze 27, 2018 9:50 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Jaki mądry kotek. A biedny bardzo :(
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro lip 04, 2018 8:48 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Patrykowi już minął tydzień przymusowego leczenia ;)
Bardzo jest zestresowany - nie miał nigdy aż tak bliskiego kontaktu z człowiekiem ... Radzi sobie jednak bardzo dobrze, jak na kompletnie dzikiego kota.
Jest przerażony i na razie bez rękawiczki nie zbliżę do niego dłoni, jednak owinięty w koc uspokaja się i pozwala na wszystkie zabiegi. Nie reaguje agresją, bardziej strach pcha go do ucieczki. Nie ogarnia jeszcze kuwety - w ogóle jest problem z wydalaniem u niego, ze strachu. W zwiazku z tym, żeby przy okazji utrzymać w czystości leczone łapy, zabrałam mu kuwetę ze żwirkiem, a zamiast tego dałam kuwetę z podkładem higienicznym. Ostatnie 3 dni rano już jest sik :D Kupa co 4 dni jak na razie.
Parę dni temu sprzątając jego klatkę znalazłam coś, co okazało się tasiemcem :strach: Nie rozczłonowanym :strach: Pierwszy raz widziałam na żywo w całosci ...
Łapka się ładnie goi - wprawdzie powoli, ale malutkimi kroczkami do przodu.
Grzbiet zaleczony, strup (płytka zaschnięta) już odpadł, wiec za parę dni zacznie zarastać futerkiem.
Pyszczek też już ładnie wygląda, za to rozdrapał porządnie ucho - świerzbowiec go męczy :( Na szczęście pozwala czyścić i zakraplać uszy.
Przy okazji zabiegów przy nim odkryłam też wyrwany pazur i wielką bryłę krwi z ziemią. To wszystko jak kamień było przyklejone do paluszka.


Po co to tak dokładnie opisuję?
Dla tych, którzy twierdzą, że kot w mieszkaniu to barbarzyństwo, a naturą kota jest życie na wolności.
To właśnie taki prawdziwy, wolnożyjący kot - a on i tak ma lepiej, bo jest wykastrowany i regularnie dobrze karmiony. Żyje w środowisku właściwie najbliższym naturalnemu - na zielonych terenach, z małym kontaktem z człowiekiem. Jak widać, życie takiego kota to nie przelewki ... Rany, stare urazy, zęby połamane, problemy alergiczne (pewnie dowaliły tu chemikalia używane przez działkowiczów). Zarobaczony na maxa, ze świerzbowcem. Ten kot ma niecałe 5 lat ... Ja nie wiem, czy mimo wszystko nie miałby lepiej w więzieniu, czyli u kochających, dbających i rozpieszczających ludzi :roll:

Patryk jeszcze sobie posiedzi u mnie. Zapewne nie uda mi się zrobić z niego kota domowego, ale doprowadzę go stanu używalności ;) Będzie wypuszczony po szczepieniu i zaleczeniu wszystkich ran. Na szczęście wyniki krwi w miarę ok - wprawdzie ma malutko leukocytów, ale to sprawdzimy jeszcze raz po leczeniu. Nerki i wątroba w porządku.

Tak wygląda łapka po tygodniu
Obrazek

Tak bardzo go wszystko przeraża ...
Obrazek

I inny, wolnożyjący kot. Vova. Wspominałam o nim - klon mojego Dimy, który przychodzi pod moje okno. 2 tygodnie temu złapany i wykastrowany. Ponieważ jest baaaaaardzo chudy, od razu zrobione testy na wirusówki (ujemne) i badanie kupy (żadnych pasożytów 8O ), odpchliłam go i odrobaczyłam.
Przed złapaniem był już na tyle ufny, ze podchodził mi do obiektywu jak robiłam zdjecia - myślałam więc, ze zafunduję mu wakacje domowe po kastracji, ładnie oswoję i znajdę dom. Okazało się, że był tak przerażony, że z godziny na godzinę był w coraz gorszym stanie psychicznym :( Po dwóch dniach zdecydowałam, że zwracam kotu wolność. Myślałam, ze nie przyjdzie co najmniej tydzień, jednak na szczęście przychodzi nadal na kolację. Bardzo czujny i nieufny, ale powoli będę odbudowywać zaufanie. Najważniejsze, ze przychodzi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wczoraj zaobserwowany, nowy czarnoarmista ;)
Pora zapolować - skoro Lucynka nie chce się dać złapać, muszę wyciąć wszystkich potencjalnych amantów jedynej dziewczyny na działkach ;)

Oto Kali 8)
Obrazek

Czarne trio kwitnie, zrobiłam badania kontrolne krwi - wszystkie w normie :D Brzydal, który od lutego miał już nie żyć, ma najlepsze wyniki 8O I wrócił do swojej starej wagi (5,6kg)

Tyle wieści ;)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 04, 2018 10:13 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Iza, co tu pisać... Jesteś wielka :1luvu: :ok: :201494 :piwa: :king:
Obrazek

JoasiaS

 
Posty: 16776
Od: Wto sie 02, 2005 18:45
Lokalizacja: Dąbrowy

Post » Nie lip 08, 2018 11:44 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Dobre wieści :D Brzydal :ok:

Choć szkoda, że Vovka nie chce być domowym kotem, może zmieni zdanie na zimę, jak dupka zmarznie :roll:

Biedny Patryk, jak dobrze ze spotkał Ciebie :1luvu: Liczby mówią same za siebie, średni czas życia kotów wolnożyjących to 5-6 lat, kotów domowych 15-16 lat, a nawet dożywają i 20 lat.

miltonia

 
Posty: 1181
Od: Wto maja 08, 2007 18:29
Lokalizacja: Gdynia

Post » Pon lip 23, 2018 8:29 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Minął miesiąc od kastracji Vovy. Początkowo baaaaardzo był ostrożny - na wszelki wypadek, żeby człowiek znów nie zgarnął ;) Od ponad tygodnia znów przychodzi "jawnie", zjada mięcho, czeka na dokładkę, potem, nie ucieka jak wcześniej tylko siada na trawie i powoli się myje :D
Wygląda coraz lepiej, choć wciąż chudzinka z niego.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Równiez od prawie miesiaca mam w klatce działkowego Patryka. Rana goi się i goi, efekty kiepskie. Niby rana czysta i powoli zarasta, ale w takim tempie, że pewnie w tym roku się nie zagoi :(
W piątek zapadła decyzja o wycięciu tego dzikiego mięsa i przeszczepie na wierzch skóry z uda (bo nie ma skóry na łapie, żeby zaszyć dziurę).
W sobotę był zabieg - okazało się po nacięciu łapy, że zmiana jest ogromna, nie ma szans na wyciecie - i co ważne, jest rezultatem starego złamania kości :( Weci nie wycinali wiec niczego, jednak została pobrana skóra z tkankami z uda i naszyta na zmianę. Teraz czekamy, czy przeszczep się przyjmie ... Oby, bo pozostaje już tylko amputacja :(
Patryk nadal bardzo się boi, choć miewa lepsze chwile - np po zabiegu coś mu się w główce przełączyło i podczas delikatnego głaskania wywalił brzucha i ... MRRRRUCZAŁ!
Oswojenie go jest bardzo ważne - być może nie będzie mógł wrócić na działki ... Cały czas wisi nad nim widmo amputacji łapy :(

Tak wyglądała rana w piątek, po 3 tygodnia gojenia
Obrazek

I dzień po zabiegu
Obrazek

Jestem kochanym, delikatnym miśkiem!
https://youtu.be/qvRC2rHFicU

Nieśmiało zaproszę jeszcze raz na wciąż aktualny bazarek dla Patryka
viewtopic.php?f=20&t=185704
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 25, 2018 8:25 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Dla tych, co nie podglądają na facebooku - Patryk miewa też takie momenty ;)
https://youtu.be/j_dHWQi7ECI

Wczoraj minęła kluczowa 72. godzina po zabiegu - wg mnie łapa wygląda nieźle, ale trzeba poczekać na jutrzejszą kontrolę u weta. Najważniejsze, ze nie pracuje nad zdjeciem opatrunków. Zdjęłam mu kołnierz, bo kiepsko w nim funkcjonował.
Wczoraj dostał też pierwszy raz normalną kuwetę ze żwirkiem - i teraz już może się normalnie jak kot załatwić ;)

A na działce Miziak znów kaszlący i smarkający :( Krtań i zatoki zawalone, dudni w nich jak w starym silniku ;)
W niedzielę jedziemy na RTG głowy, bo coś jest nie tak z tymi wciąż chorymi zatokami Miziaka.
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro lip 25, 2018 12:08 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Jaki dziki kot! :strach:
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

Post » Śro lip 25, 2018 12:41 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Malk pisze:Jaki dziki kot! :strach:



Prawda?
A jednak.
Rano nic nie pamięta i wali łapami i zębami na oślep ... Ale ja się nie boję, obrywam pierwszego strzała, a potem juz jest miło ;)
Żeby zechciał zaufać i się oswoić ... Jego decyzja, czy chce wrócić na działki, czy zostać kotem domowym. Maciek i Znikot zdecydowali skończyć z bezdomnością, może Patryk też się zdecyduje?

Na podobną decyzję liczę w przypadku Vovy. Przychodzi codziennie i coraz dłuzej przesiaduje w moim ogródku :kotek:

Wygląda na to, ze specjalizuję się w srebrach :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lip 26, 2018 7:48 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Patryk już w lepszej formie :kotek:

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw lip 26, 2018 17:03 Re: Działkowa Czarna Armia. Vova. I Patryk ...

Biedna kocia łapeczka :(
Wygląda na całkiem zadowolonego rekonwalescenta :D
Obrazek

Malk

Avatar użytkownika
 
Posty: 9955
Od: Pon paź 01, 2007 18:30
Lokalizacja: Oslo, NO

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Agnieszka-, Google [Bot] i 94 gości