Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto paź 06, 2020 7:20 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Jednak co liście, to liście :)

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto paź 06, 2020 7:22 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

A one są jeszcze mięciutkie [jeże nie liście] i można brać do rąk? .. no, ten nos Twój.. :)
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23054
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 06, 2020 8:17 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

MalgWroclaw pisze:"Mieszkam w wysokiej wieży otoczonej fosą. Mam wilber, która chroni mnie przed nocą"...
piosenka jeża.

Jutro będę duży, dzisiaj jestem maaaaaałyyyyyy...
:lol:
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Pt paź 09, 2020 21:24 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Wilber, jak tam małe śmierdziuszki?

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3617
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Sob paź 10, 2020 20:46 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

egwusia pisze:Wilber, jak tam małe śmierdziuszki?

??
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.
“Człowiek, który nie ma się czego bać, to człowiek, który nie ma czego kochać.”

meg11

 
Posty: 19712
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Nie paź 11, 2020 8:50 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Cierpliwości. Wilber mocno zarobiona przy tych małych i większych istotach.
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Nie paź 11, 2020 14:14 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

meg11 pisze:
egwusia pisze:Wilber, jak tam małe śmierdziuszki?

??

:ryk:

Egwusia, bardzo hmm, nieuprzejmie sformulowalas zapytanie :wink:
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4260
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon paź 12, 2020 22:25 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Agreścik walczy o życie, bardzo dzielna jest to kruszyna, jak do tej pory miał masę szczęścia.
Dużo się działo przez te dni, zbiegiem wielu okoliczności trafił w czwartek do Osoby, która zajmuje się jeżami i ma wiedzę jak leczyć. Był u Niej ponad dobę, ma zapalenie układu oddechowego, najprawdopodobniej też płuc. W czwartek i piątek dostał baterię leków, kroplówki z "kotletem", mamy też deficytową "convę" do dokarmiania.
Wciąż waży 13 dkg. Jest na silnym antybiotyku, dostaje w zastrzykach, musiałam się nauczyć jak je robić.
Jego stan, to sinusoida, chwilę już mi się wydaje, ze po kryzysie i będzie dobrze za parę godzin jest gorzej i myślę, że jednak nie damy rady, potem znowu wraca nadzieja i tak w kółko.
Nie umiem realnie i faktycznie ocenić jego stanu, dzikie zwierzę doskonale maskuje swój stan a Osoba nie mieszka w Poznaniu i kontakt jest tylko telefoniczny. Nie wiem, czy coś jeszcze można zrobić, dzisiaj piąta dawka leku.
Zafiksowałam się zupełnie, siedzę przy nim okrągłą dobę, sam nie bardzo chce jeść, dzisiaj rano się cieszyłam, bo zjadł sam, ale potem już nie, dokarmiam i dopajam trochę na siłę, masuje brzuszek, oddech ma kiepski. Za pół godziny kolejny zastrzyk.
Oddanie do fundacji w tym stanie wybito mi z głowy, myślałam, że może tak będzie lepiej, ale tam, trochę jak w schronisku, masa zwierząt i nikt nie będzie przy nim siedział non stop, bo jest dużo innych, równie potrzebujących.
Myślałam, że to koty są pariasami świata zwierzęcego, ale jeszcze gorzej się dzieje w jeżowym świecie. Są zupełnie bezbronne wobec okrucieństwa i umierają cierpiąc w milczeniu.
Ktoś może się popuka w czoło, głupia baba, to tylko jeż.....

Reszta rodzeństwa to już małe czołgi, ważą średnio 350 g i ładując masę w tym tempie maja szansę na hibernację. Agrest już ich nie dogoni, niesamowita jest ta różnica w wielkości i wadze. One po prostu rosną w oczach. Profilaktycznie też dostają antybiotyk, inny i krócej, u jeży choroby układu oddechowego przebiegają inaczej i trudno je wykryć, mogą trwać długo nie dając objawów a one też jakiś czas były bez ciepła matki, pewnie nie dłużej niż dobę, bo stan rozkładu nie był zaawansowany, ale jednak.
Jedzą już surowe mięso, lubią zioła i gotowaną marchewkę, dostały odrobinę ogórka, pomidora, malinkę, jagodę. Mogą jeść serca drobiowe, gryząc twarde czyszczą sobie zęby jak koty. Jeże też maja problemy stomatologiczne. Nie wolno orzechów, nasion, typu słonecznik i przede wszystkim nie wolno mleka, laktoza je zabija.

Podziękowania dla Anneke, która niczym "erka" pruła ze mną w pizdu, do obcego miasta na sygnale, bo jeż umiera. Takiej "wariatki" :1luvu: ze świecą szukać.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon paź 12, 2020 22:53 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Dziewczyny :201494 :201494
Agreściku, trzymaj się, Malutki! Najmocniejsze kciuki.
:cat3: Kot. Nie dla idiotów!

Gretta

Avatar użytkownika
 
Posty: 34302
Od: Wto lip 18, 2006 12:53
Lokalizacja: "wesołe miasteczko" ;-(

Post » Wto paź 13, 2020 1:04 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Trzymamy mocno kciuki!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4260
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto paź 13, 2020 5:28 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

E, nie dziękuj, to samo byś zrobiła. Jakbyś chciała, żeby jechać do lekarza od pająków to nie ze mną, ale w tym przypadku nie miałam najmniejszych wątpliwości- tyle tylko możesz, więc jedź i już.
Wycieczka tylko na tym zyskała :)

Ciężka ta walka... Agreścik maleńki, Ty zdygana...
Tymczasem turlam się z łóżka pod prysznic i do pracy. Trzymam kciuki za Was mocno.
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Wto paź 13, 2020 6:28 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Trzymamy za Was kciuki.

Sihaja

Avatar użytkownika
 
Posty: 20588
Od: Pon sty 03, 2005 22:17
Lokalizacja: Warmia, Dolny Śląsk

Post » Wto paź 13, 2020 7:14 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Za Agreścika :ok: i wszystkich , łącznie z wilber dzielną jeżową mamę!
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23054
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto paź 13, 2020 9:25 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Za Agreścika. :ok:
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14241
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie paź 18, 2020 2:22 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Dzisiaj znowu kryzys, nie wiem czy dożyje do rana, walczymy, od dzisiaj włączony drugi atybiotyk. Nie je sam. Już nie wiem co mu dawać, dzisiaj kupiłam w zoologu świerszcze i drewnojady, humanitarnie uśpiłam w zamrażalniku i zblendowałam na papkę, tak, żeby można było podać strzykawką. Podobno dobry pomysł i mam dodać convy i tak karmić.
Dobrze, ze mieszkam sama, w lodówce robaki i jeżowe kupy zbierane do badania, a blender służy do blendowania robaków.
Kolejna noc w piz.u.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości