Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw maja 30, 2013 22:12 Re: Święta Krowa II

Sztywność myślenia jest charakterystyczna dla pewnych hyyyyy... "nacji" ... racjonalne argumenty nie docierają ... jedyne co dotrze to cud.... cud, że kotka przestanie rodzić (oczywiście po czasowym zniknięciu....). To powiedziała moja praktyka... "teoria" skutecznie wyłączona milczy.

Młot pneumatyczny... sen przy akompaniamencie... rodziny się nie wybiera, jest taka, która przemierza przestrzenie i cóż.... filozoficznie mówiąc..... kocham Cię, ze mną bądź. :mrgreen:
Amen :mrgreen:
Obrazek

Kinnia

 
Posty: 8804
Od: Nie sie 19, 2012 21:12

Post » Pt maja 31, 2013 15:28 Re: Święta Krowa II

wilber pisze:Krowie słodkości :
Mamy już 12 dni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Mamy mleko Gimpeta, takie tylko było, ale podobno jest dobre.
Pozdrawiamy zaglądających :1luvu:



płakać mi się chce ze wzruszenia, miałam 4 maluszki, teraz zostały 3, jedna zmarła, karmimy na smoczku, śpimy z przerwami, ale jak widzę te pyszczydełka, to zapominam o całym stresie

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Pt maja 31, 2013 15:42 Re: Święta Krowa II

Zapraszamy krówkę do nas:*
viewtopic.php?f=1&t=153071

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob cze 01, 2013 8:46 Re: Święta Krowa II

hej Króweczko piękna z wilberem wspaniałym jak się czujesz chyba siedemnastego dnia życia :?: :D
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 01, 2013 22:30 Re: Święta Krowa II

Żyjemy, odsypiamy i sprzątam.
Na te trzy robocze dni "starszaki" zostały same w domu, w zasadzie to całkiem samotny był jeden dzień i dwie noce, generalnie w większości takich przypadków jest ok, zostają z zapasem jedzenia i trzema kuwetami, ale czasem Maludzie odbija i robi demolkę. Tym razem włączyła mu się sikawka, ( za chwilę wyciągam fefnaste pranie) i zrobił włam do szuflady wyciągając, nadgryzając i rozwłócząc kocie żarcie.
Nienawidzi, jak go zostawiam, ale za jazdą też nie przepada, idealnie jest jak siedzę w domu i daje kotu jeść :|

Krowa dzisiaj 302 g. Po zmianie mleka ma niestety problem z kupskiem, nie wiem jak często taki grzdyl powinien robić, na "ludzkim" robił codziennie, albo co drugi dzień, ale wyraźnie się nie najadał tym mlekiem, na "kocim" lepiej rośnie, no ale kupska nie robi jak należy. W środę (czwarty dzień bez kupy) dałam mu trochę laktulozy, w nocy z lekka się ob....ał na luźno i od tego czasu znowu nic, dzisiaj po długim masowaniu jakieś śladowe ilości, znowu laktuloza. Nie wiem czemu, mleko rozrabiam według przepisu, brzucho masuje, wyciągam go, żeby sobie połaził, poruszał się, ćwiczył łapki, jak ma dość sam wraca do "gniazda".
Nie wiem co jeszcze mu można dać na uregulowanie, siemienia ? ile ?
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Sob cze 01, 2013 22:38 Re: Święta Krowa II

kiedyś moja córka miała podobny problem, mleko było za tłuste, zasugerowała aby sypać ciut mniej
ale to było lata świetlne temu i może mi się coś potętegocić :oops:
Animus ma starsze maluszki i też ich karmi butlą, jak zobaczy post to na pewno zajrzy i poradzi tyle, że jest w pracy ale w międzyczasie wchodzi na Miau

tęskniłam za Wami :1luvu:

tu jeszcze coś viewtopic.php?f=1&t=141938
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 01, 2013 23:47 Re: Święta Krowa II

Dziękujemy :oops:
Może faktycznie za gęste, ale nie wiem jak to utrafić, żeby nie miał jakichś niedoborów i żeby kupska były ładne, na domiar jeszcze gorszego, kończy nam się Gimpet i nigdzie go wczoraj nie dostałam, jedyne jakie znalazłam to bephar, nie chciałabym mu kolejny raz zmieniać mleka, ale nie mam wyjścia, Gimpeta wystarczy jeszcze na jakieś trzy dni, trochę marnuję, bo za każdym razem rozrabiam świeże.
W poniedziałek dostarczą, ale nas już nie będzie.
Trudno, jest jak jest.

Zaczynam być podobny do....czegoś :lol:
Obrazek

Tu jeszcze nie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krowa ma strasznie śmieszne te uszka, jakby zszyte z dwóch kawałków czarnego wierzchu i białej podszewki :mrgreen:
A fryz rzeczywiście ma "na czupura" i złośnik z Krowy rośnie jak nic :twisted:
Pozdrawiamy i dobrej nocy życzymy.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Sob cze 01, 2013 23:53 Re: Święta Krowa II

i nadal nie wiesz kto to ? jest przecudowna :1luvu: :1luvu: napisałam jeszcze PW do Animusa, też karmiąca :wink: link podrzuciła dziewczyna z fb, może jeszcze zajrzy Kasia, ma też ogromne doświadczenie z takim maleńtasami, jutro będzie jeszcze Lidka
i znowu będę wracać do Króweczki, jest taka piękna :1luvu: :1luvu:

śpijcie spokojnie
30.07.09 Maciuś [*] 02.10.10 Kocik [*] 16.12.10 Pusia [*] 10.07.14 Meliska[*] 23.01.18 Boluś [*] Kubuś [*] 07.10.2019 Kisia [*] 09.06.2021 Piracik [*] 07.03.2022 Kacperek [*] 05. 01. 2024 Belfaścik [*] 16. 02. 24 wybaczcie mi, do zobaczenia...

puszatek

Avatar użytkownika
 
Posty: 21729
Od: Sob lut 05, 2011 21:53
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 02, 2013 0:29 Re: Święta Krowa II

Jestem ,...ściągnięta przez Puszatka ... Maluch powinien robić kupki codziennie, ale różnie bywa ...Moja Kubusia miała takie etapy, że nie robiła 2-3 dni ...Boluś Aniady miał rekord chyba 8 dni, ale wg mnie powyżej 4 dni to już poważne ... "Gluta" z siemienia lnianego jak najbardziej można podawać, tak 1- 2 ml jednorazowo, ze trzy razy dziennie. Laktuloza podawana takiemu maluszkowi zbyt często może mu rozleniwić jelita ... Nigdy nie karmiłam tym mlekiem, więc nie znam, ja używałam tylko felinemilk. Zbyt rzadkiego też nie można robić, bo małe będzie głodowało ... Jak ma 17 dni, to ja bym za pięć dni zaczęła podawać po ociupince wołowiny (zamrożona i zeskrobana na mikroskopijne włókienka), na początek raz dziennie porcję wielkości 1/4 najmniejszego paznokcia (to taka moja "miarka"), po 3 dniach "pół paznokcia", po tygodniu można już ze 2 razy dziennie po "paznokciu"... Można też namoczyć np. RC weaning i zaczynać po 1 chrupeczce ... Takiemu małemu zazwyczaj trzeba za pierwszym razem na siłę w pysia włożyć, rzadko który od razu wie o co w tym chodzi .. A potem to już będzie z górki ... :ok: :ok:

edit: a nie ma możliwości, że ten przyszywany "tatuś" wylizuje doopkę razem z kupalkiem?
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5568
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie cze 02, 2013 7:58 Re: Święta Krowa II

wilber pisze:Żyjemy, odsypiamy i sprzątam.
Na te trzy robocze dni "starszaki" zostały same w domu, w zasadzie to całkiem samotny był jeden dzień i dwie noce, generalnie w większości takich przypadków jest ok, zostają z zapasem jedzenia i trzema kuwetami, ale czasem Maludzie odbija i robi demolkę. Tym razem włączyła mu się sikawka, ( za chwilę wyciągam fefnaste pranie) i zrobił włam do szuflady wyciągając, nadgryzając i rozwłócząc kocie żarcie.
Nienawidzi, jak go zostawiam, ale za jazdą też nie przepada, idealnie jest jak siedzę w domu i daje kotu jeść :|

Krowa dzisiaj 302 g. Po zmianie mleka ma niestety problem z kupskiem, nie wiem jak często taki grzdyl powinien robić, na "ludzkim" robił codziennie, albo co drugi dzień, ale wyraźnie się nie najadał tym mlekiem, na "kocim" lepiej rośnie, no ale kupska nie robi jak należy. W środę (czwarty dzień bez kupy) dałam mu trochę laktulozy, w nocy z lekka się ob....ał na luźno i od tego czasu znowu nic, dzisiaj po długim masowaniu jakieś śladowe ilości, znowu laktuloza. Nie wiem czemu, mleko rozrabiam według przepisu, brzucho masuje, wyciągam go, żeby sobie połaził, poruszał się, ćwiczył łapki, jak ma dość sam wraca do "gniazda".
Nie wiem co jeszcze mu można dać na uregulowanie, siemienia ? ile ?


Cześć Króweczko i Wilberku :)
Krowa pięknie waży! Moje starsze na wyjściowo tyle miały - miały niedowagę niestety.
Ja karmię mlekiem od weta i kup nie było raczej po każdym karmieniu, króweczka pięknie się chowa, który to dzień na nowym mleku?

Animus

 
Posty: 1653
Od: Nie wrz 30, 2012 18:12
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie cze 02, 2013 10:55 Re: Święta Krowa II

Witamy o poranku :mrgreen: pięknym, słonecznym czerwcowym :mrgreen: i dziekujemy za rady.
Krowa dzisiaj zrobił kupala, no ale to po wspomagaczu, laktulozę podałam na razie dwa razy, dzisiaj spróbujemy gluta, w jakiej konsystencji ten "glut" ile siemienia na ile wody ?
siemię odtłuszczone ? mielone? zwykłe ?
normalnie problemy matki karmiącej 8O
"wujcio-tatuś" raczej nie wylizuje kupska, daje jednemu, albo drugiemu małego na chwile pod kontrolą, jak przyrządzam mleko, zmieniam butlę, kocyk. Moje jeszcze chyba nie do końca identyfikują co to takie wrzeszczące, jak małe zaczyna się przysysać to ewakuują się na z góry upatrzone pozycje.
Myślę, że Krowa to Byk, mały tfffardziel to jest, charakterne będzie bardzo, już zaczyna ustawiać rzeczywistość pod siebie.

Trochę bardziej z lewej...
Obrazek

Dobra... starczy !
Obrazek

Ktoś ty ?
Obrazek

Mleko masz ?
Obrazek
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Nie cze 02, 2013 11:02 Re: Święta Krowa II

wilber pisze:
Ktoś ty ?
Obrazek


Ło mamuniuuuuu .... te różowe paputki do zacałowania .... :1luvu: :1luvu:
Ja robiłam gluta z mielonego lnu ... łyżeczkę na filiżankę ... I nie zalewałam takim świeżym wrzątkiem, tylko po chwili, parzyłam pod przykryciem .... A resztę sama wypijałam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: wiem, wiem, zboczona jestem, bo lubię ....
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5568
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie cze 02, 2013 11:05 Re: Święta Krowa II

O matko jakie cudne perłowo-różowe podusie! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
A minka jaka słodka!!!
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Nie cze 02, 2013 11:18 Re: Święta Krowa II

Też lubię siemieniowe gluty :mrgreen:
Nabędziemy mielone, zdjęć gnojka mam już tryliard pierdyliard i tylko przyzwoitość (tudzież brak internetu w tygodniu) powstrzymuje mnie przez zalaniem internetu monsunową falą krowich podobizn :twisted:

Boszeee już sie w niego wkręcam...będzie ciężko sie rozstać...
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Nie cze 02, 2013 11:48 Re: Święta Krowa II

Moment drogie panie... i panowie?
Jeśli maleństwo zbyt rzadko robi qpala to może warto zainwestować w inne mleko, a nie wprowadzać wspomagacze, nawet te najbardziej naturalne. Gimpet nie jest jakąś rewelacyjną firmą - może Krowa chce coś z wyższej półki?

A jest tak urokliwa, że warto ją dopieszczać ;)
Koci Doradca
Facebook @zrozumieckota

vivien

Avatar użytkownika
 
Posty: 3861
Od: Sob kwi 27, 2002 12:13

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 137 gości