Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro wrz 30, 2020 23:41 Re: Święta Krowa II. Jeżątka,.

Na razie są na podkładach i rolkach kuchennych, białe, to widzę jaki kolor i konsystencja odchodów. Jak mnie nie było to jeden z dziecków spitolił z kojca górą po termoforze, ale zanim zdążyłam się przerazić koty gromadnie mi pokazały gdzie jest, przynajmniej jeden jest dobrze wyspacerowany :mrgreen:
A ja dzisiaj jestem cała w skowronkach, łut szczęścia się uśmiechnął przez "momęcik", trzy sprawy z tematyki zwierzęcej, które mnie martwiły wygląda, że rozwiązały się pozytywnie.
Henio się aklimatyzuje w swoim domu, znalazł się czwarty jeż i udało mi się coś jeszcze, dla mnie bardzo ważnego, z rozpędu napisałam, ale wycięłam, nie mogę, lepiej nie. Podziękuję tylko uniwersum za zesłanie idealnego momentu. To był naprawdę on idealny moment :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :201494 :D Samą siebie też trochę zaskoczyłam, no :mrgreen: :lol:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw paź 01, 2020 7:42 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

A dzie wlazł skarbełek? I chciałabym widzieć jak pokazali Ci gdzie jest :D
Obrazek

Anneke_

Avatar użytkownika
 
Posty: 304
Od: Czw mar 28, 2013 15:24
Lokalizacja: Poznań miasto doznań :)

Post » Czw paź 01, 2020 7:51 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Anneke_ pisze:A dzie wlazł skarbełek? I chciałabym widzieć jak pokazali Ci gdzie jest :D

No, właśnie...
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23010
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw paź 01, 2020 17:10 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Moja Ofelia miała kiedyś bliskie spotkanie z jeżem - siedziała i patrzyła na niego oczami jak pięciozłotówki. Przypuszczam że mniej więcej to samo robiły koty wilber :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33238
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pon paź 05, 2020 10:30 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Mniejsze wlazły pod łóżko, większe usiłowały, Krówciej z ekscytacji biegał dookoła, znaczy wiedziałam, ze pod łóżkiem uciekinier.
Jeże ogólnie raczej ok., przynajmniej trzy duże. Powoli wypracowuję sposób opieki, bo to gigantyczne fleje. Dostały nowe lokum "jeżowieżę", będą to prawdopodobnie pierwsi na świecie jeże - alpiniści. Kupiłam w Leroyu dwa takie fajne, duże plastikowe kontenery, które mają kratkę, zamiast pełnych ścianek. Dają się stabilnie ustawiać jeden na drugim i tworzą zaczątek wieży, w dnie jednego wycięłam otwór i z kawałków sklejki. które miałam, na szybko, w sobotę dorobiłam wyposażenie, trapy, dodatkowe podeściki, schowki. Kupiłam trociny bezpyłowe i zrobiło się łatwiej, jeżom się podoba, ganiają się całą noc z góry na dół. Jutro dostaną jeszcze jedno piętro i poprawię wyposażenie.
Karmienie odbywa się w wannie, tylko tak jestem w stanie to ogarnąć, jedzą już same, wannę wyścielam ręcznikami papierowymi, wpuszczam jeże, stawiam talerz z jedzeniem, najwięcej załatwiają się zaraz po jedzeniu, to odczekuje, aż zjedzą i pojawi się wystarczająca ilość kup, czasem zbieram je na bieżąco, ale czasem nie zdążę. Potem jeże są czyszczone i myte, z tego co rozdeptały i wracają do wieży.
To co w wannie, zbieram i wyrzucam, wannę szoruję. W życiu nie miałam tak czystej wanny, mytej i szorowanej pięć razy dziennie :twisted:
Agreścić trafił z powrotem do inkubatora i na termofor, jest najmniejszy i najsłabszy, przez weekend bałam się, że nie będzie dobrze, karmiłam go i dopajałam po troszeczkę co dwie, co półtorej godziny. Nie przybierał w ogóle, znalazłam weta pd jeży i dzisiaj miałam isć, gdyby dalej nic. Aleleee od wczoraj przybrał 10 g, reszta po prawie 20 g. Jak na swoją wagę, to dobry przybór ze 115 do 125 :D
Jest zarobaczony, pewnie wszystkie są, ale teraz nic z tym nie zrobię, jest za słaby na odrobaczanie i za mały, to musi zrobić ktoś mega kompetentny, żeby ich nie zabić.
Kupy różnie, raz lepsze, raz gorsze.
Teraz jestem w domu, więc monitoring ma 24h.
Jak będzie coś ciut gorzej to biegniemy do weta.
Najgrubsza i największa jest Jerzyna - 261 g., potem Malina - 235 g. i Borówek - 226 g.
Agreścic odstaje, te pięć dni, kiedy był sam i bez jedzenia robi ogromną różnicę. I tak trochę przybrał w stosunku do wagi w chwili znalezienia - 68 g.
Lecę do zoologa po kitenki.
Czy jakieś "zielone" można dawać jeżom ?
Zioła, warzywa, owoce ? Czy tylko mięso ?
Trochę czytam o utrzymaniu jezy pigmejskich, jakie podłoża i czym karmić, ale nie wiem, czy dzikie to to samo.
W Jeżurkowie odradzali karmę mokra dla jeży, że to to samo co marketówki dla kotów, jakiś badziew w ładnym opakowaniu.
I dzięki za info, że jeże się plują, jakbym nie wiedziała i nie sprawdziła jak to wygląda, to byłabym przekonana, że coś mu się strasznego stało i właśnie umiera. :lol: :strach:
A dostał smaczka do pochrupania - suszonego owada.
Ostatnio edytowano Pon paź 05, 2020 22:33 przez wilber, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon paź 05, 2020 13:20 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Moja jeżynka dostawała, kawałek słodkiego jabłka, winogrono, nawet orzecha. Ale ja zaczynałam od 190gram.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3596
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pon paź 05, 2020 14:29 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

nie ryzykowałabym z dawaniem innych rzeczy bez konsultacji z b. doświadczoną osobą, np nasiona słonecznika są szkodliwe dla jezy, zawierają coś, co powoduje u dzieci jeżowych matki tak karmionej powazne neurologiczne konsekwencje, takie powodujace eutanazję. Moze dorosłych można jakiegoś smaczka typu jabłko, ale młodym z nieustabilizowanym układem pokarmowych w żadnym wypadku nie kombinowałabym bez dobrego wywiadu i potwierdzenia.

egwusia, a sprawdzałaś te winogrona dla języ? Bo dla psów i kotów są szkodliwe, prawie śmiertelnie.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7116
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon paź 05, 2020 15:47 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Zapytałam bardziej z ciekawości, bo znowu gdzieś wyczytałam, że jeże bardzo tyją na kociej karmie i trzeba im różnicować dietę. Ogólnie jest masa sprzecznych informacji na temat jeży.
Absolutnie nic nie daję, staram się tylko znaleźć karmę, która jest najlepiej przyswajalna, czyli daje najładniej uformowane kupy.
Na razie wygląda, ze tacki z animondy dla kiitenków. Dostały też suche dla bebików z RC, smakuje im.
Agreścik jest karmiony smokiem, bo tak więcej zje, Po tackach dla bebików z RC była u niego brzydka kupa, wodniste kleksy. Po tackach animondy kitten lepiej i chętniej to je. Dostanie co chce, byle przeżył. Dzielna drobinka taka.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon paź 05, 2020 17:39 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

:1luvu: :ok: :201494
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Pon paź 05, 2020 18:08 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

maczkowa pisze:...

egwusia, a sprawdzałaś te winogrona dla języ? Bo dla psów i kotów są szkodliwe, prawie śmiertelnie.


Ja na bieżąco konsultowałam wszystko, z panią Beatą Woźniacką z Azylu dla Jeży (Solec Kujawski). Te dodatki to jej sugestia. Oj miała ona do mnie cierpliwość. :lol:

Dodatki, bo podstawą był RC Convalescense, mięso i mokra karma dla jeży, potem drewnojady.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3596
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pon paź 05, 2020 21:03 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Przysiądę w kąciku śledząc losy jezowych maluszków. :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25552
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 05, 2020 22:48 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Przyniosłam im pozbierane w ogrodzie suche liście, szał normalnie, biegały po nich, szeleściły, a potem się zaczęło budowanie gniazda, ile było przy tym kłótni i sporów, tu, nie, tam, na górze, nieee, na dole !, ale ja chce tu, zostaw moje liście ! fufanie, podskakiwanie,
Akcji nie nagrałam, bo padł mi telefon.
Trochę to trwało, w końcu uzgodniły miejsce, wyzbierały wszystkie liście, jak posłanie było gotowe, to wlazły wszystkie trzy i poszły spać...właśnie się budzą.

Kojarzą mnie, mój zapach z jedzeniem, w związku z czym jak są głodne to gryzą, a ząbki im rosną szybko, gryzą po palcach a Malina upierdzieliła mnie w nos :evil: .

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
takie już duże jesteśmy.
I zdjęcie jak zaczynają jeść i jak kończą :twisted:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1272
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Wto paź 06, 2020 0:35 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Znalazłam swój stary wpis jeżowy

viewtopic.php?f=21&t=156398&start=1160#p11901524

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3596
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Wto paź 06, 2020 2:17 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

wilber pisze:Kojarzą mnie, mój zapach z jedzeniem, w związku z czym jak są głodne to gryzą, a ząbki im rosną szybko, gryzą po palcach a Malina upierdzieliła mnie w nos :evil: .

A ciekawe, jak Malinka sie znalazla w okolicach Twojego nosa? Pewno na czulosci Ci sie zebralo? :D
Pieknie Ci sie chowaja!
Zapisz sie do newslettera PETA i pomagaj zwierzetom wysylajac email!
https://www.peta.org/about-peta/learn-a ... -to-enews/

pibon

 
Posty: 4247
Od: Pon lip 09, 2012 10:26

Post » Wto paź 06, 2020 6:01 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

"Mieszkam w wysokiej wieży otoczonej fosą. Mam wilber, która chroni mnie przed nocą"...
piosenka jeża.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46710
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue i 294 gości