Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob kwi 09, 2022 15:22 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Ale mogłaby choć raz na 2 miesiące jakieś zdjątko wrzucić :mrgreen:
Dobro raz dane, wraca z podwójną siłą.
Kacperku[*]przepraszam Cię za to, co musiałam Ci dziś zrobić. Dziękuję Ci za 16,5 roku bycia razem.
05-1995-27-12-2011.:( :(
Rysio-16-02-2013 [*] :( :( Przecinak-Synuś-13-12-2016[*] :( :(
ObrazekObrazek

Hieny na pokład.
Dążymy do szczęścia, nie zadeptując trawników innym.

meg11

 
Posty: 19336
Od: Wto sty 11, 2011 15:22
Lokalizacja: Radom

Post » Sob kwi 09, 2022 15:27 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

TAk :D
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw kwi 28, 2022 15:14 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

:oops: :oops:
Jutro nadrobię. Póki co wszyscy żyjemy, tylko więcej nas i więcej i więcej...... :strach:
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Czw kwi 28, 2022 15:17 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

wilber pisze::oops: :oops:
Jutro nadrobię. Póki co wszyscy żyjemy, tylko więcej nas i więcej i więcej...... :strach:

Nadrabiaj :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25465
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw kwi 28, 2022 18:00 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Więcej miaucząco czy kłująco?
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 28, 2022 18:12 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

kłująco - ostatnie moje wieści to 17 sztuk :strach: :strach: :strach:
Ktoś ma jakieś ogródki, jakąś możliwość aby coś adoptować ? to nie jest straszne - na początku mała zagroda i troszkę dokarmiania, wilber wszystko wytłumaczy

izka53

Avatar użytkownika
 
Posty: 15026
Od: Śro wrz 29, 2010 13:54
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw kwi 28, 2022 18:30 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Niestety ja mam tylko balkon.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw kwi 28, 2022 18:47 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Ja też czekam, na fotorelację.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro cze 15, 2022 15:25 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Trochę się te dwa dni rozciągnęły w czasie :oops:
Nie wyrabiam, nie wiem jak sobie ludzie radzą w ośrodkach....
W wolniejszej chwili może opiszę co się działo, w każdym razie, więcej nas... :roll:
I zupełnie nie jest to moja wina, jakos próbuje sobie poradzić, mam nadzieję, że jesteśmy już na prostej.
Merytorycznie bardzo pomógł mi pan Kuziomski, jako jedyny, dzięki Niemu znalezione w marcu jeże żyją i zdrowieją. Inaczej już by ich nie było,
Próbowałam znaleźć dla nich jakieś miejsce, ośrodek, no niestety...po dziewięć jeży z chorobą wirusową nie ustawiła się kolejka.
Z racji pewnej bezkompromisowości jest pewnie różnie postrzegany, ale jego wiedza na temat tego gatunku wymiata.
Kończymy kwarantannę, można przyjąć, że sytuacja opanowana, żaden z moich odchowanych nie zachorował. Trzy , które były najbardziej chore pewnie zostaną do przyszłego roku, reszta może pomału się zabierać za szukanie miejsc, jeszcze kontynuujemy odrobaczanie, bo takiej ilości pasożytów to dawno nie widziałam.
Dla chętnych podrzucam link do folderu na dysku.
Zdjęcia i filmiki dokumentujące dotychczasowe życie malutkiej Mi.
Nie pamiętam, czy już to pisałam....
Mi stoczyła długa walkę o życie, jest z miotu upośledzonego. Jeżyca urodziła miot na parkingu przed marketem, została zaatakowana przez grupę dzieci, które rzucały w nie kamieniami. Ktoś zainterweniował i trafiły do opiekunki jeży. Mi była najmniejsza i najsłabsze, nie jadła sama, trafiła do mnie z wagą 48 gramów, choć powinna już ważyć około 150. Nie rosła, w Bydgoszczy w Sowie ustawili jej leki " na czuja" i zadziałało.
Prawdopodobnie będzie je musiała brać już zawsze, czekają nas teraz dokładne badania to się zobaczy co w jeżu siedzi, tylko kasę muszę nazbierać, ostatnio przy tej ilości jest dramat i tragedia. Nigdy tak źle nie było, ale zwierzakom nic nie brakuje i nie braknie, żebym miała rowy iść kopać.
Reszta rodzeństwa Mi nie przeżyła. Najprawdopodobniej jeżyca matka musiała być czymś podtruta w ciąży.
Mimulec obecnie czuje się bardzo dobrze i funkcjonuje normalnie. Jest bardzo śmieszna, ma trochę inną budowę, krótszy ryjek i łapki, reszta ciała okrągła jak piłeczka. Jest strasznie łakoma, nawet jak na jeża :lol:

Prośba, gdyby ktoś znał kogoś kto ma fajny ogród w fajnym bezpiecznym miejscu, są do wypuszczenia i jeże dzikie i odchowane, czyli właściwie oswojone.
Szukam dostępu do ludzi, którzy pasjonują się ogrodami naturalistycznym i, zakładają takie ogrody, może ktoś zna kogoś takiego ?
Strony na FB ?
Byłabym wdzięczna do deski grobowej.
Koty żyją, starzejemy się....
Prusz od lutego walczy z nawracającym zapaleniem wątroby, prawdopodobnie podłoże wirusowe.
Co się polepszy to się ..z.ebie.
Na badania, leki poszło już kilka tysi, ale wciąż jest a ja nie odpuszczę. W tym roku skończył 14 lat, ale dla mnie wciąż jest panem w średnim wieku z perspektywą wielu kolejnych lat. Umierające koty nie wspinają na drzewa.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47


Post » Śro cze 15, 2022 18:12 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Ojej. A pan Jerzy z Kłodzka? Może by wziął?
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Śro cze 15, 2022 20:13 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Fajny ogród ma czitka, ale z tego co kojarzę, jest już zajeżony.
Innych ogrodów nie kojarzę, ale popytam.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Śro cze 15, 2022 21:31 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

U mnie w Charzy, miejsce idealne, ale i jeży nie brakuje. Nie wiem czy się dogadają.

W Chojnicach ogródek mały , i mocno "uporządkowany"
Takoż u sąsiadów.

Nie wiem jakie wymagania?
Ja nie pryskam,
Za sąsiadów nie ręczę

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3548
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Śro cze 15, 2022 21:51 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Dużo zdrowia dla wszystkich!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84527
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lip 31, 2022 11:02 Re: Święta Krowa II. Jerzynka, Malinka, Borówek i Agrest

Proszę o dobre myśli i kciuki dla Króla Pruszynka.....
Jutro będziemy na SGGW w Warszawie....
Ogólnie jest to dupy.....z każdej strony coś dowala a doba ma 24 godziny......nie wyrabiam.
Za mało czasu, sił na wszystko, o kasie to już nie mówię.
No to się pozalilam.
Jeszcze trzy jeże w tym roku szukają ogrodów, samce, siedzą w wolierze i uczą się życia, bo na razie durnowaye jeszcze strasznie.
Założę im osobny wątek, może ktoś z ogrodem w fajnym miejscu.....ale to jak wrócę z Pruszem i oby z diagnozą.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 97 gości