Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 17, 2016 21:37 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

mamysza wcina wszystko, nawet karmę dla jeży... I gwoli ścisłości, była u mojego ojca na DS w domu wychodzącym, ale półtora roku temu przeprowadziła się do sąsiadki i przestała do nas przychodzić ;)

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Śro sie 17, 2016 21:46 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

ZA Kropeczkę :ok: :ok:
Obrazek

MAU

 
Posty: 2627
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

Post » Czw sie 18, 2016 21:48 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Bardzo dziękuję za kciuki :ok:

Kot bez zębów radzi sobie z jedzeniem karmy suchej - ale chrupki powinny być małe albo takie dla seniorów (miękkie "krokiety" - np. Royal Canin dla kotów w wieku powyżej 12 lat).
Mam na chacie tymczaskę z dwoma kłami - po kilku tygodniach od usunięcia pozostałych zębów nauczyła się jeść karmę suchą.

Moje koty karmię rano karmą mokrą, a przez cały dzień mają w miskach karmę suchą - ale właśnie takie drobne chrupki (np. Porta 21, Sanabelle).
Karmę suchą dla całego stada dobieram tak, żeby Julka (ta z dwoma kłami tylko) mogła ją też jeść.

Karmy dla seniorów Royal Canin nie polecam generalnie dla kotów z apetytem, bo są lepsze karmy jakościowo w tej półce cenowej, a do tego zawiera ona składniki zapachowe na apetyt (bo starsze koty mają osłabiony węch), więc u mnie ta karma schodziła bardzo szybko (średnia wieku u mnie na chacie to 3 lata), obżerały się nią i bałam się, że zaczną tyć :)
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Pt sie 19, 2016 9:38 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

:ok: :ok: :ok: i czekamy na wieści :)
ObrazekObrazek
Obrazek

Batumi [*] 1.06.2009
Padzioch [*] 20.09.2014
Tereska [*] 10.09.2018
Iga [*] 9.10.2019

Kotimont

 
Posty: 1792
Od: Sob cze 13, 2015 22:34

Post » Pt sie 19, 2016 22:15 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Moja ukochana Kropeczka zniosła trzecią sanację jamy ustnej oraz podróż w obie strony komunikacją miejską na trasie Targówek (dom) - Ursynów (miejsce dzisiejszego zabiegu).

Brawo Kropka!!!!!!!!

Kropka do schroniska "Na Paluchu" trafiła jako kociak 8-miesięczny w sierpniu 2012, szybko została adoptowana i równie szybko (wrzesień 2012) została zwrócona z adopcji - "z powodu biegunki".
Urwa młóć, durny "dom".


Po tym durnym zwrocie z adopcji Kropka prawie 6 miesięcy przebywała w schronisku, ciągłe chorowała na koci katar, dostawała mnóstwo leków, ale się nie poddała.
Brawo Kropka!!!!!!!!

W marcu 2013 zaczęłam przychodzić do schroniska, pomagać wolontariuszom, moje pierwsze zadanie to było umycie ścian w jednym pokoju dla kotów do adopcji.
W tym pokoju była Kropka, świeżo po sterylizacji, towarzyszyła mi w myciu ścian, tuliła się itp.
Kończąc dyżur powiedziałam Kropce, że ją jutro zabiorę ze schroniska.

.......

Zabrałam i pokochałam :)

To już 3,5 roku :)

--------

Wskazania weterynarza stomatologa po dzisiejszym usunięciu kamienia nazębnego - muszę Kropce codziennie myć zęby preparatem antybakteryjnym (wyciskanym na palec lub wacik).
Lepiej tak dbać o słabe zęby kota, niż skazywać go na usunięcie wszystkich zębów.
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob sie 20, 2016 10:53 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Wspaniale! Czasem wystarczy pomóc komuś w umyciu ściany, żeby wygrać bilet do raju :ok:
A jaki to preparat na ząbki?
ObrazekObrazek
Obrazek

Batumi [*] 1.06.2009
Padzioch [*] 20.09.2014
Tereska [*] 10.09.2018
Iga [*] 9.10.2019

Kotimont

 
Posty: 1792
Od: Sob cze 13, 2015 22:34

Post » Sob sie 20, 2016 21:44 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Kotimont pisze:Wspaniale! Czasem wystarczy pomóc komuś w umyciu ściany, żeby wygrać bilet do raju :ok:
A jaki to preparat na ząbki?


Tym preparatem mam smarować zęby Kropki codziennie:
http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=18595

Na razie Kropka się wyrywa przy smarowaniu, ale będę próbować.
2 lata temu musiałam zacząć podawać codziennie tabletki na serce mojemu kotu Myszakowi - na początku szło ciężko, potem się przyzwyczaił.

Weterynarz odnośnie Kropki powiedział, że powinnam spróbować smarowania zębów Kropki tym preparatem, bo to lepsze niż ciągłe usuwanie kamienia, a może ocali jej resztę zębów.

Czyli będę próbować i mam nadzieję, że Kropka zacznie współpracować, trzymajcie kciuki :)
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob sie 20, 2016 23:17 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Kciuki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Chyba też nabędę ten preparat. Lepsza profilaktyka niż potem leczenie.

A jak się ma reszta kociejstwa? :)
ObrazekObrazek
Obrazek

Batumi [*] 1.06.2009
Padzioch [*] 20.09.2014
Tereska [*] 10.09.2018
Iga [*] 9.10.2019

Kotimont

 
Posty: 1792
Od: Sob cze 13, 2015 22:34

Post » Sob sie 27, 2016 22:32 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Kotimont pisze:Kciuki :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Chyba też nabędę ten preparat. Lepsza profilaktyka niż potem leczenie.

A jak się ma reszta kociejstwa? :)



Reszta kociostanu miewa się dobrze (odpukać!!!!)

Kropka niestety ma niezadowalające wyniki badań moczu, będzie miała USG pod kątem zdiagnozowania początków PNN - przewlekłej niewydolności nerek.

Kropka dzielnie znosi mycie zębów.
Trochę prycha, ale krok po kroku przyzwyczajam ją do wkładania jej patyczków do paszczy nasączonych tym preparatem.

Ciekawe, co USG pokaże.
Podobno przewlekła niewydolność nerek przechodzi na początku bezobjawowo.
Dlatego ważne jest, żeby robić badania krwi i moczu kotom w wieku > 4 lata.
Bo nerki to najsłabsze narządy u kota.

Tyle na szybko, w razie wątpliwości pytajcie.
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob paź 29, 2016 21:37 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Myszak ma się dobrze, duszności występują rzadko.

Kropka ma słabe wyniki badań krwi i moczu, a na USG stwierdzono początki kamicy nerkowej.
Daję jej więcej karmy mokrej oraz suplement Nefrokrill.

Dymek, kot z porażeniem splotu barkowego w prawej łapce przedniej - ma się dobrze, ułomna łapka nie przeszkadza mu w cieszeniu się życiem.
Devil, kot z amputowanym palcem w prawej łapce przedniej - też ma się dobrze.

Czyli najbardziej martwi mnie obecnie Kropeczka.
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob paź 29, 2016 22:57 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: dla Kropeczki i reszty kociejstwa.
ObrazekObrazek
Obrazek

Batumi [*] 1.06.2009
Padzioch [*] 20.09.2014
Tereska [*] 10.09.2018
Iga [*] 9.10.2019

Kotimont

 
Posty: 1792
Od: Sob cze 13, 2015 22:34

Post » Sob lis 26, 2016 20:11 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Ciężko mi :(

Wstaję rano, karmię koty mokrą karmą z puszek, sprzątam kuwety, nalewam świeżą wodę do misek.

Po karmieniu takie obowiązki, codziennie:
1) Myszak - podać tabletki do pyszczka: Theovent, Atenolol - na serce i duszności
2) Kropka - podać Nefrokrill - suplement diety na nerki (ma niski ciężar właściwy moczu, schorowana jest od zawsze), potem żelem OraZn umyć jej słabe zęby, żeby je ocalić (już sześciu zębów nie ma)
3) Dymek - przegląd łapki, czy opatrunku nie zgubił, zmienić opatrunek, jeśli zgubił lub jest brudny lub podarty
4) Devil - przepędzać od wyjadania resztek i miski z suchym, bo je za dużo i gruby jest
5) Marianna - zakroplić oko (ciągle je mruży, w przyszłym tygodniu konsultacja u okulisty), posmarować rozdrapane blizny na karku preparatem ze srebrem na gojenie
6) Łapcio - mój tymczas, kociak - dopilnować, żeby dostał dokładkę mokrego, bo ma apetyt

Ech, ... mądrzy ludzie mają 1-3 koty ;)
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Sob lis 26, 2016 22:10 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Jak przekonałaś Myszaka do wzięcia Teoventu? Moja Carmen miała brać, ale on jest pieruńsko gorzki, czuła w każdej przekąsce...

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie lis 27, 2016 11:01 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Szalony Kot pisze:Jak przekonałaś Myszaka do wzięcia Teoventu? Moja Carmen miała brać, ale on jest pieruńsko gorzki, czuła w każdej przekąsce...

Tabletki wrzucam Myszakowi bezpośrednio do pyszczka.
Na początku było ciężko, ale po kilku miesiącach opanowałam tę sztukę. W marcu miną 3 lata, od kiedy mu podaję tabletki, więc się przyzwyczaił i nie protestuje.
Obrazek
Obrazek

akne

Avatar użytkownika
 
Posty: 1339
Od: Pon lut 18, 2013 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Targówek

Post » Nie lis 27, 2016 11:16 Re: Myszak (tetralogia Fallota), Kropka, Dymek i Dev

Ech, no niby są mądrzy. :wink:
Ale za to Ty jesteś wybrana przez koty. :ok:
ObrazekObrazek
Obrazek

Batumi [*] 1.06.2009
Padzioch [*] 20.09.2014
Tereska [*] 10.09.2018
Iga [*] 9.10.2019

Kotimont

 
Posty: 1792
Od: Sob cze 13, 2015 22:34

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue i 114 gości