Plamka vel Szpileczka :)ZAGINĘŁA!!!;(Gdzie jesteś,łobuziaro!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon paź 22, 2012 17:56 Plamka vel Szpileczka :)ZAGINĘŁA!!!;(Gdzie jesteś,łobuziaro!

Piatkowe popoludnie, ok.godz.16, gdy szlam do bankomatu a potem do lekarza, pod bankiem spotkalam malego kociaka, podobno koteczka. Na moje oko 4-6 miesiecy. Krowka, miziasta, bardzo ufna, na zwykle kici kici od razu do mnie podeszla z ogonkiem do gory, pomiauczala cos, lasila sie, bez problemu dala sie wziac na rece i tulic. A jak mruuczaaaaala przy tym cudnie :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Spieszylam sie do lekarza, wiec zrobilam szybki wywiad z pracownica portierni firmy sciana w sciane z bankiem i dowiedzialam sie, ze kotunia nie byla wczesniej tam widywana, dopiero tego dnia rano po raz pierwszy. Wychudzona, zaniedbana, szara siersc... :(
W glowie natychmiast mialam tysiac pytan:
gdzie kicie umiescic, co z nia zrobic (bank miesci sie przy nowym supermarkecie i bardzo ruchliwym skrzyzowaniu, na ktorym wiele kotow stracilo juz zycie), a mala jest zbyt ufna by ja tam zostawic.
Ja tez nigdy wczesniej jej tam nie widzialam, a to jest niedaleko mnie. :roll: Zastanawialam sie, czy dzwonic po straz miejska, by zabrali kicie do schroniska, czy co... :roll:
Zadzwonilam wiec po porade do Justy, mowie, ze kocie w potrzebie, co robic??? Ona akurat byla u labradorow, ale powiedziala, ze jak wroci to mam koteczke do niej przywiezc. Ja nie mialam gdzie jej przechowac, ale pani z portierni byla na tyle mila, ze przetrzymala kotke w takim pomieszczeniu socjalnym, ja w tym czasie zdazylam zajsc do lekarza po potrzebne na cito skierowanie. Pozniej, jak wrocilam spakowalysmy kotke do kartonu, bo nie mam transporterka i zawiozlam ja do Justy.
Bez problemow sie nie obylo, bo malutka sie bala bardzo, miauczala i kilka razy o maly wlos by mi z tego pudla ucieka 8O :strach: (pozaklejane bylo tasma klejaca ale takie cos kot bez problemu sforsuje). Tak wiec z wielkim trudem i w mega wielkim stresie dotarlysmy.
Kicia jest na kwarantannie, do ludzia sie tuli, lubi byc na rekach, baranki strzela, mizia sie, lize po rekach, buziaki daje... :1luvu: Musiala znac co to dom, czlowiek...

Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze, ze to malenstwo nie jest nosicielem jakis powaznych chorob zakaznych (choc na koniec przed moim wyjsciem z kwarantanny chyba kichnela, ale pewnosci nie mam), i ze znajdzie sie wnet dobry domek dla niej. Do ludzi garnie sie bardzo ufnie, nie wiadomo jeszcze jaki ma stosunek do innych zwierzat.
Justyna jak ja tylko pierwszy raz zobaczyla, to jej pierwsze slowa byly: "Boze, jaka ladna!" :1luvu:
(...)
Ale nawet gdy ja wkladalam juz do jej klatki, zeby sobie cos zjadla to owszem, uczepila sie pazurkami mojej bluzki, ale mnie nie podrapala ani odrobine. Potem gdy wyjmowalam kuwete by nasypac zwirku grzecznie siedziala w klatce, nie probowala uciekac. Wyglada mi na spokojna i niemozliwie miziasta gadule. Ale czas pokaze, jaka jest naprawde.
Wiadomo napewno, ze jest to maly glodomorek, zdarza sie, ze sie zalatwia poza kuweta, choc ogolnie jest kuwetkowa i bardzo grzeczna. Wiecznie rozmruczana i miaukoli na okraglo :1luvu:

Tak wygladala Plameczka tuz po znalezieniu:
Nowa_Sztno pisze:A oto i ona, Plamka, we własnej kociej osobie:

Obrazek
Obrazek


a teraz...
Obrazek

Plamcia jest juz zaszczepiona przeciwko chorobom wirusowym, jeszcze czeka ja odrobaczenie i sterylka. Ma jeszcze swierzba w uszkach, ale wkrotce i jemu koteczka powie adios.
Domu stalego szukamy juz od teraz, nie ma na co czekac, to cudowna istotka, pragnie tylko by ktos ja kochal na cale zycie :1luvu:

Obecnie mieszka w zaprzyjaznionym DT w Tychach, gdzie bardzo zzyla sie z mlodym buro bialym kocurkiem - Dropsikiem :)
Do adopcji nalepiej razem, bo strasznie za soba oboje miaucza, gdy sie nie widza :)
Ostatnio edytowano Czw sty 02, 2014 22:31 przez Kociara82, łącznie edytowano 10 razy
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Pon paź 22, 2012 18:02 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

śliczny maluszek za domek :ok:
ObrazekObrazekObrazek

hutek

Avatar użytkownika
 
Posty: 1846
Od: Pon paź 04, 2010 17:41

Post » Pon paź 22, 2012 20:38 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

słodka maleńka :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 22, 2012 20:45 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

hutek pisze:śliczny maluszek za domek :ok:


jest sliczna, na zdjeciu nie widac tego tak, jak w rzeczywistosci :) mala ma w sobie cos, co natychmiast urzeka innych :)
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Pon paź 22, 2012 20:46 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

bulba pisze:słodka maleńka :1luvu: :1luvu: :1luvu:

doslownie slodka :1luvu: :1luvu: :1luvu: natychmiast jak ja wzielam pierwszy raz na rece pod tym bankiem to mialam ochote schrupac ja calutka, pysia zacalowalabym calutkiego, nie moglam sie oderwac :1luvu: :1luvu: :1luvu:
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Wto paź 23, 2012 11:40 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

i na pierwsza, slicznosci :) Do zobaczenia wieczorkiem :1luvu:
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Wto paź 23, 2012 21:45 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Plameczka na pewno uwiedzie kogoś swoim wyglądem :ok:
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Wto paź 23, 2012 23:30 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Dzis Plameczka przeprowadzila sie do innego DT, niedaleko Justyny. Zamieszkala u naszej wspolnej znajomej, bardzo dobrej osoby, ktora ma ogromne doswiadczenie ze zwierzakami. Justyna o tym wie, rozmawialam z nia przez tel. Decyzja jest taka, dlatego, ze malenka strasznie plakala na kwarantannie, moglo by to komus bardzo przeszkadzac... i ona sama czula sie tam samotna. W tej chwili ma koty i psy do towarzystwa, wszystkie sa jej ciekawe i chca sie przyjaznic, ale mala jest nieufna, ma dystans do nich, choc jest ich ciekawa. Poprostu za duzo wrazen na jeden dzien. Nowe miejsce, zapachy, dzwieki, glosy, zwierzeta, halasliwe psy... Ale mam nadzieje, ze sie w mig z ktoryms kotem zaprzyjazni, bo jest pelna energii. Dzis pokazala, ze lubi sie bawic, a w zabawie potrafi drapac i gryzc jakby polowala :D Mysle, ze bedzie idealna na dokocenie, ale bedzie potrzebowala nieco czasu na nawiazanie przyjazni z innymi kotami. W obecnym DT fuczy, prycha i buczy na inne koty, mimo, iz jest odizolowana od nich, dziela je jedynie drzwi pokoju. Troszke sie boi tego miejsca, jest troszke przestraszona i chce chowac sie pod lozko. Mysle, ze wszystko sie ulozy ale potrzeba troszke czasu, moze kilka dni, tygodni, az kicia to wszystko "ogarnie".
Ale zdjecia jej nie sposob zrobic :D Jest tak wszystkiego ciekawska i takie z niej sreberko zywe, ze no nie da sie :D Juz nie usiedzi dluzej w 1 miejscu spokojnie, nosi ja :D
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Śro paź 24, 2012 6:20 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Z moją Malutką było tak samo - wyła w niebogłosy i trzeba ją było szybciej na salony wypuścić. Na początku prychała na koty, syczała na psa, ale szybko jej przeszło, bo zrozumiała, że zamiast odstraszania lepsze są wspólne zabawy :ryk:
Plameczka też szybko zrozumie :ok:
ObrazekObrazek

"Some people say that cats are sneaky, evil, and cruel. True, and they have many other fine qualities as well."

Nowa_Sztno

 
Posty: 2834
Od: Czw sty 26, 2012 16:00
Lokalizacja: Sz-tno

Post » Śro paź 24, 2012 7:52 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Cześć śliczna Plameczko :)
Mam nadzieję, że szybko znajdziesz domek na stałe :ok:
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Śro paź 24, 2012 11:42 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

mysle, ze tak wlasnie bedzie, tylko widocznie malej potrzeba troszenke czasu. Nie wszystkie koty z miejsca zapalaja do siebie sympatia
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Śro paź 24, 2012 22:10 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Plamcia w nocy miauczala, ale jak jej opiekunka spala z nia w pokoju to byla cichutko, juz nie syczy i nie prycha na inne koty, bawi sie z nimi, powoli sie ze wspollokatorami zapoznaje.
Ostatnio edytowano Czw paź 25, 2012 11:18 przez Kociara82, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Śro paź 24, 2012 22:25 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

Plameczko, za twój spokój i domek :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

bulba

Avatar użytkownika
 
Posty: 22953
Od: Pt paź 09, 2009 8:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro paź 24, 2012 22:33 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

za domek :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
ObrazekObrazek

Awatar - ziomalu,pamiętam. [*] Ozzi - najdzielniejszy kocie świata - nigdy nie zapomnę! [*] Alex - kocia miłość mojego życia... Brak mi Ciebie. [*] Emi - maleńka ciałkiem, wielka duchem, odważna i nieustraszona niczym lwica. Taką Cię będę pamiętać. [*] Eustachy - przyjacielu kochany, dlaczego TY???!!! [*]

Kociara82

 
Posty: 45853
Od: Czw paź 09, 2008 22:20

Post » Czw paź 25, 2012 8:44 Re: TYLKO MNIE KOCHAJ!!! Czyli marzenia małej Plamki o DS.

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek

Myszolandia

Avatar użytkownika
 
Posty: 66378
Od: Pon sty 19, 2009 22:48
Lokalizacja: środkowa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 252 gości