Kocia Koalicja 4: Samotny Moher

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie wrz 10, 2017 23:15 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Heh, ostatnie co nam przyszło do głowy, to robienie zdjęć, gdy wywoływaliśmy Punia. Na szczęście, bo pewnie zamiast Moheru zdjęcie miałabym ja - na kolanach z wypiętym zadkiem, ze szczoteczką do futra w ręku i czule przemawiająca do kota.

Znowu jakiś kocur się pokazał na działce :x . Najpierw go wyczułam, potem zobaczyłam przód, następnie burą torpedę wiejącą przed wydającym straszliwe dźwięki napuszonym Trykotem i goniącym go Sybirkiem. Jeśli pojawi się jeszcze raz, znowu będę polować z klatką. Co jest z tymi kocimi durniami, że prowokują kocury dwa razy większe niż one + postawione długie futro?
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon wrz 11, 2017 6:52 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Chyba młode, durne kocurki tak mają - bo u mnie najmniejszy szczypior roczniak koniecznie chce pogonić kota największemu (8kg). Reszta go nie interesuje. Idzie na maxa :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pon wrz 11, 2017 7:47 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Osobiście widziałam, jak drobny Behemot spuszczał manto gościowi z mordą jak cegła, bo tamten śmiał przejść drogą koło nas. Słuszny gniew kotka poniósł, czy cóś :lol:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon wrz 11, 2017 21:14 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Heh, ostatnie co nam przyszło do głowy, to robienie zdjęć, gdy wywoływaliśmy Punia. Na szczęście, bo pewnie zamiast Moheru zdjęcie miałabym ja - na kolanach z wypiętym zadkiem, ze szczoteczką do futra w ręku i czule przemawiająca do kota.

Znowu jakiś kocur się pokazał na działce :x . Najpierw go wyczułam, potem zobaczyłam przód, następnie burą torpedę wiejącą przed wydającym straszliwe dźwięki napuszonym Trykotem i goniącym go Sybirkiem. Jeśli pojawi się jeszcze raz, znowu będę polować z klatką. Co jest z tymi kocimi durniami, że prowokują kocury dwa razy większe niż one + postawione długie futro?

Honorowy kotek :smokin:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro wrz 13, 2017 19:33 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Do wiewiórek i kun doszły mi do dokarmiania jeże. Widziałam wcześniej dużego (a może duże?), a teraz okazało się że w skarpie we wrzosach przy parkingu norę ma samica z sześcioma młodymi. Dobrze, ze wyjeżdżając na zakupy zauważyłam, jak je wyprowadza (w biały dzień, na słońce!), bo mogłam rozjechać. Teraz, zanim ruszymy czy wjedziemy przez bramę łazimy naokoło z nosem przy ziemi szukając jeży :roll:
Jeżyca w ogóle nie przejmuje się ludźmi, więc stałam metr od norki i widziałam jak wyprowadza młode :1luvu: . Jeden nie chciał wyjść, więc mu pomogła. Pierwszy raz widziałam, jak samica jeża niesie młode - za kark jak kotka!
One są chyba jeszcze za małe, żeby przeżyć zimę, więc próbuję utuczyć na mięsie i porobię sterty z liści i gałęzi, ewentualnie skrzynek pod nimi. Głupie pytanie: jakiej wielkości terytorium ma jeden jeż? Czy jak zrobimy z sąsiadami sterty czy domki w odległości ok. 20 m to wystarczy, czy się poprzeganiają?
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 13, 2017 21:05 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Sześć? Z jedną matką?
To dobry znak, nie bedzie zimy :dance:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro wrz 13, 2017 21:58 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Tak, sześć z jedną matką! Są prześliczne :D .
Mam nadzieję, że masz rację co zimy :ok: .
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw wrz 14, 2017 7:18 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Do wiewiórek i kun doszły mi do dokarmiania jeże. Widziałam wcześniej dużego (a może duże?), a teraz okazało się że w skarpie we wrzosach przy parkingu norę ma samica z sześcioma młodymi. Dobrze, ze wyjeżdżając na zakupy zauważyłam, jak je wyprowadza (w biały dzień, na słońce!), bo mogłam rozjechać. Teraz, zanim ruszymy czy wjedziemy przez bramę łazimy naokoło z nosem przy ziemi szukając jeży :roll:
Jeżyca w ogóle nie przejmuje się ludźmi, więc stałam metr od norki i widziałam jak wyprowadza młode :1luvu: . Jeden nie chciał wyjść, więc mu pomogła. Pierwszy raz widziałam, jak samica jeża niesie młode - za kark jak kotka!
One są chyba jeszcze za małe, żeby przeżyć zimę, więc próbuję utuczyć na mięsie i porobię sterty z liści i gałęzi, ewentualnie skrzynek pod nimi. Głupie pytanie: jakiej wielkości terytorium ma jeden jeż? Czy jak zrobimy z sąsiadami sterty czy domki w odległości ok. 20 m to wystarczy, czy się poprzeganiają?


:1luvu: :1luvu: :1luvu:
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw wrz 14, 2017 7:43 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

O rany! 8O
No to masz zajecie na cały sezon :smokin:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Czw wrz 14, 2017 10:18 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Tak, sześć z jedną matką! Są prześliczne :D .
Mam nadzieję, że masz rację co zimy :ok: .

Femka ma namiary na znawców / ludzi ratujacych jeze.....zapytaj jej.Rok temu jej pomogli gdy tymczasowala jeża.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw wrz 14, 2017 12:13 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

I jeszcze villemo5 tym się aktywnie zajmuje. Tzn. ratowaniem osieroconych jeży na przykład.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pt wrz 15, 2017 9:44 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Okazało się, ze jest wątek o jeżach na Zwierzyńcu ogólnym, zapytałam tam.
Ja nie potrzebuję info o opiece nad jeżem, bo one są w swoim środowisku, wyglądają na żwawe, zdrowe i poza zimą nic im nie grozi. Nie mam jak się nimi zająć, nie będę ich przecież wywozić do Krakowa. Próbuję tylko utuczyć, żeby miały szansę w zimie i przygotować schronienia.

Ile mięsa muszę dać na jednego jeża? Dałam wczoraj 30 dag na wszystkie 7, ale nie wiem czy nie za mało, choć przecież żywią się też same. Zniknęło oczywiście - razem z jednorazowym kartonowym talerzem, na którym było. Chyba wciągnęły go do nory :lol: , bo był przyłożony sporym kamieniem i w zacisznym miejscu, więc wiatr go nie porwał.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie wrz 17, 2017 1:34 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Mają nienaganne maniery :lol: to nie są jeze :twisted: :wink:

Jeże to fleje wg Femki
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon wrz 18, 2017 21:33 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Nie wiem, może to fleje w swoim legowisku - na szczęście nie dzielę z nimi mieszkania - ale grzecznie oddają naczynia po posiłku :ryk: . Kartonowy talerz objawił się później przed wejściem do nory.
Teraz daję na plastikowym. Wsuwałam im 2 dni głębiej do nory, bo lało i było lodowato; pusty talerz co rano był wysunięty :twisted: .
Poza tym to smakosze :roll: . Wołowina ok, mięso z udek kurczaka ok, ale dołożyłam wczoraj do kurczaka kawałki wieprzowiny (wyczytałam że można im dać). Rano okazało się, że cały kurczak zjedzony, a wieprzowiny nie ruszyły! Dziś dostały zmielone serca kurze. Mam nadzieję że niewdzięczniki zjedzą, bo ubabrałam się tym po łokcie. Fuj.

Sybirek z Moherem dopadli stwora, który chyba najbardziej wykańczał trawnik i krzewy. Na moje oko to karczownik, wielki, kilkunastocentymetrowy. Przez chwilę myślałam, że to szczur, brr.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto wrz 19, 2017 7:43 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Karczownik? Co to takiego?
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 106 gości