Kocia Koalicja 4: Samotny Moher

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 15, 2016 22:11 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Masz przygody! 8O :strach:
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Wto paź 18, 2016 23:06 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Tutaj wszelkiego rodzaju przygód (no prawie) mogę się spodziewać i do nikogo nie mogę mieć pretensji - i tak wolę je niż miasto. Szkoda tylko, że istnieje zima i śnieg, których nienawidzę, bo tu KRK wygrywa. Zwykle.
Zadzwoniłam do administracji i jadowicie uprzejmym tonem zapytałam, czy założyli siatki na wyloty wentylacyjne, jak obiecali, czy znów będę łowić ptaszyska w łazience. Oczywiście nie zdążyli. Mieliśmy się przeprowadzić do miasta tuż przed 1 listopada, ale jedziemy w najbliższą niedzielę, bo prognozy są nie najlepsze. Będę mieć więcej czasu na interwencję i jak siatki nie będzie nadal, dzik będzie maskotką w porównaniu do mnie :evil: .
Jeszcze tylko nieco ponad miesiąc do wakacji. Nie życzę sobie żadnych utrudnień, kocich niespodziewanych chorób itd., bo wybuchnę. Mam nadzieję, że koty i ludzie mnie słyszą :twisted:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 26, 2016 23:01 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Trykot miał mieć badania kontrolne u weta w zeszłym tygodniu, ale ja się rozchorowałam, więc dziś powlokłam się po recepty na leki, żeby starczyło do przyszłego tygodnia. Poprzednio rozmawialiśmy o Lotensinie - na wsi było OK, ale przy spadkach ciśnienia w mieście i ponurej pogodzie Trykot wg mnie reaguje jak ja, czyli przechodzi w stan zombie. Miałam obserwować i próbować dostosować lek, bo każdy reaguje inaczej.
I tak po moich obserwacjach, przy "pięknej" ponurej pogodzie, wieczorem, gdy wykończona byłam ja, a i pewnie wet, po przedyskutowaniu szczegółow doszło do rozmowy na tematy egzystencjalne ponuro-rozbawionym tonem. Mniej więcej tak:
Ja: Lek działa z opóźnieniem, więc powinnam zostać wróżką, żeby przewidzieć ciśnienie, bo meteorolodzy się nie sprawdzają.
Wet: Na prognozy nie ma co liczyć, bardziej liczy się doświadczenie i obserwacja i trzeba próbować dostosować dawkowanie.
Ja: No to będę nadal obserwować i nabierać doświadczenia.
Wet: Tak się całe życie człowiek uczy, do śmierci.
Ja: A już już nabierze doświadczenia i sie nauczy to umiera.
Wet: I nic nie pamięta w następnym życiu.
Ja: W następnym to nie problem. Pod koniec zapomina wszystko w tym życiu.
Wet: Żeby pod koniec...
Wetka z tyłu ponuro: Dzięki, powiało optymizmem.

Ja potrzebuję wakacji :placz: . Jak jakaś zadżumiona cholera zbliży się do mnie w najbliższym czasie, to nie musi się martwić o wyzdrowienie - zabiję na miejscu.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 26, 2016 23:28 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Zycze jak najszybszego powrotu do zdrowia Obrazek

Glaski dla kotow :kotek:
Listopad to najgorszy miesiac w roku wg mnie, na szczescie juz nieduzo do konca. Trzymajcie sie!

Edit: Lotensin to Fortekor?
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Nie lis 27, 2016 10:26 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Listopad to miesiac ,gdy jest duzo samobójstw i nie dziwota-ciagle bym spała :roll:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101795
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie lis 27, 2016 16:12 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Pluszon miał kiedyś epizod z podawaniem Lotensinu.
"Tryb zombie" to doskonały opis. Siedział i tępo gapił się w szósty wymiar.
Ponieważ mieliśmy wyjeżdżać na wieś, wyobraziłam sobie jak takiego otępiałego dowolna, nawet malutka czupakabra dorywa i rozdziera na strzępy.
Wynegocjowałam z wetem odstawienie...
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 01, 2016 20:42 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Birfanko, tak, Lotensisn ludzki odpowiednik Fortekoru, i jakoś dziwnie taniej wychodzi. 17 złotych za opakowanie, czyli ilość potrzebną na 2 miesiące dla kota. Próbowałam obu i wg mnie nie ma różnicy, weci też tak twierdzą.

redaf 8O . Mam teraz wrażenie, że Ty wyszłaś z trybu zombie na miau :lol: . Odstawiłam Lotensin Trykotowi w Krakowie. Teraz mimo kroplówek (do których ma świętą cierpliwość) znowu mam kota cieszącego się z życia. Dziś w końcu pojechał na badania i przed chwilą prawie padliśmy ze śmiechu na widok kota po powrocie od weta, skłutego, ale w końcu najedzonego i szczęśliwego po powrocie do domu. Ganiali z Sybim z dzikimi śpiewami i energią kociaków.

Moheru pojechał na badania przy okazji, bo wygląda wg mnie jakoś niewyraźnie (to może wynik mojej paranoi, ale strzeżonego...) skoro i tak głodował solidarnie.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 01, 2016 21:45 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Monostra pisze:Birfanko, tak, Lotensisn ludzki odpowiednik Fortekoru, i jakoś dziwnie taniej wychodzi. 17 złotych za opakowanie, czyli ilość potrzebną na 2 miesiące dla kota. Próbowałam obu i wg mnie nie ma różnicy, weci też tak twierdzą.
(...)
Pytalam, bo tak mi sie wydawalo, ze odpowiednik, ale Pupusz bierze Fortekor 7 rok i nie ma ani zadnego zmieniania dawki (ustalono raz na zawsze pol piguly 4,60 mg dziennie),ani trybu zombie 8O
Wrecz przeciwnie, jest zwawy wrecz upiornie :idea: Zwlaszcza biorac pod uwage jego wiek.
Dlatego sie zdziwilam. Ale!
Wlasnie mi sie zapalila czerwona lampka, bo ostatnio wetka namowila mnie, zeby zmienic na Semintre, bo ponoc lepsza i skuteczniejsza, bierze ja od miesiaca, choc i tak mialam zamiar po skonczeniu flakonu wrocic do tabletek, bo podawanie strzykawka do paszczy nie podoba sie ani kotu, ani mnie. Zauwazylam co prawda, ze ostatnio jakos dziwnie duzo spi i jest dziwnie spokojniejszy (normalnie to terrorysta i stalker :strach: ), ale winilam jego wiek i listopadowa pogode. Dopiero po Waszych wpisach zaczelam podejrzewac, ze to przez ten lek! Po Fortekorze absolutnie taki nie byl. Apetyt raczej nadal ma, uff.
Chyba odstawie natychmiast...
Forum ksztalci :)

Mocne kciuki za Koalicjantow! :ok: :ok: :ok:
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Czw gru 01, 2016 21:55 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Birfanko, myślę, że reakcja zależy od kota - podobnie różne leki działają różnie na różnych ludzi. Stosowałam wcześniej Lotensin/Fortekor u innych kotów i nie było takiej reakcji. Skoro ustawienie leków na nadciśnienie u ludzi jest sztuką, jakim cudem nagle jeden lek miałby być dobry dla wszystkich kotów?
Ha, ja z kolei zapytam o tę Semintrę. Może u nas się sprawdzi?
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 01, 2016 22:07 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Ponoc jest najlepsza, ale po Fortekorze Pupusz nie mial trybu zombie, a po niej, hmmm, no pol-zombie na pewno. Zastanawiam sie, czy konczyc flakon (zostala 1/3) :?

Trykotowi moze przypasowac, u wielu kotow dziala swietnie.
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Czw gru 01, 2016 22:14 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Może spróbuj odstawić na 2-3 dni i zobacz, czy jest różnica? Tu też jest haczyk - u nas (w sensie zarówno miejsca, jak reakcji osobniczej) dużo zależy od warunków zewnętrznych (światła, ciśnienia). Najlepiej porównywać w podobnych warunkach. Kraków pod względem zmian jest paskudny.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 01, 2016 22:18 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

O, dobry pomysl, sprobuje mu jutro odstawic i zobacze :)

Pogoda ostatnio dosc zmienna, skoki cisnienia, raz slonce, raz mgly, raz deszcze lub mzawki, ale on byl caly czas jednolicie spiacy. Tak ze faktycznie kojarzylabym to bardziej z lekiem (bo od zmiany leku to sie mniej wiecej zaczelo) niz z pogoda.
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Czw gru 01, 2016 23:33 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Usiłując wprowadzić się w lepszy nastrój...
Jak każdy szanujący się ateista, kocham muzykę sakralną, piosenki bożonarodzeniowe i niektóre kolędy :wink: . Do niektórych mam uraz z dni młodości, ale trudno się dziwić, gdy musi się to ćwiczyć i śpiewać 100 razy w sezonie :x , ale od lat wyszukuję jakieś piękne, śmieszne lub po prostu nastrojowe na zabawę w drugi dzień BN.
Zawsze lubiłam tę kolędę i zawsze czegoś brakowało. Aż Pentatonix zrobił z niej prawie szantę :lol: . Nie wiem dlaczego wykonania i naszych, i innych kolęd często przemieniają się w jęki - to akurat muzyka radości.
God Rest Ye Merry Gentlemen
https://www.youtube.com/watch?v=ku7ohU1IGls
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt gru 02, 2016 11:12 Re: Kocia Koalicja 4: starzejemy się - dzik na trawniku...

Fajne :)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101795
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob gru 03, 2016 21:26 Re: Kocia Koalicja 4: Moher został Homerem...

Dzielni dawcy krwi mieli mieć w piątek wolne, ale po telefonie wetki okazało się, że, jak nigdy, muszą zaraz jechać drugi raz. Trykot oddał za mało krwi i nie starczyło na elektrolity, przy Moherze niby pojedynczo wszystko OK, ale jak popatrzyć zbiorczo, to warto sprawdzić trzustkę. Oburzone towarzystwo w szybkim tempie i znienacka zostało zapakowane w kontenery i pojechało. Dziś po domu najlepiej było chodzić w negliżu. Każda próba choćby wzięcia do ręki spodni, bluzki lub swetra skutkowała kocią rejteradą za kanapę. Mądre kotki...

Przy okazji Moher został Homerem, bo w labie komuś się przestawiły litery i tak opisał wyniki. Pomyłkę wyjaśniono (czy to przypadkiem nie wyniki innego kota), ale teraz JA się mylę :lol:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości