Kocia Koalicja 4: Samotny Moher

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 26, 2017 22:54 Re: Kocia Koalicja 4: Moher - zwyrodnienie stawów

Korzystając z pięknej pogody (he, he) od tygodnia jesteśmy na wsi. Dwa dni były śliczne, udało się nawet skosić do znośnego poziomu coś, co podobno podobno jest trawnikiem, a nie dzikimi zaroślami.
Sąsiedzi tak się przejęli wtedy koszeniem, że zniszczyli w jednym miejscu siatkę i Sybi przelazł na ich stronę. Gdy go wywabiłam spod ich budy, gdzie siedzibę mają chyba wszystkie myszy w okolicy, ściągnęłam z niego 14 łażących po nim kleszczy :evil: . Kaszel Sybirka za to minął jak ręką odjął, gdy wyjechaliśmy z Krakowa - wygląda na to, że Sybi albo działa jako wabik na kleszcze, albo kaszle. Szkoda, że dla mnie to wygląda jak wybór między dżumą i cholerą :roll:
Potem był upojny tydzień z 7 stopniami w słońcu, ale w końcu mamy nadzieję, że uda się skosić do końca coś, co było trawnikiem i może nawet toto zrekultywować.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob maja 27, 2017 18:52 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Dawno zdjęć koalicji nie było. Dasz jakieś, proszę? :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto maja 30, 2017 11:57 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Kleszcze brrrr
Pierwszy raz obroża Jagi nie jest 100% skuteczna.

Też tęsknię za zdjęciami.


Ja też kaslalam....alergiczne zapalenie zatok......na smog.


Jak przestali palić swinstwami to mi przeszło.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt cze 02, 2017 19:59 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Postaram się zrobić zdjęcia w weekend, może będzie trochę luźniejsze dni. Jak się zrobiło ładnie, nie wiadomo w co ręce włożyć. Koty najwięcej łażą o świcie (dla mnie) i wtedy kiwam się półprzytomna nad śniadaniem i kawą, albo przed zmierzchem gdy zmęczona zalegam na tarasie. Jedyne, na co mnie wtedy stać, to obserwowanie, czy któryś drań nie usiłuje wejść do domu z żywą zdobyczą.
Kociska systematycznie wykańczają i przynoszą nornice polne, które po dzikach w jesieni dogodziły trawnikowi. Cale szczęście, bo nie mogę wysypać nic na gryzonie w obawie o kociska. Wbrew obawom AYO Moher łowi i jest w tym roku najlepszy 8O . Jest zawzięty i tak przeforsował przedwczoraj rano łapę, że musiałam go zamknąć i dać Metacam.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 03, 2017 12:06 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Może mają kocie zawody w łapaniu nornic? Zakłady porobiły na wysokie stawki? ;) :D
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38260
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon cze 05, 2017 12:52 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Zuch Moheru :ok:
Nie traci animuszu :1luvu:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Śro cze 07, 2017 22:04 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Postaram się zrobić zdjęcia w weekend, może będzie trochę luźniejsze dni. Jak się zrobiło ładnie, nie wiadomo w co ręce włożyć. Koty najwięcej łażą o świcie (dla mnie) i wtedy kiwam się półprzytomna nad śniadaniem i kawą, albo przed zmierzchem gdy zmęczona zalegam na tarasie. Jedyne, na co mnie wtedy stać, to obserwowanie, czy któryś drań nie usiłuje wejść do domu z żywą zdobyczą.
Kociska systematycznie wykańczają i przynoszą nornice polne, które po dzikach w jesieni dogodziły trawnikowi. Cale szczęście, bo nie mogę wysypać nic na gryzonie w obawie o kociska. Wbrew obawom AYO Moher łowi i jest w tym roku najlepszy 8O . Jest zawzięty i tak przeforsował przedwczoraj rano łapę, że musiałam go zamknąć i dać Metacam.

Masz pożyteczne,pracowite kotki :) to co z tymi zdjęciami?

Kciuki za zdrówko Moheru
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro sie 02, 2017 21:25 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

W końcu jest porządne lato. Ja jestem zadowolona, ale zawsze trochę martwię się o koty przy 30 stopniach i więcej.
35 stopni w cieniu. Moher i Sybir w domu - nawet w najgłębszym cieniu w ogrodzie było im zbyt ciepło i zwiali. Trykot na ukochanym łóżeczku, na południowym tarasie, gdzie jest chyba z 50 stopni :roll: :
Obrazek
Tak, pod nim jest wełniany kocyk (nie lubi tutaj bawełnianego pokrycia) i ukochana polarowa poduszka, gdyby chciał mieć rudy łepek wyżej. Rozłożyłam nad nim parasol, więc jest w "cieniu", ale i tak i inne koty, i ludzie nie są w stanie tam wysiedzieć.
To było, nawiasem mówiąc, MOJE łóżeczko z daszkiem do leniuchowania. Musiałam kupić następne :roll:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro sie 02, 2017 21:27 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Zdjęcie boskie choć zachwytu upalem nie podzielam.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Śro sie 02, 2017 21:32 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Jakie cudnie rozkoszne futro :1luvu:
Państwo nie może prowadzić człowieka do zbawienia na smyczy, bo to jest wbrew Konstytucji

evanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 54227
Od: Pt gru 13, 2002 16:16
Lokalizacja: miasto wojewódzkie na prawach powiatu, a nawet gminy

Post » Czw sie 03, 2017 6:32 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Trykot :love:
Dorota, Mru(czek), Chipolit, Norka, O'Gon (Burak); Balbina, Tygrysiunia, Bolek i Coco za TM

Dorota

 
Posty: 67128
Od: Pon maja 20, 2002 13:49
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Śro sie 09, 2017 21:05 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Punio przy wodopoju:
Obrazek
Sybirek pije ze wszystkiego, co jest mokre i nie jest to trujące. Sadzonki moczące się w miednicy i czekające na posadzenie? Ogórki w misce nabierające turgoru przed kiszeniem? Woda w konewce, gdy trzeba stanąć, wsadzić łeb po pałąk i w dziwnie niewygodnej pozycji można się napić? Taka woda to przysmak i obiekt pożądania. Tu się oblizuje po wypiciu deszczówki z balii, którą zostawiłam na noc i akurat była burza. Żeby się napić, musiał się przewiesić i zgiąć w pół :roll:
Przypomniały mi się kocie memy z pudełkami: "If it fits, he sits". Wersja Sybirkowa: "It doesn't stink, he's gonna drink"
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 02, 2017 0:12 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Podsumowanie lata, bo choć może będą ładne dni, to już czuć jesień.
Moherowy, prawie 14 lat, zdiagnozowane zwyrodnienie stawu i zaćma. To nie przeszkadza w wycieczkach, łowieniu szkodników i ostatnio "wystawianiu" Sybirka - o czym dalej.
Sybirek - 13 lat, po zapaleniu oskrzeli w "sanatorium" na szczęście wydobrzał. Aż za dobrze. 2 dni
zajęło nam ustalenie, którędy zwiewa przez NOWE i LEPSZE ogrodzenie. Na szczęście na wołanie podchodził do siatki od strony sąsiadów. Tu nieoceniony okazał się Moher, który w pozie psa myśliwskiego bezbłędnie pokazywał gdzie Punio jest (ludzie przy wzniesieniu i krzakach nie widzieli).
Trykot - 10 lat. Luzak i czaruś. Kompletnie nie przejmuje się kroplówkami - nerki na razie się ustabilizowały. Kocha gości, uwagę i głaskanie, w związku z czym dorobił się przydomku "ruda zdzira" :evil:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 02, 2017 7:38 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Masz kochane kotki :))))))

W dodatku lowneeee.

Ja cieszę się,że jest po upalach tylko dlaczego od razu jest zimno?
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101791
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pon wrz 04, 2017 7:49 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Tak się cieszę, że u Was wszystko w porządku :1luvu:
Masz może fotkę wystawiającego Moheru? To musi być zaś ale widoczek :ryk:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 78 gości