Kocia Koalicja 4: Samotny Moher

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 19, 2017 17:46 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Nie wiem, może to fleje w swoim legowisku - na szczęście nie dzielę z nimi mieszkania - ale grzecznie oddają naczynia po posiłku :ryk: . Kartonowy talerz objawił się później przed wejściem do nory.
Teraz daję na plastikowym. Wsuwałam im 2 dni głębiej do nory, bo lało i było lodowato; pusty talerz co rano był wysunięty :twisted: .
Poza tym to smakosze :roll: . Wołowina ok, mięso z udek kurczaka ok, ale dołożyłam wczoraj do kurczaka kawałki wieprzowiny (wyczytałam że można im dać). Rano okazało się, że cały kurczak zjedzony, a wieprzowiny nie ruszyły! Dziś dostały zmielone serca kurze. Mam nadzieję że niewdzięczniki zjedzą, bo ubabrałam się tym po łokcie. Fuj.

Sybirek z Moherem dopadli stwora, który chyba najbardziej wykańczał trawnik i krzewy. Na moje oko to karczownik, wielki, kilkunastocentymetrowy. Przez chwilę myślałam, że to szczur, brr.

Wieprzowiny nie chcą cwaniaki :)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt wrz 22, 2017 20:18 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

AYO, karczownik to gryzoń podgryzający korzenie traw i drzew, ryjący dziury itd. Podobny do nornicy polnej, tylko większy. Nornica polna jest podobna do... itd. :lol:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Karczownik_g%C3%B3rski

JEŻE: Już niestety jest chyba 5 młodych :placz: . Nie pomyślałam wcześniej i nie zadzwoniłam do sąsiadów, bo ich nigdy nie ma w brzydką pogodę. Pech chciał, że 2 dni temu o świcie, przy szarówce sąsiad po coś przyjechał i w deszczu pod drzewami na gruntowej drodze na nie zauważył zwierzaka :cry: . Mnie było przykro, sąsiadowi jeszcze bardziej, gdy zadzwoniłam.
Hańka i zdjęcia :wink: : kiedy zobaczyłam jeże - najpierw dwa, potem cztery, a za chwilę siedem - nie padało i było słońce i nie pomyślałam, żeby lecieć po telefon zanim się rozeszły. Teraz od tygodnia całymi dniami leje, jest w dzień 8 stopni i raz widziałam dwa jeże pod gałęziami drzewa, które spadło na bramę. Jedzenie wsuwane do nory znika i jak się wczoraj prawie położyłam w deszczu na parkingu, widziałam dwie wsuwające mięso mordki i łapki :D . Też chciałabym mieć ich zdjęcie, w przyszłym tygodniu ma być ładniej i spróbuje warować przy norze - teraz nikt normalny nie wchodzi na zewnątrz, gdy nie jest to konieczne.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 05, 2017 2:18 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Karmię duchy, bo powłok cielesnych nie widać :roll: . Były dwa ładne dni i próbowaliśmy "upolować" jeże, ale w dzień nie wyszły, choć widzieliśmy ślady w glinie po nocy. Z tego co doczytałam wychodzi, ze jeże przed zimą z konieczności polują za dnia, a skoro konieczności nie ma, bo je karmimy, to w dzień siedzą w norze. Czyli zdjęciowy paragraf 22 :roll: , bo dla zdjęć duchów głodzić nie będę.
To, ze są i ciepło w norze to one raczej mają można wyczuć, gdy wsuwa się talerz zimnym wieczorem.
Za to dzięki nim po 8 latach odkryłam, że a) można sobie zamówić we wsi określony rodzaj mięsa na dany dzień w sklepie, b) można to zrobić przez telefon.
Jak sobie przypomnę, ile razy zrywałam się o świcie o 8, żeby kupić to, co chcę, to szlag mnie trafia :evil:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 05, 2017 8:29 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

U mnie jeże to tak koło 20-21 zaczynają łazić i szukać misek. Potem siedzą na progu i trawią :lol:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Czw paź 05, 2017 11:24 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

No proszę, jak to dobry uczynek się opłaca. Dzięki jeżom już nie będziesz zrywać się bladym świtem. :D
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw paź 05, 2017 17:12 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Jeże są super :)
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto paź 10, 2017 22:43 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

K... urka wodna. Kotek, burasek. Maleńki, ale głośny. Nie wierzę, że to przypadek, bo duże koty czasem tu trafiają, ale malutki kociak przy trzech stopniach w lodowatym deszczu nagle przy bramce po naszej stronie płotu? Ufny, pcha się na ręce, więc przyzwyczajony do ludzi.
Nie mam szans wziąć go do domu. Sybirek dostał szału, gdy poczuł zapach na polarze, który miałam na sobie, gdy wzięłam kociaka ręce - chodził nastroszony i warczał na ubranie wiszące na krześle :roll: . Warczał i syczał pod klapą, gdy próbowałam dać małego na poddasze, syczał potem przez parę godzin, gdy próbowałam do niego podejść, nawet gdy kociaka wyniosłam :| .
Kociak, nakarmiony i napojony siedzi w polarach w psiej budzie sąsiadów (psa nie ma i sąsiedzi już wiedzą). Co ja mam z nim zrobić? :|
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie paź 15, 2017 17:21 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Monostra pisze:Ufny, pcha się na ręce, więc przyzwyczajony do ludzi.

Klasyka gatunku.
Kocięta rodzą się na działkach i przez lato są oswajane, dokarmiane. No, bo sama słodycz: tiutiu rutiu.
Potem przychodzi jesień. Sezon się kończy, państwo wyjeżdża a koty zostają gołe i wesołe.
Obrazek

redaf

 
Posty: 15601
Od: Śro sty 25, 2006 21:32
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 15, 2017 18:12 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Kociak chyba zabezpieczony (na 99%), ale ja nie traktuję nic jako pewne. Wiem też skąd kociak jest.
Nie mogę nikogo do niczego zmusić, tym bardziej do sterylizacji kotki, ale zawsze mogę remontować drogę, która będzie wtedy nieprzejezdna. Jak długo zależy oczywiście od czynników zewnętrznych, nie ode mnie :twisted: . O czym przypadkiem wspomniałam.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon paź 16, 2017 9:17 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Jak to zrobisz zua kobieto? :twisted:
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

AYO

Avatar użytkownika
 
Posty: 20047
Od: Śro gru 17, 2008 20:56
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post » Pon paź 16, 2017 12:50 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

AYO pisze:Jak to zrobisz zua kobieto? :twisted:

Kilka kilofów, łopat i paru silnych... 8)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob paź 21, 2017 23:20 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Ach nie, u nas jest postęp i technologia :wink: , czyli koparka, ciężarówki z kamieniem i spychacz. Nikt jednak nie powiedział, że pomiędzy koparką a resztą nie zajdą nieprzewidziane okoliczności :twisted: .
Do pewnego stopnia to śmieszne, ale po obecnej jesieni droga jest do naprawy, tak rozmiękła :cry: , więc to nie czcza groźba - maszyny wjadą na wiosnę.

Musiałam wrócić do Krakowa na tydzień i jeże karmi sąsiadka, która zjechała na urlop. Po dwóch SMSach przypominających o jeżach na trzeci dzień ona była szybsza: "jeże nakarmione" :lol:
Zabrałam koty, więc przy okazji uszczęśliwiłam je wizytą u weta i rozszerzonymi badaniami.
Trykot - nerki stabilne, wyniki na tym samym poziomie, nic się nie pogarsza, reszta badań wszystko w normie, więc zostajemy przy tym samym planie kroplówek.
Moher - niby wyniki nerkowe na granicy normy w przypadku kreatyniny i lekko przekroczony mocznik, ale nienajlepszy hematokryt, za mało czerwonych krwinek i hemoglobiny. Erytropoetyna co tydzień przez 6 tygodni, potem ponownie morfologia.
Sybirek - wyniki w normie, czasem pokasłuje, ale nie ma na razie powodu do zmartwień. Zapytałam, czy nie można podać czegoś wykrztuśnego i teraz mogę przez sen podać różnice między układem oddechowym kocim a ludzkim i znaczenie pozycji wyprostowanej i horyzontalnej układu oddechowego. W skrócie - nie należy podawać niczego wykrztuśnego kotu, bo się udusi :strach:
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie paź 22, 2017 13:08 Re: Kocia Koalicja 4: Wsi spokojna, wsi deszczowa i kleszczo

Proszę o foty geriatrii i jeży......przecież kiedyś muszą tuptac :lol:

U nas inwazja szczurów :twisted: na klatce schodowej.
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie gru 17, 2017 22:13 Re: Kocia Koalicja 4: SZUKAM LEKU Bleomedac (Bleomycyna)

Szukam leku Bleomedac (substancja czynna Bleomycyna). To cytostatyk, potrzebny pilnie da Sybirka. Nie ma tego nigdzie w hurtowniach - to lek przetargowy, więc pewnie potrwa zanim będzie. Staram się ściągnąć z zagranicy, ale to trwa. Może ktoś z Was ma dostęp do lecznicy (ludzkiej lub wet) która może odstąpić lek-? Za opłatą lub do zwrotu później.
KK1, KK2, Kocia Koalicja 3
ROWERZYŚCI TO ZUO!

Monostra

Avatar użytkownika
 
Posty: 12552
Od: Śro lut 08, 2006 21:42
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon gru 18, 2017 21:19 Re: Kocia Koalicja 4: SZUKAM LEKU Bleomedac (Bleomycyna)

Zapytam
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101734
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: aga66, Nul i 93 gości