Nie ma już Napoleona, Kubusia i Tusieńki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lip 27, 2020 20:59 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Chrupcisiu, a o czym opowiadała Duża? I czy tak samo ciekawie jak Profesor Napi?
Lusia zaciekawiona
PS Dlaczego Cię nazwali Furi?

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław


Post » Nie sie 09, 2020 10:57 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Dzień dobry
O kurczątko jak gorąco. Nawet się łapką ruszać nie chce.
U nas wszyscy śpią. Ja, jak zwykle, obudziłam się po trzeciej. Oczywiście poinformowałam o tym Dużą. Musiała wstać i poodsłaniać mi okna. Później obudził się Timi. Stwierdził,że jest głodny (nasz Timi zawsze jest głodny) Duża wstała,żeby dać mu saszetkę. Kiedy się położyła, przybiegła do niej Chanel. Chciała się pomiziać. Duża próbowała udawać ,że zasnęła . Chanel rozpłakała się i obudziła Tusię. Wtedy Duża musiała zapomnieć o spaniu. Obie wskoczyły na łóżko i domagały się miziania.
Po godzinie przypomniało mi się,że jestem spragniona.Duża musiała wstać i włączyć poidełko. Na wszelki wypadek włączyła dwa :P
Jak już wstała , otworzyła nam balkon. Wyszliśmy.
Duża położyła się. Wiecie ona śpi nocy. Ja nie wiem , czy przesypianie całej nocy jest zdrowe. Myślę,że nie. My nigdy nie śpimy całą noc. Co innego w dzień, drzemka obowiązkowa. Duża w dzień chodzi pracy. To może w nocy powinna spać?
Kiedyś podsłuchałam jej rozmowę z koleżanką. Mówiła,że koty nie pozwalają jej spać. Trochę tego nie zrozumiałam. My nie pozwalamy jej spać?
Wy też macie takie problemy z Dużymi?
Chrupka

noel 1

 
Posty: 328
Od: Czw kwi 26, 2012 18:12

Post » Nie sie 09, 2020 13:47 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Duża ma obowiązek być na każde Wasze życzenie, więc niech nie jęczy
Lusia

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 09, 2020 19:01 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Tak Chrupko, też tak mamy. Duża śpi, a my coś chcemy, to trzeba obudzić :twisted: Na szczęście Duża może dospać w dzień :D Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59533
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 16, 2020 12:04 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Dzień dobry :pisanie:
Czy u Was tez jest tak gorąco? U nas upał jak smok. Tylko w nocy robi się chłodniej. Cały dzień leżymy w różnych pozycjach , w różnych miejscach. Nawet jeść nam się nie chce( ta informacja nie dotyczy Timiego) Leżymy , pijemy wodę z poidełek i znów leżymy ,za to w nocy ... .Oczywiście Duża marudzi. Mówi,że nie mamy serca,że ona jest zmęczona i boli ją głowa ,a my szalejemy .Zastanawiam się, co nasza Duża miała z biologii , jeśli nie wie, że koty mają serce... Może trzeba jej podrzucić jakiś podręcznik ?
Podobno na naukę nigdy nie jest za późno. Poczyta , zrozumie( może? )Drugi zarzut- my nie szalejemy ,tylko prowadzimy nocny tryb życia.
Gorzej z głową Dużej.Wiecie ona ma migreny. To taki okropny ból, który męczy ją przez kilka dni. To poważna sprawa i my małe kotki ( informacja nie dotyczy Timiego)
nie potrafimy jej pomóc :cry:
ściskam łapki Lusi i Sabci. Chrupka

noel 1

 
Posty: 328
Od: Czw kwi 26, 2012 18:12

Post » Nie sie 16, 2020 12:53 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Chrupko, jak Ty ładnie opowiadasz :201461
U nas też kotki śpią w różnych miejscach i nie jedzą dużo :D bo gorąco.
Miziam Ciebie i kotki, w tym Timiego :wink:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59533
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie sie 16, 2020 20:08 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Miaaaaaaaaaaaaaaau! Miiiiiiiiiiijaaaaaaaaaauuuuu! Mrrrrrrrrraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau!
Pozdrawiam wszystkie koty, dotyczy zwłaszcza Timiego
Lusia

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon sie 17, 2020 16:39 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Ooo … Chrupka, Furi-furi się odezwała :D . Chrupko, Furi-Furi, strachulcu, pewnie, że nam wszystkim gorąco. Lato - pani - lato!
Chrupciu, wcale Ci się nie dziwię, że przestraszyłaś się mojej dużej :( . Masz złe doświadczenia a na dodatek musiałaś słuchać jej szpetnego głosu przez telefon :( . Wiem, że baaardzo się zdenerwowałaś jej wizytą :( . JA Drops - obiecuję - moja duża już do Ciebie nie pójdzie bez KONIECZNEJ potrzeby :1luvu: . Może być?
Tak, nawiasem pisząc, to panikara z Ciebie :( . Panikara do sześcianu i ... dalej to niech Twoja duża kabluje. To nie jest normalne, że tak się boisz :( . My Cię wszyscy kochamy, miziamy, pieścimy a Ty ... fochhhhhhh :evil:
Chrupciu, (Furi-Furi) :D , Zdrowia i spokoju życzę.
Drops.
PS.: Timi - jesteś wspaniałym kocurem :D Życzę Ci, żeby Twoja Duża WRESZCIE Cię DOCENIŁA!!! Tusiu i Chanel, dużo głasków, baranków i życzeń wszystkiego najkociego :1luvu:
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon sie 17, 2020 20:53 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

ewkkrem pisze:Ooo … Chrupka, Furi-furi się odezwała :D . Chrupko, Furi-Furi, strachulcu, pewnie, że nam wszystkim gorąco. Lato - pani - lato!
Chrupciu, wcale Ci się nie dziwię, że przestraszyłaś się mojej dużej :( . Masz złe doświadczenia a na dodatek musiałaś słuchać jej szpetnego głosu przez telefon :( . Wiem, że baaardzo się zdenerwowałaś jej wizytą :( . JA Drops - obiecuję - moja duża już do Ciebie nie pójdzie bez KONIECZNEJ potrzeby :1luvu: . Może być?
Tak, nawiasem pisząc, to panikara z Ciebie :( . Panikara do sześcianu i ... dalej to niech Twoja duża kabluje. To nie jest normalne, że tak się boisz :( . My Cię wszyscy kochamy, miziamy, pieścimy a Ty ... fochhhhhhh :evil:
Chrupciu, (Furi-Furi) :D , Zdrowia i spokoju życzę.
Drops.
PS.: Timi - jesteś wspaniałym kocurem :D Życzę Ci, żeby Twoja Duża WRESZCIE Cię DOCENIŁA!!! Tusiu i Chanel, dużo głasków, baranków i życzeń wszystkiego najkociego :1luvu:

Dropsie, moja Teściowa ma głos i tak lepszy niż Twoja

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Czw wrz 03, 2020 17:19 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Od kilku dni wiedzieliśmy,że coś się dzieje. Duża wychodzi ... ale tak inaczej. Siedzieliśmy z Timim i kombinowaliśmy, co to znaczy?
Nasze "narady" zauważyła Chanel.
-Głuptasy-powiedziała. Nie pamiętacie? Jest wrzesień i Duża wróciła do szkoły.
-Lubicie puszeczki, rybkę i chrupki ?-zapytała Tusia
Timi spojrzał na nią -Kto nie lubi?
-Z pewnością nie ty- zaśmiała się Chanel
- Timi zrobił obrażoną minę. Co moje puszeczki mają wspólnego z wyjściami Dużej?
-Chanel westchnęła- Żeby kupić puszeczki i rybkę i chrupki trzeba mieć pieniądze. Duża pracuje, dostaje pieniądze i za nie kupuje nam jedzonko, zabawki i..
Żwirek - zgadłam ?- zapytałam nieśmiało
-Tak ,żwirek też
-O kurczątko Chanel , ale ty jesteś mądra- powiedziałam
-Kocia mądrość przychodzi z wiekiem - wtrąciła filozoficznie Tusia
- To dlatego ty i Chanel jesteście takie mądre. Ile trzeba mieć lat ,żeby być mądrym kotkiem - zapytałam. Dwa wystarczą?
Minimum trzy- powiedział Timi.
-Chyba 33 - Tusia była bezlitosna.Była zła na Timiego, który poluje na nią przed łazienką , gdy Tusia korzysta z kuwetki.
- Najmądrzejszym kotkiem , jakiego znałam był Napoleon - szepnęła Tusia
-A najsłodszym Kubuś - dodała Chanel.
-Tusia opowiesz nam o Napolenie i Kubusiu - prosimy zawołaliśmy
- No dobrze, siadajcie tu i słuchajcie...

noel 1

 
Posty: 328
Od: Czw kwi 26, 2012 18:12

Post » Czw wrz 03, 2020 17:24 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Chciałam jeszcze powiedzieć,że nie jestem strachulcem . Jestem ostrożnym kotkiem.
Kiedyś faktycznie trochę narozrabiałam( Duża ma do dziś ślady moich ząbków i pan weterynarz mnie pamięta ) ale to długa historia. Jak będziecie chcieli , to Wam kiedyś opowiem.

noel 1

 
Posty: 328
Od: Czw kwi 26, 2012 18:12

Post » Czw wrz 03, 2020 22:18 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

noel 1 pisze:Chciałam jeszcze powiedzieć,że nie jestem strachulcem . Jestem ostrożnym kotkiem.
Kiedyś faktycznie trochę narozrabiałam( Duża ma do dziś ślady moich ząbków i pan weterynarz mnie pamięta ) ale to długa historia. Jak będziecie chcieli , to Wam kiedyś opowiem.

Opowiedz już, teraz, zaraz, wczoraj!
Lusia

MaryLux

 
Posty: 159170
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt wrz 04, 2020 0:19 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Tak, opowiedz, prosimy! :1luvu:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 59533
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt wrz 04, 2020 4:43 Re: Nie ma już Napoleona i Kubusia .Jest Chrupkai reszta

Dubel :(
Ostatnio edytowano Pon wrz 07, 2020 18:32 przez ewkkrem, łącznie edytowano 1 raz
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7949
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Anna2016, grubysnake, Meteorolog1 i 22 gości