Kropcia i Dolores - Dziewczynki już razem. Dorcia nie żyje.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 02, 2023 18:57 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Dzięki :1luvu: , jutro wieczorem dowiemy się co dopadło Kropeczkę . :(

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Sob mar 04, 2023 22:16 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Dowiemy się...
Dowiedzieliśmy się tyle, że nadal nic nie wiemy, prawie dwa tygodnie siedzenia jak na szpilkach, pilnowania, karmienia z paluszka bo jeść nie chce, żeby się dowiedzieć, że wyniki wskazują na stan zapalny, który może być wynikiem IBD albo chłoniaka.
Dawno się tak przepraszam za kolokwializm, nie wkurwiłam jak słysząc coś takiego.
Próbki ponownie poszły do badań, tym razem z barwieniem, kolejne trzy tygodnie czekania.

Kropek ma odstawiony jeden z antybiotyków po którym było widać, że jest z nią gorzej, kompletnie odstawiła stały pokarm i jadła jedynie półpłynne smaczki podawane z palca. Dostała również sterydowy przeciwzapalny i wcierkę w ucho z maści na poprawę apetytu, nie wiem które z nich zadziałało, ale po powrocie od weta pierwsze co zrobiła to pozaglądała w miseczki i troszkę sama zjadła, dzisiaj trend na zaglądanie w miseczki jest nadal, zagląda nawet do torebki z kruchymi ciastkami i wylizuje z nich cukier :oops:
Oby te trzy tygodnie zleciały szybko :(
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 04, 2023 22:29 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Okropne to czekanie!
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon mar 06, 2023 14:27 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Dokładnie , tym bardziej gdy człowiek widzi w tym wszystkim swoją bezsilność wobec całej sytuacji . Wydawać by się mogło że chodząc z Kropeczką do jednego z bardziej rozpoznawalnych i znanych od lat gabinetu Weterynaryjnego w naszym mieście wszystko mogłoby przebiegać zgoła inaczej , wstępne rozpoznanie , pobranie wycinków z przewodu pokarmowego , po kilku dniach wynik i robimy to albo to a tu czas który chyba także powinien mieć znaczenie w przypadku podejrzenia takiej choroby ucieka między palcami , zamiast leczenia jest .........sam już nie wiem co jest , podtrzymywanie istniejącego stanu rzeczy . tak mi się przynajmniej wydaje :(

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Pon mar 06, 2023 14:33 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Moja wetka w podobnej sytuacji orzekla, ze niezalaznie czy to ibd, czy chloniak, trzeba kotu podawac encortolon, wiec po diagnozie chyba wtedy mozna wejsc z chemia, a teraz poprawiac kotu komfort zycia.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Czw mar 16, 2023 18:34 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Odebraliśmy wyniki rozszerzonych badań które jednoznacznie wskazują na IBD , chłoniak podobno to nie jest , z jednej strony odetchnęliśmy z ulgą ale z drugiej wciąż lekko nie jest , Kropeczka raz ma lepsze dni raz gorsze , raz je i zachowuje się niemal normalnie jak dawniej a są dni gdy wręcz odmawia jedzenia chowając się gdzieś po kątach i trzeba ją zmuszać by coś zjadła , do tego mniejsza lub większa biegunka , mimo wszystko gdy tylko się do niej podejdzie zaczyna mruczeć i wtula się pyszczkiem w dłoń , kochana jest :1luvu: .
Jutro jedziemy z Kropeczką do Wetki i może dowiemy się co dalej , jak walczyć z tym wszystkim co naszą szylkretową piękność dopadło .
Dzięki że do nas zaglądacie :) .

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Czw mar 16, 2023 19:01 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Najważniejsze, że nie chłoniak. Poradzicie sobie z IBD :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60210
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt mar 17, 2023 15:20 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Trzymam kciuki, żeby jak najszybciej udało się sytuacje wyprostować.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84857
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pt mar 17, 2023 18:02 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Czy Kropka miała badany poziom witaminy B12? Miałam identyczną diagnozę Ibd lub chłoniak. Dzięki sugestii Marzeni11 zbadaliśmy B12 i poziom duuużo poniżej normy. Jest zaburzone wchłanianie. A niski poziom B12 potrafi sporo namieszać w jelitach. Można zbadać jeszcze jakuś parametr (dopytam co?) i jeśli on jest z kolei zbyt wysoki, to to już bardziej sugeruje ibd. Kocur dostał serię zastrzyków co tydzień i jest super. Bez dodatkowych leków. Wcześniej niepotrzebnie faszerowany antybiotykiem, na który w ogóle nie zareagował organizm.

SabaS

 
Posty: 4508
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Nie mar 19, 2023 22:11 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Hej , podpowiesz nam coś więcej na temat tego drugiego parametru ?
Póki co nie jest dobrze , wychodzi na to że póki co Kropeczka kompletnie nie reaguje na podawany jej antybiotyk , wczoraj i dziś praktycznie nic nie je , jutro rano kontaktujemy się z Wetką :(

bubor

 
Posty: 23310
Od: Czw maja 24, 2007 18:25
Lokalizacja: Kraków :)))

Post » Pon mar 20, 2023 9:22 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Przy ibd to kot reaguje na steryd, bo zmiany nie wynikaja tylko z bakterii. Antybiotyk daje sie oslonowo.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14684
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pon mar 20, 2023 15:28 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Zbadaj jej poziom wit b12 i kwasu foliowego. Badania drogie, nie ukrywam, ale mysle, ze Milenie uratowaly zycie. A miala b12 przy dolnej granicy normy. I bardzo wysoki poziom kw foliowego co moze oznaczać wtedy jakies bakteroe i jest wskazaniem do metronidazolu. Ale gdyby kw foliowy byl ok a za niski poziom b12 to samo suplementowanie witaminy poprawia wchlanialnosc jedzenia. Milenka zaczela jesc i przybierac na wadze.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Pon mar 20, 2023 19:05 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

O dzięki Marzenia za wpis, bałam się że coś pokręcę.
Kciuki za Kropcię :ok:

SabaS

 
Posty: 4508
Od: Śro lis 14, 2018 8:58

Post » Pon mar 20, 2023 21:44 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Kropa od piątku praktycznie nic nie je, odsuwa się od smaczków, a przy próbie wstrzyknięcia jej czegoś do pyszczka - pluje i nie przełyka. Wymiotuje samą wodą i śluzem, dzisiaj trafiła pod kroplówkę plus witaminy (b12 również dostała, póki co na ślepo), coś przeciwwymiotnego, jutro powtórka.
Krew pobrana na b12 i enzymy trzustkowe plus profil wątrobowo-nerkowy, nie wiem czy kwas foliowy będą oznaczać, pewnie dowiemy się najpóźniej w środę.
USG w piątek pokazało, że stan jelit jest odrobinę lepszy od stanu sprzed plus minus miesiąca.

Na steryd zareagowała bardzo dobrze, praktycznie wróciła do normalnego funkcjonowania, wszystko się rozwaliło po podaniu pasty na biegunkę, która zaczęła się dzień wcześniej, na drugi dzień po podaniu pasty kota nie było w domu, wycofała się, stroniła od nas, skubała po odrobinie jedzenia i zaczęły się wymioty, wprowadzono dodatkowy antybiotyk, ale przez weekend nie było żadnej reakcji.
Na razie parę razy przyszła do nas, ale nadal jest mocno wycofana, próby podania czegoś do jedzenia nie udane, odwraca głowę, zaciska pyszczek :(
Mój piesek - serduszko u moich stóp [*]

harpia

 
Posty: 5063
Od: Sob lis 15, 2003 23:43
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 20, 2023 22:11 Re: Kropcia i Dolores - Kropeczka chora ............

Dostaje coś przeciw wymiootengo?
Być może warto rozważyć zbadanie specyficznej kociej lipazy... w kierunku zapalenia trzustki - wtedy jest zupełnie inne postepowanie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 233 gości