Proszę Państwa, oto Krzyś - część pierwsza

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 03, 2017 7:42 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katia K. pisze:Chyba wszędzie weekend był typowo letni, przynajmniej pod względem temperatur. Trochę prima aprilisowo.
Balkon jeszcze do końca na koty nie przygotowany, w końcu mamy kwiecień dopiero, ale i tak praktycznie całe dwa dni moja trójka tam spędziła.
Krzyś:
Obrazek


Taki to sobie pożyje :1luvu:

Co do poprzedniego postu - brak mi słów :placz:

Skipper

Avatar użytkownika
 
Posty: 69
Od: Pon mar 27, 2017 18:54

Post » Wto kwi 04, 2017 12:27 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

:)
Cześć Skipper, widziałam Twojego cudnego Ślepka w wątku Ślepaczków :love:

A to znaleziona tydzień temu bidula, o której pisałam. Kocina wygląda już o niebo lepiej, niż w zeszły wtorek wieczorem, ale dalej ledwo chodzi, nie wskakuje nigdzie, nadal boczki wklęsłe. Kot przespokojny, pozwala sobie "dłubać" przy oczach, siedzi na rękach, aż już ręce "więdną", nie grymasi przy jedzeniu, jest cichutki. Nie otwiera szeroko oczu, ale widać, że są błękitne.

Obrazek Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto kwi 04, 2017 14:46 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

ależ ona piękna, ale widać,że starsza raczej -teraz tylko miłości trzeba i będzie już dobrze :ok:
stare koty są najfajniesze jak burasy :ok: -no dobra, wiem,ze sie powtarzam :mrgreen:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto kwi 04, 2017 14:58 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katia K. pisze:Krzyś:
Obrazek

:1luvu: Ucałowania w oczka i usie :-)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto kwi 04, 2017 19:28 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Kasiu, bardzo poruszający ten Twój wiosenny wierszyk... I aż boli, jak bardzo prawdziwy :(

Krzyś na balkonie cudny, co za Misio :1luvu: A nowy kocurek koleżanki też zapowiada się na przepięknego kota, niech no tylko dojdzie trochę do siebie :D

Zamawiam zdjęcie Niuni na balkonie!

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Wto kwi 04, 2017 19:36 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Wiersz o wiośnie i martwych kociakach bardzo poruszający... Wrzuć na wątek PS. Może poruszy serca? Pozwoli zebrać więcej pieniędzy, by jak najmniej kotek rodziło.

FElunia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3119
Od: Wto kwi 14, 2015 15:11

Post » Wto kwi 04, 2017 22:01 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katia K. pisze:Chyba wszędzie weekend był typowo letni, przynajmniej pod względem temperatur. Trochę prima aprilisowo.
Balkon jeszcze do końca na koty nie przygotowany, w końcu mamy kwiecień dopiero, ale i tak praktycznie całe dwa dni moja trójka tam spędziła.
Krzyś:
Obrazek


A ten już plażuje. Ledwie poczuje słońce i go ciągnieeeee. Uzależniony :wink:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10833
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro kwi 05, 2017 10:19 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Dopiero pierwsze ciepłe dni, koty jeszcze nieśmiało wychodzą na balkon. A jest naprawdę bardzo ładnie, wydaje się, że z godziny na godzinę jest bardziej zielono (i żółto - forsycja, choć ta w zachodniej Polsce już pewnie przekwitła?).
Obrazek

Kasia, obiecuję zdjęcie Niuni na balkonie z dedykacją dla Ciebie. Na razie takie (dostaliśmy owies):
Obrazek

Zdjęcia Brązi (tak ma na imię "syjam") będę wstawiać, choć to nie mój kot, ale bardzo w serce zapadł.

Wierszyk przygnębiający, ale taki też nastrój miałam, kiedy te rymy przychodziły do głowy w autobusach i pod śmietnikiem. Może rzeczywiście dam go do wątku Powszechnej, może Chiara wykorzysta.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw kwi 06, 2017 11:19 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katiu na zachodzie bez zmian :wink: jeszcze nie przekwitła forsycja, bo ostatnio znów sie oziębiło -poniżej dokumentacja stanu przyrody na drugim końcu polski :wink:
ObrazekObrazekObrazek

dzisiaj rano tulipany były gotowe do rozwiniecia, ale jest pochmurno

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 08, 2017 8:02 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Piękny masz ten ogród.
Mamy siostra mieszka w Niemczech tuż przy granicy z Holandią. U niej zawsze wszystko wcześniej, zawsze cieplej. Forsycja przekwitła już ze dwa tygodnie temu. Od Ciebie tam jest niewiele dalej, niż ode mnie do Ciebie (sprawdziłam sobie: 828 km vs. 544 km), ale widać nie na tyle blisko.
Wczoraj moja ukochana magnolia, która rośnie niedaleko śmietnika i moich dziczków wyglądała tak:
Obrazek

A to Krzyś, dla "fanek" ;) żeby znowu nie wyjść z konwencji:
Obrazek
Wujek Krzysiek wygłupiał się, żeby Krzyś wdzięcznie patrzył w górę ;)
A zdjęcie takie długie, bo musiałam poobcinać, co zdjęciu szkodziło ;)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob kwi 08, 2017 11:52 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Zdjęcie Krzysia przecudne :1luvu: ślicznie mu w tych kolorach i jak pięknie pozuje -znaczy się Pomocnik spisał sie rewelacyjnie :ok:

U nas magnolie w pełnym rozkwicie, widzę,że ta jeszcze nieśmiało się rozwija , ale ładny kolor, u nas zwykle są ciemnoróżowe , wielkie i piękne, jeszcze sprzed wojny, bo nasi prócz wycinania miarabelek , kasztanów pięknych, nie wniesli wkładu w krajobraz miasta , a .. nie pardon, jakieś obrzydliwe tuje cmentarne wsadzili na starówce a i w jednym miejscu bratki :mrgreen:

To jedyny ogródem , który został przy kamienicy w śródmieściu, dzięki starszemu Panu, który sie nim zajmował, a po jego śmierci ja przejęłam pieczę , bo zaczynała się już dewastacja, musiałam bramkę wstawić i zamykać na kłódkę :roll:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 08, 2017 13:23 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katia K. pisze:A to Krzyś, dla "fanek" ;) żeby znowu nie wyjść z konwencji:
Obrazek

:1luvu: Moje cudeńko śliczne .

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob kwi 08, 2017 13:25 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

piękne to zdjęcie, do konkursu jakiegoś albo do kalendarza :D
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Sob kwi 08, 2017 20:44 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Katia K. pisze:A to Krzyś, dla "fanek" ;) żeby znowu nie wyjść z konwencji:
Obrazek
Wujek Krzysiek wygłupiał się, żeby Krzyś wdzięcznie patrzył w górę ;)
A zdjęcie takie długie, bo musiałam poobcinać, co zdjęciu szkodziło ;)

Kot tu chyba robi za postument do lampy :mrgreen:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10833
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon kwi 10, 2017 7:28 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

alessandra pisze:Zdjęcie Krzysia przecudne :1luvu: ślicznie mu w tych kolorach i jak pięknie pozuje -znaczy się Pomocnik spisał sie rewelacyjnie :ok:

U nas magnolie w pełnym rozkwicie, widzę,że ta jeszcze nieśmiało się rozwija , ale ładny kolor, u nas zwykle są ciemnoróżowe , wielkie i piękne, jeszcze sprzed wojny, bo nasi prócz wycinania miarabelek , kasztanów pięknych, nie wniesli wkładu w krajobraz miasta , a .. nie pardon, jakieś obrzydliwe tuje cmentarne wsadzili na starówce a i w jednym miejscu bratki :mrgreen:

To jedyny ogródem , który został przy kamienicy w śródmieściu, dzięki starszemu Panu, który sie nim zajmował, a po jego śmierci ja przejęłam pieczę , bo zaczynała się już dewastacja, musiałam bramkę wstawić i zamykać na kłódkę :roll:

Ale pięknie się nim zajmujesz. Byłam przekonana, że to Twój, prywatny. Bardzo lubię te "społeczne" rabatki pod blokami. U mnie też są miłośniczki i się tym teraz zajmują. Ale to dosłownie maleńkie rabatki, trochę bratków, trochę tulipanów. A zieleń miejska faktycznie czasem z własną nazwą ma niewiele wspólnego. Plany "rewitalizacji" mojego zaokiennego Parku, który jest zresztą zabytkiem, powoduje u mnie ciarki przerażenia.
kwiryna pisze:piękne to zdjęcie, do konkursu jakiegoś albo do kalendarza :D

Fajnie wyszło, ale na konkursowe raczej się nie nadaje :wink: "Sprzęt" nie taki. Nie mamy aparatu foto, a oboje ciągle używamy przestarzałych telefonów, nie-smartfonów, które jeszcze niedawno były bardzo popularne, a teraz prawie się ich nie widuje. Uparcie nie chcemy przenieść się na dotykowe, choć możliwość robienia ładnych zdjęć mnie przynajmniej powoli przekonuje. Zobaczymy.
Atta pisze:Kot tu chyba robi za postument do lampy :mrgreen:

Tak fajnie wyszło to zdjęcie, dlatego je Wam wstawiłam :)
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12385
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: MB&Ofelia, Silverblue i 44 gości