Proszę Państwa, oto Krzyś - część pierwsza

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 24, 2017 7:03 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, już na pewno

Dziewczyny, nie odzywałam się, ale tak mnie głowa boli, chyba z powodu pogody, że Internet sobie prawie odpuściłam, przeglądam fejsbuk, chyba po to tylko, żeby głowa bardziej bolała :?
Jeszcze nie wiem, co dalej z Niunią, cały czas o tym myślę. Nie jestem jeszcze do końca zdecydowana, żeby ją gdzieś wlec. Ale albo jutro z nią pojadę, albo nie pojadę w ogóle. Przecież rzeczywiście, skoro to wszystko jest, ale nie rośnie (na razie), to i tak nic się nie będzie z tym robiło. Pierwsze g. na pleckach było usunięte 7 lat temu, drugie, to na policzku - ponad 5,5. Niunia była młodą laseczką. A teraz - to bez sensu. Dodatkowo fundowanie jej ponadgodzinnej podróży w jedną stronę, bo jechałybyśmy autobusem na drugi koniec miasta. Z brzuszkiem wmówiłam sobie, że to tłuszczak i nie denerwowałam się tak bardzo. Oczywiście to tylko moje "diagnozy". Ale jak w sobotę świąteczną odkryłam, że wyrosło (znowu) przy nosku, to spanikowałam. Ale pierwsze emocje opadły i mam coraz większe wątpliwości, czy coś robić. Tym bardziej, że na początku lutego zawlokłam ją (wtedy udało się samochodem, to też ważne) do weta z podejrzeniem nowotworu na łapce, okazało się to tylko niegroźną torbielą. Nie nie, teraz to na pewno nie niegroźna torbiel, przynajmniej to na pyszczku.
No właśnie, piszę bez ładu, bo tak właśnie się czuję w tej kwestii :?
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon kwi 24, 2017 18:12 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Cześć Kasiu. Jak będziesz potrzebowała transportu, to daj znać, zorganizujemy. Pozdrawiam.

Duża Lori

 
Posty: 79
Od: Nie wrz 29, 2013 15:06

Post » Pon kwi 24, 2017 19:13 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Wpadłam nadrobić zaległości ;) Śliczne kartki świąteczne, śliczne portrety i serduszko cudne też :1luvu: Masz niesamowity zmysł artystyczny :D
Zojka dalej ma takie wyłysienia na pyszczku czy to stare zdjęcie?

Zmartwił mnie bardzo ten nowotwór u Niuni :( Jakie są rokowania? Cieszy się dalej życiem, prawda? Chciałabym ją kiedyś poznać :oops:

Niestety u mnie też niewesoło - moja Kropka (pamiętasz ją Kasiu? W maju skończy 16 lat :) ) też ma raka, płaskonabłonkowego na nosku. Martwię się tym okropnie, byłyśmy już na konsultacji u doktora Jagielskiego i czekamy na werdykt, czy Kropka może mieć przeprowadzoną terapię czy nie :(

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Śro kwi 26, 2017 7:10 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Duża Lori pisze:Cześć Kasiu. Jak będziesz potrzebowała transportu, to daj znać, zorganizujemy. Pozdrawiam.

Agnieszka, dzięki, poraziłyśmy sobie :) Nie ciągnęłam Niuni na drugi koniec miasta, tylko podjechałyśmy sobie jeden przystanek do znajomej wetki, która ma maleńki gabinet na Bronowicach. Chciałam się tylko upewnić. Oczywiście nie będziemy Niuni ruszać, bo ani jedno, ani drugie jej nie boli, nie interesuje się. Póki nie zaczną rosnąć, nie ma co o nich pamiętać. To w brzuszku to może być tłuszczak, ale bez biopsji czy choćby usg nie stwierdzi się na sto procent, wiadomo. Więc na razie zostawiam panienkę.
Tak to wygląda, widać łyse miejsce po tym usuniętym 5,5 roku temu, niżej, bliżej wibrysków:
Obrazek
Lemoniada pisze:Wpadłam nadrobić zaległości ;) Śliczne kartki świąteczne, śliczne portrety i serduszko cudne też :1luvu: Masz niesamowity zmysł artystyczny :D

Kasiu, to Internet: https://photofunia.com/categories/all_effects zwykle korzystam z http://photogramio.com/pl/photoeditor ale jakoś przed ostatnimi świętami nie dali świątecznych możliwości. A serduszko to inwencja Krzysia ;)
:)
Lemoniada pisze:Zojka dalej ma takie wyłysienia na pyszczku czy to stare zdjęcie?

Zojka bardziej mi się podoba :) Zmorka, Zmorka, moja siostra ma takie mroczne skojarzenia, jeżeli chodzi o nazywanie zwierząt. Pewnie gdyby wcześniej nie wykorzystała Akashy, Zmorka tak by się teraz nazywała ;) Zdjęcie chyba jakoś niedawno zrobiłam, ten pyszczek ona już taki ma, od początku, taki urok. Kazałam mamie pójść do tej wetki, o której piszę wyżej, od niej to 5 minut drogi, bliziutko. Żeby obejrzała dziąsła przede wszystkim, bo po rożnych kuracjach przeprowadzanych po schronie było już lepiej, a teraz znowu są mocno zaczerwienione.

Lemoniada pisze:Zmartwił mnie bardzo ten nowotwór u Niuni :( Jakie są rokowania? Cieszy się dalej życiem, prawda? Chciałabym ją kiedyś poznać :oops:

A to wiesz, zaproszenie cały czas aktualne. Może w końcu "zaniesie" Was w okolice. Lubelszczyzna jest piękna na wakacje, majówki itp. Ja co prawda ostatnio nie bardzo mam możliwość posprawdzać, bo są dziczki, nie mogę wyjechać na dłużej, ale do Lublina zapraszam :)
A Niunia w zachowaniu - bez zmian. Mogłoby w końcu rozpogodzić się i ocieplić. Przygotowałabym balkon dla kotów, Niunia i Krzyś byliby bardzo zadowoleni.

Lemoniada pisze:Niestety u mnie też niewesoło - moja Kropka (pamiętasz ją Kasiu? W maju skończy 16 lat :) ) też ma raka, płaskonabłonkowego na nosku. Martwię się tym okropnie, byłyśmy już na konsultacji u doktora Jagielskiego i czekamy na werdykt, czy Kropka może mieć przeprowadzoną terapię czy nie :(

Pamiętam, oczywiście. Mam zdjęcia. I ona już taka wiekowa? To, co ma Niunia, jest złośliwe miejscowo, jak to jest z płaskonabłonkowym? Ostatnio czytałam, że 1/3 kotów umiera na wszelkiego rodzaju nowotwory. Myślę, że nie chodzi o takie, jaki ma Niunia czy Kropka, chodzi bardziej o chłoniaki (Kotę zabił w ciągu kilkunastu dni) itp. Ale te statystyki są przerażające. Myślałam sobie, czytając, że dziczków przecież też to dotyczy :(
Trzymam kciuki za Kropkę. Daj znać, co dr Jagielski zawyrokuje.

A to Krzysia komentarz do aktualnej sytuacji pogodowej:
Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Śro kwi 26, 2017 12:00 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Katia K. pisze:A to Krzysia komentarz do aktualnej sytuacji pogodowej:
Obrazek

:lol: mądry kotek.
Mój Biszkopcik tak sypia. Małpiatka jedna :201461

Lublin wg mnie, jest piękny. Faktem jest,że byłam (zawsze), tylko ( niestety) wtedy, jak jechałam do szpitala 8O :|

Kciuki za pięką Niunię , moja Ciastuś , skończyła w marcu 13 latek . Dzisiaj musiałam ją targać do weta, ale tylko "przejrzał", pomacał, a badania krwi jutro, bądź w piątek (jak da radę). Muszę z obydwoma lecieć, na raty. Nie mam samochodu. Biszkopcik troszkę waży, plus transporter... pfff ...
Prosimy kciuki o dobre wyniki ...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Czw kwi 27, 2017 0:43 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Katia K. pisze:A to Krzysia komentarz do aktualnej sytuacji pogodowej:
Obrazek

Kłamiesz! to jego sztandarowa pozycja :ryk:
Ale u nas dziś był taki senny dzień,ze nie chciało sie wystawiać nogi za próg. Na zewnątrz padało, a w domu od rana ani kropelki wody :lol:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 27, 2017 7:32 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Kciuki za Niunię, żeby dziewczynka jak najdłużej pożyła nie odczuwając żadnych dolegliwości.Śliczna jest, przypomina mi moją pierwszą kotkę :oops:
https://zrzutka.pl/bpfeke dla wojowniczki Fisi walczącej z FIP

kwiryna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4234
Od: Sob lip 23, 2016 9:36
Lokalizacja: Warszawa mokotów

Post » Czw kwi 27, 2017 14:54 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

gatiko pisze:
Katia K. pisze:A to Krzysia komentarz do aktualnej sytuacji pogodowej:
Obrazek

:lol: mądry kotek.
Mój Biszkopcik tak sypia. Małpiatka jedna :201461

Lublin wg mnie, jest piękny. Faktem jest,że byłam (zawsze), tylko ( niestety) wtedy, jak jechałam do szpitala 8O :|

Kciuki za pięką Niunię , moja Ciastuś , skończyła w marcu 13 latek . Dzisiaj musiałam ją targać do weta, ale tylko "przejrzał", pomacał, a badania krwi jutro, bądź w piątek (jak da radę). Muszę z obydwoma lecieć, na raty. Nie mam samochodu. Biszkopcik troszkę waży, plus transporter... pfff ...
Prosimy kciuki o dobre wyniki ...

Do Lublina zapraszam Cię w innych okolicznościach przyrody, nawet na wycieczkę.
A co to znaczy targać autobusami na raty - to wiem aż za dobrze. Od kiedy jest samochód, jest dużo łatwiej. No ale Krzysiek z samochodem nie zawsze jest dostępny, więc ciągle mam różne okazje, żeby tak poćwiczyć mięśnie :?
Atta pisze:[...]
Kłamiesz! to jego sztandarowa pozycja :ryk:
Ale u nas dziś był taki senny dzień,ze nie chciało sie wystawiać nogi za próg. Na zewnątrz padało, a w domu od rana ani kropelki wody :lol:

Przyłapałaś mnie, to prawda :D
A to niezłego Ci MPWiK czy co tam u Ciebie jest, psikusa zrobił. A u nas leje od przedwczorajszego popołudnia. Jutro podobno ma być najgorzej. Może być jeszcze gorzej? :strach:
Ja to standardowo najbardziej martwię się o zwierzaki, nie tylko o dziczki, ale i ptaki, siedzą takie zmokłe kurki na gniazdkach i nie wiedzą, co się dzieje. Ale wiosna :?
kwiryna pisze:Kciuki za Niunię, żeby dziewczynka jak najdłużej pożyła nie odczuwając żadnych dolegliwości.Śliczna jest, przypomina mi moją pierwszą kotkę :oops:

Niunia to typowy tygrysek, ja takie lubię, moje pierwsze dziczki takie były, później Niunia (zresztą ona pojawiła się nagle w okolicach karmienia tamtych dzikich panienek właśnie).
Jestem dobrej myśli, jeżeli chodzi o nią, jej zdrowie, chociaż wiadomo, że wszystkiego trzeba się spodziewać. Nie chciałabym, żeby którykolwiek mój kot ciężko zachorował i się męczył. Pamiętam Kotę rok i 5 miesięcy temu, kiedy chłoniak ją zżerał, jej ostatni tydzień był bardzo smutny.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw kwi 27, 2017 16:00 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Katia K. pisze:Do Lublina zapraszam Cię w innych okolicznościach przyrody, nawet na wycieczkę.
A co to znaczy targać autobusami na raty - to wiem aż za dobrze. Od kiedy jest samochód, jest dużo łatwiej. No ale Krzysiek z samochodem nie zawsze jest dostępny, więc ciągle mam różne okazje, żeby tak poćwiczyć mięśnie :?

Dzięki ;-)
Być może będzie okazja i się wybiorę,a wtedy może byłaby możliwość poznać się , wypić kawę na mieście ? Czas pokaże :ok:
A nieee, moja droga... my z buta lecim. Jest spory kawałek , no a dodatkowo przy takiej pogodzie ( deszcz dość konkretny ) i cięzkim transporterze ( i chorym łokciu moim :oops: ), to "radosne" wyzwanie.
No nic, dam radę , kto jak nie ja ? :twisted:
Poprosimy kciuki za nas ( Ciastuś i Biszkopcik ). Jak ja nie znoszę wypraw do weta, a potem czekania na wyniki 8O :cry:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie kwi 30, 2017 9:26 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

No właśnie z myślą o spotkaniu napisałam o tym Twoim przyjeździe do Lublina :)
Kciuki oczywiście są, napisz, co i jak. Mam nadzieję, że nerwy okazały się niepotrzebne.

EDIT I jeszcze taka historia, o jej zakończeniu dowiedziałam się we wtorek. Może od 2006 albo początku 2007 mój tato karmił bezdomną kotkę. Nie wiem dokładnie od kiedy, bo trzymał to przede mną w tajemnicy. Kotka kulała. Niestety, zdążyła urodzić malucha, ale po tym została wysterylizowana. Tato chodził do niej codziennie, ja byłam może ze 3 razy. To bardzo ruchliwe miejsce na osiedlu. Wiadomo, na co mogą być narażeni ze strony innych ludzi ludzie, którzy zajmują się bezdomnymi kotami. W ogóle, dużo by opowiadać na ten temat. Na początku 2012, było bardzo zimno, kotka zniknęła. Wydzwoniłam, kto może wiedzieć coś o niej. Żeby nie wdawać się w szczegóły - znalazła się u tej wetki, u której byłam w tym tygodniu z Niunią. Wetka podleczyła ją, okazało się, że kotka nie jest dzika, jak się wydawało, myślałam, że pchnęła Partyzantkę (tak mój tato nazwał kotkę) do jakiegoś DS. Nie, kotka żyła u niej do zeszłego roku. Ciężko zachorowała, cierpiała przed śmiercią. Ale przynajmniej te kilka lat miała lepszych.
Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw maja 04, 2017 15:12 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Wiosna, czy aby na pewno?

Niekoci przerywnik w świecie pełnym kotów i kocich trosk:
Obrazek
takie maleństwo 20-centymetrowe ściągnęłam dziś ze środka chodnika i przeniosłam do mojego Parku, 20 metrów dalej. Broniło się zaciekle, ale nie uciekało. Zwizualizowałam go sobie rozdeptanego na tym chodniku tylko dlatego, że jest wężem. Lisy, dziki, jeże, łosie. Co jeszcze w środku dużego miasta? Złą drogą ten świat zmierza...
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Czw maja 04, 2017 16:27 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Niekoci str. 88

Płoszą zwierza w lesie, te ewakuują się do miasta, a tu zieleni coraz mniej,bo wszystko mądry człowiek zalewa betonem :(

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw maja 04, 2017 17:40 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Niekoci str. 88

(*) <3 kicia...

Ach, takie to smutne wszystko.

... betonowe miasta...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Sob maja 06, 2017 22:10 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Niekoci str. 88

Nie tylko miasta...i wieś jest mniej zielona a zwierzęta żyją w strachu :(

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie maja 14, 2017 8:42 Re: Proszę Państwa, oto Krzyś. Niekoci str. 88

Mamunia pisze limeryki, no i Krzyś pozazdrościł:

to ja, Krzyś, mam dziś spory dylemat
weny brak, żeby stworzyć poemat
więc limeryk przedstawię
będzie równie ciekawie:
„już sześć lat!” krótko, ale na temat


Tak było tamtego dnia:
Obrazek

Tak było kilka dni temu, jeden z niewielu ciepłych dni tej wiosny:
Obrazek
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12384
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 126 gości