Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz.2

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 08, 2018 14:34 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Tomografia wymaga narkozy. W jego stanie, z całokształtem a szczegolnie z uszkodzoną trzustką... O ile nie byłaby to kwestia życia lub śmierci nie odwazylabym się. A sam wynik badania... Jeśli to guz to i tak niczego nie zmieni na plus a leki przeciwdrgawkowe jako leczenie paliatywne dawać trzeba gdyby były ataki. Jesli wyjdzie jakiś krwiak to też wynik badania niewiele zmieni w leczeniu i szansach. Dobry wynik i brak niebezpiecznych zmian w mózgu nie da odpowiedzi czy to padaczka czy ataki padaczkowe na innym tle. A ryzyko powikłań badania u tego kocurka jest bardzo realne i duże.
Jedyny zysk to ewentualne zdiagnozowanie stanu zapalnego mózgu ale u tak obciazonego zdrowotnie biedaka to coś podobnego do guza... Bo rokowania bylyby marne.

Podsumowujac, ja bym sie bała kosztów badania i nie o finansowych piszę.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Czw lis 08, 2018 21:24 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Dzisiaj już na spokojnie pytałam wetkę, co nam da tomografia, bo tak jak piszesz - gdyby to był guz, to i tak pozamiatane. A leki pewnie te same ... I w zasadzie potwierdziła, to co napisałaś ... więc na 90 % odpuszczamy sobie ...
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Wto lis 20, 2018 17:56 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Jak wyniki sodu ? w jonogramie ? zapraszam na moj wątek podobne miał objawy neurologiczne. Jaki kotek ma stosuneksodu do potasu ?

mimimiu2

 
Posty: 14
Od: Wto lis 20, 2018 13:43

Post » Pon gru 31, 2018 20:14 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Kasiu, dobrego roku dla Ciebie i kotuszków.
Jak się ma Kropuś?

marivel

Avatar użytkownika
 
Posty: 2400
Od: Sob mar 21, 2009 12:48
Lokalizacja: skądinąd

Post » Pon gru 31, 2018 22:19 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

marivel pisze:Kasiu, dobrego roku dla Ciebie i kotuszków.
Jak się ma Kropuś?


Dziękuję Aniu i wzajemnie ...Co do Kropusia, to ćśśśśś ... nie chcę zapeszyć ... ale zaczął troszkę rozrabiać ... i gryzie Bubusia w tyłek ... :twisted:
Niestety, Dipsy w szpitalu .. :( ... prawie wszystkie parametry krwi i usg wręcz idealne, a kicia jest prawie łysa, nie je i ma koszmarną biegunkę ... Na część wyników jeszcze czekamy, okres świąteczny .. :evil:Na razie wyszła tylko niedoczynność tarczycy i b. nikski poziom kwasu foliowego.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin


Post » Sob lut 16, 2019 11:25 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Było już tak fajnie - MIszczunio pięknie porósł futerkiem, przytył, zaczął rozrabiać (mordowanie zabawek i gryzienie Bubusia w tyłek) ... i się skończyło :( ..Znowu walczymy, tylko teraz to już nie bardzo wiadomo z czym .. :( Tydzień temu (oczywiście w piątek wieczorem, jak zwykle przed weekendem) Kropuś zaczął się dziwnie zachowywać - nie mógł sobie znależć miejsca, ciągle chodził i dziwnie miauczał. Oznak bólowych nie było, bo jak go dotykałam, to natychmiast wywalał brzuch do głaskania i przewalał się jak wieloryb, mrucząc. W sobotę zaczął mi się zawieszać, chodził taki wylogowany i mało kumaty :( Pełne badanie krwi - i trójglicerydy mamy wywalone w kosmos (1102 przy normie do 159,4), wetka pierwszy raz widziała, żeby po pobraniu krwi na igle została kropla tłuszczu :cry: Ciśnienie chwilami nawet 220 ...Sprawdzone na ug nerki, jest ok, a nawet bardzo fajnie jak na kota w tym wieku. Echo serca - niewielki przerost lewej komory, wszystkie przepływy w normie, zastawki się domykają - kardiolog twierdzi, że to na pewno nie serce mu tak wywaliło ciśnienie.
Blue - zaglądasz tutaj czasami? Może Ty coś wymyślisz ...plsss :201494

edit: od czwartku dostaje Lipanthyl
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lut 16, 2019 13:24 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Miszczuniu ma chorą trzustkę. Bardzo wysokie trójglicerydy to bardzo poważny czynnik trzustkę uszkadzający (nawet jeśli początkowo nie mają z nią nic wspólnego) ale jej uszkodzenie to czynnik wpływający na zaburzenie gospodarki lipidowej i może wywalić trójglicerydy w kosmos właśnie, szczególnie gdy np. kot dostanie leki które mogą problem nasilać. Przeczytałabym ulotki leków które Miszczuniu bierze.
Bo to może być właśnie takie zamknięte koło :(
Przy uszkodzeniach trzustki niewiele trzeba by trojglicerydy poszybowały, a wysokie - dodatkowo trzustkę uszkadzają :(
Wiem o czym piszesz z tą kroplą tłuszczu na igle - Czarnej tak kiedyś się zrobiło gdy brała jednocześnie steryd, cyklosporynę i dołączyliśmy Gabapentin.
Pobrana krew do próbówki a w niej momentalnie pół próbki to jakbyś oleju nalała. Czysty tłuszcz.

Trójglicerydy rosną także przy innych chorobach - niedoczynności tarczycy, Cushingu, cukrzycy. I zawsze chora trzustka może bardzo pogarszać wynik.

A to ciśnienie...
Szkoda że od razu nie machnęli kortyzolu.
Nie wyjaśniłoby to czy problem jest stresowy (kocurek miał już wcześniej ciśnienie badane?) ale byłoby wiadomo w jakim kręgu szukać.
Masz pozostałe wyniki krwi jakie zrobiono?

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lut 16, 2019 13:36 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Mam wyniki, tylko wetka od razu mówiła, że przy tak silnej lipemii surowicy, to ich wiarygodność jest średnia :( Zaraz zeskanuję i wkleję. Ciśnienia Kropuś nie miał wcześniej badanego, ale to podejrzenie, że mu skoczyło, to wyszło ode mnie. On moał zawsze bardzo blade śluzówki i bladziutki nosek, czasami aż prawie biały. A w piątek jak zaczął się tak dziwnie zachowywać, to nochal był jak malina, dziąła i język też czerwone - sprawdzałam mu na bieżąco, bo wiem, że takie ciągłe łażenie może być też objawem niewydolności oddechowej (o co u niego nietrudno, bo ma baryt w płucach :placz: ). Tarczycę mamy unormowaną euthyroxem, badanie ciśnienia było wielokrotnie robione, on się przy naszej wetce nie stresuje (albo minimalnie), przy mnie też badała, siedziałam z nim dłuższy czas żeby się wyluzował, i niestety też ciśnienie było b. wysokie. Idę skanować wyniki.

edit: no i doopa ... fotosik nie przyjmuje plików w pdf :roll: Muszę teraz pilnie wyjść, będę kombinować jak wrócę.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Sob lut 16, 2019 14:03 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Tak wysokie ciśnienie przy zdrowych nerkach, ustabilizowanej tarczycy sugeruje by szukać przyczyny np. w zaburzonym jonogranie (głównie sód za wysoki, ale niekoniecznie tylko) i problemach z nadnerczami - wyrzut pewnych hormonów przez nie produkowanych może powodować pobudzenie i gwałtowny skok ciśnienia. Stres mógł być też pochodzenia endogennego - pewne zaburzenia w pracy organizmu mogą powodować ataki paniki, lęku.

No i zaś - trzeba by wykluczyć takie działanie jakiegoś z leków.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Sob lut 16, 2019 21:00 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Nie lut 17, 2019 12:47 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Ile czasu już kocurek bierze Gabapentin?
On ma w skutkach ubocznych ewentualne podwyższenie ciśnienia oraz negatywny wpływ na trzustkę oraz jazdy emocjonalno-psychiczne (co też może podnosić ciśnienie).
Nie wiem czy nie zastanowiłabym się nad jego wpływem na obecne problemy...

U Czarnej także najprawdopodobniej on spowodował silną lipemię w połączeniu z cyklosporyną (ciśnienia nie mierzyliśmy). Nigdy w życiu nie widziałam takiej próbki krwi jak u Czarnej ostatnio.
Nie chcemy go odstawiać bo doskonale wpływa na jej psychikę (co u niej jest kwestią życia lub śmierci) oraz znosi ból i zaryzykowaliśmy odstawienie cyklosporyny.

Blue

 
Posty: 23416
Od: Pt lut 08, 2002 19:26

Post » Nie lut 17, 2019 20:42 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Bierze od listopada, czyli ponad 3 miesiące. I też dobrze działała, bo wcześniej co 2-3 tygodnie (oczywicie na weekend) miał te swoje ataki padaczkopodobne. Wetka nic nie mówiła, że to wali w trzustkę :( Lipemię Kropek miewał już ponad rok temu, ale poprzednia wetka to olała, i nawet nie sugerowała badania w kierunku trzustki
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lut 18, 2019 8:21 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Włosy się jeżą na głowie. Nie miałam pojęcia, że tłuszcz może tak sobie pływać w żyłach :strach:

Ostaszewicz jest dobrym kardiologiem? Nawet nie wiedziałam, że się specjalizował. Miałam z nim do czynienia krótko lata temu na Stefczyka, ale bez rewelacji, jak cały Stefczyk zresztą.

Doczytałam też, że myślałaś o ewentualnym tomografie nie w Lublinie, dlaczego? Ja wiem o co najmniej dwu u nas.

Zdrowia!!
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pon lut 18, 2019 9:48 Re: Miszcz Demolki Kropek przygarnięty:) DS u Katarzyny! cz

Tomografia to była ewentualna opcja podsunięta przez Markowską, gdybym się zdecydowała na inwazyjne badanie - to już wolałabym rezonans - jest w Milanówku , za jedyne 1200-1400 zł. :strach: Nie zdecydwałam się (pomijając kwestie finansowe), bo nie wiadomo, czy Kropuś przeżyłby to badanie, poza tym - czy ta wiedza uratowałaby mu życie? przecież operacji główki nikt kotu nie zrobi. Nie mam pojęcia, jakim kardiologiem jet Ostaszewicz :? Chciałam Ciecieląga, ale z nim nie współpracują, tylko z Otaszewiczem, a wożenie Kropka z lecznicy do lecznicy, kiedy on się tak stresuje w podróży, jest kiepskim pomysłem.
Obrazek

katarzyna1207

 
Posty: 5566
Od: Pt lip 03, 2009 21:58
Lokalizacja: Lublin

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości