Jadzia i Ernest - już w DS!!!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto wrz 04, 2012 11:04 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

No ale ja też cytuję weta :roll: Co wet to opinia.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2012 11:21 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Gibutkowa pisze:
smarti pisze:no tylko tego mienska nie więcej jak 40 % bo nereczki walną i nawet lepiej nie myśleć co wtedy..

a właśnie nerkowym poleca się wysokiej jakości białe mięso

aaaa.... moja panienka uwielbiająca przez całe swoje 6 letnie życie (dopiero jej od miesiąca coś się we lbie przestawiło) mjensko ma IDEALNE WYNIKI krwi (badanie robione tydzień temu, bilans 6,5latka, więc morfo i poszerzona biochemia).
Ja jestem za mieskiem a jej jedzenie suchej karmy traktuję jako protest przeciwko szkrabom i Rudej Łapie.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto wrz 04, 2012 11:23 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

smarti pisze:moje wszystkie nerkowe miały absolutnie zakazane białko z mięsa i z ryb.żadne tam indyki-kurczaki króliki-zero !
przez najlepszą specjalistkę od leczenia nerek w tej części Polski.
ja się nie znam-ja jestem ekonomista i kura domestica a nie wet-ja się tylko stosuję do zaleceń.

może jak JUZ są chore to tak, ale nie wiesz co do tej choroby doprowadziło, czy mięso czy też coś innego...
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Wto wrz 04, 2012 12:36 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

No, no - ale się dyskusja rozpętała na temat żywienia :ryk: :ryk:
Po pierwsze pragnę sprostować, że Erniunio już od dłuższego czasu - ponad pół roku - trzyma wagę - 8 kg i ani grama więcej, jak wrócimy odbędzie się oficjalne ważenie (trzy próby dla sprawdzenia) i oficjalny komunikat pójdzie w świat, czyli na "miau". Erniunio jest po prostu WIELKIM, POTĘŻNYM KOCISKIEM :ok:
A co Erniunio jada :?: Saszetki Royal Canin ultra light (ze dwie dziennie), chrupki też Royala, kabanosik przysmakowy vitacraft, od czasu do czasu (rzadko: raz na miesiąc-dwa tygodnie) wątróbkę drobiową sparzoną. Mięska surowego unikamy - vet naszej nieodżałowanej Rudzi stanowczo odradzał :!: :!: Też niekiedy dostaje polędwiczki drobiowe sparzone.
Popija wodą - mleko lubi, ale nie dostaje :!: Marcheweczkę ugotowaną (bez soli :!: ) też skonsumuje.
A w ogóle to Erniunio to by wszystko zjadł, gdyby tylko mu dać - próbował już i biały serek, bułkę, ciast o wędlinach nie wspomnę - trzeba łobuziaka dobrze pilnować - złodziejaszka drobnego "stołowego" :ryk: :ryk: :ryk: Otworzyć lodówkę :?: :?: a cóż to za problem dla niego :ryk: Spec zabezpieczenia zostały zainstalowane :ok:
Pozdrawiamy ze słonecznego Pobierowa wszystkich dyskutantów :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Wto wrz 04, 2012 12:39 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

jotce pisze:No, no - ale się dyskusja rozpętała na temat żywienia :ryk: :ryk:
Po pierwsze pragnę sprostować, że Erniunio już od dłuższego czasu - ponad pół roku - trzyma wagę - 8 kg i ani grama więcej, jak wrócimy odbędzie się oficjalne ważenie (trzy próby dla sprawdzenia) i oficjalny komunikat pójdzie w świat, czyli na "miau". Erniunio jest po prostu WIELKIM, POTĘŻNYM KOCISKIEM :ok:
A co Erniunio jada :?: Saszetki Royal Canin ultra light (ze dwie dziennie), chrupki też Royala, kabanosik przysmakowy vitacraft, od czasu do czasu (rzadko: raz na miesiąc-dwa tygodnie) wątróbkę drobiową sparzoną. Mięska surowego unikamy - vet naszej nieodżałowanej Rudzi stanowczo odradzał :!: :!: Też niekiedy dostaje polędwiczki drobiowe sparzone.
Popija wodą - mleko lubi, ale nie dostaje :!: Marcheweczkę ugotowaną (bez soli :!: ) też skonsumuje.
A w ogóle to Erniunio to by wszystko zjadł, gdyby tylko mu dać - próbował już i biały serek, bułkę, ciast o wędlinach nie wspomnę - trzeba łobuziaka dobrze pilnować - złodziejaszka drobnego "stołowego" :ryk: :ryk: :ryk: Otworzyć lodówkę :?: :?: a cóż to za problem dla niego :ryk: Spec zabezpieczenia zostały zainstalowane :ok:
Pozdrawiamy ze słonecznego Pobierowa wszystkich dyskutantów :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Noo.. pisałam że odchudzające wcale nie odchudzają ;)
A na gotowaną marchew uważaj - wysoki indeks glikemiczny.
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2012 12:45 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Gibutkowa pisze:
smarti pisze:no tylko tego mienska nie więcej jak 40 % bo nereczki walną i nawet lepiej nie myśleć co wtedy..

a właśnie nerkowym poleca się wysokiej jakości białe mięso

Tak, ale posypane alusalem, dla obniżenia fosforu ;)
Ogólnie poleca się mięso, bo jest najbardziej "wodne", a nerkowce przede wszystkim muszą pić - i to dużo. A alusal jest konieczny właśnie ze względu na fosfor.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Wto wrz 04, 2012 12:47 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Szalony Kot pisze:
Gibutkowa pisze:
smarti pisze:no tylko tego mienska nie więcej jak 40 % bo nereczki walną i nawet lepiej nie myśleć co wtedy..

a właśnie nerkowym poleca się wysokiej jakości białe mięso

Tak, ale posypane alusalem, dla obniżenia fosforu ;)
Ogólnie poleca się mięso, bo jest najbardziej "wodne", a nerkowce przede wszystkim muszą pić - i to dużo. A alusal jest konieczny właśnie ze względu na fosfor.

No ja to wiem, szkolę się przy Eweliny kocie :mrgreen:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2012 14:03 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

wszystko się zgadza tylko akurat ja, jeszcze nie miałam kota który jadłby mięsko posypane alusalem-alusal muszę wciskać siłom i godnością osobistom.
(dla takiego kota-wiadomo-w fazie niejedzenia, ważniejsze aby jadł w ogóle i wtedy zaleca mu się mięsko, czy cokolwiek innego co ma fosforany z alusalem lub ipakitine)
wszystkie moje nerkowe miały przykazane jeść nerkowe wyłącznie, i do tego jeszcze alusal-ale miejmy nadzieję
że Erniunio nigdy do tego nie dojdzie, więc w sumie dyskusja faktycznie chłopaka nie dotyczy :D

a pisząc "mięsko"-zawsze mam na myśli obgotowane lub przemrożone-żeby nie było :mrgreen: :lol:


Baw się dobrze słodki Erniuniu na wakacjach,odpoczywaj i nie sprawiaj swoim Dużym kłopotu,kotusiu ukochany
:kotek:
:1luvu:

my też wreszcie jedziemy na dłuuuuugo oczekiwany urlop :D :piwa: :piwa:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy


Post » Pon wrz 10, 2012 17:01 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Erniunio już w domu :ryk: :ryk: W podróży powrotnej zachowywał się nienagannie, wręcz wzorowo :!:
Jakby wiedział, że wraca do domu :) :D
Zgodnie z obietnicą został dwukrotnie zważony :evil: Wynik był taki sam - 7,9 kg :ok: :!: :)
I teraz może wszystkim spojrzeć prosto w oczy - "wagę trzymam taką już dłuższy czas"
Nieznacznie tylko więcej jak Marzenia11 wygrała konkurs :ok:, a było to ....ponad rok temu :!: :!: :!:

Obrazek

A Smarti :1luvu: :1luvu: życzy zasłużonego, udanego, słonecznego urlopu :piwa: :ryk: :piwa: :ok:
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Pon wrz 10, 2012 17:56 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Piękny kawał kota! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek

hanelka

 
Posty: 8984
Od: Nie lut 24, 2008 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 12, 2012 11:00 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

jotce pisze:Erniunio już w domu :ryk: :ryk: W podróży powrotnej zachowywał się nienagannie, wręcz wzorowo :!:
Jakby wiedział, że wraca do domu :) :D
Zgodnie z obietnicą został dwukrotnie zważony :evil: Wynik był taki sam - 7,9 kg :ok: :!: :)
I teraz może wszystkim spojrzeć prosto w oczy - "wagę trzymam taką już dłuższy czas"
Nieznacznie tylko więcej jak Marzenia11 wygrała konkurs :ok:, a było to ....ponad rok temu :!: :!: :!:

Obrazek

A Smarti :1luvu: :1luvu: życzy zasłużonego, udanego, słonecznego urlopu :piwa: :ryk: :piwa: :ok:


najpiękniejsze 7,9 kilo na świecie :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Nie wrz 30, 2012 15:12 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Erniunio ma nowe hobby :?: Ze spokojem choć czasami nerwowo :evil: machając ogonem :ryk:
Wpatruje się :roll: w sikorki za oknem, które chętnie przylatują, ale nie po to by podziwiać :oops: Erniunia,
ale na coś smakowitego dla nich. Apetyt wskazuje, że zima może być i wczesna i mroźna :!:
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Trochę dziś więcej ptaszków niż Erniunia, ale sikorki też kochamy :1luvu: :1luvu: :1luvu:

Pozdrowienia dla wszystkich :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Czw paź 11, 2012 23:20 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

bo sikorki prawie tak samo piękne jak Erniunio :D

faktycznie-zima zbliża się stanowczo za wcześnie i za szybko..
ale Erniunio nie musi się o to martwić-ma wesoło i cieplutko u swoich Dużych i jeszcze takie rozrywki-szczęściarz jeden :kotek: :1luvu:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pt paź 12, 2012 11:10 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

u mnie niestety widok zdobyczy w postaci sikoreczki jest częsty :9 no ale jak wytłumaczyć , że sikorki be a myszy to cacy łup??
Obrazek Obrazek ObrazekFranek, Tośka, Kredka i LusiObrazek
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Lalunia [*] zawsze w naszych sercach

EdytaB_a

 
Posty: 3162
Od: Śro gru 15, 2010 10:21
Lokalizacja: okolice warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: grubysnake i 72 gości