Jadzia i Ernest - już w DS!!!

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto cze 26, 2012 17:43 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Erni też posmutniał :( na wieść o odejściu Smartinka [*]

Obrazek Obrazek

Ostatnio podoba mu się na rączkach :ok: żeby był tylko trochę lżejszy :!: choć muszę przyznać, że wagę już od pewnego czasu trzyma i nie tyje
I popatrzcie tylko - to jest ten agresywny kot :?: :!:

Obrazek

Pozdrawiamy
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Wto cze 26, 2012 20:16 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

przepiękny z Erniunia kocurek :1luvu:

Erniunio nigdy nie poznał Smartinka choć oni akurat mieszkali ze sobą przez ścianę ..

chroniłam swoich rezydentów przed tymczaskami aby się niczym nie zarazili-a jednak nie udało się ..
na pewno Smartinek jest dumny tam za Tęczowym Mostem, z tego że pośrednio i on tyle kotków uratował i chciałby aby te kotki były zawsze szczęśliwe, zdrowe i radosne .
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Nie sie 12, 2012 16:23 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Ogólnie jak widać po ilości postów czy u Jadzi i Ernesta, czy w DT Smarti 9 - wakacyjny zastój :!:
Erniunio też chyba myśli o wyjeździe - bo w transporterku przesiaduje :) :!: :!:
Ale czy coś z tego wyjdzie zobaczymy :?: :?: Może tym razem nad morze - trochę jodu powdychamy :ryk: :piwa: Ale to jeszcze nic pewnego.

Obrazek Obrazek

Póki co doradźcie - co Erniuniowi najlepiej dać na drogę na uspokojenie. Rok temu był dość ciężko, nie to żeby szalał po samochodzie - ale szybko oddychał z jęzorem na wierzchu, jak nigdy na qpala (dość rzadkiego) mu się zebrało ze 2 razy po drodze. Kocisko zestresowane było - nie powiem. Powrót był już spokojny, ale teraz ... znowu po rocznej przerwie :?: :?:
Pozdrawiamy :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Nie sie 12, 2012 16:56 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

najlepiej na min. dwa tyg.przed wyjazdem zacząć dawać suche żarełko royal canin calm-jakby co to Jus87 dowiezie (na pewno wyjdzie taniej niż u weterynarza) Jeszcze wcześniej dobrze dodawać to do karmy zwiększając proporcje na rzecz Calma tak aby w dwa tyg przed była większość Calma.
na 10dni-tydzień przed wyjazdem zaczać dodawać do jedzonka albo prosto do pysia żel CalmAid dla kota (kupuje się u weta-spytam czy Jus ma)
również na 10 dni-tydzień przed podróżą założyć obróżkę CalmCollar Bephara (ok 70 zł w gab. wet i trzeba się upewnić czy mają -jak nie to niech zamówią, a ja spytam Jus czy ma)-jak nie nosił nigdy obróżki to można go wcześniej przyzwyczajać do jakiejś zwykłej ale taką uspokajającą nasze koty po ok pół godzinie (jak ustanie pierwsze "wkurzenie: na "to coś na szyi" ) to noszą już z przyjemnością.

wszystko to jest bezpieczne, sprawdzone przez nas i na pewno trochę Erniunia uspokoi.
Na podróż ulubione posłanko -można je wcześniej wkładać do transporterka aby się przyzwyczaił i lubił w nim przebywać.
a jak jęzorek wywalony to znaczy że może chcieć piciu.

wszystko to przestajemy stopniowo dawać dopiero w ok tydzień po powrocie a obróżka starcza na dobry miesiąc :D :kotek: :ok:

i życzymy miłych wakacji łobuziakowi i Dużym łobuziaka ...................Obrazek
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Nie wrz 02, 2012 15:11 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Witamy wszystkich sympatyków Erniego z ...... Pobierowa :!: :ryk: :ryk:

Podróż (choć długa, oj długa :!: ) tym razem obyła się bez większych problemów - choć na samym początku trochę zamieszania było :lol: Ale potem już prawie całą drogę na kolankach u swojej Dużej - oczywiście spec obróżka lawendowa coś tam pomogła :ok:

A teraz łazikujemy po balkonie na wywczasach - uważamy - uważamy - to nie taki balkon jak w domciu - i strasznie ciekawi jesteśmy tych wszystkich nowości w pensjonacie Villa Ula (a co reklamę też przy okazji robimy) co widać poniżej :?: :!:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiamy bardzo słonecznie :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Obrazek Obrazek

jotce

 
Posty: 86
Od: Pt gru 24, 2010 10:51

Post » Pon wrz 03, 2012 17:38 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

w bardzo pięknym otoczeniu sobie Erniunio wypoczywa-na pewno zasłużenie-napracował się przecież słodki kociaczek :lol: :lol: :lol:
żeby tylko jakaś głupotka slicznotce nie przyszła do główki-pofrunąć za ptaszkiem czy innym motylkiem :roll:

no i delikatnie mówiąc...UPASŁ SIĘ NAM ŁOBUZIACZEK :ryk: :oops:

może by tak light albo obesity :roll:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pon wrz 03, 2012 17:55 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

smarti pisze:może by tak light albo obesity :roll:

ne-ne-ne
do dooopy som wiem co mówię
mjensko, duuuużo mjenska, napaść mjenskiem, czystm mjenskiem nie puszkowym, tak napaść żeby chrupki były jako przysmak i mała przekąska, tyle coby witamin dostarczyły i trochę płytkę nazębną starły
a... i najlepszym odchudzaczem jest młodszy, zwinny kompan :mrgreen:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 03, 2012 21:45 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

no tylko tego mienska nie więcej jak 40 % bo nereczki walną i nawet lepiej nie myśleć co wtedy..
czyste mięsko to powinien kotek jeść max 2 x w tygodniu !

bo w myszce to tego czystego mięska wcale tak dużo nie ma a jak wiadomo-myszka jest najpyszniejsza :lol:
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

Post » Pon wrz 03, 2012 21:47 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Hm. Kot jest mięsożercą zupełnym i akurat mięsa powinien jeść jak najwięcej - ale nie takiego jasnego, tylko tego z żyłkami, tłuszczem, zwłaszcza tłuszcz jest ważny.

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Pon wrz 03, 2012 21:57 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

może nie mięsożercą zupełnym ile drapieżnikiem.

no ja właśnie piszę o czystym mięsku !
no i czystego mięska dr. Neska nie pozwala częściej bo to do niej trafiają potem tacy żywieni mięsem.
kot powienien jeść tak jak jadłby w naturze a w naturze je właśnie mięsko,ale i żyły, trochę tłuszczyku,trochę kostek,ale i trochę zboża, trochę zieleniny, trochę mysiej skóry i futra...
właśnie żyły i tłuszczyk mięsny są ważniejsze od czystego,pięknego mięska (nie mylić z wieprzowiną)
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy


Post » Pon wrz 03, 2012 22:19 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

I te 0,5% zbóż oraz trochę zieleninki służą za balast ponieważ koty tego nie trawią...
Mieszkałem z kilkoma mistrzami Zen. Wszyscy byli kotami - Eckhart Tolle
Obrazek Obrazek

Bianka 4

Avatar użytkownika
 
Posty: 4795
Od: Wto sie 10, 2010 21:35
Lokalizacja: Warszawa - Mokotów

Post » Pon wrz 03, 2012 22:32 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

Mjensko tak czy siak lepsze niż syfiaste karmy odchudzające, a że są syfiaste to każdy kto czyta skład dobrze wie ;)
Moje kociaste jedzą kuraka i kaczkę, czasem serduszka, rybkę, niestety w mało odżywczy sposób bo gotowane :roll: no ale co poradzę, jest jak jest. I jedzą chrupki - ostatnio udało mi się znaleźć coś z super składem co jedzą chętniej niż RC :dance: :dance2: :dance: Karma nazywa się Cimiao (dostępna w kiwizoo.pl) i jest moją wygraną w walce z uzależnieniem moich łobuzów od RC. I śmietankę 12% piją.
Nooo... i oczywiście Sibel musi od czasu do czasu zjeść trochę folii zanim złapię gadzinę i wyjmę z gardła - tak dla uzupełnienia niedoboru polimerów :roll:
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon wrz 03, 2012 22:34 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

smarti pisze:no tylko tego mienska nie więcej jak 40 % bo nereczki walną i nawet lepiej nie myśleć co wtedy..

a właśnie nerkowym poleca się wysokiej jakości białe mięso
Fundacja Tabby - Burasy i Spółka
https://www.facebook.com/BurasySp/

Mjeczysława Naczelnika Pszypatki
https://www.facebook.com/MjeczyslawNaczelnik/

tam jestem łapalna

Gibutkowa

 
Posty: 29640
Od: Pt wrz 04, 2009 17:23
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto wrz 04, 2012 10:58 Re: Jadzia i Ernest - już w DS!!!

moje wszystkie nerkowe miały absolutnie zakazane białko z mięsa i z ryb.żadne tam indyki-kurczaki króliki-zero !
przez najlepszą specjalistkę od leczenia nerek w tej części Polski.
ja się nie znam-ja jestem ekonomista i kura domestica a nie wet-ja się tylko stosuję do zaleceń.
Obrazek ..... oraz.... DT Smarti na facebook'u! -w l.2010-2013 ponad 130 kotów w DS, od 2014 zawieszony z powodu "zmęczenia materiału" :)

Czaruniu['],Pusiuniu['],Carlisiu['],Puniu['],Diegusiu['],Smartuniu['],Mileczko[']...
...Wasza śmierć nie jest dla nas żadnym powodem abyśmy przestali Was kochać...

smarti

 
Posty: 9215
Od: Wto lip 27, 2010 13:17
Lokalizacja: niedaleko Warszawy

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5 i 247 gości