Trójkot birmański n° 1

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie maja 16, 2010 10:43 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

nowy watek, nowy watek, nowy watek :mrgreen: juz czas
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101805
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie maja 16, 2010 10:43 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

"Podsumowanie obserwacji pacjenta Pupusza.
Niniejszym stwierdza się, że pacjent Pupusz ma ADHD.
Podpisano: prof. dr hab. Maja i dr Fifinka"

Hańka

 
Posty: 40433
Od: Sob lut 09, 2008 0:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Nie maja 16, 2010 10:59 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

Napisz Mimblo jak wyszly muffinki :P

Anulko, bedzie pozniej, jak sie pozbieram, a jeszcze w tym watku szybko wstawie przepis na tarte, bo mam pod reka :)
Przepis na sernik tez podam, ale pozniej, juz w nowym watku.

Tarta z cukinia i kozim serem

1 płat gotowego francuskiego ciasta na czystym masle (230g)
4 mlode cukinie (male, wielkosci sredniego ogorka)
3 jajka
200 ml smietany (1 szklanka mniej wiecej)
garstka startego na grubej tarce zoltego sera (ementaler)
oliwa z oliwek, sol, pieprz
1 swiezy bialy serek kozi w wałku (bûche de chèvre frais)

np. taki: Obrazek

Cukinie umyc, wytrzec, nie obierac, obciac koncowki i pokroic na plastry ok. 5 mm, na duzej patelni rozgrzac lekko 1-2 lyzki oliwy i dusic na malym ogniu cukinie pod przykryciem, leciutko osolona i poproszona pieprzem, mieszajac od czasu do czasu, az sie zeszkli (nie rumienic ani nie rozgotowywac, ma tylko podmieknac). Zlac sok, osaczyc plastry cukinii na sicie, a potem na papierowym reczniku.
W miedzyczasie nagrzac piekarnik do 210°C, duza (srednica 28-30 cm) forme na tarte (jak nie ma, mozna zastapic tortownica) nasmarowac tluszczem, wylozyc gotowym ciastem, ponakluwac widelcem i podpiec 5-7 minut na bialo (absolutnie nie zlocic). Wyjac, podstudzic, nakluc i splaszczyc pecherze (ciasto sie podniesie, to nic).
Zmiksowac smietane z jajkami i odrobina soli, dodac starty ser zolty (klasyczna polewka tartowa).
Na ciescie ulozyc plastry cukinii, zalac polewka, na wierzchu ulozyc plastry koziego serka.
Piec ok. 30 minut, ma sie ladnie zrumienic, a jajka w polewie maja sie sciac (jakby wierzch sie za wczesnie zrumienil, mozna do dopieczenia srodka przykryc arkuszem folii aluminiowej).
Ja pieke zawsze wlaczajac wylacznie grzanie od dolu w piekarniku, i najwyzej na samym koncu grzanie gorne, aby zrumienic wierzch.
Smacznego! :P

Obrazek

Hańka pisze:"Podsumowanie obserwacji pacjenta Pupusza.
Niniejszym stwierdza się, że pacjent Pupusz ma ADHD.
Podpisano: prof. dr hab. Maja i dr Fifinka"

:ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:

Bingo! :twisted:
Diagnoza bardzo trafna :lol:

8O O, Haniu, nicka zmienilas? Hańka tez ladny :)
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

Post » Nie maja 16, 2010 12:34 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

bed emusiala przepisy w twoim watku sobie wydrukowac :) u nas dalej leje jak szalone i wieje -nie wytknelam nosa na balkon....by mi koty sie tam nie pchaly ....przeciez przy tkaiej pogodzie moga sie poprzeziebiac....wiec nie balkonujemy i tylko patrzymy jak wieje i leje za oknami a juz tka fajnei bylo wczorja podeschlo bo wialo ale bez deszczu :mrgreen:
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101805
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie maja 16, 2010 13:02 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

Birfanka pisze:8O O, Haniu, nicka zmienilas? Hańka tez ladny :)

Dziękuję. Łatwo nie było... :roll:
A w Trójmiescie kwitną konwalie, mimo zimniska. :D

Hańka

 
Posty: 40433
Od: Sob lut 09, 2008 0:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Nie maja 16, 2010 13:04 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

U mnie widac bylo na trawnikach stokrotki forsycje kwitly wczensije teraz bzy ......natomiast generalnei to glownie widac wzrost trawy -tam gdzie nie koszona to ma wielkosc do kolan .....dla roslin to dobra wiosna ...tyle wody .....ale martwie sie o tyhc co nad woda mieszkaja jzu sa ostrzezneia ,ze moga rzeczki wylac
Psiara zreformowana od 2007 Smakusia, Gucio od 2008 oraz Rysia od 2009, Gapka odeszła w 2014, Gucio w 2017, Ryś i Jaga w 2020 . Nowi mieszkańcy Aki od 2018,a Bigos I Tekla od 2020 .
Zdrowia, pieniędzy i szczęścia wszystkim .

anulka111

Avatar użytkownika
 
Posty: 101805
Od: Sob lip 14, 2007 16:39
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie maja 16, 2010 13:33 Re: Trójkot birmański-wypad na Południe, już jestem :)

Oto mufinki:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Bardzo dobre. Mniam. Wyjdzie mi więcej, bo mam małe foremki.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14235
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Nie maja 16, 2010 16:13 Re: Trójkot birmański n° 1

Muffinki bardzo apetyczne, dziekuje Mimblo za fote, mniam! :P

Przez to zimno, u mnie konwalie jeszcze kwitna :lol: (bo normalnie juz by bylo po)

Tutaj tez zimno, rano zaledwie 6 stopni, ale ciut wyszlo slonce i mialam nadzieje na popoludniowy spacer, a teraz znow sie szaro zrobilo i nie wiem, czy nie zacznie lac :roll:
No nic, zobaczymy, przynajmniej dzieki sloneczku koty moglam sportretowac :mrgreen:

Zapraszam do nowego watku :D : viewtopic.php?f=1&t=111359
Ostatnio edytowano Wto lip 03, 2012 10:34 przez aassiiaa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zamykam wątek
Obrazek
"Il n'y a pas de chat ordinaire" (Colette)
Trójkot - Puszek i Szatony

Birfanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 18698
Od: Pon lip 06, 2009 9:48

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Gosiagosia, Nul, Silverblue i 291 gości