Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sie 28, 2023 13:51 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:
zuza pisze:
Z tymi poduszeczkami to może jak z miską. Obca zawsze lepsza...

Chyba o to chodzi ,tyle że przy jedzeniu nic się nie dzieje ,czasem w jednej misce są trzy mordki ,pomimo tego że obok stoją dwie pełne, ale nie ma buczenia i tym podobnych akcji.
Niuniek podjada z misek to co najlepsze (galaretka ,sosik itp),Iśka coś tam podjada ale generalnie woli suche albo surowe mięso, a Misia jak już zostaje sama to zjada swoją michę i wylizuje dwie pozostałe.
Ale przy kocimiętce takich zasad niema , jak jeden próbuje zobaczyć czy drugi ma to samo ,to włączają się kurwiki w oczach , a działanie zioła powoduje, że najmniejszemu kotkowi wydaje się, że potrafi wp.....lić wszystkim dookoła :twisted:

Narkomani znaczy ;)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85048
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon sie 28, 2023 17:30 Re: Niuniuś i Misia witają

Moje jedzenia z kocimiętką nie chcą. Na drapaku się jej używa (taniec na rurze), albo na szumiącej macie, wtedy się tarzają i są atrakcyjne dla siebie.
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt wrz 15, 2023 21:16 Re: Niuniuś i Misia witają

Dobry wieczór ,Misia z tej strony:D
Dawno nas nie było ,powoli szykujemy się do zimy.
Więcej jemy i śpimy,przybrałyśmy troszeczkę na wadze i zmieniamy futerka.
Od około tygodnia w nocy śpimy u Dużego w pokoju. Wieczorem siedzimy i czekamy,jak zagaśnie lampka nocna to znaczy że Duży idzie spać .Wtedy Niunuś ląduje na poduszce przy głowie Dużego,przytula się i mu mruczy,Iśka kładzie się na fotelu ,na którym Duży wcześniej siedział a ja przeważnie kładę się na ubraniach Dużego.
No bo Duży ,jak prawdziwy facet nie używa na co dzień szafy i półek. Jak wraca z pracy rozbiera się i część garderoby ląduje w pralce a część u Dużego w pokoju na podłodze.
Ale nie tak byle gdzie ,na środku.Pod ścianą jest takie miejsce gdzie stoi skórzana torba z aparatem fotograficznym i osprzętem do niego. No i Duży właśnie na tą torbę wszystko z siebie rzuca .
Dlaczego akurat tam a nie gdzie indziej ? Do tego jeszcze nie doszłyśmy ale jest plus takiej sytuacji ,my mamy gdzie poleżeć a na torbie nie zbiera się kurz :D
Duży też chyba szykuje się do zimy bo zaczął twardo spać i dzisiaj zaspał do pracy.
Rano ,jak co dzień o 4.30 telefon Dużego zaczął dzwonić . Dzwonił , dzwonił i dzwonił ,tak jakby chciał aby go wyłączyć . A Duży spał jakby go w ogóle nie słyszał .
W końcu przestał dzwonić ale Duży nie wstaje.
Wskoczyłam z Niuńkiem na łóżko i oglądamy tego Dużego ,przez nos powietrze raz wlatuje do środka ,za chwilę wylatuje na zewnątrz , no to jest ok. Zaczęłam obwąchiwać twarz i przy okazji łaskotać wąsami a Niuniek wskoczył na brzuch i zaczął udeptywać , i to zmusiło Dużego do wstania i udania się do łazienki :ryk:
Po powrocie Duży patrzy przez okno ,hm ciemno , u ludzi w oknach też ciemno ,to oznacza że jest noc.
Bo Duży ma swój sposób na zorientowanie się czy jest wieczór czy noc. Z okna widać trzy kamienice na osiedlu i jak się pali światło w kilku oknach to jest ok.22-23 ,a jak się nie pali to już jest o wiele później.
Duży wrócił z łazienki nastawił wodę na kawę,usiadł w fotelu ,zapalił papierosa ,patrzy na zegarek , 5,20.
Posprzątał kuwety ,dał do misek jedzenie , potem wziął telefon ,coś po naciskał i powiedział "jak przyjadę to będę" i za chwilę pożegnał się i wyszedł z domu.
Po powrocie z pracy ,z każdym z nas się przywitał i podziękował za to że go obudziłyśmy :201461
I tak mijają kolejne dni.
Powoli szykujemy się do imprezy. Za miesiąc minie rok jak Isia mieszka z nami a tak w przybliżeniu to teraz musiała by mieć pierwsze urodziny .Ale kiedy dokładnie tego nie wie nikt .
Na dziś będę już kończyć .
Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających nasz wątek :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Pt wrz 15, 2023 21:50 Re: Niuniuś i Misia witają

Jakie przydatne koty.

egwusia

Avatar użytkownika
 
Posty: 3649
Od: Pt paź 10, 2008 15:17
Lokalizacja: Chojnice

Post » Pt wrz 15, 2023 21:56 Re: Niuniuś i Misia witają

Relacja pierwsza klasa Misiu :ok: :D
Co ten Duży by bez was zrobił, no nie wiem. Zaspał by do pracy co drugi dzień, a tak ma najsłodsze, puchate budziki :1luvu: :201461
Gdy cię znalazłam, nie wiedziałam, co z tobą zrobić.
Dziś nie wiem, co zrobię bez ciebie...
Marcel 7.10.2007 - 26.07.2021

kwinta

Avatar użytkownika
 
Posty: 7320
Od: Śro maja 21, 2008 20:47
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob wrz 16, 2023 0:46 Re: Niuniuś i Misia witają

Kocham czytać Wasze opowiesci, Misiu! :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Duży powinien Wam dać coś pysznego w nagrodę, że takie jesteście mądre kotki :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiam Was serdecznie :201461
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob wrz 16, 2023 21:31 Re: Niuniuś i Misia witają

egwusia pisze:Jakie przydatne koty.

I to jak :D
kwinta pisze:Relacja pierwsza klasa Misiu :ok: :D
Co ten Duży by bez was zrobił, no nie wiem. Zaspał by do pracy co drugi dzień, a tak ma najsłodsze, puchate budziki :1luvu: :201461

Dokładnie tak by było.
jolabuk5 pisze:Duży powinien Wam dać coś pysznego w nagrodę, że takie jesteście mądre kotki :ok: :ok: :ok:
Pozdrawiam Was serdecznie :201461
Sabcia[/i]

Ależ oczywiście ,Duży nam kupił ,trzy dni jeździł do paczkomatu ,bo dziennie przychodziła jedna paczka :D
Na szczęście w tym miesiącu było ekspresowo ,od chwili zamówienia dwa dni i puszki są.
Bo Duży robi nam zakupy w trzech sklepach ze względu na to że nie ma wszystkiego co chcemy w jednym sklepie.
No i w ubiegłym miesiącu dwie paczki przyszły a trzeciej "ni ma" .
Duży mówi ,spokojnie ,zapłacone jest ,mamy czas. I po dwunastu dniach dzwoni telefon z tego spóźnionego sklepu. Pani grzecznie informuje że nie mają puszek z wołowiną ,czy mają oddać kasę .
Duży mówi żeby wrzucili coś w zamian ,tak aby kasa się zgadzała ,z indykiem ,kaczką itp. tylko bez ryb ,bo my nie lubimy karmy z rybami.
Pani odpowiedziała że ok.tak zrobi.Duży mówi : "tak na marginesie ,jak składałem zamówienie ,to wołowina była na stanie i to całkiem sporo , a kotki nie mogą cały czas jeść chleba ze smalcem i ogórkami małosolnymi , przeprosiny raczej sprawy nie załatwiają ,dam na głośnomówiący,koty siedzą akurat obok mnie, i niech pani spróbuje,może się uda. No dobrze kiedy więc możemy spodziewać się tej paczki ,no bo jakby nie liczyć to już dwanaście dni" .
Po drugiej stronie nastała cisza i za chwilę pani mówi że faktycznie ,że przeprasza bo ktoś przeoczył (zawsze ktoś ) nigdy osoba z którą rozmawiacie :lol:
Za półtora dnia mieliśmy już puszki w szafce :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie wrz 17, 2023 8:00 Re: Niuniuś i Misia witają

Macie speytnego Duzego! :ok: :ok: :ok: :D :D :D
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 08, 2023 16:51 Re: Niuniuś i Misia witają

Dzień dobry :D
Tak sobie leżę i drzemię po obiedzie .
Obrazek
Niuniek z Misią też śpią a Duży nie dawno wstał po drzemce ,tak patrzy i mówi :Iśka ty nie gnij na łóżku tylko coś napisz .
Więc ja leżę i dyktuję a Duży pisze :D
U nas wszystko po staremu,jesteśmy zdrowe ,apetyty nam dopisują .
Całą noc i do południa dzisiaj ,u nas lało ,było ponuro i zimno.Ale po południu wyszło słońce .
Duży dzisiaj wstał rano i ugotował sobie obiad ,nam nałożył do misek ,sobie na talerz ,tak że o 11 było już po sprawie :D
Ładnie wszystko zjadłyśmy bo ostatnio jak zaczęłyśmy wybrzydzać ,to Duży jak nałożył nam na noc do misek a rano wstał i nie było zjedzone ,to pakował to do pojemnika do tego resztę z puszki z lodówki i powiedział że da to takim kotkom w pracy,które nie grymaszą tylko jedzą to co mają . I nie będzie wyrzucał co dziennie całej puszki ,tylko dlatego że mamy takie widzimisię .
No i nam się zrobiło trochę wstyd i zjadamy. To znaczy jest tak ,Misia jak jest głodna to zje wszystko ,nawet jak stoi od rana,ja tam trochę powybieram lepszych kawałków i galaretki , a Niuniek powącha i patrzy na Dużego. Jak Duży nie da nowego to Niuniek je suche , Duży powiedział że Niuniek to by dał radę nawet z parówki powyciągać lepsze a gorsze zostawić :ryk:
Staramy się pomagać Dużemu jak tylko możemy. Ostatnio wrócił z pracy ,patrzy a po całym mieszkaniu coś poroznoszone ,patrzy bliżej ,a to łupiny z cebuli. Zagląda do szafki w kuchni gdzie są ziemniaki i cebula i znalazł dwie na wpół obrane ,Odwraca się a tu przewrócony kosz ,ale pusty z nowym workiem w środku,bo Duży nauczony doświadczeniem ,rano jak wychodzi do pracy to wyrzuca śmieci :D
My chciałyśmy te łupiny do kosza wyrzucić ale pokrywa była ,a jak już spadła to jakoś tak wyszło że poroznosiło się wszędzie :D
Ogólnie to nam się w tej kuchni bardzo podoba i często się tam bawimy,Bo meble Duży robił sam i w środku są tylko półki ale nie ma przegródek tylko słupki.
Jak wejdziemy do pierwszej szafki to możemy iść ,i iść mijamy worek z ziemniakami,cebulę ,cukier mąki,makarony,potem są puste słoiki ,reklamówki i ostry zakręt .Za zakrętem są talerze,garnki ,patelnie ,potem mijamy butlę z gazem i w rogu pod zlewozmywakiem ,jest tajemne przejście .
Przechodzi tam rura odpływowa ze zlewozmywaka i jest podłączona do pionu w łazience.Duży miał zamurować tą dziurę ,ale zobaczył że korzystamy z tego portalu i powiedział że niech zostanie ,jemu to wcale nie przeszkadza. I tak po przejściu przez kuchnię wychodzimy w łazience ,albo odwrotnie.
W dużym pokoju na szafie stoją sobie trzy transporterki ,szafa ma ok.2m wysokości .Normalnie nie mam możliwości aby tam wejść,jedynie Niuńkowi się udało.
Duży wrócił z pracy patrzy a transporterki leżą na podłodze . Spojrzał na nas i pyta dokąd chcemy jechać ,odpowiadałyśmy ale nie zrozumiał.
Powiedział że sobie to zanotuje i pogadamy w wigilię bo nic nie rozumie,ewentualnie zażyje ekstraktu z ziemniaków ,bo po tym potrafi dogadać się nawet z obcokrajowcem , nie znając języka :ok:
Duży ustawił transporterki na szafie ,rozejrzał się po pokoju i powiedział że kupi i zamocuje nam pod sufitem belkę . Tak że będziemy mogły z najwyższego poziomu drapaka na nią wskoczyć i przejść na drugą stronę pokoju (belka będzie łączyć dwie przeciwległe ściany),nad meble i po nich na szafę .
Drogie Ciocie i on to zrobi :ryk:
Jak już będzie tak daleko podeślemy zdjęcia .
I to by było na tyle nowości będę kończyć bo Niuniek z Misią wstały.

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Nie paź 08, 2023 18:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Szczęściarze jesteście, trafić taką miejscówkę :ok:
W ramach rewanżu pomóżcie Dużemu wypełnić kupon Totolotka :kotek:
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14755
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Nie paź 08, 2023 21:18 Re: Niuniuś i Misia witają

januszek pisze:[...] Więc ja leżę i dyktuję a Duży pisze :D [...]

Hierarchia musi być :lol:
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10166
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Nie paź 08, 2023 21:22 Re: Niuniuś i Misia witają

Naprawdę macie super Dużego! Kociostradę Wam zrobi! :D :ok:
Koniecznie przyslijcie zdjęcia :201461
My tez mozemy wchodzic na szafę, ja tam nawet mam jadalnię :wink:
Sabcia
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61053
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 09, 2023 9:04 Re: Niuniuś i Misia witają

Genialne ma pomysly ten Duży!
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85048
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lis 07, 2023 16:22 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

Obrazek
Dzień dobry wszystkim.
Dawno nas nie było .
Wczoraj dostałyśmy od mamy Agi drapak,teraz mamy już trzy :ryk:
Duży poustawiał je obok siebie i teraz mamy duuużo półek . Przejścia na szafę Duży jeszcze nie zrobił bo mówi że czeka na jakąś wypłatę ,nie wiem co to jest ale jak tak mówi to niech czeka.
Obrazek
10 listopada minie rok odkąd mieszkam z Dużym,ciocią i wujkiem.
Duży powiedział że teraz to już mnie nikomu nie odda i zostaniemy w trójkę na dobre i złe :D Zmienił nawet tytuł wątku :201461
Obrazek
Na stole zrobiło się ciasnawo ale jeszcze się mieścimy :D

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto lis 07, 2023 16:31 Re: Niuniuś , Misia i Isia witają

A jak Duży woła, kiedy chce Was wszystkie naraz do siebie przywołać? :)
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10166
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: elkaole, Lifter, Silverblue, Tygrysiątko, zuza i 98 gości