Niuniuś , Misia i Isia witają

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 23, 2022 20:53 Re: Niuniuś i Misia witają

Będę zaglądać :)
Obrazek
Idź zawsze do przodu,nie oglądaj się wstecz,nie holuj smutku za sobą....,,Dżem"

Annaa

 
Posty: 9795
Od: Sob lis 28, 2009 20:25
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie paź 23, 2022 22:58 Re: Niuniuś i Misia witają

:1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:

MaryLux

 
Posty: 160234
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 24, 2022 15:21 Re: Niuniuś i Misia witają

Witam.
Tak sobie myślę że ten wątek powinien zmienić temat na "Witają Niuniuś i Misia (vel Kluska) oraz Farfocel i ewentualne tymczasy które zaakceptuje" :D

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Pon paź 24, 2022 15:24 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga OdFarfocla pisze:Witam.
Tak sobie myślę że ten wątek powinien zmienić temat na "Witają Niuniuś i Misia (vel Kluska) oraz Farfocel i ewentualne tymczasy które zaakceptuje" :D

:1luvu: :1luvu: :1luvu:

Gosiagosia

Avatar użytkownika
 
Posty: 25576
Od: Wto kwi 23, 2013 11:47
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon paź 24, 2022 15:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Co do malutkiej - nazwałam ją Iśka. Jest małym słodziakiem, uwielbia jeść i spać. Jutro mamy szczepienie na wirusówki, testy Felv/Fiv, i kontrolę koopy :wink:
A jak wszystko pójdzie dobrze to będziemy szukać nowego domku. Niestety nie może z nami zostać, Farfocel co prawda ją toleruje przez większość czasu, ale są momenty zapalne, których tak się obawiam, no i z jego psychiką nie jest ok. A zdrowie i komfort rezydenta najważniejsze. Więc jeśli ktoś ma ochotę na małą porcyjkę mruczącej miłości to zapraszamy ;)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Pon paź 24, 2022 15:36 Re: Niuniuś i Misia witają

A tak przy okazji...
Czy ktoś z Was ma/miał doświadczenia z niewidomymi kotami i chciałby to - że tak powiem - pociągniąć?? Mamy obecnie w schronisku maleńką koteczkę, w wieku porównywalnym do Iśki, która nie widzi prawie zupełnie, rejestruje jedynie bliski ruch (tak nam się przynajmniej wydaje z obserwacji). Szukamy dla niej odpowiedzialnego i świadomego domu. Może ktoś, coś...? Oczywiście dom niewychodzący z zabezpieczonymi oknami i balkonem.
I oczywiście przepraszam za tą prywatę, ale wiecie jak jest - cel uświęca środki

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Pon paź 24, 2022 18:57 Re: Niuniuś i Misia witają

Aga OdFarfocla pisze:A tak przy okazji...
Czy ktoś z Was ma/miał doświadczenia z niewidomymi kotami i chciałby to - że tak powiem - pociągniąć?? Mamy obecnie w schronisku maleńką koteczkę, w wieku porównywalnym do Iśki, która nie widzi prawie zupełnie, rejestruje jedynie bliski ruch (tak nam się przynajmniej wydaje z obserwacji). Szukamy dla niej odpowiedzialnego i świadomego domu. Może ktoś, coś...? Oczywiście dom niewychodzący z zabezpieczonymi oknami i balkonem.
I oczywiście przepraszam za tą prywatę, ale wiecie jak jest - cel uświęca środki

No pewnie, to bardzo ważne! W górę, może ktoś wypatrzy. A może załóż koteczce oddzielny wątek na kotach?
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61061
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob paź 29, 2022 8:57 Re: Niuniuś i Misia witają

To i ja podrzucę, może akurat?
Wątek o Bajce, która dołączyła do Feliksa: viewtopic.php?f=46&t=176799
Wątek o Bezdomniaczce, która się stała Domniaczką Bezią: viewtopic.php?f=46&t=186711
Wątek przedprzedostatni, całego tercetu: viewtopic.php?f=46&t=208290
Nasze Kocie Wierszyki: viewtopic.php?f=8&t=208424

Nul

 
Posty: 11330
Od: Śro lis 02, 2016 17:23
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie paź 30, 2022 21:31 Re: Niuniuś i Misia witają

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

MaryLux

 
Posty: 160234
Od: Pon paź 16, 2006 14:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon paź 31, 2022 1:10 Re: Niuniuś i Misia witają

Też podrzucę! :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 61061
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon paź 31, 2022 9:09 Re: Niuniuś i Misia witają

Mam nadzieje, ze malizna znajdzie szybko dobry dom. Mam wrazenie, ze opieka nad niewidzacym kotem nie rozni sie specjalnie od tej nad widzacym... Tyle ze przy przestawianiu mebli trzeba kota poinformowac...
Jakies grupy dla slepaczkow na fejsie?
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 85051
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Nie lis 06, 2022 21:04 Re: Niuniuś i Misia witają

Moze jakis apdejcik? Co tam u najmniejszego :)

ttiot

 
Posty: 45
Od: Pt lut 18, 2022 14:07

Post » Wto lis 08, 2022 18:32 Re: Niuniuś i Misia witają

viewtopic.php?f=46&t=215077

tak, w końcu to zrobiłam ;)

Aga OdFarfocla

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pon lip 11, 2022 14:43

Post » Sob lis 12, 2022 21:24 Re: Niuniuś i Misia witają

Obrazek
Dzień dobry :D
Nie piszemy bo nuda ,ale czytamy regularnie forum. Jesteśmy zdrowe ,apetyty nam dopisują ,dużo śpimy .
Duży przyniósł nam do domu gałąź ,i trafił w dziesiątkę ,bawimy się nią ,podgryzamy a ja bardzo polubiłam pod nią spać z lwem Stefanem ,tylko odwracam się od niego ,bo nie lubię jak na mnie patrzy :D
Obrazek
I tak mijał dzień za dniem aż do czwartku,bo w czwartek się zadziało za cały miesiąc .
A było to tak.
Po południu ,jak Duży wrócił z pracy,przyjechała do nas mama Aga na weekend. No i opowiada Dużemu jak to musiała w domu tą małą Iśkę zostawić zamkniętą w klatce kennelowej bo ten niereformowalny Farfocel zaczął ją bić i gryźć ,wyrwał jej nawet trochę futra.
Duży mówi że może spróbować ją przywieźć do nas ,bo my jesteśmy grzeczne kotki,a ona jest malutka. No i pojechali po Iśkę.
Przywieźli ją w koszyczku który Duży postawił na podłodze .
Przyszłam z Niuńkiem zobaczyć co to takiego a ze środka coś tłucze po ściance łapkami i głośno na nas syczy .
Obwąchałyśmy koszyk i jednogłośnie stwierdziły że to kot,ale dlaczego taki mały???
Mama Aga wyciągnęła Iśkę z koszyka ,i trzymając w rękach dała nam powąchać ,ja od razu zrobiłam "noski",ale Iśka broniła się pazurkami i syczała ,myślała pewnie że my jesteśmy takie jak Farfocel od mamy Agi i chcemy jej zrobić krzywdę.
Po około godzinie ,Iśka zwiedzała już mieszkanie a my chodziłyśmy tak z metr za nią ,Niuniek chciał ją dokładnie obwąchać ale Iśka się bała ,więc Niuniek trochę podirytowany odpuszczał.
W końcu Iśka się zmęczyła i padła przy kompie .
Obrazek
Wieczorem było już lepiej,bawiła się wszystkimi naszymi zabawkami ,ja próbowałam ją wylizać ale Iśka uciekała.
Mama Aga mówi że widziała jak Iśka ssie koc ,i mówi że za wcześnie została zabrana od swojej mamy , bo nie ma żadnych nawyków jak kotki które są długo z mamą .
Późnym wieczorem Iśka przyszła do łózka Dużego
Obrazek
Spała z nim do rana.
A rano ,emocje już trochę opadły ,Iśka bawiła się ,jadła i spała :D
Niuniek korzystając z okazji że Iśka śpi ,obwąchiwał ją i dotykał łapką ,a Iśka wtedy się budziła i Niuniek dostawał łapką w nos.
Obrazek
Bardzo spodobała jej się miejscówka przy kaloryferze ,tam drzemie za dnia a w nocy śpi z Dużym,
Obrazek
Obrazek
Tak minął cały piątek.
A dzisiaj rano rodzinne śniadanie ,beż buczenia na siebie ,syczenia czy innych ekscesów ,Duży z mamą Agą byli zadowoleni i nie mogli się nas nachwalić :ryk:
Obrazek
Po śniadaniu poszliśmy z Niuńkiem do pokoju na rozłożone łóżko a Iśka za chwilę przyszła do nas
Obrazek
Niuńkowi włączył się jakiś instynkt i pilnuje Iśki,bawi się z nią piłeczkami albo ją goni a potem ucieka i Iśka go goni .
Mnie też coś się włączyło ,miauknięciami wołam Iśkę ,ona słucha ale nie przychodzi ,zachowuję się jak jej mama .Próbuję ją myć ale Iśka tego nie zna i ucieka
Dzisiaj Duży ją chwilkę przytrzymał to udało mi się umyć jej główkę i kark .
Teraz nam się nie nudzi cały czas pilnujemy Iśki
Obrazek
Duży powiedział że na razie może zostać ,a mama Aga szuka dla niej domu.
To tyle nowości .

januszek

 
Posty: 209
Od: Śro cze 08, 2022 21:25
Lokalizacja: Zabrze

Post » Sob lis 12, 2022 21:27 Re: Niuniuś i Misia witają

Aż miło popatrzeć :1luvu: .
Mam nadzieję, że Iśka znajdzie dobry dom, a koci opiekunowie nie będą za nią bardzo tęsknić.
Boogie,
Bruno, Nikoś, Syriusz
& Cheetos


drx Bury (')2016
drx Rudy (')2011

Cheetos

Avatar użytkownika
 
Posty: 2022
Od: Śro lip 06, 2022 17:50
Lokalizacja: - Czarna Wieś -

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Fatka, Lifter i 55 gości