Re: Muszkieterowie: - koniec

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob paź 12, 2019 18:22 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Witam Ciemkę :)
No, chłopaki lubią, zwłaszcza Aster. Spałby w nich cały rok, ale wieszamy tylko na zimę.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Pt paź 18, 2019 20:38 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Ja się kiedyś rozpędziłam i przy czterech (wtedy) kotach kupiłam dwa. A potem sama mogłam sobie w nich leżeć.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto paź 29, 2019 17:38 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Chłopaki byli w weekend na badaniach, bo któryś zaczął posikiwać w przedpokoju. Okazało się, że z obydwoma nie najlepiej, mają antybiotyk na dwa tygodnie + Aster hepatil na wątrobę + obaj zakwaszanie. Wyniki moczu nie powalają na kolana.
Rozpiskę sobie z podawania leków chyba zrobię, bo inaczej nie ogarnę. Aster w ogóle jakiś "cudzy" kot, jeszcze dodatkowo problemy z wypróżnianiem. Felek jeszcze się trzyma, oby antybiotyk szybko zadziałał.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Sob lis 09, 2019 18:15 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Za nami kontrola, niestety antybiotyk nie zadziałał, tak, ja byśmy sobie tego życzyli. Flora bakteryjna nadal się utrzymuje obfita, osad i krwinki obecne, dość obficie. Jutro zmieniamy antybiotyk na enroflaxacynę. Może ona zadziała. Będzie w iniekcji.
Jedyne, co się udało, to obniżyć trochę pH.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Sob lis 09, 2019 18:22 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

A posikiwanie? Z tego, co w wynikach?
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Sob lis 09, 2019 18:28 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Posikiwanie się skończyło. Ale ewidentnie jest jeszcze jakiś stan zapalny, zwłaszcza u Astra sporo erytrocytów i białka. U Felka nieco mniej, ale też. Jest nieco lepiej, niż przed dwoma tygodniami, ale poprawa zbyt niewielka, czyli chyba nietrafiony antybiotyk. Posiewu nie robiliśmy, zrobimy na kolejnym badaniu, przy kontroli.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Sob lis 09, 2019 20:29 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Zdroweczka dla Was!
Mam nadzieję, że szybciutko stan zapalny wytępicie odpowiednim lekiem!

Pozdrawiamy trzy dziewczyny: Migotynka a szczególnie ciepło koleżanki Celina i Lolusia!

Buziak
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Nie lis 10, 2019 10:33 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Szczęście w nieszczęściu. Antybiotyk nietrafiony, ale przynajmniej wiadomo, skąd szczanie po kątach. Mam nadzieję, że z drugim będzie ok.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Wto lis 12, 2019 12:46 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Jutro Felisiek jedzie na badanie trzustki, ostatnio regularnie wymiotuje co rano. Zaczęło się jakoś przed tygodniem, mam nadzieję, że to tylko reakcja na antybiotyk. Poza tym coraz bardziej wybrzydza przy jedzeniu. Od wczoraj muszę bawić się w kopciuszka, bo josera przestała mu smakować (a mam mieszaną karmę josera i rc), jak w miseczce zostanie jedna granulka josery, to nie ruszy.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Sob lis 16, 2019 19:14 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Feliśkowe wyniki z IDEXu są super, wszystko funkcjonuje bez zastrzeżeń. Odkąd zmieniliśmy antybiotyk, ustały też wymioty. Aż do dzisiaj. Ale dzisiaj to była karma, chyba zbyt łapczywie jadł. A co do karmy: mamy bytową mieszaną (senior rc + josera + fibre). Jak pisałam ostatnio przestała smakować. Więc dzisiaj pańcia siedziała pół dnia i jak ten Kopciuszek wybierała czarne granulki josery. Uzbierałam w ten sposób ponad 1kg karmy, Dobrze, że dzisiaj zbierali u nas w bibliotece rzeczy dla zwierzaków, zawiozłam, może innym kotom spasuje.
Feluśkowi zasmakowała karma virbac senior, mam nadzieję, że mu się znowu za jakiś czas nie odwidzi.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Śro gru 11, 2019 18:34 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Dopiero co skończyliśmy antybiotyk. Dzisiaj wracam do domu, a w korytarzu znowu kałuża. Zabije tego drania, tylko nie wiem, którego.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Sob gru 14, 2019 17:14 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Dzisiaj Muszkieterowie byli na badaniach, okazało się, że Aster ma nadal poważny stan zapalny. Albo nie doleczyliśmy, albo coś nowego się przyplątało. Mocz poszedł na posiew.
Felusiek jest ok.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

Post » Wto gru 24, 2019 22:56 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Jezusa narodzonego wszyscy witajmy,
Jemu po kolędzie dary wzajem oddajmy.
Oddajmy wesoło, skłaniajmy swe czoło,
Skłaniajmy swe czoło Panu naszemu.
Oddajmy za złoto wiarę, czyniąc wyznanie,
Że to Bóg i człowiek prawy leży na sianie.

Spokojnych, zdrowych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz obfitości łask Dzieciątka Jezus życzą:
Migotynka z rodziną oraz kotki Lola i Celinka
Obrazek
Obrazek

MIGOTYNKA

 
Posty: 427
Od: Pon mar 01, 2010 0:09

Post » Wto gru 24, 2019 23:12 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Spokojnych, zdrowych Świąt i wszystkiego dobrego w Nowym Roku życzy Sabcia z zespołem
Obrazek
Nasz wątek:
viewtopic.php?f=46&t=187577
Wątek kotów Joli Dworcowej:
viewtopic.php?f=1&t=191624
Kącik Muzyczny
viewtopic.php?f=8&t=190784
Zjawiska niewytłumaczalne, opowieści o duchach i nie tylko
viewtopic.php?f=8&t=194190

jolabuk5

 
Posty: 60150
Od: Nie paź 16, 2005 14:56
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 29, 2019 7:59 Re: Muszkieterowie: zostało ich tylko dwóch - vol. 3

Już wiem, to Felisiek leje. Dzisiaj go przyłapałam. Tylko nie wiem, dlaczego, bo wyniki moczu u niego są (a przynajmniej 2 tygodnie temu były) ok. W sobotę Aster jedzie na kontrolę, dzisiaj kończy antybiotyk. Felka też wezmę, chociaż obstawiam u niego raczej zaburzenia behawioralne. I nie mam pojęcia, co zrobić. Dobrze chociaż, że sika na płytki, łatwiej jest sprzątnąć.
Obrazek

miszelina

Avatar użytkownika
 
Posty: 13512
Od: Nie maja 06, 2007 13:31
Lokalizacja: Krakow

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości