Chester [*], Perełka, Scooby i Franklin cz.3 Oczka Perełki.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon sty 21, 2019 21:57 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Zgłoś na allegro, oni zwrócą z ubezpieczenia
"Dom należy do kotów. My tylko spłacamy kredyt"
Obrazek

Moli25

Avatar użytkownika
 
Posty: 19612
Od: Pon gru 22, 2014 21:40
Lokalizacja: K. Wrocław

Post » Pon sty 21, 2019 22:48 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

W pierwszym momencie chciałam napisać, żebyś się nie bała, skoro chcesz zgłosić policji, ale jakoś się powstrzymałam.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Pon sty 21, 2019 23:48 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

A nie sprawdzałaś opinii o sprzedawcy przed zakupem ?
Ja zawsze sprawdzam i jak ktoś ma poniżej 98 % pozytywnych opinii to zastanawiam się nad zakupem. Ja sporo rzeczy kupuję na allegro ale tylko raz czy dwa trafili mi się trudni sprzedawcy ale transakcje mimo wszystko zakończyły się pozytywnie. Raz kupiłam telefon pod koniec listopada a w lutym jeszcze nie otrzymałam towaru bo czas realizacji miał być ok 30 dni bo telefon sprowadzany był z zagranicy. Po kilku dniach dostałam odpowiedź , że towar został cofnięty na granicy bo coś tam i nie mogą mi przysłać zakupionego towaru. Zażądałam zwrotu kasy i w ciągu tygodnia przysłano mi. Drugi raz babka sprzedawała bluzki i kupiłam dla mamy. Po dwóch tygodniach nadal nie dostałam towaru. Zadzwoniłam do niej a ona mi , że nie miała czasu bo ma małe dziecko i jeszcze mi nie wysłała ale jak chcę to jutro może mi wysłać. Oczywiście , że chciałam .
Raz też mi się trafiło , że potrzebowałam WD - 40 . Zamówiłam trzy pojemniki 300 ml . Po tygodniu zadzwonił do mnie facet informując mnie , że właśnie się skończyły i czekają na dostawę. Chciał mi zwrócić kasę i anulować zamówienie ale dogadaliśmy się , że poczekam te dwa tygodnie aż im dostarczą. Po tym czasie dostałam od niego maila , że dostawa wprawdzie doszła ale pojemników 300 ml już nie ma i nie będzie bo wycofali a mają tylko 375 ml. Odpisałam , że tak czy siak nadal chcę ten preparat i niech mi napisze ile mam dopłacić. Odpisał , że przyśle mi bez dopłaty ponieważ tak długo czekałam.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 22, 2019 8:47 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Fakt, że powinnam sprawdzić. Ale akurat to zamówienie było robione wieczorem, tak żeby jeszcze pod choinkę doszło, no i nikt nie pomyślał.

A tymczasem gościu odpisał, dalej upiera się przy wersji, że to przesyłka była uszkodzona, a nie produkt. Odpisałam mu używając dużych liter, chociaż z reguły tego unikam, ale już mi się cierpliwość skończyła.

Wcześniejsza wypowiedź Allegro:
Jeśli przesyłka nie nosiła śladów uszkodzenia, Kupujący nie miał obowiązku weryfikowania jej przy przewoźniku. W takiej sytuacji roszczenia reklamacyjne kieruje bezpośrednio do Sprzedawcy, który ponosi odpowiedzialność za właściwe zabezpieczenie przesyłki na czas transportu. Ponadto, to na Sprzedawcy ciąży obowiązek udowodnienia, że w chwili wydania przedmiotu był on wolny od wad.

Na co nasz as sprzedaży:
Naturalnie,że nie miał.Jednak jeśli stwierdził uszkodzenia to miał obowiązek uzyskać protokół szkody,a tego zdaje się nie uzyskał bo nie raczy na to pytanie odpowiedzieć.Przesyłki są ubezpieczone i tylko na podstawie protokołu można reklamować usługę transportową.Sprzedający wypełnił umowę wysyłając zamówiony towar,nowy i wolny od wad.Nabywca zawierając umowę zgadza się na akceptację regulaminu.Brak protokołu szkody uniemożliwia pozytywne rozpatrzenie reklamacji.

I moja odpowiedź:
Szanowny Panie, bardzo proszę o uważne przeczytanie tego, co napisałam od samego początku. Powtórzę jeszcze raz: PRZESYŁKA, KTÓRA DO MNIE DOTARŁA, NIE BYŁA USZKODZONA!

Zamówiłam 3 produkty. Na 2 dzień po zamówieniu pracownik Państwa sklepu zadzwonił i poinformował, ŻE JEDEN Z PRODUKTÓW JEST USZKODZONY I NIE ZOSTANIE WYSŁANY. Po uzgodnieniu, że zostaną wysłane 2 pozostałe produkty, a za trzeci zostanie dokonany zwrot, wysłałam Państwu maila z adresem dostawy oraz numerem rachunku do zwrotu.
Paczka, która do mnie dotarła, zawierała pozostałe 2 produkty i nie była uszkodzona.


Zaraz mi się całkiem cierpliwość skończy... :201435 :201435 :201435

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 9:12 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Musisz się uzbroić.
Obrazek
Obrazek

MalgWroclaw

Avatar użytkownika
 
Posty: 46709
Od: Czw paź 15, 2009 17:39
Lokalizacja: Wrocław, stolica Śląska :)

Post » Wto sty 22, 2019 11:50 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Jeszcze jedno zdarzenie mi się przypomniało. Kupowałam kiedyś pendraywa w kształcie serca na łańcuszku taki co to można nosić jak wisior. Zamówiłam, zapłaciłam i po kilku dniach dostałam przesyłkę. Od początku mi coś nie grało bo koperta którą mi przyniósł listonosz była za lekka jak dla mnie i się nie myliłam. W środku był aksamitny woreczek i nic poza tym. Napisałam do sprzedawcy , że dostałam woreczek ale bez pendaywa . Odpisał , że to niemożliwe bo sprawdzają towar przed wysyłką i polecił abym jeszcze raz dobrze sprawdziła .Odpisałam , że dobrze sprawdziłam bo pendrayw to nie łepek od szpilki żebym go przeoczyła. Woreczek jest pusty i już. Po tygodniu przyszła kolejna przesyłka tym razem z pełną zawartością i mail od sprzedawcy , że ponownie nadano przesyłkę do mnie z pendraywem i jak dojdzie prosi o kontakt czy przesyłka dotarła w całości. Odpisałam , że wszystko jest ok i wystawiłam mu pozytywną ocenę.
Ten twój najwidoczniej ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem tekstu albo ktoś z jego pracowników robi go w wała dlatego upiera się przy swojej wersji.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto sty 22, 2019 13:08 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Myślę, że tu wszystko naraz zaszło...

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 18:32 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Powiem wam, że w zeszłym tygodniu odebraliśmy ten oto niewielki ułatwiacz życia:
https://allegro.pl/oferta/smieciuszek-k ... 4f69ac7020

I jest przemegafajny!

Do 2 największych przegródek lecą plastiki, z tyłu papier i szkło, a na zmieszane mamy duży kubeł. I wszystko się idealnie mieści w szafce, jestem zachwycona :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 19:34 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

A tak w ogóle to chyba ktoś mi kota podmienił. Niby czarne, niby się drze, niby biega - ale się łasi, prosi o drapanko po kręgosłupku i nie ucieka, jak się go zagarnie do spania 8O 8O 8O 8O

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 19:35 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Ja też mam takiego śmieciuszka. Praktyczny jest.

aga66

 
Posty: 6094
Od: Nie mar 05, 2017 18:46

Post » Wto sty 22, 2019 19:41 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Prawda? Myślałam, że będzie gorzej z tą segregacją, a jest całkiem milusio :)

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 19:48 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

Ziemosław pisze:A tak w ogóle to chyba ktoś mi kota podmienił. Niby czarne, niby się drze, niby biega - ale się łasi, prosi o drapanko po kręgosłupku i nie ucieka, jak się go zagarnie do spania 8O 8O 8O 8O
O tym mówię:
Obrazek

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 19:48 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

"Śmieciuszek" fajny ale dla mnie byłby za duży. Szczerze mówiąc na niesegregowalne mam kosz 15-litrowy i wieki mijają nim się zapełni, plastiki wynoszę co kilka dni w małej reklamóweczce zwykle niepełnej, papier - jak mi się coś nazbiera, o szkle to nawet nie ma co mówić. No ale u mnie śmiecę tylko ja i dwa koty :wink:
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33046
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Wto sty 22, 2019 19:57 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

15 u nas zapełnia się w 15 minut :P Do śmieciuszka wchodzą worki 35l. A śmieci zabierają co 2 tygodnie - zmieszane i plastiki, resztę raz w miesiącu.

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Wto sty 22, 2019 20:34 Re: Chester [*], Perełeczka, Scooby i Franklin cz.3 Domek :)

My mamy najczęściej 35l
U nas się nie segreguje na osiedlu. Wszystko wrzucam do jednego kosza. I Wowa co rano wynosi śmieci.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: haaszek, indianeczka, Silverblue i 96 gości