Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 45 !

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 23, 2018 10:34 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ziemosław pisze:Ja nie kumam nic :roll:

Ja też . Za jakieś dwa tygodnie znów będę musiała zamówić tym razem mokre i już się boję co to będzie. :strach: :strach: :strach:
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro maja 23, 2018 23:07 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

O ja cieee! Jeszcze żadna firma kurierska nie dokonała napadu na nasze zamówienie (bez względu co skąd zamawialiśmy), ale rózne inne niemiłe sytuacje napotykałam z każdą firmą. Na skutek naszej interwencji podobno jedna z kurierek straciła pracę w FedEx. Jeszcze z takim chamstwem i to pod własnymi drzwiami nie spotkałam się.
Najczęściej kurierzy wmawiają odbiory jakie to mają obowiązki, a my że mamy prawo do zwrotu zakupionego towaru. TAK! ale,jesli jest to towar,którzy może ulec uszkodzeniu podczas transportu musimy go sprawdzić przy kurierze i on musi przejąć od razu taki towar wraz z opisem uszkodzeń. Jest nie tylko pośrednikiem,ale i świadkiem. (Poza tym, czy jakikolwiek kurier zostawia nam nr swojego telefonu?) Ale nieee. Oni tak się spieszą,że zostawiają cię z towarem czym prędzej po zapłacie. Z potrzaskanym wyświetlaczem smartfona bujałam się miesiącami, bo przecież sprzedawca nie ma obowiązku! w takim wypadku czegokolwiek zwracać/regulować należności. Za wyjątkiem sytuacji,gdzie płacimy ubezpieczenie od przesyłki :P
A przed nami teraz też wisi zamówienie karmy :201435

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10830
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Śro maja 23, 2018 23:25 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Nie mam pojęcia o co chodzi ale to jakieś żarty są z firmami kurierskimi. Zatrudniają jakiś dziwnych ludzi którym się wydaje ,że są ważniejsi od pana Boga i to do nich należy ostatnie zdanie.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 24, 2018 7:48 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Raz że firmy kurierskie wcale nie powalają na kolana jakością oferowanych usług, a dwa że Ty masz do nich jakiegoś wyjątkowego pecha :(

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw maja 24, 2018 9:02 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
MB&Ofelia pisze:Ewciu, zastanawiam się czy nie mogłabyś pisać w komentarzu dla kuriera "jeżeli nie będzie mnie w domu to proszę zostać u sąsiadów pod nr..."
Tyle że mam wrażenie że kurierzy i tak tych komentarzy nie czytają :roll: Ja zawsze piszę że proszę o dostawę po 16-tej, a później w południe dzwoni kurier, czy jestem w domu bo właśnie do mnie jedzie :roll:

A jest coś takiego jak komentarz dla kuriera bo przyznam ,że nie spotkałam się. 8O 8O 8O

W krakvecie jest. Jest miejsce na wpisanie komentarza do zamówienia i komentarza dla kuriera.
wątek Księżniczki Ofelii i Małej Czarnej Carmen
viewtopic.php?f=46&t=213181 - cz. IX
Obrazek

MB&Ofelia

 
Posty: 33175
Od: Pt gru 09, 2011 9:20
Lokalizacja: Koszalin

Post » Czw maja 24, 2018 9:04 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ogólnie w dużych firmach przewozowych (Raben, TNT, DHL) taki formularz jest standardem w razie wypadku albo uszkodzenia towaru podczas transportu. Niestety dla przesyłek drobnicowych nie stosuje się takich formularzy zbyt często, może ze względu na ich liczbę. Ja ani w GLS ani w DPD jeszcze się nie spotkałam.

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw maja 24, 2018 10:10 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ja ostatnio zamawialam transporter dla Bagi z nowej firmy przez allegro. Poniewaz mam taki zwyczaj jesli zamawiam z nowego źródła zawsze sprawdzac to poprosilam kuriera z dpd o chwile cierpliwości bo musialam odparować paczke. Poniewaz nie wręczyłam mu wczesniej pieniedzy a bylo za pobraniem wiec chłopak nie mial wyboru. Musial czekac az zobacze czy na pewno transporter przyszedl. I nie marudził. Poczekał bez problemu.
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw maja 24, 2018 10:38 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

W zoo+ zamawiam od 5 lat i przyzwyczaiłam się do tego sklepu. Wiem jak się w nim poruszać , czego i gdzie szukać i tutaj kupię wszystko co potrzebuję. W innych sklepach mam problem bo albo nie ma tego co chcę albo nie umiem znaleźć. Nie wprowadzam już żadnych nowości bo dziewczyny przyzwyczaiły się do tego co dostają a nowych rzeczy nie chcą więc dla mnie to tylko strata kasy na która mnie nie stać. Dlatego zoo+ jest dla nas najlepszym rozwiązaniem.
Co do firm kurierskich to zoo+ obsługują tylko dwie : GLS i DPD choć jak zaczynałam z zoo+ to był tylko GLS. Zrezygnowałam z nich bo czekanie na kuriera było wiecznością. Pojawiło się DPD i zrobiło się wiele łatwiej. Sms w dniu dostawy, konkretny czas dostawy, namiar na kuriera. Kurier nie miał problemu by skontaktować się z klientem. Ci którzy teraz tam pracują to jacyś .......nawet nie potrafię ich nazwać.
Ja zawsze opłacam paczki od kiedy zabrali mi opcję rachunek ponieważ wiem ,że nie zawsze będę mogła odebrać ją osobiście a co za tym idzie nie mam możliwości sprawdzania jej zawartości przy kurierze podczas odbioru.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 24, 2018 10:40 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewcia, a myślałaś o napisaniu maila ze skargą bezpośrednio do DPD?

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw maja 24, 2018 10:45 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ziemosław pisze:Ewcia, a myślałaś o napisaniu maila ze skargą bezpośrednio do DPD?

Pisałam jak dostałam rozwaloną paczkę na początku roku z pytaniem jak kurier mógł tego nie zauważyć , nie poinformować mnie o tym i przekazać sąsiadowi w takim stanie. Odpisano mi ,że jest im bardzo przykro i dzięki moim uwagom postarają się poprawić jakość swoich usług. Na tym się skończyło i dlatego znów wróciłam do GLS.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 24, 2018 10:48 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

No to trochę słabo z ich strony. Moim zdaniem powinni wziąć za to odpowiedzialność, bo nie wykonali usługi tak jak należy. Ech :roll:

Ziemosław

Avatar użytkownika
 
Posty: 4978
Od: Śro paź 18, 2017 18:55
Lokalizacja: Borowa :)

Post » Czw maja 24, 2018 11:12 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ja bym serio sie udała do rzecznika praw konsumenta. Moja mama juz nie raz pozytywnie załatwiła nie jedna sprawe. Oni piszą odpowiednie paragrafy, troche postrasza i firma woli No zaplacic za straty niz do sądu isc
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw maja 24, 2018 11:13 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:Ja bym serio sie udała do rzecznika praw konsumenta. Moja mama juz nie raz pozytywnie załatwiła nie jedna sprawe. Oni piszą odpowiednie paragrafy, troche postrasza i firma woli No zaplacic za straty niz do sądu isc

Ale to już powinien z nimi zoo+ załatwiać bo moją stratę pokrył zoo+. Ja od nich odzyskałam kasę.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw maja 24, 2018 11:31 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

Ewa L. pisze:
MonikaMroz pisze:Ja bym serio sie udała do rzecznika praw konsumenta. Moja mama juz nie raz pozytywnie załatwiła nie jedna sprawe. Oni piszą odpowiednie paragrafy, troche postrasza i firma woli No zaplacic za straty niz do sądu isc

Ale to już powinien z nimi zoo+ załatwiać bo moją stratę pokrył zoo+. Ja od nich odzyskałam kasę.

Nie szkodzi. W sumie to firma kurierska powinna Ci koszty zwrócić bo to oni rozwalili paczke i wykradli z niej kub pogubili produkty. Zooplus moim zdaniem tylko traci współpracując z takimi firmami bo musza oddawać koszty klientom Choc to w sumie nie z ich winy giną produkty
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Czw maja 24, 2018 11:41 Re: Słodziaczek Zuzia i Gryzelda Polusia zapraszają po raz 4

MonikaMroz pisze:
Ewa L. pisze:
MonikaMroz pisze:Ja bym serio sie udała do rzecznika praw konsumenta. Moja mama juz nie raz pozytywnie załatwiła nie jedna sprawe. Oni piszą odpowiednie paragrafy, troche postrasza i firma woli No zaplacic za straty niz do sądu isc

Ale to już powinien z nimi zoo+ załatwiać bo moją stratę pokrył zoo+. Ja od nich odzyskałam kasę.

Nie szkodzi. W sumie to firma kurierska powinna Ci koszty zwrócić bo to oni rozwalili paczke i wykradli z niej kub pogubili produkty. Zooplus moim zdaniem tylko traci współpracując z takimi firmami bo musza oddawać koszty klientom Choc to w sumie nie z ich winy giną produkty

Dokładnie. W tym momencie najwięcej traci zoo+. A z rozmowy z panią z zoo+ wiem ,ze na GLS jest bardzo dużo skarg.
Obrazek

Ewa L.

Avatar użytkownika
 
Posty: 70656
Od: Śro lut 27, 2013 20:02
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 110 gości