Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 12, 2017 23:05 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Super wieści, że dokocenie tak dobrze przebiega :201494
Lada moment koty powinny się dogadać, a może i z czasem zaprzyjaźnić? :1luvu:
ObrazekObrazek
Pozdrawiam i zapraszam do naszego wątku: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=46 ... #p11640562 :201461

Zefir

Avatar użytkownika
 
Posty: 910
Od: Nie paź 30, 2016 22:17
Lokalizacja: Jawor

Post » Wto gru 12, 2017 23:15 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Bedzie dobrze :) Dobrze wszystko przebiega:)

Ps. gdzie kupilas ten drapak? jest obledny!
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Wto gru 12, 2017 23:20 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Gratuluję dokocenia, wyjatkowej urody koteczek :1luvu:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 13, 2017 0:19 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Dziekuje i na szybko z placu boju :mrgreen: Obrazek
:mrgreen:
Maly przyjmuje juz caluski w baniaczek :mrgreen:


Drapak z zooplusa - zaraz znajde i wkleje link. Ale jest dla kotow, ktore umieja sie wspinac, bo inaczej nie wejda. Mam go przy stole wiec Marysia sobie umie.do niego wejsc na pierwsza platforme Jest rewelacyjnej jakosci! Gruby, wysoki, nie owinjety sznurem, a legowiska sa na drewnianej platformie. Nic sie nie chwieje i nie lata ;)
http://m.zooplus.pl/shop/koty/drapaki_d ... aki/409066
Oo i jest w mega promocji, chyba sa juz resztowki bo brązowy wyprzedany.
Jeszcze chciałam dopisać, że cena za ten drapak jest kosmicznie niska. Jego jakość i wykonanie zasługują na 1200 zł spokojnie. Naprawdę. Polecam :)
Ostatnio edytowano Śro gru 13, 2017 12:15 przez klaudiafj, łącznie edytowano 2 razy
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro gru 13, 2017 9:39 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

:1luvu: :1luvu:
Ten drapak jest ekstra, ale nie na moje finanse obecnie :(

Wspaniała ta fotka jest :1luvu:
ser_Kociątko
 

Post » Śro gru 13, 2017 12:16 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Plac boju -rewelka :mrgreen:
Czy Kubuś ma biały koniec ogona, dobrze widzę? :D

Klaudia, zrobiłam ciasto czekoladowe :D
Wyrosło jak szalone; piekłam w keksówce i w sumie wyszło mi 55 minut do suchego patyczka.
Przekroiłam na dwa i jeszcze raz na dwa- mam dwa ciasta :smokin: Jedno z masą budyniową i dżemem z czarnej porzeczki, a drugie z konfiturą wiśniową i polane czekoladą. Pycha! :D

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 13, 2017 12:19 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

waanka pisze:Plac boju -rewelka :mrgreen:
Czy Kubuś ma biały koniec ogona, dobrze widzę? :D

Klaudia, zrobiłam ciasto czekoladowe :D
Wyrosło jak szalone; piekłam w keksówce i w sumie wyszło mi 55 minut do suchego patyczka.
Przekroiłam na dwa i jeszcze raz na dwa- mam dwa ciasta :smokin: Jedno z masą budyniową i dżemem z czarnej porzeczki, a drugie z konfiturą wiśniową i polane czekoladą. Pycha! :D

hahahaaaa :ryk: :ryk: :ryk: :ryk: :ryk:
A czy smaczne? To ciasto jest takie, że można je kroić nawet na cienkie plastry :D
Dobrze widzisz, że koniuszek ogona Kubuś ma biały :D Ogon ogólnie szary a na łapku ciut burego. Nie jest to jednak taka szarość Fuksowa :)
A Marysia też ma taki koniuszek ogona identyczny, ale szary :D
Tylko Tosia to całkowita czarna pantera :D
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro gru 13, 2017 12:37 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Ja dzisiaj to ciasto upiekę, ale ciiii, żeby Łukasz nie czytał :D :D
Mam nadzieję, że mi wyjdzie :)
ser_Kociątko
 

Post » Śro gru 13, 2017 13:22 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Są przepyszne!
I dzisiaj chyba znikną :ryk: :ryk: :ryk:
Do miarki białego cukru dodałam jeszcze kokosowego, a do masy oprócz mleczka kokosowego, pół kubeczka soku malinowego. Ciasto jest wilgotne i plastyczne, i rzeczywiście daje się łatwo dzielić :)

Twoje koty super do sobie pasują :1luvu:

ser_Kociątko pisze:Ja dzisiaj to ciasto upiekę, ale ciiii, żeby Łukasz nie czytał :D :D
Mam nadzieję, że mi wyjdzie :)


Wyjdzie! Tylko trzymaj się proporcji, tak jak Klaudia podała :ok:

waanka

Avatar użytkownika
 
Posty: 2398
Od: Czw paź 30, 2014 20:36
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 13, 2017 13:51 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Ja w sumie nie zawsze trzymam sie proporcji i wtedy faktycznie sa wpadki ;) i koniecznie soda! :)

Wlasnie Kubus przyszedl do Tosi i calowali sie noskami. Tj Kubus calowal Tosie i długo to trwało, az Tosia nasyczala. Ale prosze, jami postep :mrgreen: nosek w nosek 8O
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Śro gru 13, 2017 13:59 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

mam niedosyt zdjeć !!!!!
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Śro gru 13, 2017 14:07 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Nosek w nosek :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Też mam niedosyt fotek!
Ciacho już w piekarniku :P
ser_Kociątko
 

Post » Śro gru 13, 2017 16:13 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Wyjęłam!
Pokroiłam na 3 części...
Jest zajebiste... Wyrosło ślicznie! Suchutkie, pyszniutkie!
Bedzie przekłądane konfiturką wiśniową, polane czekoladą i w środku przełożone jeszcze masą budyniową na mleku kokosowym :1luvu: :1luvu:

EDIT: chyba, że nie dotrwa do przełożenia, Łukasz poszedł skubać okruszki ciastowe :ryk: :ryk: :ryk:
ser_Kociątko
 

Post » Śro gru 13, 2017 16:41 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Czytam wątek i muszę się ujawnić , bo nie wiem , co to za ciasto? można przepis?

wilhelm170

 
Posty: 716
Od: Pt cze 08, 2012 19:32

Post » Śro gru 13, 2017 16:42 Re: Bytomskie Łobuzy Trzy :) cz. 12

Przepis jest 3 strony wcześniej :D :D

klaudiafj pisze:

Upiekłam na spotkanie z Asią ciasto wegańskie czekoladowe przełożone masą budyniową zagęszczoną kaszą manną i dżemem i posypane kokosem. Nie pokażę zdj, bo zrobiłam fatalne a nie chce mi się iść drugi raz do lodówki ;) W piątek zrobię to samo, więc może wtedy wrzucę zdjęcie :) Tyle, że nie popełnię pewnego błędu, który popełniałam notorycznie czyli zastąpiłam jedną łyżeczkę sody jedną łyżeczką proszku do pieczenia. Błąd fatalny, że zamiast biszkoptowwego ciasta zrobiło się takie bardziej ugniecione jakby ;) Ale teraz już wiem - soda to soda a proszek to proszek. Można podobno zastąpić 1 łyżeczkę sody 4 łyżeczkami proszku, ale lepiej nie zastępować ;)

Więc przepis, który można dowolnie modyfikować - może być wanioliowe, korzenne, z owocami, z marmoladą. Tnie się go bardzo łatwo i można przekładać czym się chce, albo może być jako murzynek i polany czekoladą. No jak chcecie :)

CZEKOLADOWE CIASTO WEGAŃSKIE:
-1,5 kubka mąki tortowej
- 1/2 lub 1/3 kubka cukru
- cukier waniliowy
- szczypta soli
- 3 łyżki kakao (lub 1,5 łyżki karobu)
- 1 łyżeczka sody
- 1/3 kubka oleju
- 1 łyżka octu (balsamicznego, jabłkowego lub winnego)
- 1 kubek zimnej przegotowanej wody (lub mleka, kompotu, soku - ja daje czasem różne proporcje np trochę mleczka kokosowego i wody)
- 2 łyżki konfitury (opcjonalnie)
+ opcjonalnie dwie garście owoców - np malin

Suche składniki wymieszać, dodać składniki płynne. Wymieszać łyżką do ich połączenia (ja miksuje). Dorzucić owoce i wylać na blaszkę. Piec od razu w 180st przez ok 20 min do suchego patyczka.
Kubek może mieć 250 ml lub 330 ml obojętnie byle by odmierzać jednym kubkiem.
To są składniki na średnią lub małą blaszkę. Na dużą blachę trzeba liczyć podwójnie :)

Krem budyniowy zrobiłam na mleku sojowym słodkim z biedronki. Dorzuciłam 1,5 łyżki kaszy mannej. Zmiksowałam margarynę roślinną (wiem, że nie zdrowo, ale... ;) ) i dodałam ostudzony budyń.
Ciasto przekroiłam, nałożyłam najpierw konfiturę truskawkową, na to masę budyniową, przykryłam ciastem, znowu masa budyniowa i na to kokos.
Chociaż żeby być uczciwym to się okazało, że moja margaryna roślinna jest z dodatkiem masła :evil:
Zapomniałam jeszcze, że masę przełożyłam dodatkowo herbatnikami. Więc masa nie jest do końca wegańska. Ale w piątek zrobię całkiem wegańską może z margaryną plantą albo tłuszczem kokosowym. Zobaczę co będę mieć. Ale samo ciasto jest wegańskie.


Ciasto wegańskie z owocami z przepisu wegańskie ciasto z rabarbarem:
- 2 szklanki mąki pszennej
- 2 łyżeczki proszku do pieczenia
- od pół do całej szklanki cukru
- 1/2 szklanki oleju
- 1/2 szklanki mleka roślinnego (czasem daję wodę, czasem wodę z mleczkiem kokosowym)
- cukier waniliowy
- 1/3 lub 1/2 szklanki wody zamiast 2-3 jaj
- owoce jakiekolwiek

Wszystkie składniki wymieszać. Ciasto wylać do formy. Na górze poukładać owoce. Można obsypać łyżką lub dwoma cukru. Piec 20-30 (lub dłużej) w piekarniku nagrzanym na 180stC. Upieczone obsypać cukrem pudrem.
Z tego ciasta może być ciasto z jabłkami i cynamonem. Raz takie zrobiłam i nie miałam cukru pudru więc nasypałam na górę biały cukier. Zebrałam brawa :ryk:

Oba te ciasta robiłam wielokrotnie i są przepyszne, a to z rabarbarem pierwszy raz mi tak wyszło, wyrosło, było puchate i wilgotne, że moja mama nie wierzyła, że nie użyłam jajek. Było doskonałe.

Także polecam te przepisy sprawdzone :D


ser_Kociątko
 

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 145 gości