Wystawa - schemat organizacyjny

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Czw paź 30, 2003 2:59 Wystawa - schemat organizacyjny

Czy jest możliwe stworzenie schematu organizacyjnego wystawy?
Co po kolei, jakie nominacje, jakie między nimi zależności?

Jak ktoś w tym już siedzi, to operuje tym swobodnie. Ja osobiście jako zupełna zielonka nie mogę tego objąć 'całościowo'.

Czy każda wystawa przebiega według jakiegoś ogólnego schematu? Czy jest jakiś 'timeline', określona kolejność? Chętnie skompiluję takie informacje w postaci schematu organizacyjnego. I proszę o poprawkę na moją skromną osobę o 'ścisłonaukowym' podejściu ;) ;)
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 30, 2003 8:38

Moze na poczatek przeczytaj to :) http://cat.fs.com.pl/~nfoclub/wystaw.htm
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Czw paź 30, 2003 8:42

TZOberhexe - chodzi Tobie o samo sedziowanie, czy generalnie od momentu przybycia na wystawe co sie dzieje ?
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 30, 2003 9:25

To na sam poczatek do momentu oceny, z ocenami bywa roznie, kazdy edzia ma inny swoj indywidualny program.

Pierwsze kroki przed wystawa i na wystawie

Zgłoszenie na wystawę
Po zakupie kociaka należy zarejestrować go w Oddziale SHKRP( najbliższym lub wybranym – ulubionym).Po dokonaniu formalności z zapisaniem się nas jako członka SHKRP pobiera się specjalny formularz zgłoszeniowy na wystawę. Formularz wypełniony czytelnie drukowanymi literami i podstemplowany przez macierzysty Oddział SHKRP wysyłamy organizatorom wystawy. Termin i forma przesyłania zależy od organizatorów wystawy - może być faxem, listownie lub e-mail. Opłaty wnosi się przelewem (przekazem) lub na miejscu (dotyczy wystaw zagranicznych). Często opłaty dokonywane na miejscu są nieco wyższe(10 – 30 pln). Należy się upewnić ( najlepiej telefonicznie) czy nasze zgłoszenie dotarło czytelne i zostało napewno przyjęte.
Dokumenty
1. Aktualne zaświadczenie o stanie zdrowia kota wydane przez weterynarza( ważne TYLKO 3 dni przed wystawą)
2. Książeczka zdrowia z aktualnymi szczepieniami ( wścieklizna min.30 dni przed wystawą)
3. Dowód opłaty uczestnictwa w wystawie
4. Oryginał zgłoszenia wysłanego do organizatora
5. Kopia rodowodu (na wszelki wypadek)
Wystawca otrzymuje:
1. Katalog (czasami płatny 5 pln)
2. Numer kota (numer klatki) i różnego typu "znaczki" umożliwiające nieskrępowane, bezpłatne wchodzenie i wychodzenie na teren wystawy.
Obowiązkowo należy sprawdzić:
Zgodność danych zawartych w katalogu tzn: imię kota, płeć, kolor, klasę wystawową i datę urodzenia. W razie potrzeby wszystkie zmiany dokonywane są w sekretariacie przed rozpoczęciem wystawy. Potem może być za późno! Ocena może być nie ważna.
Osobom biorącym udział pierwszy raz polecam zgłoszenie kota do Zmiany Koloru ( często się zdarza, że małe kocię się wybarwia i zmienia kolor sierści – kod EMS w rodowodzie).

Hoody

 
Posty: 365
Od: Wto sty 07, 2003 21:03

Post » Czw paź 30, 2003 10:17

M. pisze:Moze na poczatek przeczytaj to :) http://cat.fs.com.pl/~nfoclub/wystaw.htm


Już lepiej, chociaż wolałbym w formie graficznej, bo opis nie jest do końca jasny.

Czyli do rzeczy:
- ocena kotów odbywa się według klas (od 01 - klasy Europa Championów do 17 - klasa Mioty), kolejność oceny według wykazu, wywieszaniego przed rozpoczęciem wystawy (czy kolejność wg. ras też jest stała?), koty otrzymują certyfikaty, które przekładają się na tytuły
- jeżeli w kolorze są co najmniej 3 koty, sędzia wybiera BIV, niezależnie od wieku i płci - czy również niezależnie od rasy???
- z każdej grupy wiekowej są wybierane dwa koty różnej płci, które dostają nominację do BIS, z wybranej grupy jeden kot dostaje BIS

Wybaczcie, ale mnie trzeba kawu na ławu...
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 30, 2003 10:47

TŻ Oberhexe pisze:- ocena kotów odbywa się według klas (od 01 - klasy Europa Championów do 17 - klasa Mioty),

czasem sędziowie zmieniają tą kolejność i np. mioty idą na pierwszy ogień :wink:
TŻ Oberhexe pisze:kolejność oceny według wykazu, wywieszaniego przed rozpoczęciem wystawy (czy kolejność wg. ras też jest stała?)

tutaj znów mogą być zmiany. Raz, we Wrocławiu, uprosiliśmy sędzinę, żeby RUS były oceniane jako pierwsza rasa - a nie jak zwykle na szarym końcu... I udało się :D bez problemów.
TŻ Oberhexe pisze:koty otrzymują certyfikaty, które przekładają się na tytuły

Tak, ale oczywiście na certyfikat trzeba czegooś więcej niż na Ex1.
TŻ Oberhexe pisze:- jeżeli w kolorze są co najmniej 3 koty, sędzia wybiera BIV, niezależnie od wieku i płci - czy również niezależnie od rasy???

BIV w danej rasie przy danym kolorze.
TŻ Oberhexe pisze:- z każdej grupy wiekowej są wybierane dwa koty różnej płci, które dostają nominację do BIS,

tzn tak, z każdej kategorii ocenianej przez sędziego. Jeżeli jest np. 4 sędziów oceniających koty w kat I, to w BISie może znaleźć się po 4x wyżej wspomniany zestaw ogonów
TŻ Oberhexe pisze:z wybranej grupy jeden kot dostaje BIS

a drugi z tej gr. wiekowej BOS (dla kotek). Tylko mioty i młodzież rozpatruje się "bezpłciowo" :wink:

Mam nadzieję, że nie zamieszałam...?
Po kilku pierwszych wystawach to już samo do głowy wejdzie, nie martw się :twisted:
Wybaczcie, ale mnie trzeba kawu na ławu...[/quote]
..:: M r u c z ę -więc- J e s t e m ::..

El

 
Posty: 316
Od: Śro paź 22, 2003 7:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw paź 30, 2003 10:50

Rewelacja. Wiem prawie wszystko. Dzięki :) :)
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 30, 2003 10:54

TŻ Oberhexe pisze:koty otrzymują certyfikaty, które przekładają się na tytuły


El pisze:Tak, ale oczywiście na certyfikat trzeba czegooś więcej niż na Ex1.


A zdradzisz, czego? Bo ja sobie w główce poukładałam, ze jak kot dostanie trzy razy EX1 od różnych sędziów, to otrzymuje tytuł Championa/Premiora. I znowu mi koncepcja legła w gruzach... :wink:

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 30, 2003 11:03

Oberhexe pisze: Bo ja sobie w główce poukładałam, ze jak kot dostanie trzy razy EX1 od różnych sędziów, to otrzymuje tytuł Championa/Premiora. I znowu mi koncepcja legła w gruzach... :wink:


Nie, musi dostać 3x CAC/CAP (na Championa/Premiora)
Po prostu wymagania do nominacji na tytuł są wyższe niż do uznania fenotypu jako Ex.
Poszukam zaraz dokładnie jak to wyglądało i dopiszę jeszcze

Dopisuję:
FIFe Show Rules, cz.4, artykuł 26. - w skrócie: sędziowie mają prawo odmówić certyfikatu (CACE, CAPE, CAGCIB, CAGPIB, CACIB, CAPIB, CAC, CAP, BIV), jeżeli w ich opinii wystawiany kot nie posiada wystarczających zalet.

Ex1 oznacza, że na ileś tam wystawianych kotów w danej klasie ten był tym naj-naj, co nie znaczy, że jest wystaczająco dobry na tytuł.

I to się zdarza.
Ostatnio edytowano Czw paź 30, 2003 11:18 przez El, łącznie edytowano 2 razy
..:: M r u c z ę -więc- J e s t e m ::..

El

 
Posty: 316
Od: Śro paź 22, 2003 7:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw paź 30, 2003 11:05

Moze sie zdarzyc, ze w danej klasie jest tylko jeden kot i automatycznie otrzyma EX1, ale sedzia moze stwierdzic, ze nie jest zbyt dobry w standardzie i wtedy cerytfikatu nie da :( - jest tylko EX1 %
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Czw paź 30, 2003 11:06

Aaaaaa... Teraz rozumiem. Dziękuję :D :D

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw paź 30, 2003 11:37

Młodzież 3-6 i 6-10 nie zawsze ocenia się bezpłciowo.
Jest to klasa,gdzie wystawca nie jedzie po tytuł,tylko dla przyjemności wystawy.
W Poznaniu młodzież była oceniana w sobotę - osobno kotki,osobno kocury.
W Łodzi w listopadzie również.
To wszystko zależy jak organizator ustawi wystawę.

Bywałam też na wystawach (zagranicznych), gdzie do BIS dochodziło się pokonując różne grupy. Tak więc mój kocur najpierw wygrał klasę I i był porównywany z klasą II,którą też wygrał. Czyli wygrał "pół" wystawy, bo mu wtedy podziękowano.

Candy

 
Posty: 1409
Od: Wto lut 04, 2003 22:27
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Post » Czw paź 30, 2003 11:42

A dlaczego mu podziekowano ?
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Czw paź 30, 2003 11:51

kinus pisze:A dlaczego mu podziekowano ?


To było na wystawie w Kłajpedzie. Sama nie wiem,jak organizatorzy ustawili tę wystawę.Hannibal szedł jak burza,nagle wręczyli mu puchar i podziękowali.Schematu nie rozgryzłam do dzisiaj :roll:
Nasze polskie wystawy są naprawdę przejrzyste i wiadomo o co chodzi.

Candy

 
Posty: 1409
Od: Wto lut 04, 2003 22:27
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Post » Czw paź 30, 2003 11:55

M. pisze:Moze sie zdarzyc, ze w danej klasie jest tylko jeden kot i automatycznie otrzyma EX1, ale sedzia moze stwierdzic, ze nie jest zbyt dobry w standardzie i wtedy cerytfikatu nie da :( - jest tylko EX1 %


Najczęściej zdarza się to przy ocenach na ICH,GIC i EC.Sędzia wpisuje EX1 i OHNE CACE -zależnie od tytułu. Im wyższa kategoria,tym ocena jest bardziej surowa. Byłam świadkiem,gdy sędzina nie dała CACE-czyli certyfikatu na EC,kotce,gdyż ta miała kamień na zębach.

Candy

 
Posty: 1409
Od: Wto lut 04, 2003 22:27
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 20 gości