Wystawa w Poznaniu

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lis 24, 2003 14:30

O ile mi dobrze wiadomo, nazwa colorpoint obejmuje persy i egzotyki o umaszczeniu point....jest dla nich zarezerwowana.

Inne rasy o umaszczeniu point maja swoje wlasne nazwy, jako rasa: syjamy, balijdkie, birma, neva maskarada itp (pewnie o czymś zapomnialam :) )

Podobnie jak nazwa si-rex oznacza cornisha o umaszczeniu point...czasem mówi sie o nich jako o rasie, ale chyba bezpodstawnie (kiedys była o tym mowa na forum)

Kazia

 
Posty: 13724
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 24, 2003 14:43

Jezeli chpdzi o nazwe Neva Masqarade to jest to tylko uznana rasa w WCF, a do SHKRP ta nazwa jest zapozyczona przez hodowcow.
Fife nie moze zajac stanowiska w sprawie Kota Syberyjskiego o nieuznanym kolorze (colorpoint) jakim jest Neva, ale w rodowodach te koty maja wpisane Kot Syberyjski, takze nie sa inna rasa.

Hoody

 
Posty: 365
Od: Wto sty 07, 2003 21:03

Post » Pon lis 24, 2003 14:43

Kazia pisze:O ile mi dobrze wiadomo, nazwa colorpoint obejmuje persy i egzotyki o umaszczeniu point....jest dla nich zarezerwowana.

8O
Ekhm... no właśnie nie jest!
No to może na Baltic Blue Show powinny być zaproszone tylko Rosyjskie Niebieskie, Kartuskie i Koraty - bo tylko one są niebieskimi rasami? (chyba, że mi jeszcze jakaś umknęła)

Colorpoint to typ umaszczenia, nic więcej. Przydałaby się jakaś notka organizatorów o dokładnych kodach EMS i co do rasy (SIA, BAL), i co do koloru (33) - wtedy nie byłoby wątpliwości.
..:: M r u c z ę -więc- J e s t e m ::..

El

 
Posty: 316
Od: Śro paź 22, 2003 7:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 24, 2003 14:54

Sebastian pisze: Jezeli chpdzi o nazwe Neva Masqarade to jest to tylko uznana rasa w WCF, a do SHKRP ta nazwa jest zapozyczona przez hodowcow.


Tak, wiem, to nazwa jakby umowna...ale używana przez chyba wszystkich hodowcow.

Sebastian pisze: Fife nie moze zajac stanowiska w sprawie Kota Syberyjskiego o nieuznanym kolorze (colorpoint) jakim jest Neva, ale w rodowodach te koty maja wpisane Kot Syberyjski, takze nie sa inna rasa.


Zgadzam sie.
Ale ja mówiłam o si-reksie, czyli cornish reksie point. Co prawda to jest analogiczne do neva maskarade.(nie osobna rasa tylko kolor) (tylko ze to kolor uznany przez fife)

Nigdy nie slyszałam, żeby ktoś powiedział Syjam colorpoint. Wiadomo że syjam musi mieć umaszczenie point. Tak samo inne RASY o umaszczeniu point.
Oczywiście że colorpoint to nazwa koloru. Ale też umownie odnosi sie do persow i egzotyków...tak mi się wydaje...slysząc "show colorpointów" nie przyszloby mi do głowy spodziewać sie tam syjamow.

Kazia

 
Posty: 13724
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 24, 2003 15:01

Mam zasadnicze pytanie - czy w colorpoint show były birmy?
..:: M r u c z ę -więc- J e s t e m ::..

El

 
Posty: 316
Od: Śro paź 22, 2003 7:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon lis 24, 2003 17:45

Kazia pisze:O ile mi dobrze wiadomo, nazwa colorpoint obejmuje persy i egzotyki o umaszczeniu point....jest dla nich zarezerwowana.


Zgadzam się..nie używa się odnośnie syjamów określenia colorpoint...

Eva

 
Posty: 2399
Od: Wto lut 05, 2002 17:24

Post » Pon lis 24, 2003 17:59

Wiem, ze byl jeden BRI. Piekny zreszta.
A w Baltic Show byly jeszcze np brytyjczyki, gdzie najpopularniejszym kolorem jest wlasnie niebieski :)
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 24, 2003 18:44

Wydaje mi sę, że określenie colorpiont odnosi się do koloru wyhodowanego, uzyskanego w jakiejś rasie, gdzie przedtem tego koloru nie było, nie jest on dla tej rasy charakterystyczny.
Na tej zasadzie mogl być wlaśnie BRI, ponieważ nie jest to kolor charakteryzujacy rasę brytyjska, tylko uzyskany w tej rasie przez hodowcow.
I oczywiście jest to wylącznie umowne...

Kazia

 
Posty: 13724
Od: Pt maja 24, 2002 13:46
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 24, 2003 22:04

Ja osobiście zawiodłam się bardzo specjalistyczną wystawa kotów brytyjskich. Nie rozumiem (a może rozumiem) jak organizatorzy mogli dopuścic do tego, aby wybór najlepszego brytyjczyka należał do sędziny, która miała kota ze swojej hodowli na ringu. W sumie było 5 sędziów z kategorią III i dlaczego akurat ona miała dokonywać tego wyboru. Niby koty są anonimowe i mają numerki, ale ona nawet nie zachowała pozoru i nie dotknęła swojego kota, wszystkie inne były dokładnie przejrzane. Uważam , że wina leży po stronie organizatorów, a sędzina powinna się honorowo wycofać z wyboru najlepszego. Jeżeli wystawy specjalistyczne mają być w tak niesprawiedliwy sposób organizowane to może odrazu przyznać nagrode temu "najlepszemu" (bo i tak z góry wiadomo który kot wygra) po co sie męczyc i robić całe Show.
Martyna Paturalska-Wrotecka
Hodowla kotów brytyjskich NILFGAARD*PL
http://www.kotbrytyjski.com.pl
Obrazek

Cortina

 
Posty: 205
Od: Czw paź 23, 2003 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 24, 2003 22:20

Zgadzam sie z Toba Cortina, tym bardziej, ze w BIS tez jakos dziwnie bylo.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 24, 2003 22:23

Powiem szczerze że nie wiem co było w BISIe bo się wkurzyłam i nie poszłam, nawet kota nie chciałam dać, ale moja koleżanka zabrała Exi na ring. Co było w Bisie? Też z tym kremusem.
Martyna Paturalska-Wrotecka
Hodowla kotów brytyjskich NILFGAARD*PL
http://www.kotbrytyjski.com.pl
Obrazek

Cortina

 
Posty: 205
Od: Czw paź 23, 2003 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 24, 2003 22:34

Sedziowie glosowali - byla Twoja Exi i kremus Lund. I ostatni przewazajacy glos padl od sedziny Lund na kota nr 240. Exi dostala BOS.
Toffie, Bajek, Bździągwa, Julian

kinus

 
Posty: 16452
Od: Pon mar 03, 2003 23:22
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 24, 2003 22:52

:? :? :?

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 24, 2003 23:33

kinus pisze:Sedziowie glosowali - byla Twoja Exi i kremus Lund. I ostatni przewazajacy glos padl od sedziny Lund na kota nr 240. Exi dostala BOS.

No tak to było do przewidzenia, mam tylko nadzieję że takie sytuacje nie będą sie za często powtarzać. A tak w ogóle to ten jej kot nie powinien być na tej wystawie, ale powód zachowam dla siebie.
Martyna Paturalska-Wrotecka
Hodowla kotów brytyjskich NILFGAARD*PL
http://www.kotbrytyjski.com.pl
Obrazek

Cortina

 
Posty: 205
Od: Czw paź 23, 2003 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 28, 2003 0:42

Kaziu ja się dopisuję do Twoich słów co do colorpoint-ów.
Ja odbieram to tak jak Ty.

Cortina sprawę znam i sądzę, ze na przyszłość nie może tak być, obiecuję, że to przekaże aby na przyszłość tak nie było.Oczywiście nie broniąc organizatorów, zgadzam się, że jak coś organizujemy powinno to być przemyślane od początku do końca.
ale i takl Exi jest super, w tym temacie nie ma wątpliwości :D
Masz rację, że zwacasz na to uwagę.

ariell

 
Posty: 1292
Od: Wto wrz 17, 2002 19:21

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości