Wystawa, Pruszków k/Warszawy, 11/12 czerwca 2005

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Sob cze 04, 2005 15:49

lakshmi pisze:heh, tu obnizka dla I kategorii, a ja jak obcokrajowiec bede musiala placic :?


Nie jak obcokrajowiec - tylko jak członek innego Klubu. Ceny niższe są dla członków SHKRP.

A.
Obrazek

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 04, 2005 16:29

Na jedno wychodzi... Place jak za zagraniczna, w zlotowkach przeliczanych z euro. :( Jakos i PZF i moj zwiazek i przynajmniej 2 oddzialy SHKRP potrafia miec jedna cene dla wszystkich wystawcow krajowych...
Obrazek

lakshmi

 
Posty: 2870
Od: Pt mar 01, 2002 23:48
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Sob cze 04, 2005 20:33

agal pisze:
lakshmi pisze:heh, tu obnizka dla I kategorii, a ja jak obcokrajowiec bede musiala placic :?

Nie jak obcokrajowiec - tylko jak członek innego Klubu. Ceny niższe są dla członków SHKRP.

A ja myślę, że to nie jest tak do końca uczciwe postawienie sprawy. Zawsze można powiedzieć, że normalne ceny, to są te ceny które zapłaci np. lakshmi, a ceny dla członków SHKRP to są tzw. promocyjne, niższe. I pal sześć logikę nazewnictwa.

Ale skoro zajmujemy się promowaniem, bardzo ogólnie mówiąc, kotów rasowych i zdecydowana większość z nas jest Polakami, to może jednak potraktować innych kociarzy oraz innych Polaków w trochę bardziej przychylny sposób?
Cena jest elementem, który (także) hamuje zainteresowanie. Rozumiem, że możemy nie chcieć mieć na wystawach konkurencji z innych krajów. Może nie jest to jakieś wyjątkowo ładne zagranie, ale przynajmniej jest logiczne. Skoro powstała idea licencji hodowlanej dla kotów z innych związków (i moim zdaniem słusznie), i tym samym zmusza się ich do wystawiania na wystawach FIFe i płacenia za wystawy, to może nie jest tak naprawdę _konieczne_ pobieranie jeszcze dodatkowego "podatku" w postaci tej różnicy pomiędzy ceną dla SHKRP i całej reszty świata?
Czy naprawdę jest tak, że SHKRP świadomie tworzy barierę dla członków innych _polskich_ klubów? I po co?
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Sob cze 04, 2005 21:18

remkey.....wyhamuj.....my jezdzac na wystawy za granice (chocby do Czech i na Slowacje) placimy w Euro i kwota jest o wiele wyzsza niz oplaty ich wystawcow
Agal dobrze ujela....."Nie jak obcokrajowiec - tylko jak członek innego Klubu. ...."

Róża

 
Posty: 117
Od: Śro lip 23, 2003 9:58

Post » Sob cze 04, 2005 21:23

remkey pisze:(...)
Czy naprawdę jest tak, że SHKRP świadomie tworzy barierę dla członków innych _polskich_ klubów? I po co?


Mój drogi - promocyjne ceny dla członków własnego klubu mają tylko dawne demoludy. We wszystkich krajach zachodnich opłata jest stała ok. 30 euro za dzień. W Niemczech np. bez zniżki, jeśli wystawiasz na 2 dni. A jeśli nie zapłacisz na konto to ci po 6 euro za dzień doliczają sztrafu - i nie ma tłumaczenia, że u nas banki biorą badycką prowizję za przelew do zagranicznego banku :? I nikt nie mówi, że Czesi czy Słowacy tworzą barierę dla nas - ichni wystawcy płacą naprawdę śmieszne pieniądze. Ponadto mam wrażenie, że kązdy Klub może zwrócić się do innego Klubu z prośbą o łagodne potraktowanie swoich członków. Istnieje takie magiczne słowo: Proszę. :D Zamiast narzekać na SHKRP Lakshmi zapytaj swojego szefa czy zrobił cokolwiek, aby członkowie jego Klubu płacili mniej na wystawach SHKRP?

A.
Obrazek

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 04, 2005 21:31

Róża pisze:remkey.....wyhamuj.....my jezdzac na wystawy za granice (chocby do Czech i na Slowacje) placimy w Euro i kwota jest o wiele wyzsza niz oplaty ich wystawcow
Agal dobrze ujela....."Nie jak obcokrajowiec - tylko jak członek innego Klubu. ...."

Wystawy kosztują tyle ile są skłonni za nie zapłacić wystawcy. I ani grosza więcej ;)
Ceny w Niemczech, to ceny w Niemczech.
Ceny w Czechach, to ceny w Czechach.
Ceny na Marsie, to ceny na Marsie.

Jesteśmy w Polsce.

Dlaczego Polak ma płacić w Polsce takie pieniądze jak Niemiec, Czech czy Marsianin?
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Sob cze 04, 2005 21:33

remkey pisze:Jesteśmy w Polsce.

Dlaczego Polak ma płacić w Polsce takie pieniądze jak Niemiec, Czech czy Marsianin?


Dlatego, że jest jedna cena FIFe za wystawę i jest ok 30 euro za dzień. W dawnych demoludach Kluby organizujące wystawę swoim członkom dają upusty. Dlatego, że są to ich członkowie, płacą skłądki itp.

A.
Obrazek

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 04, 2005 21:42

agal pisze:Mój drogi (...)

Moja droga... ;)
We wszystkich krajach zachodnich

Wystawy zagraniczne interesują mnie tylko jeśli na nie wybieram ;)
To interesujący temat. Ale na inny wątek.
Mówmy o polskich wystawach dla Polaków.

Czy naprawdę jest tak, że SHKRP świadomie tworzy barierę dla członków innych _polskich_ klubów? I po co?
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Sob cze 04, 2005 21:47

agal pisze:
remkey pisze:Jesteśmy w Polsce.

Dlaczego Polak ma płacić w Polsce takie pieniądze jak Niemiec, Czech czy Marsianin?

Dlatego, że jest jedna cena FIFe za wystawę i jest ok 30 euro za dzień. W dawnych demoludach Kluby organizujące wystawę swoim członkom dają upusty. Dlatego, że są to ich członkowie, płacą skłądki itp.

He, he ;) Aga, ale my jesteśmy demoludy ;) i chodzi mi o to, że Polak Polakowi wilkiem (jest) ;)

Poza tym ILOŚĆ Polaków z PZFu i ICFu którzy uczestniczą w wystawach pod patronatem FIFe w Polsce (jak wynika z moich obserwacji) nie jest znacząca ani biorąc pod uwagę ilość wystawców (giną w tłumie), ani (co za tym idzie) finansowo.

Mylę się?
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Sob cze 04, 2005 22:02

remkey pisze:Poza tym ILOŚĆ Polaków z PZFu i ICFu którzy uczestniczą w wystawach pod patronatem FIFe w Polsce (jak wynika z moich obserwacji) nie jest znacząca ani biorąc pod uwagę ilość wystawców (giną w tłumie), ani (co za tym idzie) finansowo.

Mylę się?



Dlatego myślę, że problem tkwi w magicznym słowie: PROSZĘ :D

A ceny promocyjne - powtórzę raz jeszcze nie są dla Polaków, tylko dla członków INNYCH klubów. Dla naprzykładu powiem Ci, ze pani X, która jest na placówce na Litwie, tamże kupiła kota i tam jest zarejestrowana, na naszej wystawie zapłaciła w lutym i zapłaci teraz za tydzień jak członek innego klubu. Mimo że jest Polką :D

A.
Obrazek

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob cze 04, 2005 22:17

Nie, agal, nie rozumiemy się.

Rozumiem, że wszyscy organizatorzy wystaw chcą mieć jak największe dochody. W końcu, między innymi, po to te wystawy robią.

Chodzi mi o to, że SHKRP jest monopolistą jeśli chodzi o kocie wystawy w Polsce. I wykorzystuje ten fakt. Kociarze z innych KRAJÓW płacą więcej. OK. Ale, że kociarze z Polski ale innych KLUBÓW płacą więcej uważam za NIE OK.
Dlatego, że nie widzę w tym żadnego innego powodu, jak jakiegoś rodzaju niechęć. Kropka.
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Sob cze 04, 2005 22:47

Remkey ,jak widac nie dochodzi do Ciebie nic co staramy sie przetlumaczyc.....jak na razie rzuciles iskre, uwazaj bo wzniecisz pozar!!!!

Róża

 
Posty: 117
Od: Śro lip 23, 2003 9:58

Post » Sob cze 04, 2005 23:25

Różo: szacunek za szacunek.

A wracając do tematu: rzeczywiście mamy WZAJEMNY problem ze zrozumieniem się.
Być może uda nam się we wtorek.
Ostatnio edytowano Nie cze 05, 2005 11:11 przez remkey, łącznie edytowano 1 raz
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Nie cze 05, 2005 7:19

Ja nie za bardzo rozumiem wasz problem

Remkey :
w całym FIFe zasady wystawiania kotów z innych klubów są takie same
Jade do Czech , Niemiec, Słowacji - płace 30 eu
oni jadą do nas - płacą 30eu
Jeśli ktoś z innego klubu ma ochotę wystawić swojego kota na wystawie FIFe płaci 30 eu ,
tym bardziej że nie są członkami FIFe i za przeproszeniem te tytuły im się raczej nie przydadzą

Jeśli członkowie jakiegoś klubu często jeżdzą na wystawy o jakiegoś kraju - to się strony dogadują i płacą taniej
( jak za naszą wschodnią granicą )
Mojej szczęście w kolorze Blue

bluecats

 
Posty: 577
Od: Czw sty 08, 2004 10:12
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie cze 05, 2005 8:19

remkey pisze:(...)Chodzi mi o to, że SHKRP jest monopolistą jeśli chodzi o kocie wystawy w Polsce. (....)


Ależ nikt nie broni innym organianizacjom wystaw w Polsce :D


I przeczytaj uwąznie, proszę, to, co napisałm CI już dwa razy, i Róża raz, i jeszcze bluecats. Jeśli nasza argumentacja do Ciebie nie dociera, to sorry :D Podpiszmy protokół niezgodności. Nie jest celem mojego życia Ciebie przekonać :)

A ja nie uważam, że jedynym zadaniem SHKRP jest wydoić wystacę :) Tyle kosztuje wystawa 30 euro za dzień.

A.
Obrazek

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Witek Nowak i 118 gości