Pierwsza wystawa - prośba o radę

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro cze 01, 2022 18:26 Pierwsza wystawa - prośba o radę

W sierpniu prawdopodobnie wybiorę się na pierwszą wystawę z moimi kotami, organizowaną przez PZF. Mam zamiar zabrać roczną kotkę i kocura, a do tego jeszcze 5-miesięcznego kociaka. Jak dobrze rozumiem, dorosłe koty powinnam zapisać do klasy otwartej. Czy one będą prezentowane w innym czasie? Mają inne kolory. Pytam z tego względu, że prawdopodobnie będę na wystawie sama i zastanawiam się, czy ogarnę trzy koty samodzielnie :roll: Drugie pytanie dotyczy kociaka - zapisuję go Kitten Ring, gdzie dostanie jedną ocenę? Wiem, że nie wlicza się ona do dalszych "osiągnięć wystawowych", niemniej jestem ciekawa, co o kociaku powie sędzia :lol: Czy jeżeli Kitten Ring jest w niedzielę, to mogę tego malucha zabrać też ze sobą w sobotę na teren wystawy? Nie bardzo mam go gdzie zostawić... Będę wdzięczna za wszystkie podpowiedzi cenne dla początkującego :oops:

askaaa88

 
Posty: 28
Od: Wto sie 15, 2017 9:51

Post » Pt cze 03, 2022 7:51 Re: Pierwsza wystawa - prośba o radę

Wprawdzie jestem też świeżynka w tej federacji, ale odpowiem co wiem.
Dorosłe zgłaszasz w otwartej (Open Class).
Może się zdarzyć, ze będziesz miała oceny w tym samym czasie u różnych sędziów - nie martw się, jak będziesz widziała, że oceny idą w takim tempie u sędziów, ze jest taka możliwość, ze będziesz jednocześnie oceniana, idź do któregoś z sędziów (którzy mają oceniać Twoje koty) i poproś stewarda (pomocnika sędziego), żeby zmienił kolejność. Nie miałam z tym problemu.
Byłam w grudniu sama z 3 kotami, to była moja druga wystawa w tym systemie, wiec też niewiele ogarniałam, ale jakoś dałam radę. Po prostu pytałam organizatora jak czegoś nie wiedziałam (choć akurat na tej grudniowej był problem z otrzymaniem pomocy od organizatora :roll: ale Ty będziesz na wystawie klubu, który jest naprawdę bardzo przyjazny dla wystawcy - pytaj, pytaj, pytaj!)
Ring Kitten to jedna ocena przez wybranego sędziego - na ringu spotkają się wszystkie zgłoszone kociaki, bez podziału na kategorie, rasy itp. Koty są zanoszone do klatek i po kolei prezentowane przez sędziego. Jeśli akurat Ci wypadnie w czasie ringu "normalna" ocena, zabierasz kociaka, pędzisz do oceny i wracasz po niej na ring.
Osiągniecia na ringu? Nie dostaniesz certyfikatu, nie dostaniesz opisu, wiec fajnie jest np nagrać sobie ocenę. Punkty za miejsce w ringu (w zależności od ilości zgłoszonych kotów jest wyróżnionych 10 lub mniej kotów) z tego co widzę wliczają się do rankingu WCF Best Cat.
Tyle wiem - jeśli jest tu ktoś z WCF i widzi, że coś napisałam nie tak, proszę o poprawienie :kotek:
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Pt cze 03, 2022 7:59 Re: Pierwsza wystawa - prośba o radę

Avian pisze:Wprawdzie jestem też świeżynka w tej federacji, ale odpowiem co wiem.
Dorosłe zgłaszasz w otwartej (Open Class).
Może się zdarzyć, ze będziesz miała oceny w tym samym czasie u różnych sędziów - nie martw się, jak będziesz widziała, że oceny idą w takim tempie u sędziów, ze jest taka możliwość, ze będziesz jednocześnie oceniana, idź do któregoś z sędziów (którzy mają oceniać Twoje koty) i poproś stewarda (pomocnika sędziego), żeby zmienił kolejność. Nie miałam z tym problemu.
Byłam w grudniu sama z 3 kotami, to była moja druga wystawa w tym systemie, wiec też niewiele ogarniałam, ale jakoś dałam radę. Po prostu pytałam organizatora jak czegoś nie wiedziałam (choć akurat na tej grudniowej był problem z otrzymaniem pomocy od organizatora :roll: ale Ty będziesz na wystawie klubu, który jest naprawdę bardzo przyjazny dla wystawcy - pytaj, pytaj, pytaj!)
Ring Kitten to jedna ocena przez wybranego sędziego - na ringu spotkają się wszystkie zgłoszone kociaki, bez podziału na kategorie, rasy itp. Koty są zanoszone do klatek i po kolei prezentowane przez sędziego. Jeśli akurat Ci wypadnie w czasie ringu "normalna" ocena, zabierasz kociaka, pędzisz do oceny i wracasz po niej na ring.
Osiągniecia na ringu? Nie dostaniesz certyfikatu, nie dostaniesz opisu, wiec fajnie jest np nagrać sobie ocenę. Punkty za miejsce w ringu (w zależności od ilości zgłoszonych kotów jest wyróżnionych 10 lub mniej kotów) z tego co widzę wliczają się do rankingu WCF Best Cat.
Tyle wiem - jeśli jest tu ktoś z WCF i widzi, że coś napisałam nie tak, proszę o poprawienie :kotek:


Super, bardzo dziękuję za odpowiedź :) Już mi to co nieco rozjaśniło :oops:

askaaa88

 
Posty: 28
Od: Wto sie 15, 2017 9:51




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 12 gości