I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro lut 02, 2022 23:22 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Uważam ,że po podaniu ilości kotów z podziałem na rasy nie powinno się już przyjmować zgłoszeń.. Chociażby z szacunku do osób , które zrobiły zgłoszenie w terminie

HavaNagila

Avatar użytkownika
 
Posty: 9
Od: Wto lut 01, 2022 23:28

Post » Śro lut 02, 2022 23:59 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

a kto przyjmuje zgłoszenia ? bo formularz został wyłączony 1-02-2022 o 23:59
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt lut 04, 2022 12:27 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

edyta.nowak87 pisze:160 kotów w sobotę + 160 w niedzielę tj 320 na cały weekend tak?


Witajcie :1luvu:
Niestety nie będzie mnie, ale zastanawia mnie liczba kotów. Klub pisał, że zostało kilka i kilkanaście miejsc, ale jak dobrze licze to na wystawie będzie nieco ponad połowę tego co miało. Ja jednak bałam się wirusa i widzę, że nie tylko ja, ale zapytam :?: dlaczego klub pisał, że zostało mało miejsc :evil: :?:
Pewnie przez zarażenia takie małe zainteresowanie, ale nie traćmy nadziei, że po tej pandemii będzie lepiej, bardzo na to liczę :ok:

Grizabella

Avatar użytkownika
 
Posty: 21
Od: Śro sie 18, 2021 8:12

Post » Sob lut 05, 2022 9:03 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob lut 05, 2022 15:26 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Tymianek pisze:OCZYWIŚCIE, HODOWCY , KTÓRYCH KOTY NIE OTRZYMAJĄ NOMINACJI :201461 , MOGĄ OPUŚCIĆ WYSTAWĘ PO OCENIE KOTA.


Cat Club Victoria pisze: Program: Sobota i Niedziela
Przyjęcia kotów i kontrola weterynaryjna/ 8.00 – 10.00/
Ustalenie koloru/ 10.00 - 10.30/
Oceny/ 10.30 - 14.30/
Przerwa/ 14.30 - 16.00/
Best in Show 1 / 16.00 - 17.00/
Best in Show 2 /17.00-18.00/
Wydawanie dyplomów/ od 17.00/ od 18.00/
Zamknięcie wystawy/ ok. 18.30


No to jak to w końcu jest?
Było info, że można opuścić hale (na to mniej więcej wskazywał program wystawy), a na catshow widać ewidentnie że program całkowicie zmieniony i są: oceny 1->Bis 1, oceny 2->bis 2. A to wyklucza wcześniejsze opuszczenie hali. Moje pytanie, czy faktycznie jest sens trzymać tych wszystkich ludzi na hali? Czy w dniu jutrzejszym też będzie tak wyglądała wystawa?

milczek_89

 
Posty: 37
Od: Śro wrz 25, 2013 10:57

Post » Sob lut 05, 2022 21:25 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Jezeli po 2 ocenach nie otrzymales ani jednej NOM do BIS ( mozna bylo otrzymac 2 x NOM BIS ) to pewnie mogles po otrzymaniu dyplomow opuscic wystawe i nie siedziec do zakonczenia BIS.
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Sob lut 05, 2022 21:54 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

[Małgosiu, ogarnij się, plissss-WN]
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lut 06, 2022 9:10 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

CZANKRA pisze:Jezeli po 2 ocenach nie otrzymales ani jednej NOM do BIS ( mozna bylo otrzymac 2 x NOM BIS ) to pewnie mogles po otrzymaniu dyplomow opuscic wystawe i nie siedziec do zakonczenia BIS.

Nie było takiej możliwości. Ponieważ system wyglądał tak: oceny, BIS, przerwa na obiad, oceny, BIS, koniec wystawy.
To moja pierwsza wystawa po dość długiej przerwie (ponad dwa lata) i jestem bardzo zadowolona z samej wystawy i ocen moich kotek :) Miła, kameralna atmosfera, bez wrzasków i tłumów. Cisza, spokój - dla kotów idealna sytuacja. Wystawa bez zwiedzających - cudowna sprawa. :ok: System dwie wystawy jednego dnia, też dla mnie bardzo fajny.
Wielki plus za kreatywność organizatorów - zamiast pucharków - piękne kotki, zamiast medali BIV, NOM również fajne grawerowane głowy kotów - to bardzo miła pamiątka.
Gratulacje dla organizatorów i do zobaczenia. :1luvu:
Ostatnio edytowano Nie lut 06, 2022 9:16 przez Siasia, łącznie edytowano 1 raz

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Nie lut 06, 2022 11:09 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

zakończenie BISów i tak wypadło na godzinę przed planowanym zakończeniem
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Nie lut 06, 2022 13:24 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Moi drodzy;
bardzo rzadko coś piszę w internecie, głównie czytam. Ale ta wystawa jest inna, a opinie w internecie są skrajne. Uważam, że konstruktywna krytyka jest ważna i należy nie tyle ją uciszać, co wyciągać z niej wnioski. Nie wiem kto pisze, że wystawa jest super i świetna i "oh" i "ah" - wystawa jest droga i słaba. Ale organizator ma potencjał. Podam może wady i zalety:
Wady:
1. Cena - jest bardzo drogo - 250 zł! wszystko podrożało, ale nie aż tak. Możemy zrobić wystawę bez zwiedzających - klatkowe jest wówczas droższe, ale kiedy rzucamy najwyższą chyba cenę w ostatnich latach, to oczekujemy estetycznej grafiki, komfortowych warunków, bogatych nagród, licznych stoisk, albo miłej atmosfery. A tu? Klatki postawione na talerzykach? No - nie za to płaciłam, dla mnie wystawa to coś więcej niż samo "przyjedź, certyfikat i spadaj". Co komu szkodziło zrobić jakąkolwiek ładną grafikę na dyplomie? To nie kosztuje wiele, można zrobić samemu cokolwiek innego niż to, co było... Czy rzeczywiście chodziło tylko o certyfikat - "dostałeś? - ciesz się". Przemilczę już kwestię tych ciosanych nagród...
2. Organizacja - Jak na nieznany klub, wyszło nawet nawet - widać, że przed organizatorami gigantyczna jeszcze ilość pracy, przede wszystkim przed panią prezes. Widać to nawet w tym poście na forum, że rozbiega się opis ze stanem faktycznym, bo nie "zostało jeszcze kilka czy kilkanaście miejsc" tylko wystawa ledwo zapełniła połowę zgłoszeń - uwzględniając tym bardziej absencje. To jest manipulowanie informacjami - po co to komu, ma to kogokolwiek zachęcić? Zdrowo jest znać swoje możliwości a nie robić propagandę sukcesu... wprost - warto podchodzić do hodowców szczerze. A forma BISów? Były informacje, że koty będą dwa razy poddane ocenie, a potem będą dwa bisy - a na wystawie co? Każdy trochę czaruje rzeczywistość, która właśnie taka jest - organizacja leży. Były osoby urobione do granic możliwości, ale organizacja odstawała od wszystkich innych. Patrząc na pojawiające się informacje, można powiedzieć, że większość pary "poszła w gwizdek".
3. Format wystawy - to nie jest przytyk do organizatorów - no, może do tego, że zdecydowali się na taki format wystawy - ale nie wiem czy wzięto pod uwagę z czym wiąże się ten model i dlaczego polska od niego odeszła? Wystawy były czymś więcej niż tylko walką o certyfikaty - były okazją do spotkań. Połowy znajomych nie spotkaliśmy, bo był zastosowany format 1 dzień x 2 cert. Ok, no mamy pandemię i były ograniczenia - ale przecież proszono nas o certyfikaty covidowe? Przecież nie zapełniono 320 kotów. A z połową znajomych i tak nie mogliśmy się zobaczyć. I pamiętajmy też, że w ten sposób ograniczamy zmienność w BISach. Nie wiem jak innym - mi nie chodzi o to, żeby tylko "kota sprzedać" - bardzo nie chcę być z tym kojarzona. Dlatego taki przemiał tylko po certyfikaty nie ma dla mnie za bardzo sensu - choć oczywiście jest to już wyłącznie kwestia preferencji. trudno natomiast się nie zgodzić, że pseudo się rozrosły a rzetelnym hodowcom coraz trudniej znaleźć klientów. Uważam, że organizowanie wystaw z publicznością ogólnie podnosi świadomość społeczeństwa i problemy ze sprzedażą wynikają właśnie z braku kontaktu zwiedzający - wystawca. A jak poprawić przygotowanie kota na kolejny dzień wystawy? Ten format uniemożliwiał takie rzeczy, więc mięliśmy praktycznie identyczne nominacje - wyglądało to trochę jak formalność.
4. Zaplecze - Jedzenie? Kawa? Busy z jedzeniem? Kochani - mamy zimę - sama z doświadczenia zawodowego wiem, że takie busy przyjmą zimą zlecenie z pocałowaniem ręki - nie mają wyboru, nie mają nad morzem klientów. Mój sąsiad ma taki bus z frytkami. Przyjechałby z rozkoszą. Dlaczego nikogo nie było? "Możecie sobie zamówić pizzę" - był taki film - "Pora umierać" - w którym na początku pojawiały się słowa lekarki do głównej bohaterki i narratorki zarazem: "Niech się rozbierze i położy.". Na wystawie miałam trochę ochotę odpowiedzieć tak samo, jak bohaterka tego filmu...
Zalety :ok: :
1. skład sędziowski - bardzo fajny zespół sędziów, ale też stewardów. Robili świetną robotę i dobrze było nawet zobaczyć ich pracujących razem po tak długiej przerwie. Nie wiem, czy jeszcze pamiętacie jak na ringach przed pandemią było kilkunastu sędziów, setki zwiedzających między klatkami, gwar wystawców, śmiech spotykających się hodowców... W zeszłym roku były wystawy zapewniające tę drugą część, a teraz mięliśmy namiastkę ponownie zobaczyć spotkania się sędziów przy pracy. To było bardzo miłe.
2. Format wystawy - tak, uważam, że też tu pasuje, bo miał pewne zalety - szybciej wychodzimy i jest spokojniej - wciąż jednak więcej jest moim zdaniem wad, wolę tradycyjne wystawy.

W ogólnym rozrachunku dla mnie na minus, ale chciałbym, żeby moje uwagi przeczytali organizatorzy i na kolejnych wystawach nabrali rumieńców i charakteru. Chętnie przyjadę na ich kolejną wystawę zobaczyć, co poprawili :kotek:

laura palmer

Avatar użytkownika
 
Posty: 13
Od: Pon sie 09, 2021 18:55
Lokalizacja: Wejherowo

Post » Nie lut 06, 2022 14:42 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

A ja czekam na zdjecia z wystawy może jednak ktos robił lub bedzie robić :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Nie lut 06, 2022 14:43 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Nie jesteś sama...

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lut 06, 2022 14:58 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Nie lut 06, 2022 15:19 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Dziękuję :1luvu:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Nie lut 06, 2022 16:14 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

lrafal pisze:Kilka zdjęć zrobiłem: https://upload.miau.pl/gallery.php?h=61ffd39030f&i=426


Dziękuje za super zdjęcia Carvinka :ok: i pytanie nieogarniętej kobiety czy mogę i jak pobrać i wykorzystać 2 zdjęcia ?
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości