I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie lut 06, 2022 19:59 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Gratulacje, że podjęliście się tego wyzwania. Wyszło super. Ci, co nie mają zielonego pojęcia o organizacji Wystaw, zawsze mają najwięcej do powiedzenia.

Ramzes2006

Avatar użytkownika
 
Posty: 55
Od: Sob lut 07, 2009 12:13

Post » Nie lut 06, 2022 21:02 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Pierwsza wystawa w takiej formule w Polsce, mnie bardzo odpowiada. Brawo klub, daliście radę :ok: Super skład i nagrody. Dziękuje i do zobaczenia na kolejnej :D
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon lut 07, 2022 7:58 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

NASZA  WYSTAWA 

ZAKOŃCZYŁA SIĘ ZORGANIZOWANA PRZEZ NASZ KLUB MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW RASOWYCH  .

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM HODOWCOM I WYSTAWCOM ZA UDZIAŁ .

PODZIĘKOWANIA DLA SĘDZIÓW , SEKRETARIATU WYSTAWY , STEWARDÓW , WETERYNARZY  ORAZ SPONSORÓW  .

ZAPRASZAMY NA KOLEJNE WYSTAWY , DO ZOBACZENIA

Już niedługo relacja fotograficzna z wystawy na stronie naszego klubu

Zarząd Cat Club Victoria

Cat Club Victoria

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Sob gru 25, 2021 20:35

Post » Pon lut 07, 2022 12:08 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Gratulacje dla organizatorów!

Wystawa była bardzo przyjemna i przyjazna - tak dla kotów, jak i ich ludzi. Miło było też zobaczyć inny niż polski skład sędziowski.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pon lut 07, 2022 15:45 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Gratulacje dla organizatorów
Wystawy w obecnych czasach mega trudno spiąć finansowo, mam nadzieję ze daliście radę i podejmiecie kolejne wyzwania.
Rozumiem też jaki wysiłek został włożony w organizację tej formy wystawy, dla mnie mega atrakcyjna, ponieważ
pomimo iż nie spotkaliśmy wszystkich znajomych zwłaszcza tych co mają kat 3 czy 4 , my jeszcze tego samego dnia byliśmy w domu, bez konieczności najmu hotelu.
Choć przyznam ze zostając na noc z soboty na niedzielę moglibyśmy spotkać pozostałych znajomych i przyjaciół. Decyzja należy zawsze do nas.
Do zobaczenia na następnej Waszej wystawie :ok: :ok: :ok:

mulancat

Avatar użytkownika
 
Posty: 452
Od: Czw cze 24, 2010 13:24

Post » Pon lut 07, 2022 19:00 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Organizatorzy nie bardzo mogą, ale ja odpiszę:

laura palmer pisze:Wady:
1. Cena - jest bardzo drogo - 250 zł! wszystko podrożało, ale nie aż tak. Możemy zrobić wystawę bez zwiedzających - klatkowe jest wówczas droższe, ale kiedy rzucamy najwyższą chyba cenę w ostatnich latach, to oczekujemy estetycznej grafiki, komfortowych warunków, bogatych nagród, licznych stoisk, albo miłej atmosfery. A tu? Klatki postawione na talerzykach? No - nie za to płaciłam, dla mnie wystawa to coś więcej niż samo "przyjedź, certyfikat i spadaj". Co komu szkodziło zrobić jakąkolwiek ładną grafikę na dyplomie? To nie kosztuje wiele, można zrobić samemu cokolwiek innego niż to, co było... Czy rzeczywiście chodziło tylko o certyfikat - "dostałeś? - ciesz się". Przemilczę już kwestię tych ciosanych nagród...


Jadąc zagranicę płacimy 50-60eur bez marudzenia, czyli właśnie te 250zł. Przed pandemią nasze ceny mogły być niższe bo po prostu mieliśmy, jako jeden z niewielu krajów, znaczące ilości zwiedzających na wystawach i wpływy z biletów domykały budżet. Teraz tego nie ma - cena musi być wyższa. Klatki postawione na talerzykach to sprytny sposób na nieporysowanie podłogi hali. Gdyby hodowcy nie szurali klatkami mogłoby ich nie być... ale no właśnie. Owszem, samo przygotowanie grafiki na dyplomy to nie problem, ale już wydruk takich dyplomów nie kosztuje mało. Osobiście kotki zamiast kolejnych plastikowych pucharków mi się podobały. Ich koszt i tru włożony w znalezienie na pewno były większe niż standardowych pucharków.

laura palmer pisze:2. Organizacja - Jak na nieznany klub, wyszło nawet nawet - widać, że przed organizatorami gigantyczna jeszcze ilość pracy, przede wszystkim przed panią prezes. Widać to nawet w tym poście na forum, że rozbiega się opis ze stanem faktycznym, bo nie "zostało jeszcze kilka czy kilkanaście miejsc" tylko wystawa ledwo zapełniła połowę zgłoszeń - uwzględniając tym bardziej absencje. To jest manipulowanie informacjami - po co to komu, ma to kogokolwiek zachęcić? Zdrowo jest znać swoje możliwości a nie robić propagandę sukcesu... wprost - warto podchodzić do hodowców szczerze. A forma BISów? Były informacje, że koty będą dwa razy poddane ocenie, a potem będą dwa bisy - a na wystawie co? Każdy trochę czaruje rzeczywistość, która właśnie taka jest - organizacja leży. Były osoby urobione do granic możliwości, ale organizacja odstawała od wszystkich innych. Patrząc na pojawiające się informacje, można powiedzieć, że większość pary "poszła w gwizdek".


Nie wiem, bo nie ja wystawę organizowałam, ale podejrzewam ciężko, że te "kilkanaście miejsc pozostało" było pisane przed dodaniem kolejnego sędziego.
Nie bardzo też rozumiem problem z rozdzieleniem ocen BISem. Byłam na wystawie z równoległymi ocenami i BISami na końcu - to był taki misz masz i bajzel, że szok. Ten tryb pozwolił na zlikwidowanie bałaganu, więc nie wiem na co się tu uskarżać. Zmiany na wystawach zdarzały się nie raz (nawet jeżeli chodzi o np. tryb bisu) i nikt nie rozdzierał szat.

laura palmer pisze:3. Format wystawy - to nie jest przytyk do organizatorów - no, może do tego, że zdecydowali się na taki format wystawy - ale nie wiem czy wzięto pod uwagę z czym wiąże się ten model i dlaczego polska od niego odeszła? Wystawy były czymś więcej niż tylko walką o certyfikaty - były okazją do spotkań. Połowy znajomych nie spotkaliśmy, bo był zastosowany format 1 dzień x 2 cert. Ok, no mamy pandemię i były ograniczenia - ale przecież proszono nas o certyfikaty covidowe? Przecież nie zapełniono 320 kotów. A z połową znajomych i tak nie mogliśmy się zobaczyć. I pamiętajmy też, że w ten sposób ograniczamy zmienność w BISach. Nie wiem jak innym - mi nie chodzi o to, żeby tylko "kota sprzedać" - bardzo nie chcę być z tym kojarzona. Dlatego taki przemiał tylko po certyfikaty nie ma dla mnie za bardzo sensu - choć oczywiście jest to już wyłącznie kwestia preferencji. trudno natomiast się nie zgodzić, że pseudo się rozrosły a rzetelnym hodowcom coraz trudniej znaleźć klientów. Uważam, że organizowanie wystaw z publicznością ogólnie podnosi świadomość społeczeństwa i problemy ze sprzedażą wynikają właśnie z braku kontaktu zwiedzający - wystawca. A jak poprawić przygotowanie kota na kolejny dzień wystawy? Ten format uniemożliwiał takie rzeczy, więc mięliśmy praktycznie identyczne nominacje - wyglądało to trochę jak formalność.


Ciężko mi zrozumieć narzekanie na format wystawy, gdy z góry się go znało. Mi się podobał. Czy chciałabym żeby wszystkie wystawy tak wyglądały? Nie, ze względów głównie towarzyskich. Czy chciałabym więcej wystaw tego typu? Zdecydowanie tak. Zawsze to jeden dzień wolny i mniej stresu dla kotów. Nie bardzo też rozumiem co ma ten czy inny tryb wystawy do pseudo, skoro wystawa tak czy owak jest BEZ ZWIEDZAJĄCYCH! I słusznie. Bo w tych czasach na taką z toną przypadkowych ludzi po prostu bym nie pojechała. A koty już i tak siedzą za długo w domu i zapominają co to wystawy.
Co do poprawiania groomingu - jak jeden kot na normalnej wystawie wygląda lepiej w niedzielę, niż w sobotę to max. Każdemu może zdarzyć się źle wyprać kota, trzeba wziąć to na klatę i tyle. Powtarzalne nominacje to akurat plus. Znaczy się sędziowie nie losowali kotów, a mieli logiczne podstawy swoich wyborów.

laura palmer pisze:4. Zaplecze - Jedzenie? Kawa? Busy z jedzeniem? Kochani - mamy zimę - sama z doświadczenia zawodowego wiem, że takie busy przyjmą zimą zlecenie z pocałowaniem ręki - nie mają wyboru, nie mają nad morzem klientów. Mój sąsiad ma taki bus z frytkami. Przyjechałby z rozkoszą. Dlaczego nikogo nie było? "Możecie sobie zamówić pizzę" - był taki film - "Pora umierać" - w którym na początku pojawiały się słowa lekarki do głównej bohaterki i narratorki zarazem: "Niech się rozbierze i położy.". Na wystawie miałam trochę ochotę odpowiedzieć tak samo, jak bohaterka tego filmu...


Akurat ta hala i to wyjście byłaby ciężka dla busa. Kawa na hali była. Ulotki restauracji klub zapewnił. Na pyszne knajp dowożących bez liku. To nie średniowiecze żeby był to jakiś problem. A 100 osób na wystawie, z czego 30 coś kupi, to średni zarobek dla busa.

a tam bardzo doceniam wysiłek i prace włożone w wystawę.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Czw lut 10, 2022 6:49 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

WITAMY

OTO WYNIKI Z NASZEJ WYSTAWY , PODAJEMY LINKI DO NICH :

PIERWSZY DZIEŃ ( SOBOTA ) :

http://catshow.eu/2022-02-ccv1

DRUGI DZIEŃ ( NIEDZIELA ) :

http://catshow.eu/2022-02-ccv2

POZDRAWIAMY WSZYSTKICH SERDECZNIE

CAT CLUB VICTORIA

Cat Club Victoria

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Sob gru 25, 2021 20:35

Post » Nie lut 13, 2022 23:03 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Witam
Podaję linki do galerii zdjęć z naszej wystawy , czy zaspokajamy ciekawość niektórych członków forum. Galerie znajdują się na naszej stronie klubowej .
Sobota : https://catclubvictoriagdansk.pl/galeria-2
Niedziela : https://catclubvictoriagdansk.pl/galeria-06-02-2022

Pozdrawiam
Ireneusz Ziółkowski
Komisarz Wystawy
Cat Club Victoria

Cat Club Victoria

Avatar użytkownika
 
Posty: 29
Od: Sob gru 25, 2021 20:35

Post » Nie lut 13, 2022 23:11 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

O ja piórkam, ktoś mi moje dziewczyny ukradł i na wystawę zabrał :ryk:

Sierra

 
Posty: 6297
Od: Sob cze 13, 2020 22:51

Post » Pon lut 14, 2022 11:33 Re: I i II Wystawa Kotów Rasowych w Gdańsku 05-06.02.2022

Cat Club Victoria pisze:Witam
Podaję linki do galerii zdjęć z naszej wystawy , czy zaspokajamy ciekawość niektórych członków forum. Galerie znajdują się na naszej stronie klubowej .
Sobota : https://catclubvictoriagdansk.pl/galeria-2
Niedziela : https://catclubvictoriagdansk.pl/galeria-06-02-2022

Pozdrawiam
Ireneusz Ziółkowski
Komisarz Wystawy
Cat Club Victoria


Oglądając zdjęcie , z tej wystawy, i na FB, to musiała być fajna impreza. Oby więcej takich, czego życzę i trzymam kciuki za kolejne :piwa: :piwa: :piwa: :piwa: :piwa:
Obrazek

malgosia_07

Avatar użytkownika
 
Posty: 873
Od: Wto lis 28, 2006 15:42
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości