World Show 2004 wystartował

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lis 15, 2004 8:06

Kocurro pisze:
zuza pisze:
ariell pisze:Tutaj możecie zobaczyć Rezultaty, te ostateczne wszystkich Kategorii oraz Kotów Domowych :wink:

http://www.worldshow2004.at/englisch/ergebnis.htm

Popatrzylam, nic nie zrozumialam. Nie rozpoznalam nikogo znajomego. I teraz nie wiem - dlatego, ze nie bylo czy dlatego, ze nic nie zrozumialam? ;-)

dlatego, że nie było, naprawdę nie jest prosto zdobyć tytuł World Winner
tam było około 1000 najlepszych z najlepszych,
sama nominacja, to bardzo dużo

Aha - no to gratuluje nominacji i udzialu wszystkim :D
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84876
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Pon lis 15, 2004 8:34

Kaska pisze:
TŻ Oberhexe pisze:NOM BIS już ma :mrgreen:

:D :D :D :D :D :D :D :D
:D

Batka

 
Posty: 8464
Od: Pt paź 24, 2003 11:38
Lokalizacja: Stare Dobre Podgórze

Post » Pon lis 15, 2004 16:45

TŻ Oberhexe pisze:
vitez pisze:Nie wiem co tam nie rozumiec. Jest wszystko kawa na lawe podane ktory kot, w jakiej kategorii wygral.


Wybacz vitez, ale chyba nie widziałeś, co się działo z katalogiem w trakcie... Przez chwilę wszystkie koty miały BIV (również te z absencją), dzisiaj rano nie wszystkie nominacje znalazły się w katalogu. A i sam układ katalogu nieco odbiega od zdroworozsądkowych zasad. Konia z rzędem temu, kto na pierwszy rzut oka znajdzie swoich konkurentów z grupy kolorystycznej i klasy wystawowej.


No, organizacja fatalna - wiem, co mówię, bo tam byłam :) Na dowód fota mojej koty, która co prawda przerżnęłą o certyfikat, ale po pierwsze z super konkurentką, a po drugie ma pamiątkowe zdjęcie, a tamta nie :wink: Milva trzymana przez sędziego
Ofka Makaranta*PL przegrała 1 głosem 4do5 lub 3 do 4 z mainecoonką. Nawet nie wiem ile było głosów, bo wszystko odbywało się po niemiecku i stewardzi nie rozumieli jaki numer jest wyczytywany :? Że nie wspomnę o stewardach mówiących wyłącznie w swoim rodzimym języku, którym był np. włoski 8O
Układ kotów w katalogu kolorami, nie grupami kolorystycznymi. Taki sam układ kart ocen dostali sędziowie i przez 2 godziny skrzętnie przekładali karteczki, żeby wiedzieć, co sędziują - więc oceny w sobotę zaczęły się z opóźnieniem. 1 mikrofon na około 20 sędziów. Wystawcy prezentujący swoje koty (żenada), bo sędzia miał do dyspozycji 1 stewarda. Wystawcy usadzeni byli krajami, co moze i dobre było towarzysko, ale utrudniało kontakty między hodowcami. No i nikt nie wiedział jakie gdzie są jakie koty - nie było planu.

Ogólnie, moje wrażenie jest takie - byłam na wystawie w austrii drugi raz - pierwszy i ostatni.

A.

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 15, 2004 18:04

agal pisze:No, organizacja fatalna - wiem, co mówię, bo tam byłam :) Na dowód fota mojej koty, która co prawda przerżnęłą o certyfikat, ale po pierwsze z super konkurentką, a po drugie ma pamiątkowe zdjęcie, a tamta nie :wink: Milva trzymana przez sędziego


A.


Cudna koteczka! Wczoraj się nią zachwycałam, nie wiedząc nawet, że ona "forumowa" :)

elca

 
Posty: 9538
Od: Pon sie 23, 2004 16:34
Lokalizacja: Dolina Krzemowa

Post » Pon lis 15, 2004 21:21

TŻ Oberhexe pisze:Wybacz vitez, ale chyba nie widziałeś, co się działo z katalogiem w trakcie...

Nie wiem co sie dzialo w trakcie.
Opisywalem swoje wrazenia z wygladu wynikow i katalogu juz po... ale ledwie 3 godziny po twoim poscie (w ktorym nadal piszesz ze nieczytelny)... w 3 godziny sie nagle naprawil? ;)

Ale by nie roztrzasac niepotrzebnie ujmijmy to ogolna formulka - _dla mnie_ wyniki i katalog sa czytelne. Dla innych moze byc inaczej (chociazby: wymagania czy wyobrazenia co do wygladu katalogu inne niz np moje czy organizatorow). I na tym musimy poprzestac :)
Zdjęcia kotów, z wystaw kotów i nie tylko... :arrow: http://vitez.pl

vitez

 
Posty: 2914
Od: Wto mar 04, 2003 10:44
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 15, 2004 21:56

vitez pisze:Ale by nie roztrzasac niepotrzebnie ujmijmy to ogolna formulka - _dla mnie_ wyniki i katalog sa czytelne. Dla innych moze byc inaczej (chociazby: wymagania czy wyobrazenia co do wygladu katalogu inne niz np moje czy organizatorow). I na tym musimy poprzestac :)


Wyniki - tak. Katalog - nie. Mały test - weź sobie dowolnego kota z katalogu i w ciągu dziesięciu sekund znajdź wszystkie koty, z którymi będze porównywany w ramach grupy kolorystycznej i klasy wystawowej.

A potem weź katalog choćby z wystawy warszawskiej XIV i zrób ten sam test.

I wtedy porozmawiajmy o czytelności lub nieczytelności katalogu.
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lis 16, 2004 0:10

Przeklejam swoja wypowiedź na temat wystawy z Forum NFO:
--------------------------------------------------------------------------------

"W imieniu swoim i Gwiazdy Ofki wszystkim bardzo serdecznie dziekuję za kciuki i gratulacje
Oj, było , było gorąco

Organizacja fatalna. W stylu nikt nic nie wie, bałagan, podobno sędziowanie sie opóźniało między innymi dlatego, że sędziowie pracowicie musieli poukładać sobie karty ocen z dziwnego ułożenia według rodzaju pręgowania na takie, z którego byloby wiadomo, jakie koty sędziować i które z krórymi porównywać

Za mało stewardów, np. steward sędziego , który sędziował czwartą grupę nfo, oprocz włoskiego nie znał innych języków...nasze próby spytania go o cokolwiek zakończyły się niepowodzeniem...a nie pozwolił zaglądać w kartę sędziego z ktorej JEDYNIE było wiadomo, które koty bedą sędziowane w najbliższym czasie! Numery wywieszane-wydawaloby się-kotów które są lub za moment bedą sędziowane wcale tego nie oznaczały. Nikt nic nie wiedział, koty nie były wołane przez mikrofon, a sędzia wyglądał na niezadowolonego z tego, że nie przychodzą do oceny określone koty.Ten kto nie stał obok stolu i nie zglądał przez ręce stewarda, który zapisywał numery porównywanych kotów-nie wiedział nic.
Ja, żeby nie przegapić oceny, po prostu przyniosłam kotkę w transporterze i stałam przy ringu.

Ani stewardzi, ani organizatorzy, nie mieli planu ułożenia kocich numerów,
chyba że sektory z powiewającymi flagami z założenia miały byc wystarczająco widoczne i czytelne. Steward "mojego" sędziego nie chodził szukać kota, tylko niekiedy kilkanaście minut trzeba było czekac, aż jakaś poczciwa dusza sama go znajdzie.

Polskie flagi powiewały, kibiców było sporo

Sympatyczne było wręczanie BIVów-z pompą, na podium, przy większej liczbie widzów

BISy w niedzielę odbywały się z dwugodzinnymi przerwami, i czas bardzo się przez to dłużył (...)"

Wystawę wspominać bedę mimo wszystko jako fantastyczne przeżycie...
Ech...mieć kota w BISie na Światowce...Najpierw BIV, grupa kolorystyczna mojej kotki ma licznych przedstawicieli, czyli konkurencja była...potem NOM...dla polskiego kota to nie lada wyróżnienie...i potem to, że sędziowie w BISie głosowali na moją ukochaną kotkę...
Dodatkowo z mojej własnej hodowli...
Być o jeden głos od Zwycięstwa Świata ...:wink:
Ależ jestem dumna z mojej kotki :D
Oczywiście inne koty też świetnie Polskę reprezentowały.
Dla wszystkich gratulacje!!!
Jankes :ok:

makaranka

Avatar użytkownika
 
Posty: 510
Od: Pon lut 03, 2003 22:09
Lokalizacja: okolice Poznania

Post » Wto lis 16, 2004 0:26

Czytam to i czytam i dochodzę do jednego wniosku. Wystawy psów są łatwe. Wystawy kotów są trudne.
Obrazek

Bonkreta

 
Posty: 6528
Od: Wto mar 16, 2004 22:22
Lokalizacja: Siemonia (ok. Katowic)

Post » Wto lis 16, 2004 1:41

8 kocich ogonów i spółka (z.b.o.o.)

eve69

 
Posty: 16818
Od: Pt sie 23, 2002 15:09
Lokalizacja: gdansk

Post » Wto lis 16, 2004 8:15

eve69 pisze:
:1luvu:

Slicznosci :-)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84876
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto lis 16, 2004 8:43

eve69 pisze:
:1luvu:


:oops: Żebyście wiedziały jaką piękną miała konkurentkę :1luvu:

A.

agal

 
Posty: 4967
Od: Pon lut 03, 2003 17:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lis 16, 2004 11:04

Dwa zdjecia z Best in Show: :mrgreen:

Ofka
Jankes

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lis 16, 2004 11:12

Piękni oboje :love:
Gratuluję serdecznie makarance i Megi :!: :D
Kocham Jankesa :1luvu:
Obrazek

Ella

 
Posty: 8227
Od: Czw mar 07, 2002 13:22

Post » Wto lis 16, 2004 11:17

:oops: Dziękuję, Elluś :D :D

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto lis 16, 2004 12:08

Super koty :lol: :lol:

Róża

 
Posty: 117
Od: Śro lip 23, 2003 9:58

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 93 gości