Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto maja 21, 2019 9:46 Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

No własnie.
jestem osobą, która miała hodowle kotów syjamskich i orientalnych w czasach gdy jeszcze był jeden związek hodowców kotów. Świat w którym niemal każde miasto ma swój związek/stowarzyszenie jest dla mnie nowy i nie do końca zrozumiały.
Sytuacja:
- kupuję kotka w hodowli, która jest zarejestrowana w stowarzyszeniu "X" z miasta "Y" - czy mój kot ma rodowód tylko w tym stowarzyszeniu? Czy mogę zarejestrować go w innym stowarzyszeniu "Z"? Czy mogę wystawiać kotka na wystawach organizowanych przez inne stowarzyszenia/kluby?
W sumie pytam tak z ciekawości, bo do hodowli wracać raczej nie zamierzam (chociaż nigdy nie mów nigdy ;) ) a co do wystaw to jestem zupełnie pogubiona jak to teraz wygląda

Dragony

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Nie maja 05, 2019 20:08
Lokalizacja: WaWa

Post » Wto maja 21, 2019 14:38 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

Jeżeli stowarzyszenie X należy do międzynarodowej federacji typu: FIFe, WCF, TICA, IBSCC to kot z rodowodem tych stowarzyszeń może być zarejestrowany w dowolnym z nich w dowolnym mieście i wszędzie wystawiany.

Jeżeli jest to stowarzyszenie typu tych nowopowstałych "Burka i Pazurka" to stowarzyszenia z pierwszego zdania nie zarejestrują kota z takim rodowodem i nie może on brać udziału w ich wystawach.

To tak w dużym skrócie.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto maja 21, 2019 19:17 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

Ok :) I wszystko jasne

Dragony

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Nie maja 05, 2019 20:08
Lokalizacja: WaWa

Post » Czw maja 23, 2019 20:34 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

MariaD pisze:Jeżeli stowarzyszenie X należy do międzynarodowej federacji typu: FIFe, WCF, TICA, IBSCC

IBSCC nie jest federacją a klubem należącym do WCF.

klauduska

 
Posty: 3600
Od: Nie lut 27, 2011 19:49
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 24, 2019 7:36 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

klauduska pisze:
MariaD pisze:Jeżeli stowarzyszenie X należy do międzynarodowej federacji typu: FIFe, WCF, TICA, IBSCC

IBSCC nie jest federacją a klubem należącym do WCF.


I jeszcze do kolekcji jedna legalna federacja - CFA. Nie mamy w PL klubów CFA, ale mamy bardzo dużo kotów z rodowodami CFA (nie tylko kupionych w zagranicznych hodowlach, ale też w polskich zarejestrowanych w CFA)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Sob cze 01, 2019 22:50 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

Dziękuję za odpowiedzi. Nadal jest to ciężkie do ogarnięcia, ale już wiem, że mój sfinks, mimo że z rodowodem, to jakoby bez ;) Nic oczywiście to dla mnie nie zmienia, nie miał być kotem hodowlanym i w planach mamy kastrację w odpowiednim czasie. Tak tylko zaciekawiła mnie mnogość organizacji w Polsce i chyba brak jakiejkolwiek kontroli nad ogółem ;)

Dragony

Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Od: Nie maja 05, 2019 20:08
Lokalizacja: WaWa

Post » Nie cze 02, 2019 9:54 Re: Jak to jest z tymi stowarzyszeniami i wystawami?

Dragony pisze:Tak tylko zaciekawiła mnie mnogość organizacji w Polsce i chyba brak jakiejkolwiek kontroli nad ogółem ;)

Klubów w Polsce jest dużo, ale federacji sprawujących nadzór na nimi jest nie wiele: TICA, FIFe, WCF i CFA. One są organami kontrolującymi - każda federacja swoje kluby.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości