PIERWSZA WYSTAWA/Wymogi weterynaryjne-pytanko

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Śro wrz 22, 2004 17:51

Łoczywiście, "najpóźniej miesiąc, najwcześniej rok", mea kulpa :oops:
Szkoda, ale jeszcze kupa wystaw przed Wami. :)
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38268
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 22, 2004 19:03

MariaD pisze:Szczepienie na wściekliznę najwcześniej miesiąc przed wystawą obowiązuje wszystkie koty w wieku od 6 miesięcy.

Powiem wiecej ;) obowiązkowe są szczepienia przeciwko wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu górnych dróg oddechowych i panleukopenii dokonane nie wcześniej niż 1 rok i nie później niż 1 miesiąc przed wystawą. Dotyczy to wszystkich kotów, bez względu na wiek, czyli takze kociakow w wieku 3-6 m-cy :twisted:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro wrz 22, 2004 19:31

Vel-O-Vaxem był dziś szczepiony 5-ką. Musiałąbym z wścieklizną poczekać. No i widać tak miało być. W końcu mamy sie pokazywać dla sportu li tyko :)
Na następną wystawę mam termin własnego porodu (14. luty a wystawa jest 12-13) -też pewnie odpadamy. Więc pewnie pokażę kocura jak skończy 10 miechów:)
Gosia, dwaj chłopacy-pluszacy Pafnucy "Puff" i Chojrak oraz Anna Dymna za Tęczowym Mostem
Obrazek Obrazek Obrazek

mała_gosia

 
Posty: 404
Od: Sob paź 18, 2003 20:27
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 22, 2004 22:20

M. pisze:
MariaD pisze:Szczepienie na wściekliznę najwcześniej miesiąc przed wystawą obowiązuje wszystkie koty w wieku od 6 miesięcy.

Powiem wiecej ;) obowiązkowe są szczepienia przeciwko wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu górnych dróg oddechowych i panleukopenii dokonane nie wcześniej niż 1 rok i nie później niż 1 miesiąc przed wystawą. Dotyczy to wszystkich kotów, bez względu na wiek, czyli takze kociakow w wieku 3-6 m-cy :twisted:


Nie wiem skąd takie wiadomości? Wystawiałam Sonię w tej grupie - bez wścieklizny, wystawiałam kociaki 3.5 m-ca również bez.
Na logikę - wystawiasz kociaka, który ma 3 m-ce i 3 dni, kiedy go szczepisz na wściekliznę? Jak ma 8 tygodni? To kiedy zwykłe szczepienia? I to 2? Żaden normalny weterynarz nie zaszczepi takiego malucha na wściekliznę.
Mnóstwo miotów jest wystawianych na każdej wystawie, zapytajcie, czy szczepili na wściekliznę - jest to fizycznie nie możliwe. I nie jest wymagane..
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38268
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro wrz 22, 2004 22:34

MariaD pisze:Mnóstwo miotów jest wystawianych na każdej wystawie, zapytajcie, czy szczepili na wściekliznę - jest to fizycznie nie możliwe. I nie jest wymagane..

Niestety, jest.
Obecnie wymaga się, by mioty nawet miały szczepienie na wściekliznę - hodowczyni z Bydgoszczy nie została wpuszczona na łódzką, majową wystawę z miotem z tego właśnie powodu. Zaraz poszukam podkładki...

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 22, 2004 22:36

Ze strony SHKRP:
Warunki weterynaryjne: uczestniczące w wystawie koty muszą być zdrowe, wolne od chorób zakaźnych i pasożytniczych. Muszą posiadać zaświadczenie o stanie zdrowia wydane przez urzędowego lekarza weterynarii, nie wcześniej niż trzy dni przed wystawą. Obowiązkowe są szczepienia przeciwko wściekliźnie, wirusowemu zapaleniu górnych dróg oddechowych i panleukopenii dokonane nie wcześniej niż 1 rok i nie później niż 1 miesiąc przed wystawą. Dotyczy wszystkich kotów, bez względu na wiek. (Art. 2 pkt. C Reg. Wystawowy FIFe). Wystawiane koty muszą mieć przycięte pazury (Art. 14 pkt. 2 Reg. Wystawowy FIFe). Koty białe muszą posiadać atest słuchu (Art. 15 Reg. Wystawowy FIFe).

Oberhexe

 
Posty: 23476
Od: Nie sie 18, 2002 21:34
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 22, 2004 22:53

Mario, u nas fakt jest to często "nijak" wymagane.
Na wystawie w Niemczech także byłam świadkiem, że Miotu bez wścieklizny nie wpuszczono....ale tam kontrola weterynaryjna jest bardziej szczegółowa (przynajmniej ja się z taką spotkałam).

W Polsce widziałam natomiast jak Koty, które miały ukończone 6 miesięcy i na wystawę po kłótniach z Weterynarzami "wchodziły".

ariell

 
Posty: 1292
Od: Wto wrz 17, 2002 19:21

Post » Czw wrz 23, 2004 5:49

ariell pisze:Mario, u nas fakt jest to często "nijak" wymagane.

Mimo iż nie jestem z tych omijających przepisy -akurat w tym temacie - no i chwała Bogu!
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38268
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw wrz 23, 2004 8:03

Dla jasnosci na temat obowiazku szczepien przeciwko wsciekliznie na wystawach wkleje Art2. pkt.1.c z regulaminu wystawowego FIFe

Article 2 – conditions for an International show
1.
c. that the cats have been vaccinated by a veterinary surgeon in accordance with each country's veterinary regulations, against panleucopaenia and cat-flu and have had the required boosters, at least 15 days prior to the show.
Vaccination against rabies is to be according to national legislation;


Czyli wymog wscieklizny wynika z zarzadzen SHKRP :twisted:
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Czw wrz 23, 2004 8:42

ja te informacje wzięłam po prostu z programu tej najbliżeszj w-wskiej wystawy w rozdziale "wymogi weterynaryjne".
Jeszcze się dowiem dokladnie w oddziale SHKR, który ją organizuje.
Gosia, dwaj chłopacy-pluszacy Pafnucy "Puff" i Chojrak oraz Anna Dymna za Tęczowym Mostem
Obrazek Obrazek Obrazek

mała_gosia

 
Posty: 404
Od: Sob paź 18, 2003 20:27
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 27 gości