Wystawa Liberec 2-3.10.04

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto wrz 21, 2004 7:55

M. pisze:
ale pisze:[no bez przesady, aż tak źle nie jest, mimo, że faktycznie bałagan u nas okropny.
można już kupuwać chipy i paszporty i chipować zwierzęta

A gdzie ? I skad wiadomo, ze te czipy i paszporty spelniaja normy UE ? Bo np. w Olsztynie nikt nic nie wie :? :(


w dużej mierze nikt nic nie wie, bo się tym nie interesuje i nie chce mu się poświecić trochę czasu by do informacji dotrzeć. niestety.
oczywiście nie powinno tak być, że zdobycie informacji tak istotnych wymaga walki na smierć i życie i nic nie tłumaczy bałaganu i zaniedbań panujących w Polsce. :cry:
ale tak jak już powiedziałam chcieć to móc (przynajmniej częściowo) i pewne informacje można zdobyć, nawet jeżeli nie jet to proste.
wszystkie chipy, które teraz będzie można kupić muszą spełniać normy ISO i są dobre. jeżeli ktoś ma już zachipowane zwierzę innym chipem to oczywiście tez jest dobrze tylko trzeba zgłosić je do rejestru (i to jest na dzień obecny chyba najbardziej skomplikowane he, he) nowe chipy kupuje się już z opłatą rejestracyjną. czytniki, k które powinni być zaopatrzeni lek. wet, policja, straż miejska, straż graniczna powinny czytać zarówno te chipy ISO-wskie jak i strae systemy (to sprawdziłam osobiście - nowe czytniki czytają praktycznie wszytako) oczywiście fikcją pozostaje zaopatrzenie w cały osprzęt potrzebny do chipowania wyżej wymienionych organów (włądzy i nie tylko :lol: )
Pozdrawiam
Ale
=^..^= GATTISSIMO* PL
-----------------------------------------------------------
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem

ale

 
Posty: 156
Od: Wto lut 10, 2004 15:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro wrz 22, 2004 11:44

M. pisze:I skad wiadomo, ze te czipy i paszporty spelniaja normy UE ?

Tutaj (http://www.identyfikacja.pl/webservice/?sp=paszporty) jest to dość fajnie opisane. Jest decyzja i rozporządzenie (pdf).
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Śro wrz 22, 2004 12:14

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/new ... news=13455 wg tej informacji paszporty będą wydawali upoważnieni lekarze weterynarii, ujęci w specjalnych rejestrach, wiec nie jestem pewna czy Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt z Gdańska robi to legalnie :?
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro wrz 22, 2004 13:00

Wg informacji uzyskanych wczoraj u mojego weta wrocławskiego wynika, że wystąpili oni o wpisanie do rejestru i wydanie zgody na chipowanie zwierzat. Zgodę uzyskali, a obecnie czekają na dostawę maszynki do chipowania. Akcję rozpoczną w połowie października. Zdziwiłam się mocno, że są tak dobrze zorientowani, ponieważ to mała, w zasadzie osiedlowa lecznica, ale jak widać wystarczy odrobina chęci i zaangażowania ze strony weterynarzy :)
Obrazek

Aga*

 
Posty: 749
Od: Śro kwi 14, 2004 9:50
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro wrz 22, 2004 13:07

M. pisze:http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/news.phtml?id_news=13455 wg tej informacji paszporty będą wydawali upoważnieni lekarze weterynarii, ujęci w specjalnych rejestrach, wiec nie jestem pewna czy Polskie Towarzystwo Rejestracji i Identyfikacji Zwierząt z Gdańska robi to legalnie :?

Pytałaś o normy UE. Na tamtej stronie znajdziesz oficjalne wytyczne i rozporządzenie. To jeśli chodzi o prawo.
Natomiast, rzeczywiście, wykonywać znakowanie będą weterynarze. Podobnie jak zalecane szczepionki wykonują lekarze. Weci będą też zgłaszali dane właściciela i zwierzaka do jakiejś bazy danych.
I teraz pytanie: jaka baza danych to będzie. Państwu naszemu, kochanemu, nie spieszy się. W dziurę wchodzi więc inicjatywa tzw. prywatna. I osobiście uważam, że to całkiem zdrowy objaw. Poza tym coś jest lepsze niż nic. Pozostaje jeszcze kwestia czy ta baza zostanie uznana przez państwo nasze, mądre...
I tak sobie myślę: dlaczego nie? Dopóki w interes nie wejdzie "Bartłomiej", syn "Przemysława", kolega "Jarosława", to istnieje szansa, że taniej będzie dać akcept poprawnie prowadzonej bazie danych prywatnej (a nawet kilku firmom, bardzo proszę: niech będzie wolność, niech będzie pluralizm i niech ceny będą też i niższe) niż tworzyć kolejne przetargi...
Po wtóre: węszyłem też i nie znalazłem powodu dla którego miałaby być "nielegalna" -- robią wszystko tak jak unia sobie chce...

Oberhexe, możesz powiedzieć w której bazie D są Twoje kocury?
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Śro wrz 22, 2004 13:30

remkey pisze:Oberhexe, możesz powiedzieć w której bazie D są Twoje kocury?


Nasze koty posiadają śliczne, unijne czeskie paszporty, więc są automatycznie wpisane do czeskiej bazy. O ile mnie pamięć nie myli, przepisy unijne nie wymagają, żeby zwierzę miało paszport tego samego kraju, co właściciel :D
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro wrz 22, 2004 13:40

TŻ Oberhexe pisze:Nasze koty posiadają śliczne, unijne czeskie paszporty, więc są automatycznie wpisane do czeskiej bazy. O ile mnie pamięć nie myli, przepisy unijne nie wymagają, żeby zwierzę miało paszport tego samego kraju, co właściciel :D

Tak :D bardzo sprytne :D
Ale jak to wygląda z ich bazą? Prowadzi ją rząd? Prowadzi ją jakaś firma? Stowarzyszenie? Jaka jest dostępność tej bazy i innych krajach? (bo takie jest jedno z założeń rejestracji zwierząt)?
Pytam, bo jestem ciekawy jak poradzili sobie ze stworzeniem struktury.
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Śro wrz 22, 2004 13:57

M. pisze:A gdzie ? I skad wiadomo, ze te czipy i paszporty spelniaja normy UE ? Bo np. w Olsztynie nikt nic nie wie :? :(


remkey pisze:Pytałaś o normy UE. Na tamtej stronie znajdziesz oficjalne wytyczne i rozporządzenie. To jeśli chodzi o prawo.


Ja nie pytalam o normy, bo te juz wczesniej znalazlam w internecie, tylko o to jaka ma sie gwarancje, ze paszporty i czipy oferowane przez lecznice je spelniaja. Bo wg przedstawiciela ministerstwa rolnictwa obecnie przygotowywany jest projekt ustawy regulacyjnej, następnie zostanie ona skierowana do Rady Ministrów, a po zaakceptowaniu - do Sejmu, wiec zrozumialam, ze na razie nie ma w Polsce ustawy regulujacej te sprawy i pewnie jeszcze dlugo nie bedzie :twisted: .
Obrazek

M.

 
Posty: 3298
Od: Wto lut 05, 2002 11:17

Post » Śro wrz 22, 2004 14:47

M. pisze:
M. pisze:A gdzie ? I skad wiadomo, ze te czipy i paszporty spelniaja normy UE ? Bo np. w Olsztynie nikt nic nie wie :? :(


remkey pisze:Pytałaś o normy UE. Na tamtej stronie znajdziesz oficjalne wytyczne i rozporządzenie. To jeśli chodzi o prawo.


Ja nie pytalam o normy, bo te juz wczesniej znalazlam w internecie, tylko o to jaka ma sie gwarancje, ze paszporty i czipy oferowane przez lecznice je spelniaja. Bo wg przedstawiciela ministerstwa rolnictwa obecnie przygotowywany jest projekt ustawy regulacyjnej, następnie zostanie ona skierowana do Rady Ministrów, a po zaakceptowaniu - do Sejmu, wiec zrozumialam, ze na razie nie ma w Polsce ustawy regulujacej te sprawy i pewnie jeszcze dlugo nie bedzie :twisted: .

:D Nie ":twisted:", tylko ":wink:"... Musiałem Cię źle zrozumieć.

Ja osobiście wstrzymam się z czipowaniem do momentu w którym albo będę musiał albo wyjaśni się sytuacja w naszym dzikim państwie :wink:
Gwaranje? Jeśli nie dają ich już oficjalnie wytyczne teraz, to i te przyszłe niczego nie gwarantują, prawda? Czy nie tak wygląda szacunek do obywatela i prawa?
Nie chodzi mi tylko o to żeby narzekać ale żeby znaleźć rozwiązanie. Oczywiście można jechać do Czech jak ktoś ma blisko albo jest z kotami przy okazji np. wystawy. Ale chyba nie o to nam w naszej rozmowie chodzi, prawda?
Nie wiem czy ta firma z GDA jest ok czy nie. Ale przynajmniej "sensownie gada". Czego nie moża powiedzieć o niedorzeczniku wyżej wspomnianym...
[url=http://www.ruscatclub.pl/]<remkey>
Obrazek[/url]

remkey

 
Posty: 221
Od: Śro lut 11, 2004 1:39
Lokalizacja: warszawa słodowiec

Post » Śro wrz 22, 2004 15:46

remkey pisze:Jaka jest dostępność tej bazy i innych krajach? (bo takie jest jedno z założeń rejestracji zwierząt)?
Pytam, bo jestem ciekawy jak poradzili sobie ze stworzeniem struktury.


Jak sobie poradzili - nie wiem. Wiem za to, że do Czechów przyjeżdżają chipować koty nawet niemieccy hodowcy - jest po prostu taniej. Na dokładkę informacje o tym, że można swobodnie chipować u Czechów potwierdzili międzynarodowi sędziowie FIFe (będący przy okazji weterynarzami).
Our survey of households in seven U. S. regions demonstrated that few citizens have bothered to equip themselves with fireproof suits and extinguishers to deal with volcanic upheaval, solar flares, or the Lord's purifying flame.

TŻ Oberhexe

 
Posty: 4107
Od: Nie kwi 13, 2003 0:05
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob wrz 25, 2004 10:48

Wczoraj przyszło potwierdzenie przyjęcia na wystawę (z mapką dojazdową).
W piątek jedziemy i mam nadzieję że nas wpuszczą bez paszportów :D
grzeszny,
AriadnaObrazek, CarrambaObrazek & BudrysObrazek

grzeszny

 
Posty: 247
Od: Nie mar 09, 2003 21:59
Lokalizacja: Szczecin

Post » Sob wrz 25, 2004 11:46

No nie wiem czy bez paszportu i czipu Cię wpuszczą, ja jadę 9-10.10.2004 do Wilna i tam muszę mieć zaczipowane koty, taką informację uzyskałam od organizatorów.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon paź 04, 2004 15:47

A więc wpuścili i wypuścili :D
Na granicy nikt niczego nie sprawdza, więc przejechać to żaden problem.
Na wystawie nikt z organizatorów również się nie czepiał, zaproponowali nawet że zaczipują nam kota jeśli chcemy (500 koron już z paszportem), z czego oczywiście skorzystaliśmy, ponieważ przyda się to na wystawie w Luckenwalde 16-17.10.04.
Na wystawie było sporo Polaków ale nie wiem czy również czipowali koty.
Ja na szczęście mam to już za sobą czego i Wam życzę.
grzeszny,
AriadnaObrazek, CarrambaObrazek & BudrysObrazek

grzeszny

 
Posty: 247
Od: Nie mar 09, 2003 21:59
Lokalizacja: Szczecin

Post » Czw paź 07, 2004 15:50

informacji ciąg dalszy:

ze strony http://www.vetpol.org.pl
Wykaz Zakładów leczniczych wystawiających paszporty
i dysponujących czytnikami do identyfikacji zwierząt (chipy i czytniki)
Warszawska Izba Lekarsko Weterynaryjna

Chadaj Marek tel. 0 602 244 255, Warszawa ul. Makolągwy 19/5
Lusiński Piotr tel. 0 601 249 609, Warszawa ul. Naruszewicza 26
Salewicz Marek tel. (0 22) 773 78 69, Warszawa ul. Nowogrodzka 6a,
Wesoła ul. Moniuszki 14
Brzecicka Irena i Ska tel. 0 601 373 360, (0 24) 262 39 92
fax (0 24) 266 86 99 09-407 Płock ul. Otolińska 10


lista pozostałych województw na stronie.

W trakcie wystawy PZF w tę sobotę i niedzielę można chipować nie tylko koty zgłoszone na wystawę - punkt będzie na zewnątrz, będzie to robił dr. Salewicz, więc chyba nie będzie póżniej problemów z aprobatą urzędniczą.
Archie + Czorcia Strachulec + Duszka za TM + reszta bandy

archie

 
Posty: 351
Od: Pt paź 31, 2003 12:12
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: OLICATS*PL i 34 gości