Kot głuchy, a wystawa FIFE

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pon lis 13, 2017 15:01 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Witek Nowak pisze:
d_anek pisze:Przecież FIFe nie doprecyzowuje też, że tak naprawdę badaniu podlegać powinny głównie koty białe z niebieskimi oczami z pominięciem kotów syjamskich...

W moich białych miotach miałem 2 koty białe zielonookie głuche. Więc wg mnie powinny być badane wszystkie białe koty, niezależnie od koloru oka.


Witek przecież taki zapis masz w regulaminie...
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 15:04 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Siasia pisze:
d_anek pisze:

Certyfikat zawiera informację, że kot słyszy prawidłowo lub nie słyszy.


nieprawda - miałam kociaka słyszącego jednostronnie . Na certyfikacie mam napisane dokładnie na które ucho słyszy , a na które nie . Czyli według regulaminu słyszy czy nie :?: Nigdzie nie ma informacji , że kot słyszy prawidłowo lub nie słyszy .

Reasumując jak widać regulamin wystawowy FIFe jest w tej kwestii nieprecyzyjny . Nie precyzuje dokładnie czym jest głuchota . I jak widać interpretacja zapisu może być różna i zależy od : hodowcy , lekarza na kontroli wet , organizatora.
Może warto naprawić ten bubel skoro życie przegoniło zapisy w regulaminie :?: :idea:


Ale przecież ten zapis jest precyzyjny - kot głuchy nie może być wystawiany

Regulamin wystawowy dotyczy wystaw i ich warunków, a nie poziomu zaawansowania wady, choroby etc. czytany wprost 0:1 jest precyzyjny i nie daje miejsca na nadinterpretację.
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 15:07 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Witek Nowak pisze:
d_anek pisze:Przecież FIFe nie doprecyzowuje też, że tak naprawdę badaniu podlegać powinny głównie koty białe z niebieskimi oczami z pominięciem kotów syjamskich...

W moich białych miotach miałem 2 koty białe zielonookie głuche. Więc wg mnie powinny być badane wszystkie białe koty, niezależnie od koloru oka.


Witek przecież taki zapis masz w regulaminie...

poszłam skrótowo - dlatego koty białe wszystkie muszą mieć wynik badania.

tak naprawdę koty białe syjamskie z niebieskimi oczami i orientalne białe z zielonymi słyszą normalnie - ich kolor jest niezależny od rozwoju nerwu słuchowego - wzięłam za przykład "swój" teren
ale regulamin wystawowy określa reguły wystawowe wiec nie doprecyzowuje jakich ras dotyczy wymóg ani nie określa poziomu głuchoty - głuchy znaczy nie słyszy..
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 15:10 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

d_anek pisze:
Siasia pisze:
d_anek pisze:

Certyfikat zawiera informację, że kot słyszy prawidłowo lub nie słyszy.


nieprawda - miałam kociaka słyszącego jednostronnie . Na certyfikacie mam napisane dokładnie na które ucho słyszy , a na które nie . Czyli według regulaminu słyszy czy nie :?: Nigdzie nie ma informacji , że kot słyszy prawidłowo lub nie słyszy .

Reasumując jak widać regulamin wystawowy FIFe jest w tej kwestii nieprecyzyjny . Nie precyzuje dokładnie czym jest głuchota . I jak widać interpretacja zapisu może być różna i zależy od : hodowcy , lekarza na kontroli wet , organizatora.
Może warto naprawić ten bubel skoro życie przegoniło zapisy w regulaminie :?: :idea:


Ale przecież ten zapis jest precyzyjny - kot głuchy nie może być wystawiany

Regulamin wystawowy dotyczy wystaw i ich warunków, a nie poziomu zaawansowania wady, choroby etc. czytany wprost 0:1 jest precyzyjny i nie daje miejsca na nadinterpretację.


dla mnie jest nieprecyzyjny , ponieważ : kot nie słyszący jednostronnie jest kotem GŁUCHYM jednostronnie . A regulamin tego nie precyzuje . A skoro jest GŁUCHY jednostronnie według regulaminu nie powinien być wystawiany .
A na wystawach powinny być pokazywane koty zdrowe i bez wad niezależnie od ich zaawansowania 8)

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon lis 13, 2017 15:21 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

d_anek pisze:

Regulamin mówi o tym, że nie można wystawiać kotów głuchych.


Obustronnie czy jednostronnie :?:

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon lis 13, 2017 15:30 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

a jak ktoś nie widzi na jedno oko jest ślepy?

wystarczy czytać wprost
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 15:34 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

d_anek pisze:a jak ktoś nie widzi na jedno oko jest ślepy?

wystarczy czytać wprost


owszem- jednostronnie :!:

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon lis 13, 2017 16:23 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Siasia pisze:
d_anek pisze:

Regulamin mówi o tym, że nie można wystawiać kotów głuchych.


Obustronnie czy jednostronnie :?:


Wiedzę tajemną z zakresu czytania ze zrozumieniem posiadłam już dawno temu , dlatego bardzo proszę o precyzyjne wskazanie mi w regulaminie wystawowym FIFe odpowiedzi na moje pytanie .
Nie interesuje mnie czyjaś interpretacja zapisów w regulaminie .

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon lis 13, 2017 16:50 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

w Regulaminie napisane jest wprost, że kot głuchy nie może być wystawiany
kot głuchy jednostronnie ma ubytek w słyszeniu, ale nie jest głuchy
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 17:30 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

d_anek pisze:w Regulaminie napisane jest wprost, że kot głuchy nie może być wystawiany
kot głuchy jednostronnie ma ubytek w słyszeniu, ale nie jest głuchy


Przykro mi , ale to jest interpretacja zapisu ....

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon lis 13, 2017 18:05 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

przyjmuję Twój punkt widzenia
"A nie ma Pan własnego zdania?
Mam, ale się z nim nie zgadzam.."
Obrazek

d_anek

Avatar użytkownika
 
Posty: 588
Od: Pt lut 06, 2004 8:24
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon lis 13, 2017 19:32 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Utrata słuchu (głuchota) – niezdolność do odbierania bodźców akustycznych. Czyli jak słyszy na jedno ucho nie jest to osobnik głuchy . Proste ? - PROSTE .

king

 
Posty: 50
Od: Pon sty 05, 2015 21:23

Post » Pon lis 13, 2017 19:42 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Test BAER musi wykazać słuch na obie strony pow. iluś %, nie pamiętam dokładnie. Inaczej kot nie dostanie certyfikatu, tylko opis. I od organizatora zależy jak to zinterpretuje. Poza tym - nie oszukujmy się, kot nie słyszący na jedno ucho nie jest kotem zdrowym i bez wad. A tu już chyba nie trzeba żadnej interpretacji.
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon lis 13, 2017 19:46 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Każdy hodowca takie zapisy może interpretować jak chce.
Podam inny przykład :
Na stoliku sędziowskim znalazła sie kotka z wyczuwalną zmianą mostkową, według hodowcy był to uraz mechaniczny oraz opinii weterynaryjnej kotka zdrowa. Sędzia wyczuł zmianę, konsultował to z dwoma innymi sędziami i dał kotu dyskwalifikacje. Sędzia swoją opnie opierał o regulamin wystawowy.
Niestety mostek można wyczuć a słuchu kota juz nie, i to jedynie od hodowcy zależy jak interpretuje zapis głuchoty swojego kota.

RalfVibi

 
Posty: 45
Od: Nie sty 02, 2011 23:48

Post » Pon lis 13, 2017 20:07 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

king pisze:Utrata słuchu (głuchota) – niezdolność do odbierania bodźców akustycznych. Czyli jak słyszy na jedno ucho nie jest to osobnik głuchy . Proste ? - PROSTE .


Przykro mi , ale niestety nie :wink: i nadal jest to tylko interpretacja zapisu w regulaminie :mrgreen:

Siasia

 
Posty: 969
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87, elijahnelson, Tymianek i 15 gości