Kot głuchy, a wystawa FIFE

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Pt lis 17, 2017 9:50 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

A traktor ma 3 koła dobre a jedno zepsute.... :ryk:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 17, 2017 9:57 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Problem w tym Witku, że ten konkretny traktor nie ma koła zepsutego, tylko co najwyżej bieżnik starty z opony :)
Traktor na 3 kołach nie działa, kot z jednym uchem słyszy.

Ot, cała filozofia.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pt lis 17, 2017 10:17 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Nieśmiało dodam swój głos do dyskusji. Dla mnie nie ma najmniejszego problemu, żeby kot częściowo niesłyszący prezentował się na wystawie w kastratach. Wątpliwości moralne natomiast budzi rozmnażanie kotów słyszących, które jednak w kolejnych miotach dają jakiś procent głuchych kotów. Rozumiem, piękny kot szkoda, żeby nie przekazał dalej swoich wspaniałych genów, ale czy nie szkoda tych kociaków, które urodzą się głuche? W końcu ich życie nie jest pełne, komfortowe, są narażone na wypadki itd...
A co do regulaminu hodowlanego i wystawowego FIFe, to jest fatalnie napisany, jeden wielki babok. I nie trzeba mieć nawet doświadczenia z prawem/regulaminami, żeby to widzieć... Czemu nie jest poprawiany?

szariwari

 
Posty: 232
Od: Śro maja 23, 2012 11:51

Post » Pt lis 17, 2017 10:30 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

szariwari pisze:Nieśmiało dodam swój głos do dyskusji. Dla mnie nie ma najmniejszego problemu, żeby kot częściowo niesłyszący prezentował się na wystawie w kastratach. Wątpliwości moralne natomiast budzi rozmnażanie kotów słyszących, które jednak w kolejnych miotach dają jakiś procent głuchych kotów.


Trzeba by było wyciąć wszystkie koty białe... Bo zdarza się, że masz 2 mioty słyszące a w trzecim bach! i masz na 3 białe jednego głuchego....
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 17, 2017 11:49 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

aniamat pisze:
Siasia pisze:I nikt z Was mnie nie przekona , że kot jednostronnie głuchy jest kotem zdrowym i bez wad . :wink:

Głuchota, co to za choroba? Czym się ją leczy? Czy to choroba śmiertelna? Czy to zakaźne? Gdy się zachoruje, to jakie są rokowania?

Sorki, że pytam, ale nigdzie nie spotkałam się z taką jednostką chorobową :roll:


Zdrowie– stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu, a nie tylko całkowity brak choroby czy niepełnosprawności .
I może Cię zdziwię , ale na świecie są choroby , których się nie leczy . I uprzedzając Twoje kolejne dociekliwe pytania - znajdź sobie w gogle .

LittleDevils pisze:Dalej wałkujecie temat oczywisty w 100%?

Proszę, definicja z encyklopedii:

Utrata słuchu (głuchota) – niezdolność do odbierania bodźców akustycznych.


Co tu jest niejasne?


Jak pokazuje życie nie dla wszystkich temat jest oczywisty .
Słowo klucz – NIEPRECYZYJNY .

szariwari pisze: A co do regulaminu hodowlanego i wystawowego FIFe, to jest fatalnie napisany, jeden wielki babok. I nie trzeba mieć nawet doświadczenia z prawem/regulaminami, żeby to widzieć... Czemu nie jest poprawiany?


Bo można go jak widać interpretować na wiele sposobów . Bo łatwo jest potem mówić , ale ja regulaminu nie złamałem , bo tam nie jest to wyraźnie napisane - rączki mam czyste . Bo komuś na tym zależy ? – jak choćby wprowadzenie obowiązkowych testów BAER ( niekoniecznie z poziomu FIFe )

Dla mnie dyskusja dobiegła końca . Nic już w tej chwili nie wnosi . Jedno jest pewne regulamin jest nieprecyzyjny i nie nadąża za toczącym się dość szybko życiem . Nie jestem specjalnie zdziwiona tym ,że hodowcy wykorzystują tego typu luki i dostosowują je do własnych potrzeb . Mnie osobiście jest wszystko jedno czy na naszych wystawach będą pojawiały się koty głuche , pół głuche , bez oka , łapy czy ucha . Pojawiają się koty z objawami choroby , wnętry , koty agresywne więc jakie to ma znaczenie . Równajmy w dół – tylko dokąd nas to zaprowadzi ?
I zastanawia mnie jedno jaki jest cel wystawiania takich kotów i czy na pewno warto ? …..

Siasia

 
Posty: 967
Od: Czw lip 27, 2006 16:37
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pt lis 17, 2017 12:22 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Siasia pisze:
LittleDevils pisze:Dalej wałkujecie temat oczywisty w 100%?

Proszę, definicja z encyklopedii:

Utrata słuchu (głuchota) – niezdolność do odbierania bodźców akustycznych.


Co tu jest niejasne?


Jak pokazuje życie nie dla wszystkich temat jest oczywisty .
Słowo klucz – NIEPRECYZYJNY .



A co jest nieprecyzyjnego w binarnym, zerojedynkowym, postawieniu sprawy? Definicja encyklopedyczna dokładnie wszystko opisuje. Zdolny lub nie. Jak zdolny, to nie głuchy. Jak nie głuchy, to może na wystawy. A skoro może na wystawy, to to tylko 5 stron bicia piany.

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pt lis 17, 2017 12:28 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

LittleDevils pisze:
Siasia pisze:
LittleDevils pisze:Dalej wałkujecie temat oczywisty w 100%?

Proszę, definicja z encyklopedii:

Utrata słuchu (głuchota) – niezdolność do odbierania bodźców akustycznych.


Co tu jest niejasne?


Jak pokazuje życie nie dla wszystkich temat jest oczywisty .
Słowo klucz – NIEPRECYZYJNY .





A co jest nieprecyzyjnego w binarnym, zerojedynkowym, postawieniu sprawy? Definicja encyklopedyczna dokładnie wszystko opisuje. Zdolny lub nie. Jak zdolny, to nie głuchy. Jak nie głuchy, to może na wystawy. A skoro może na wystawy, to to tylko 5 stron bicia piany.

jak widać, potrzeba jest setek tysięcy podpunktów, odniesień, gwiazdek i małych druczków....
A na konieć i tak będzie dym, bo komuś się tego wszystkiego czytać nie chciało...

aniamat

 
Posty: 203
Od: Pon lis 30, 2009 17:40

Post » Pt lis 17, 2017 12:36 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Anka, a na koniec będzie płacz, że tych setek tysięcy podpunktów, odniesień, gwiazdek i małych druczków ogarnąć nie idzie i że ktoś się na głowy pozamieniał, że tyle tego :ryk:

LittleDevils

 
Posty: 100
Od: Wto mar 13, 2012 13:25

Post » Pt lis 17, 2017 12:45 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Ja traktuję zerojedynkowo: kot głuchy (niezależnie czy obu- czy jednostronnie) jest z wadą i jako taki nie może być wykorzystywany w hodowli i na wystawach. Amen. Tego się trzymam. A wy róbta co chceta. :piwa:
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lis 18, 2017 9:30 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Witek Nowak pisze:Trzeba by było wyciąć wszystkie koty białe... Bo zdarza się, że masz 2 mioty słyszące a w trzecim bach! i masz na 3 białe jednego głuchego....

Chodzi mi o takie sytuacje, gdy pierwszy miot - głuche kociaki, drugi miot - głuche kociaki. To czy taki kot powinien być rozmnażany? Spotkałam się z tłumaczeniami, że przecież wszystko w porządku, bo robię kociakom testy BAER i żaden głuchy nie idzie do hodowli. A co z kociakami nakolankowymi? Od testu słuchu im nie przybędzie... A upośledzony będzie przez całe życie.

Jeżeli tyle głuchych kotów rodzi się, to może trzeba zrezygnować z hodowania białych? Tak jak ze zwisłouchych, czy innych mutacji, które niosą ze sobą różne wady? Nie wiem...

A poza tym dyskusja wydaje mi się ciekawa i ważna - jakie wady, schorzenia, ułomności dyskwalifikują kota w wystaw. Jak widać, nie jest to takie oczywiste... Ostatnio zmroziło mnie, jak właścicielka domusa opowiadała na wystawie, niemalże z dumą, że jej kot cierpi na jakieś schorzenie, ale jest na lekach i... ciąga go po wystawach... 8O

szariwari

 
Posty: 232
Od: Śro maja 23, 2012 11:51

Post » Sob lis 18, 2017 11:06 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

szariwari pisze:
Jeżeli tyle głuchych kotów rodzi się, to może trzeba zrezygnować z hodowania białych?


:ok:
Obrazek

Ramon

Avatar użytkownika
 
Posty: 520
Od: Nie paź 31, 2004 20:54
Lokalizacja: Wielkopolska

Post » Sob lis 18, 2017 15:55 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Ramon pisze:
szariwari pisze:
Jeżeli tyle głuchych kotów rodzi się, to może trzeba zrezygnować z hodowania białych?


:ok:


Równie dobrze wytnijmy rude bo częściej przechodzą zapalenie dziąseł....
A wzięliście pod uwagę chociażby to, że głuche koty idealnie nadają się do domów z "głośnymi" dziećmi?

Czy głuchota występuje tylko u białych?
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 19, 2017 16:12 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

To jest kot z wadą (pochodzi z mojej hodowli). Czy może być kotem wystawowym jako kastrat? Raczej nie, prawda? Bo wada jest widoczna. Czy regulamin wystawowy rozgranicza wady widoczne od niewidocznych?

Obrazek
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie lis 19, 2017 18:11 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

Jeszcze raz bo najwyraźniej nie chcesz zrozumieć.
Czy załomek jest wadą w twoim rozumieniu? Jest. Czy kastrata z załomkiem można wystawiać? Można.
Czy to kończy temat?

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Nie lis 19, 2017 18:19 Re: Kot głuchy, a wystawa FIFE

kfiatek 1983 pisze:Jeszcze raz bo najwyraźniej nie chcesz zrozumieć.
Czy załomek jest wadą w twoim rozumieniu? Jest. Czy kastrata z załomkiem można wystawiać? Można.
Czy to kończy temat?

Czy ślepota jest wadą? Jest. Czy ślepego kota można wystawiać?
Czy głuchota jest wadą? Jest. Czy głuchego kota można wystawiać?
Wg Ciebie: czy załomek jest wadą? Jest. Czy kota z załomkiem można wystawiać? Można. Czy aby na pewno ??
Tak, nie chcę zrozumieć. Bo kot z wadą to kot z wadą.

Nie wystawiamy kotów z wadą.


I nie mam bólu d...y :smokin:

...................................
Nie o to chodzi by człowiek miał kota ale o to by kot miał człowieka...
Obrazek

Witek Nowak

 
Posty: 1990
Od: Pon lut 18, 2008 22:08
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości